January 26-27, 2018
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Semoy Hemmings SO-2 Findlay 58.70 1:10.44
2 Sarah Hunter SR-4 Heidelberg 59.16 1:08.04
3 Alexis Moore SO-2 Siena Heights 59.34 1:08.25
4 Makayla Clum JR-3 Cornerstone 59.71 1:03.89
5 Delaney Stersic FR-1 Siena Heights 1:01.21 49.58
6 Hailey Acosta SO-2 Otterbein 1:01.38 42.97
7 Kamry Brown FR-1 Cuyahoga CC 1:01.39 47.27
8 Tyriah Pryor FR-1 Siena Heights 1:01.54 47.39
9 Raquel Warner SO-2 Otterbein 1:02.30 1:10.40
10 Taylor Fisher JR-3 Ohio Northern 1:02.84 1:05.36
11 Brittany Fisher SR-4 Dayton 1:02.94 56.65
12 Katlyn Koetsier FR-1 Cornerstone 1:03.02 52.94
13 McKenzie Biniker JR-3 Heidelberg 1:03.08 46.05
14 Aubreah Manns SO-2 Findlay 1:04.15 1:01.59
15 Claire Attea SR-4 Dayton 1:04.73 1:18.33
16 Allison Schwarzbek SO-2 Heidelberg 1:04.83 1:02.89
17 Zakiyah Wesley SO-2 Cuyahoga CC 1:04.93 1:15.32
18 Emma Kimberly SO-2 Otterbein 1:04.97 1:06.92
19 Hannah Drake JR-3 Cornerstone 1:05.01 1:24.52
20 Melinda McIntosh SO-2 Ohio Northern 1:05.02 1:07.62
21 Alexis Snyder JR-3 Otterbein 1:05.08 47.51
22 Zoey Beitzinger   Bowling Green Track Club 1:05.30 48.98
23 Erica Campbell FR-1 Heidelberg 1:05.54 1:06.20
24 Sierra Mercer FR-1 Cumberlands 1:05.79 1:15.66
25 Lindsey Jones JR-3 Otterbein 1:07.04 1:18.44
26 Lydia Ott SR-4 Ashland 1:07.09 1:01.06
27 Jocelyn Foster FR-1 Cuyahoga CC 1:07.10 1:15.83
28 Taylor Badamo SO-2 Cuyahoga CC 1:07.67 1:21.88
29 Sarah Menuez SO-2 Ohio Northern 1:07.75 53.53
30 Kaeley Bush SO-2 Dayton 1:08.07 1:24.41
31 Mia Adams SR-4 Cornerstone 1:08.83 1:15.03
32 Chanavier Robinson SO-2 Cuyahoga CC 1:09.30 1:12.08
33 Kaitlin Rubottom FR-1 Ohio Northern 1:11.11 57.60
34 Madeline Auth SO-2 Siena Heights 1:12.06 1:25.03
35 Kayla Reed FR-1 Cuyahoga CC 1:15.07 1:35.34
36 Ciana Hostetler SO-2 Bluffton 1:16.14 1:04.72
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
33 Kaitlin Rubottom FR-1 Ohio Northern 1:08.98 1:08.98 1:11.11 1:26.05
34 Madeline Auth SO-2 Siena Heights 1:00.53 1:02.70 1:12.06 1:10.62
35 Kayla Reed FR-1 Cuyahoga CC 1:03.81 1:32.34 1:15.07 1:21.08
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
20 Melinda McIntosh SO-2 Ohio Northern 57.87 1:15.43 1:16.73 1:13.48 1:05.02
29 Sarah Menuez SO-2 Ohio Northern 1:16.56 1:09.79 1:08.43 1:09.79 1:07.75
36 Ciana Hostetler SO-2 Bluffton 1:03.96 1:24.52 1:25.28 1:38.99 1:16.14
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Emma Kimberly SO-2 Otterbein 1:04.97 1:16.67 1:04.97 1:17.32 1:04.32
27 Jocelyn Foster FR-1 Cuyahoga CC 1:07.10 48.99 1:25.22 58.38 1:08.45
28 Taylor Badamo SO-2 Cuyahoga CC 1:07.67 59.55 55.49 1:13.76 54.14
30 Kaeley Bush SO-2 Dayton 1:08.07 1:23.05 1:23.05 1:21.69 1:11.48
32 Chanavier Robinson SO-2 Cuyahoga CC 1:09.30 1:05.84 48.51 1:18.31 1:26.63
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 McKenzie Biniker JR-3 Heidelberg 1:03.08 1:10.65
22 Zoey Beitzinger   Bowling Green Track Club 1:05.30 49.63
23 Erica Campbell FR-1 Heidelberg 1:05.54 1:14.06
25 Lindsey Jones JR-3 Otterbein 1:07.04 1:27.16
31 Mia Adams SR-4 Cornerstone 1:08.83 1:25.35
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Hailey Acosta SO-2 Otterbein 1:12.43 50.34 1:01.38 57.09 1:17.34 52.79 57.70
10 Taylor Fisher JR-3 Ohio Northern 1:18.55 49.65 1:02.84 48.39 1:12.90 1:02.84 52.79
14 Aubreah Manns SO-2 Findlay 1:00.31 51.32 1:04.15 57.74 1:09.93 59.02 58.38
17 Zakiyah Wesley SO-2 Cuyahoga CC 1:12.08 1:22.47 1:04.93 46.75 59.74 47.40 50.00
21 Alexis Snyder JR-3 Otterbein 1:12.89 52.07 1:05.08 1:22.66 1:15.50 1:20.70 52.07
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Raquel Warner SO-2 Otterbein 1:08.53 1:04.17 1:08.53 50.47 1:02.30 1:08.53
12 Katlyn Koetsier FR-1 Cornerstone 1:07.44 1:15.00 1:13.11 56.09 1:03.02 47.27
16 Allison Schwarzbek SO-2 Heidelberg 1:20.39 1:08.08 49.27 1:00.94 1:04.83 1:04.83
19 Hannah Drake JR-3 Cornerstone 1:16.07 1:21.92 48.11 1:11.52 1:05.01 52.01
24 Sierra Mercer FR-1 Cumberlands 1:08.43 1:04.48 1:06.45 1:13.03 1:05.79 58.56
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Delaney Stersic FR-1 Siena Heights 1:03.05 1:01.21 47.14
7 Kamry Brown FR-1 Cuyahoga CC 43.59 1:01.39 42.98
8 Tyriah Pryor FR-1 Siena Heights 58.47 1:01.54 51.70
11 Brittany Fisher SR-4 Dayton 1:12.38 1:02.94 58.54
15 Claire Attea SR-4 Dayton 1:03.44 1:04.73 49.85
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Semoy Hemmings SO-2 Findlay 54.01 58.70
2 Sarah Hunter SR-4 Heidelberg 53.84 59.16
3 Alexis Moore SO-2 Siena Heights 1:06.46 59.34
4 Makayla Clum JR-3 Cornerstone 1:14.04 59.71
26 Lydia Ott SR-4 Ashland 55.69 1:07.09