April 14, 2018
|
Southern New Hampshire - Manchester, NH

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cedric Jocelyn   SNHU 3:57.36 3:20.02 5:44.03 4:26.69 3:41.36 10
2 Micah Hewitson   SNHU 4:51.64 3:39.40 5:34.45 4:27.56 4:40.94 8
3 Eli Decker SO-2 Colby 5:31.36 4:23.46 3:34.57 4:31.60 5:01.48 6
4 Gabe Kline JR-3 Colby 5:08.05 4:32.29 5:46.55 4:35.04 3:53.79 5
5 Robert Dettman SO-2 Colby 3:52.43 5:13.64 5:19.24 4:40.03 3:16.02 -
6 Andrew Lamb FR-1 Assumption 5:21.92 4:27.79 4:42.04 4:44.88 3:25.12 4
7 Jovan Sematimba SO-2 Regis (Mass.) 4:05.47 5:39.67 4:51.14 4:45.43 6:11.06 3
8 Irtaza Haider Senior Unattached 3:26.94 5:19.03 3:38.44 4:47.41 6:07.89 2
9 Anthony Galasso SO-2 St. Anselm 3:24.15 6:19.14 4:42.89 4:51.64 6:07.47 1
10 Chaim Tendler JR-3 Plymouth State 5:57.12 3:53.16 3:50.21 4:55.14 5:21.71 -
11 Aidan Lynch FR-1 Salve Regina 3:31.65 3:34.63 5:07.04 4:58.09 5:57.71 -
12 Adam Pakalnis JR-3 St. Anselm 5:07.07 5:30.92 4:25.33 4:58.12 5:07.07 -
13 Christopher Kimball FR-1 Nichols 5:48.15 3:51.10 6:30.17 5:00.13 5:39.15 -
14 Kelder Cardoso FR-1 CC Rhode Island 4:00.25 3:48.24 4:18.27 5:00.31 3:39.23 -
15 Hugh Cameron FR-1 St. Anselm 3:42.38 4:12.85 6:08.61 5:04.63 6:26.88 -
16 Nicolas Sahagian SO-2 Regis (Mass.) 6:12.03 5:53.58 4:02.90 5:07.46 3:38.30 -
17 Cameron Donoghue FR-1 Assumption 6:15.85 5:14.24 6:25.09 5:08.07 4:21.86 -
18 Ben Sweesy FR-1 St. Anselm 6:42.39 4:20.01 6:14.54 5:09.53 5:03.34 -
19 Cole Cashman FR-1 Nichols 4:27.73 4:40.18 4:27.73 5:11.31 5:36.22 -
20 Kyle Davis FR-1 Maine-Presque Isle 6:15.59 5:50.34 3:56.72 5:15.62 3:47.25 -
21 Neil Sheehan SR-4 Salve Regina 6:04.14 3:41.65 5:19.81 5:16.64 6:38.97 -
22 Adan Mohamed SR-4 Maine-Presque Isle 3:57.80 6:41.92 4:31.30 5:34.93 5:01.44 -
23 Patrick Kobel JR-3 Nichols 5:36.19 6:03.64 4:37.87 5:43.05 4:34.44 -
24 Timothy Stap JR-3 St. Anselm 7:30.06 4:56.55 6:06.33 5:48.88 6:55.17 -
25 Mathew Kelly   Vermont Tech 6:19.71 7:10.33 5:47.16 6:01.62 6:19.71 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Adam Pakalnis JR-3 St. Anselm 4:58.12 4:13.41 -
13 Christopher Kimball FR-1 Nichols 5:00.13 4:12.11 -
14 Kelder Cardoso FR-1 CC Rhode Island 5:00.31 5:42.36 -
15 Hugh Cameron FR-1 St. Anselm 5:04.63 4:55.50 -
17 Cameron Donoghue FR-1 Assumption 5:08.07 6:03.53 -
18 Ben Sweesy FR-1 St. Anselm 5:09.53 3:49.06 -
19 Cole Cashman FR-1 Nichols 5:11.31 4:37.07 -
20 Kyle Davis FR-1 Maine-Presque Isle 5:15.62 5:15.62 -
21 Neil Sheehan SR-4 Salve Regina 5:16.64 4:10.15 -
22 Adan Mohamed SR-4 Maine-Presque Isle 5:34.93 4:31.30 -
23 Patrick Kobel JR-3 Nichols 5:43.05 4:20.72 -
24 Timothy Stap JR-3 St. Anselm 5:48.88 6:27.26 -
25 Mathew Kelly   Vermont Tech 6:01.62 6:55.87 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Cedric Jocelyn   SNHU 4:18.69 4:32.03 4:26.69 3:22.69 10
2 Micah Hewitson   SNHU 5:47.83 3:36.73 4:27.56 4:11.51 8
3 Eli Decker SO-2 Colby 4:26.17 5:53.08 4:31.60 5:25.92 6
4 Gabe Kline JR-3 Colby 3:20.78 4:07.54 4:35.04 3:15.28 5
5 Robert Dettman SO-2 Colby 5:02.44 3:35.63 4:40.03 5:58.44 -
6 Andrew Lamb FR-1 Assumption 4:47.73 5:47.56 4:44.88 4:47.73 4
7 Jovan Sematimba SO-2 Regis (Mass.) 4:54.00 5:31.10 4:45.43 5:45.37 3
8 Irtaza Haider Senior Unattached 4:18.67 3:52.81 4:47.41 4:30.17 2
9 Anthony Galasso SO-2 St. Anselm 5:44.14 3:53.32 4:51.64 4:39.98 1
10 Chaim Tendler JR-3 Plymouth State 5:45.32 3:56.12 4:55.14 4:16.78 -
11 Aidan Lynch FR-1 Salve Regina 5:27.90 6:24.54 4:58.09 4:37.23 -
16 Nicolas Sahagian SO-2 Regis (Mass.) 4:02.90 5:59.73 5:07.46 5:44.36 -