May 5, 2018
|
Linfield College - McMinnville, OR

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Anna Connor   High performance West- Elite 4:51.46 4:34.96 4:40.46
2 Rebecca Saxton JR-3 Lewis-Clark 3:39.55 4:52.73 5:04.44
3 Marissa Mount SO-2 Whitworth 5:48.93 4:55.70 3:56.56
4 Olivia Enright   Jacuzzi Boys Athletic Club 4:19.29 4:58.03 5:03.99
5 Emily Adams FR-1 Lewis-Clark 3:54.04 5:00.04 5:36.05
6 Aysia Killingbeck JR-3 Concordia (Ore.) 5:52.18 5:03.60 5:03.60
7 Amelia Jackson JR-3 Lewis & Clark 5:56.57 5:04.76 6:08.76
8 Helena Ducusin FR-1 George Fox 4:34.79 5:05.32 5:41.96
9 Olivia Baerny FR-1 Lane CC 3:45.84 5:09.37 4:19.87
10 Faith Richards Freshman Unattached 4:41.98 5:09.86 5:40.85
11 Natalia Urtiaga FR-1 Clark College 5:58.15 5:16.94 6:07.65
12 Kendra Zimmerdahl SO-2 Western Oregon 4:58.71 5:17.77 4:26.93
13 Magda van Leeuwen Sophomore UO Running Club 5:28.71 5:19.13 6:45.30
14 Julia Claeys FR-1 Olympic College 4:26.23 5:20.75 5:43.21
15 Hannah Sims   OSU Running Club 4:43.53 5:22.19 4:04.87
16 Julie Markley   Team Athena 4:34.83 5:23.32 5:45.96
17 Toni Gowen JR-3 Western Oregon 5:34.42 5:24.68 4:48.97
18 Katie Self   OSU Running Club 5:00.23 5:26.33 4:30.86
19 Peyton Fagerland FR-1 Multnomah 4:48.43 5:27.76 4:05.82
20 Erica Veltkamp SO-2 Mt. Hood CC 5:35.27 5:28.69 6:37.72
21 Reilly Frerk FR-1 Lane CC 4:14.17 5:30.08 6:16.30
22 Janelle Dickerson Senior OTCM 4:51.60 6:28.79 6:17.13
  Gabby Hobson SO-2 Concordia (Ore.) DNS DNS DNS
  Bailey Fjelstul SO-2 Concordia (Ore.) DNS DNS DNS
  Hanna Patterson SO-2 Olympic College DNS DNS DNS
  Cara Enright   Brooklyn Track Club DNS DNS DNS
  Kennedy Rufener SR-4 Western Oregon DNS DNS DNS
  Sarah Carrier SR-4 Multnomah DNS DNS DNS
  Michelle Rose   Team Athena DNS DNS DNS
  Rachel Gibbs JR-3 George Fox DNS DNS DNS
  Kayla Leland SR-4 Whitworth DNS DNS DNS
  Bailey Scott SR-4 Whitworth DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Anna Connor   High performance West- Elite 4:34.96 4:01.97 3:39.97
2 Rebecca Saxton JR-3 Lewis-Clark 4:52.73 4:02.97 5:33.72
4 Olivia Enright   Jacuzzi Boys Athletic Club 4:58.03 4:04.39 3:55.45
5 Emily Adams FR-1 Lewis-Clark 5:00.04 6:27.06 3:57.04
6 Aysia Killingbeck JR-3 Concordia (Ore.) 5:03.60 4:30.21 5:43.07
7 Amelia Jackson JR-3 Lewis & Clark 5:04.76 3:54.67 6:27.05
8 Helena Ducusin FR-1 George Fox 5:05.32 6:15.55 6:33.87
10 Faith Richards Freshman Unattached 5:09.86 5:00.57 4:35.78
  Bailey Scott SR-4 Whitworth DNS DNS DNS
  Kayla Leland SR-4 Whitworth DNS DNS DNS
  Rachel Gibbs JR-3 George Fox DNS DNS DNS
  Kennedy Rufener SR-4 Western Oregon DNS DNS DNS
  Bailey Fjelstul SO-2 Concordia (Ore.) DNS DNS DNS
  Gabby Hobson SO-2 Concordia (Ore.) DNS DNS DNS
  Cara Enright   Brooklyn Track Club DNS DNS DNS
  Michelle Rose   Team Athena DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Marissa Mount SO-2 Whitworth 5:31.19 4:55.70 4:35.01 6:09.63
9 Olivia Baerny FR-1 Lane CC 6:36.00 5:09.37 4:29.16 4:44.62
11 Natalia Urtiaga FR-1 Clark College 5:48.64 5:16.94 4:48.42 6:45.69
12 Kendra Zimmerdahl SO-2 Western Oregon 5:49.55 5:17.77 3:42.44 3:45.62
13 Magda van Leeuwen Sophomore UO Running Club 4:50.41 5:19.13 6:51.68 5:22.33
14 Julia Claeys FR-1 Olympic College 4:48.68 5:20.75 6:28.11 4:58.30
15 Hannah Sims   OSU Running Club 3:45.54 5:22.19 6:52.41 4:37.09
16 Julie Markley   Team Athena 6:18.29 5:23.32 4:28.36 6:37.69
17 Toni Gowen JR-3 Western Oregon 6:19.88 5:24.68 6:06.89 6:23.13
18 Katie Self   OSU Running Club 3:58.22 5:26.33 4:21.07 4:30.86
19 Peyton Fagerland FR-1 Multnomah 5:50.71 5:27.76 4:18.93 6:30.04
20 Erica Veltkamp SO-2 Mt. Hood CC 4:42.68 5:28.69 7:04.01 6:47.58
21 Reilly Frerk FR-1 Lane CC 7:02.51 5:30.08 5:36.69 5:36.69
22 Janelle Dickerson Senior OTCM 7:03.79 6:28.79 4:39.93 7:19.34
  Sarah Carrier SR-4 Multnomah DNS DNS DNS DNS
  Hanna Patterson SO-2 Olympic College DNS DNS DNS DNS