January 20, 2018
|
Oklahoma-Mosier Indoor Track - Norman, OK
|
200m (Flat)

Men's 600 Yards

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jermaine Holt SO-2 Coffeyville CC 53.03 1:30.80 1:12.64
2 Stephen Marindich SO-2 Cloud County CC 59.39 1:00.86 1:13.32
3 Carlos James SR-4 Oklahoma Baptist 1:05.46 1:10.61 1:13.55
4 Shirvante Knauls FR-1 Oklahoma Baptist 1:07.32 58.44 1:13.97
5 Cinque Sambula FR-1 Langston 1:14.56 1:07.85 1:14.56
6 Christopher McEnery SO-2 Pratt CC 1:20.82 1:32.79 1:14.83
7 Morris Wynn FR-1 Cowley College 1:20.93 1:11.94 1:14.93
8 Tanner Brown FR-1 Cloud County CC 57.17 1:31.02 1:15.22
9 Robert Maston FR-1 Pratt CC 1:32.12 1:07.00 1:16.13
10 Jon Sylvester FR-1 Coffeyville CC 1:26.19 1:38.39 1:16.27
11 Ilijah Coleman SO-2 Bacone 1:04.08 1:16.43 1:17.20
12 Marcus Bryant II FR-1 Coffeyville CC 1:03.37 1:39.02 1:19.21
13 Tanner Cate SR-4 Oklahoma Christian 55.63 1:11.53 1:19.47
14 E'Manuel Godfrey SO-2 Coffeyville CC 1:37.81 1:08.39 1:19.52
15 Azayah Suggs SO-2 Coffeyville CC 1:33.99 1:43.55 1:19.65
16 Dakota Kappelle SR-4 Oklahoma Baptist 1:31.79 1:19.71 1:20.51
17 Ky Mann FR-1 Cowley College 1:33.04 1:37.89 1:20.90
18 Juvens Pierre SO-2 Pratt CC 1:06.56 1:13.05 1:21.16
19 Mack Hamilton SO-2 UT-Tyler 1:22.27 1:21.45 1:22.27
20 Ed Miller FR-1 UT-Tyler 1:25.54 1:29.73 1:23.86
21 Deontre Hardiman FR-1 Cloud County CC 1:03.87 59.67 1:24.03
22 Shelton Wynder FR-1 Langston 1:51.62 1:40.46 1:25.86
23 Gerald Hartford JR-3 Langston 1:17.81 1:45.22 1:28.42
24 Daniel Juren JR-3 UT-Tyler 1:34.97 1:56.67 1:30.44
  Jakalub Rhodes SO-2 Cowley College DQ DQ DQ
  Longins Kouri FR-1 Cloud County CC DQ DQ DQ
  Anthony Nunez SO-2 Cloud County CC DQ DQ DQ
Men's 600 Yards Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Deontre Hardiman FR-1 Cloud County CC 1:21.51 1:10.59 1:24.03
22 Shelton Wynder FR-1 Langston 1:49.90 1:25.86 1:25.86
Men's 600 Yards Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Robert Maston FR-1 Pratt CC 1:23.75 1:16.13 1:16.13 1:32.88 54.82
18 Juvens Pierre SO-2 Pratt CC 1:42.27 1:21.16 59.25 1:26.85 1:07.37
20 Ed Miller FR-1 UT-Tyler 1:41.47 1:23.86 58.71 1:26.38 1:46.51
23 Gerald Hartford JR-3 Langston 1:28.42 1:28.42 1:19.58 1:08.97 1:24.00
  Longins Kouri FR-1 Cloud County CC DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 600 Yards Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Christopher McEnery SO-2 Pratt CC 1:07.35 1:14.83 1:22.32 1:29.80 1:37.28 1:25.31 53.88
7 Morris Wynn FR-1 Cowley College 1:17.18 1:14.93 1:22.43 1:28.42 1:05.19 1:00.70 1:02.95
15 Azayah Suggs SO-2 Coffeyville CC 1:15.67 1:19.65 1:22.84 1:12.49 1:23.64 1:20.45 1:32.40
17 Ky Mann FR-1 Cowley College 1:34.66 1:20.90 58.25 59.87 1:07.15 1:37.08 1:38.70
24 Daniel Juren JR-3 UT-Tyler 1:25.92 1:30.44 1:34.06 1:36.77 1:04.22 1:54.86 1:06.93
  Anthony Nunez SO-2 Cloud County CC DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 600 Yards Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Ilijah Coleman SO-2 Bacone 1:03.31 1:17.20 1:29.56 1:34.96 1:10.26
13 Tanner Cate SR-4 Oklahoma Christian 1:25.83 1:19.47 58.81 1:01.20 1:40.93
14 E'Manuel Godfrey SO-2 Coffeyville CC 1:26.68 1:19.52 1:21.11 59.64 1:10.78
19 Mack Hamilton SO-2 UT-Tyler 1:00.06 1:22.27 1:46.96 1:23.10 1:32.15
  Jakalub Rhodes SO-2 Cowley College DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 600 Yards Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Tanner Brown FR-1 Cloud County CC 1:15.22
10 Jon Sylvester FR-1 Coffeyville CC 1:16.27
16 Dakota Kappelle SR-4 Oklahoma Baptist 1:20.51
Men's 600 Yards Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jermaine Holt SO-2 Coffeyville CC 1:12.64 1:31.53 1:11.92 1:06.83
2 Stephen Marindich SO-2 Cloud County CC 1:13.32 1:05.99 1:13.32 1:22.86
3 Carlos James SR-4 Oklahoma Baptist 1:13.55 1:20.91 58.84 1:01.05
4 Shirvante Knauls FR-1 Oklahoma Baptist 1:13.97 1:28.77 1:23.59 1:27.29
5 Cinque Sambula FR-1 Langston 1:14.56 1:33.95 1:16.06 1:03.38
12 Marcus Bryant II FR-1 Coffeyville CC 1:19.21 1:12.09 1:12.88 1:19.21