January 20, 2018
|
Oklahoma-Mosier Indoor Track - Norman, OK
|
200m (Flat)

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Oklahoma Baptist A Sayvon Milton, Dillon Phillips, Carlos James, Shirvante Knauls 3:22.10
2 Coffeyville CC A Patrick Rogers, Julien Gillum, Jon Sylvester, Marcus Bryant II 3:25.16
3 Southern Nazarene A Myles Anderson, Andra Richardson, Xzavion Hunter, Wendell Allgood 3:27.27
4 Pratt CC A Christopher McEnery, Elijah Battle, Robert Maston, Dalvin Ruff 3:31.19
5 Pratt CC
(B>)
B Juvens Pierre, Joshua Mitchell, Darius Ruff, Anthony Paul 3:31.61
6 Oklahoma Baptist
(B>)
B Dakota Kappelle, Clayton Honeycutt, Brandon Crowley, Trenton McGee 3:31.65
7 Cloud County CC A Darrien Lipscomb, Tanner Brown, Wesley Logorava, Moses Dirane 3:32.76
8 Cowley College A Jakalub Rhodes, Tanner Blackmore, Morris Wynn, Ky Mann 3:32.89
9 Langston A Edwin Williams, Devonta Trotter, Cinque Sambula, Bryan Vinson 3:33.26
10 Oklahoma Christian
(B>)
B Tanner Cate, Riley McKnight, Lawson Meredith, Kelton Reynolds 3:33.63
11 Oklahoma Christian A Austin Davis, Maurice Hill, Javier Hernandez, Brady Aderholt 3:34.36
12 Southern Nazarene
(B>)
B Jacob Gutierrez, Ta'Shun Richardson, Jeremy Mason, Sheldon Hysten 3:35.85
13 Coffeyville CC
(B>)
B E'Manuel Godfrey, La'Corian Ballard, Wilder Fenelus, Jerrell Hunter 3:35.99
14 Oklahoma Baptist
(C>)
C Hayden Ashley, Blake Rayner, Parker Elliott, Micah Brewer 3:44.15
15 Oklahoma City A Cabe Killingsworth, Logan Johnson, Ryan Nielsen, Nehemiah Soap 3:44.59
16 UT-Tyler
(B>)
B Collin Rippy, Daniel Juren, Ed Miller, Mack Hamilton 3:45.27
17 Cloud County CC
(C>)
C Anthony Nunez, Murphy Bavinga, Raymond Nellom, Andy Caris 3:45.56
18 Langston
(B>)
B Romiki Dorris, Solomon Carson, Kyle Shores, Jaylin Anglin 3:49.12
  Southern Nazarene
(C>)
C Reece Watson, Lakeem Christmas, Cody Jones, Hunter Essex DQ
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
8 Cowley College Rhodes, Blackmore, Wynn, Mann 3:22.25 3:32.89
10 Oklahoma Christian
(B>)
Cate, McKnight, Meredith, Reynolds 4:14.22 3:33.63
17 Cloud County CC
(C>)
Nunez, Bavinga, Nellom, Caris 4:30.68 3:45.56
  Southern Nazarene
(C>)
Watson, Christmas, Jones, Essex DQ DQ
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
11 Oklahoma Christian Davis, Hill, Hernandez, Aderholt 4:04.37 2:42.92 3:34.36
13 Coffeyville CC
(B>)
Godfrey, Ballard, Fenelus, Hunter 2:37.68 3:35.99 3:35.99
16 UT-Tyler
(B>)
Rippy, Juren, Miller, Hamilton 3:56.54 4:48.35 3:45.27
18 Langston
(B>)
Dorris, Carson, Shores, Anglin 3:21.63 4:34.95 3:49.12
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Coffeyville CC Rogers, Gillum, Sylvester, Bryant II 3:25.16 2:29.77 3:21.06 3:41.58 2:50.29 3:57.99
9 Langston Williams, Trotter, Sambula, Vinson 3:33.26 3:05.54 2:59.14 2:52.74 3:50.32 2:39.95
12 Southern Nazarene
(B>)
Gutierrez, Richardson, Mason, Hysten 3:35.85 4:40.61 2:33.26 3:07.79 3:20.74 4:23.34
14 Oklahoma Baptist
(C>)
Ashley, Rayner, Elliott, Brewer 3:44.15 3:55.36 3:46.40 4:31.23 2:57.08 4:46.92
15 Oklahoma City Killingsworth, Johnson, Nielsen, Soap 3:44.59 4:25.02 4:18.28 4:00.32 3:35.61 4:09.30
Men's 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Oklahoma Baptist Milton, Phillips, James, Knauls 2:43.71 2:47.75 3:22.10
3 Southern Nazarene Anderson, Richardson, Hunter, Allgood 2:35.46 3:54.22 3:27.27
4 Pratt CC McEnery, Battle, Maston, Ruff 4:02.87 4:13.43 3:31.19
5 Pratt CC
(B>)
Pierre, Mitchell, Ruff, Paul 2:40.83 3:29.50 3:31.61
6 Oklahoma Baptist
(B>)
Kappelle, Honeycutt, Crowley, McGee 3:25.30 3:18.96 3:31.65
7 Cloud County CC Lipscomb, Brown, Logorava, Dirane 3:28.51 4:28.08 3:32.76