January 26-27, 2018
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Audrey Tremaine Senior Q Elite 4:23.66 4:14.47 6:26.29 5:12.72 5:06.58 6:10.97
2 Claire Lamb JR-3 Otterbein 6:15.37 6:09.22 5:32.30 4:39.99 5:07.68 3:41.53
3 Heather Sandvik JR-3 Otterbein 5:34.27 5:31.18 5:34.27 3:49.04 5:09.51 4:35.47
4 Rachel House SR-4 Heidelberg 4:00.14 6:29.83 5:49.29 4:21.97 5:11.86 6:08.00
5 Kelly Wilker FR-1 Dayton 4:18.59 6:51.82 6:32.67 6:42.25 5:19.24 3:43.47
6 Oona Jung-Beeman SO-2 Oberlin 3:44.41 4:35.70 4:54.94 5:04.56 5:20.58 4:32.50
7 Johannah Stefanek SO-2 Ashland 6:49.07 4:11.24 5:57.54 6:52.29 5:22.10 5:31.77
8 Shannon Wargo SO-2 Oberlin 3:48.77 5:22.21 4:40.33 5:35.10 5:22.21 6:45.99
9 Alexis Cash SO-2 Bluffton 5:44.43 4:21.64 3:58.45 6:14.24 5:31.18 3:58.45
10 Ally Rabe SR-4 Cornerstone 5:18.42 7:01.24 4:15.40 7:04.55 5:31.68 5:58.22
11 Madisen Borer SO-2 Findlay 6:14.90 4:05.51 5:58.32 6:38.13 5:31.77 3:58.88
12 Mary Watts FR-1 Otterbein 5:15.39 5:45.27 6:51.67 7:08.27 5:31.99 6:11.83
13 Megan Wright FR-1 Ohio Northern 7:06.05 7:09.38 4:49.58 3:59.66 5:32.85 6:26.11
14 Madeleine Routhier SO-2 Ohio Northern 6:48.18 5:11.15 5:44.61 7:04.91 5:34.57 5:07.81
15 Amanda Sorokin SO-2 Cornerstone 6:06.07 6:02.71 5:49.28 5:12.34 5:35.84 4:52.18
16 Erin Simko JR-3 Otterbein 4:42.13 6:02.74 5:35.87 7:13.28 5:35.87 5:45.95
17 Amanda Elkins JR-3 Heidelberg 7:24.41 7:10.74 4:47.16 5:24.76 5:41.85 6:50.22
18 Raechal Schoenberger FR-1 Ashland 6:15.01 5:53.98 6:11.50 7:25.10 5:50.47 4:36.88
19 Arie Cox SO-2 Bluffton 7:22.36 4:16.29 6:54.28 4:05.76 5:51.08 7:25.88
20 Lauren Mchan FR-1 Cumberlands 4:20.03 4:30.57 5:44.36 5:02.19 5:51.38 7:01.66
21 Crystal DeLucio SR-4 Cumberlands 4:49.05 4:42.00 5:31.34 6:24.22 5:52.49 6:38.32
22 Anna Buist FR-1 Siena Heights 5:41.00 5:33.89 5:12.58 6:23.62 5:55.20 6:20.07
23 Kylie Vestal FR-1 Ohio Northern 4:52.81 4:17.10 7:33.50 5:39.23 5:57.08 4:45.67
24 Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton 7:16.15 5:06.39 6:40.10 6:47.31 6:00.45 4:23.13
25 Makayla Wagner FR-1 Ashland 5:56.16 7:02.25 5:30.46 4:35.38 6:07.17 7:53.65
26 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 7:35.24 7:01.38 4:53.46 5:34.85 6:16.23 5:31.09
27 Tori Combs FR-1 Cumberlands 6:35.78 6:13.16 7:43.63 4:50.24 6:16.93 5:31.70
28 Matilda Jeruto FR-1 Findlay 5:46.50 5:38.89 6:24.58 5:46.50 6:20.77 7:33.12
29 Sidney Towalski SO-2 Findlay 8:15.64 7:29.89 7:07.02 5:46.95 6:21.26 6:17.45
30 Maggie Kise SO-2 Findlay 6:14.30 7:12.18 5:58.86 7:23.75 6:25.87 7:39.19
31 Emma Gardner FR-1 Cuyahoga CC 6:58.43 6:46.81 7:21.67 8:04.29 6:27.43 6:54.55
32 Court Craig   Unattached 5:30.38 4:54.55 5:18.44 7:05.91 6:38.04 7:13.87
33 Lynn Holiday   Unattached 8:34.87 8:14.91 8:34.87 7:50.97 6:39.12 7:38.99
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Kelly Wilker FR-1 Dayton 5:28.82 4:18.59 4:31.36 5:09.67 5:19.24 6:42.25
13 Megan Wright FR-1 Ohio Northern 6:59.40 6:52.74 6:16.12 5:22.87 5:32.85 6:32.77
22 Anna Buist FR-1 Siena Heights 4:26.40 7:13.35 6:05.86 5:12.58 5:55.20 5:12.58
23 Kylie Vestal FR-1 Ohio Northern 6:50.65 7:26.35 6:14.94 4:42.10 5:57.08 4:38.53
25 Makayla Wagner FR-1 Ashland 7:13.26 6:47.56 6:36.55 7:27.95 6:07.17 5:12.10
26 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 5:12.27 5:53.66 5:46.14 4:27.13 6:16.23 8:01.58
28 Matilda Jeruto FR-1 Findlay 5:46.50 6:01.74 7:59.77 7:55.97 6:20.77 6:55.04
29 Sidney Towalski SO-2 Findlay 5:24.07 5:24.07 8:00.39 6:28.89 6:21.26 7:37.52
30 Maggie Kise SO-2 Findlay 4:45.55 4:41.69 7:35.33 5:27.99 6:25.87 7:23.75
33 Lynn Holiday   Unattached 7:23.03 5:27.28 5:15.31 7:27.02 6:39.12 6:55.09
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Alexis Cash SO-2 Bluffton 6:47.36 6:20.86 5:31.18
11 Madisen Borer SO-2 Findlay 4:35.37 5:45.04 5:31.77
12 Mary Watts FR-1 Otterbein 6:15.15 6:21.79 5:31.99
18 Raechal Schoenberger FR-1 Ashland 4:43.88 6:50.05 5:50.47
19 Arie Cox SO-2 Bluffton 5:54.59 7:15.34 5:51.08
20 Lauren Mchan FR-1 Cumberlands 4:58.68 6:23.01 5:51.38
21 Crystal DeLucio SR-4 Cumberlands 7:20.62 6:17.17 5:52.49
24 Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton 6:50.92 5:06.39 6:00.45
27 Tori Combs FR-1 Cumberlands 4:35.16 5:12.86 6:16.93
31 Emma Gardner FR-1 Cuyahoga CC 7:33.30 7:41.05 6:27.43
32 Court Craig   Unattached 6:02.22 4:46.59 6:38.04
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Audrey Tremaine Senior Q Elite 5:40.31 6:29.36 5:06.58 5:52.57 5:40.31 5:40.31
2 Claire Lamb JR-3 Otterbein 4:52.30 5:23.07 5:07.68 3:44.61 5:29.22 6:36.91
3 Heather Sandvik JR-3 Otterbein 4:32.37 4:57.13 5:09.51 3:58.33 4:26.18 3:39.76
4 Rachel House SR-4 Heidelberg 6:04.88 5:36.81 5:11.86 4:50.03 5:43.05 4:00.14
6 Oona Jung-Beeman SO-2 Oberlin 6:56.76 6:02.26 5:20.58 4:29.29 6:37.52 4:19.67
7 Johannah Stefanek SO-2 Ashland 5:54.31 5:38.21 5:22.10 4:04.80 6:00.76 5:38.21
8 Shannon Wargo SO-2 Oberlin 5:06.10 5:35.10 5:22.21 4:01.66 4:27.44 4:24.22
10 Ally Rabe SR-4 Cornerstone 6:24.75 5:15.10 5:31.68 6:11.49 6:11.49 5:35.00
14 Madeleine Routhier SO-2 Ohio Northern 4:00.89 6:54.87 5:34.57 4:04.24 6:58.22 4:41.04
15 Amanda Sorokin SO-2 Cornerstone 5:15.69 4:38.75 5:35.84 5:22.41 6:26.22 7:09.88
16 Erin Simko JR-3 Otterbein 5:49.31 7:09.92 5:35.87 7:09.92 4:28.70 7:03.20
17 Amanda Elkins JR-3 Heidelberg 7:10.74 5:52.11 5:41.85 4:06.14 6:26.29 6:05.78