March 16-17, 2018
|
Texas Southern - Houston, TX

Boys' 4 x 400 Relay Finals

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 DeSoto 2:57.99 3:24.78 4:06.88 3:11.38 4:08.80 3:20.95
2 Alief Taylor 3:30.71 3:57.78 2:24.99 3:13.31 2:42.38 2:36.59
3 Houston Strake Jesuit 3:56.64 3:56.64 2:42.93 3:13.96 3:02.33 2:29.35
4 Klein Forest 4:10.50 2:43.03 2:47.00 3:18.81 3:22.79 3:10.86
5 Fort Worth Trimble Tech 3:50.70 2:57.01 3:40.76 3:18.88 3:32.81 4:14.57
6 Stafford 3:29.24 2:41.41 2:49.38 3:19.27 2:29.46 3:45.18
7 Fort Bend Marshall 3:07.49 4:03.33 2:53.53 3:19.45 3:03.50 3:57.35
8 Alief Hastings 4:00.52 3:52.50 3:54.51 3:20.43 3:42.48 3:46.49
9 Houston MacArthur 4:08.85 2:48.58 3:16.67 3:20.68 3:58.81 3:18.68
10 Lancaster 3:15.16 2:59.06 3:51.37 3:21.19 4:21.55 2:42.97
11 Houston Nimitz 2:48.15 2:48.15 4:03.11 3:22.59 2:56.26 3:12.46
12 Humble Atascocita 2:37.20 2:55.57 4:04.98 3:24.15 2:37.20 2:29.03
13 Carver, G.W. 4:09.59 3:57.11 2:54.72 3:27.99 3:05.12 2:46.40
14 Mansfield Legacy 4:11.03 2:59.91 4:21.49 3:29.19 3:48.02 3:12.46
Boys' 4 x 400 Relay Finals Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
4 Klein Forest 3:22.79 2:25.14 3:18.81 2:48.99 2:29.11
5 Fort Worth Trimble Tech 2:43.09 3:24.85 3:18.88 4:18.55 2:39.11
6 Stafford 2:19.49 3:29.24 3:19.27 3:55.14 3:03.33
9 Houston MacArthur 3:16.67 3:26.70 3:20.68 3:10.65 3:20.68
11 Houston Nimitz 2:44.10 3:06.39 3:22.59 4:23.37 3:36.78
12 Humble Atascocita 3:58.86 2:57.61 3:24.15 3:22.11 3:54.78
13 Carver, G.W. 3:23.83 3:52.95 3:27.99 4:15.83 3:52.95
Boys' 4 x 400 Relay Finals Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 DeSoto 3:57.32 3:11.38 2:25.45 4:01.14 2:29.28
2 Alief Taylor 3:48.11 3:13.31 3:28.78 3:32.65 3:53.91
3 Houston Strake Jesuit 3:39.18 3:13.96 2:44.87 4:06.33 2:33.23
7 Fort Bend Marshall 2:27.60 3:19.45 3:27.43 3:33.42 3:19.45
8 Alief Hastings 2:56.38 3:20.43 3:46.49 3:48.49 2:54.38
10 Lancaster 3:01.08 3:21.19 3:21.19 2:32.91 3:51.37
14 Mansfield Legacy 4:02.66 3:29.19 3:04.09 4:29.86 4:13.12

Boys' 4 x 400 Relay Preliminaries

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME
1 Houston Strake Jesuit A Jared Cyprian, Caleb Cavanaugh, Job Trahan, Matthew Boling 3:07.96 3:13.77
2 DeSoto A Tairyn Ross, Kennedy Harrison, Patrick Johnson, Kevin Modesto 3:04.84 3:14.56
3 Fort Bend Marshall A Korey King, Devon Achane, Jaquez White, Dominick Houston-Shepard 2:50.77 3:16.28
4 Alief Taylor A Shea Whiting, Lavone Brown, Eric Prier, Devin Williams 2:35.58 3:16.93
5 Port Arthur Memorial A Xavier Hull, JaQuan Francois, Tyvonne Allen, Gregory Laday 4:14.30 3:17.13
6 Alief Hastings A Tyran Olotu, Donald Watts, Alex Adeojo, Victor Imo 3:31.01 3:19.06
7 Lancaster A Anthony Bedell, Kevontre Bradford, Torick Patton, Joshua George 2:35.62 3:19.51
8 Mansfield Legacy A Michael Chin, Kadeem Burton, Cedric Williams, Ife Adeyi 3:55.63 3:19.68
9 Houston MacArthur A Javon Rutledge, Joshua Eaton, Xavier Mayes, Jayson Rubio 3:59.78 3:19.81
10 Humble Atascocita A Keegan Crawford, Christian Gilmore, Sir Hubbard, Daryion Taylor 2:56.33 3:20.37
11 Houston Nimitz A Jamarcus Fleming, Darius Ruffin, Larry Cotright, Anthony Johnson 3:45.16 3:21.03
12 Fort Worth Trimble Tech A Isom Williams, Gabriel Woodard, Paul Brawner, Keishawn Everly 2:36.83 3:21.06
13 Klein Forest A Ethan Phillips, Colin Stewart, Tri'heem Neville, Auhmad Robinson 4:01.98 3:21.65
14 Stafford A 4:16.68 3:22.11
15 Galena Park North Shore A Rayveon Shelton, Thomas Davis, Que'len Brown, Ralph Davis 3:32.06 3:23.90
16 Carver, G.W. A Donte Rogers, Jerron Mercade, Derrick Price, Kentron White 3:26.81 3:24.76
17 Manvel High A Xavier Carter, Davyon Henderson, Adam Mason, John Robinson 2:48.33 3:25.27
18 Houston Strake Jesuit
(B>)
B Jakobi Robinson, Johnathan Leach, Sean Burrell, Jack Pittenger 4:15.13 3:25.75
19 Houston Cypress Springs A Adam Johnson, Muzuri Mattar, Nasir Pate, Ishiekwene Ugochuku 3:00.48 3:27.44
20 Fort Bend Marshall
(B>)
B Matthias Petterway, Kacey Barnett, Jamaal Malik, Julian Russell 4:11.03 3:29.19
21 Midlothian A Clayton Boyce, Tayt Kinsey, Emmanuel Idowu, Lewis Flores 3:17.20 3:29.78
22 Trinity Christian (Cedar Hill) A Charles Malone, Camiron Smith, Tay Hawkins, Dwayne Dawson 3:59.62 3:30.19
23 Beaumont Ozen A Devonta Allison, Kevin Dotson, Jessie Davis, Bradley Thomas 3:55.85 3:30.58
24 Rosenberg Lamar Consolidated A Matt Jones, Ryan Galvan, Ryan Shockency, Khalen Leonard 4:19.14 3:30.68
25 Fort Bend Hightower A Tyran Campbell, Audraleous Henderson, Derius Knowles, Taylor Chaney 3:55.81 3:32.44
26 Houston Westbury A Jeremiah Tillis, Brandon Washington, Maurice Selder, Cameron Houston 4:12.30 3:33.81
27 Round Rock McNeil A Jordan Kerley, Trent Patterson, Dominque Davis, Ravon Davis-Conway 3:08.91 3:34.67
28 Fort Bend Bush A Christian Chancelor, Simeon Dotson, William Foster, Reuben Dotson 4:36.06 3:35.67
29 Awty International A Erkan Bozkurt, Jackson Meyer, Melvin Cruz, Noah Sealy 4:37.80 3:44.03
30 Santa Gertrudis Academy A Andrerw Seymour, Preston Rabe, David Lopez, Sebastian Garcia 4:22.13 3:44.04
31 Houston Kashmere A Danerion Simpson, Louis Johnson, Todderiek Kemp, Deyleon Griffith 2:59.34 3:44.17
32 KIPP Sunnyside A Malik Coop, Gerard Lancelin, Kevin Antoine, James Denson 3:26.29 3:44.22
  Cedar Hill A Kebreyon Page, Pierre Ingram, Josh Fleeks, Jamarceon Jackson DNF DNF
Boys' 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
9 Houston MacArthur Rutledge, Eaton, Mayes, Rubio 3:35.80 3:19.81 2:49.84
16 Carver, G.W. Rogers, Mercade, Price, White 2:52.00 3:24.76 3:45.24
19 Houston Cypress Springs Johnson, Mattar, Pate, Ugochuku 3:15.00 3:27.44 3:58.56
23 Beaumont Ozen Allison, Dotson, Davis, Thomas 4:02.17 3:30.58 3:41.11
27 Round Rock McNeil Kerley, Patterson, Davis, Davis-Conway 2:32.42 3:34.67 3:00.33
29 Awty International Bozkurt, Meyer, Cruz, Sealy 2:39.07 3:44.03 2:52.51
Boys' 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
6 Alief Hastings Olotu, Watts, Adeojo, Imo 2:19.35 3:19.06
8 Mansfield Legacy Chin, Burton, Williams, Adeyi 3:51.63 3:19.68
13 Klein Forest Phillips, Stewart, Neville, Robinson 2:57.46 3:21.65
21 Midlothian Boyce, Kinsey, Idowu, Flores 4:20.13 3:29.78
25 Fort Bend Hightower Campbell, Henderson, Knowles, Chaney 3:19.70 3:32.44
Boys' 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Alief Taylor Whiting, Brown, Prier, Williams 3:20.87 2:25.73 3:16.93 3:40.57 3:52.38 2:45.43 2:55.27
10 Humble Atascocita Crawford, Gilmore, Hubbard, Taylor 4:18.48 2:20.26 3:20.37 2:22.27 4:06.46 2:46.31 3:46.42
15 Galena Park North Shore Shelton, Davis, Brown, Davis 4:04.68 2:32.93 3:23.90 3:46.33 2:39.05 3:27.98 3:54.49
20 Fort Bend Marshall
(B>)
Petterway, Barnett, Malik, Russell 3:22.92 3:18.73 3:29.19 3:29.19 3:12.46 4:25.68 4:25.68
32 KIPP Sunnyside Coop, Lancelin, Antoine, Denson 2:48.17 4:11.13 3:44.22 2:39.20 4:31.31 4:17.86 4:31.31
  Cedar Hill Page, Ingram, Fleeks, Jackson DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys' 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Houston Strake Jesuit Cyprian, Cavanaugh, Trahan, Boling 3:09.90 3:27.34 3:13.77 2:48.58 3:06.02 2:23.39
12 Fort Worth Trimble Tech Williams, Woodard, Brawner, Everly 3:04.98 2:40.85 3:21.06 4:19.37 3:19.05 4:07.31
28 Fort Bend Bush Chancelor, Dotson, Foster, Dotson 4:23.12 2:48.23 3:35.67 4:27.43 3:22.73 3:52.93
30 Santa Gertrudis Academy Seymour, Rabe, Lopez, Garcia 3:39.56 2:43.55 3:44.04 4:08.69 4:42.29 3:57.49
Boys' 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Port Arthur Memorial Hull, Francois, Allen, Laday 2:47.56 4:00.50 3:17.13 3:30.93 3:17.13 3:36.85 4:12.33
7 Lancaster Bedell, Bradford, Patton, George 3:31.48 3:59.42 3:19.51 2:41.61 3:17.52 3:23.50 3:55.43
18 Houston Strake Jesuit
(B>)
Robinson, Leach, Burrell, Pittenger 4:27.48 2:40.49 3:25.75 2:56.95 2:28.14 3:38.10 2:44.60
22 Trinity Christian (Cedar Hill) Malone, Smith, Hawkins, Dawson 3:40.70 3:09.18 3:30.19 4:03.82 3:11.28 3:07.07 2:43.95
24 Rosenberg Lamar Consolidated Jones, Galvan, Shockency, Leonard 2:40.12 2:27.48 3:30.68 4:21.25 2:50.65 4:29.67 2:48.55
31 Houston Kashmere Simpson, Johnson, Kemp, Griffith 4:17.80 4:17.80 3:44.17 3:41.93 2:52.61 3:50.90 3:50.90
Boys' 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 6
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
2 DeSoto Ross, Harrison, Johnson, Modesto 3:20.40 3:14.56 3:16.51 2:23.98
3 Fort Bend Marshall King, Achane, White, Houston-Shepard 3:31.99 3:16.28 3:47.69 3:08.43
11 Houston Nimitz Fleming, Ruffin, Cotright, Johnson 3:59.23 3:21.03 3:37.12 3:15.00
14 Stafford 3:26.16 3:22.11 2:51.80 3:38.28
17 Manvel High Carter, Henderson, Mason, Robinson 4:22.75 3:25.27 4:04.28 2:46.27
26 Houston Westbury Tillis, Washington, Selder, Houston 2:57.47 3:33.81 2:48.91 4:37.96