January 26-27, 2018
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Grace McDonald SR-4 Dayton 2:18.76 2:46.52
2 Tiffany Pryce JR-3 Ashland 2:20.07 1:39.45
3 Emma Jankowski FR-1 Dayton 2:20.79 2:33.47
4 Katy Foltz JR-3 Otterbein 2:21.24 2:43.84
5 Megan Rosales FR-1 Siena Heights 2:21.82 2:51.61
6 Oona Jung-Beeman SO-2 Oberlin 2:22.77 1:45.65
7 Allison Rogiers SO-2 Otterbein 2:23.40 2:17.67
8 Madison MacElrevey JR-3 Otterbein 2:24.12 3:00.15
9 Michaela Fox JR-3 Ohio Northern 2:26.67 2:48.67
10 Johannah Stefanek SO-2 Ashland 2:26.99 2:49.04
11 Gina Kowalewicz FR-1 Otterbein 2:27.38 2:56.86
12 Shannon Wargo SO-2 Oberlin 2:27.84 2:29.32
13 Chyanne Retcher FR-1 Ohio Northern 2:28.52 1:49.91
14 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 2:31.06 3:05.81
15 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 2:31.43 2:58.69
16 Lexi Butterbaugh FR-1 Ashland 2:32.50 2:52.33
17 Makayla Hoying FR-1 Ohio Northern 2:33.70 2:59.83
18 Lauren Frank JR-3 Otterbein 2:35.82 2:26.47
19 Eva Chmielewski FR-1 Siena Heights 2:37.42 2:34.28
20 Lily Kramer   Bowling Green Track Club 2:37.70 3:12.40
21 Alexis Cash SO-2 Bluffton 2:38.47 2:59.08
22 Shelbie Sporcich SO-2 Cuyahoga CC 2:38.74 3:07.32
23 Arie Cox SO-2 Bluffton 2:40.23 2:49.85
24 Brooke Perreira FR-1 Indiana East 2:45.67 2:25.79
25 Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton 2:46.08 3:27.60
26 Sarah Bedell JR-3 Otterbein 2:49.34 2:08.70
27 Maggie Kise SO-2 Findlay 2:57.23 3:30.91
28 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 2:57.29 3:48.71
29 Lynn Holiday   Unattached 2:58.90 3:38.26
30 Court Craig   Unattached 3:07.50 3:03.75
31 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 3:12.78 2:49.65
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Emma Jankowski FR-1 Dayton 2:20.79 2:12.35
10 Johannah Stefanek SO-2 Ashland 2:26.99 1:57.60
13 Chyanne Retcher FR-1 Ohio Northern 2:28.52 3:07.14
17 Makayla Hoying FR-1 Ohio Northern 2:33.70 2:18.33
28 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 2:57.29 3:30.98
31 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 3:12.78 3:07.00
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 2:47.68 2:11.43 3:10.34 2:40.13 2:31.06
15 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 2:55.66 1:55.09 2:57.18 2:51.12 2:31.43
19 Eva Chmielewski FR-1 Siena Heights 3:01.04 3:07.33 3:04.19 2:04.37 2:37.42
20 Lily Kramer   Bowling Green Track Club 2:37.70 3:12.40 2:55.05 2:31.40 2:37.70
21 Alexis Cash SO-2 Bluffton 2:08.36 2:44.81 3:03.83 2:24.21 2:38.47
22 Shelbie Sporcich SO-2 Cuyahoga CC 2:21.28 3:05.73 3:24.78 2:29.22 2:38.74
23 Arie Cox SO-2 Bluffton 3:25.10 2:17.80 2:17.80 2:43.44 2:40.23
24 Brooke Perreira FR-1 Indiana East 3:12.18 2:20.82 2:04.26 2:37.39 2:45.67
25 Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton 2:16.19 3:04.35 2:01.24 2:07.89 2:46.08
27 Maggie Kise SO-2 Findlay 3:43.31 3:18.50 3:46.86 2:20.02 2:57.23
29 Lynn Holiday   Unattached 3:43.63 2:19.55 3:47.21 2:05.23 2:58.90
30 Court Craig   Unattached 2:56.25 3:09.38 3:03.75 2:28.13 3:07.50
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Grace McDonald SR-4 Dayton 2:49.29 1:38.52 2:18.76
2 Tiffany Pryce JR-3 Ashland 2:43.89 2:55.09 2:20.07
4 Katy Foltz JR-3 Otterbein 2:21.24 2:59.38 2:21.24
5 Megan Rosales FR-1 Siena Heights 3:02.95 2:36.01 2:21.82
6 Oona Jung-Beeman SO-2 Oberlin 1:58.50 2:15.64 2:22.77
7 Allison Rogiers SO-2 Otterbein 2:16.23 3:06.42 2:23.40
8 Madison MacElrevey JR-3 Otterbein 2:16.92 1:48.09 2:24.12
9 Michaela Fox JR-3 Ohio Northern 2:01.74 2:20.81 2:26.67
11 Gina Kowalewicz FR-1 Otterbein 2:27.38 2:49.49 2:27.38
12 Shannon Wargo SO-2 Oberlin 2:51.50 2:13.06 2:27.84
16 Lexi Butterbaugh FR-1 Ashland 2:43.18 1:55.90 2:32.50
18 Lauren Frank JR-3 Otterbein 2:38.94 2:07.78 2:35.82
26 Sarah Bedell JR-3 Otterbein 2:39.18 2:51.04 2:49.34