January 26-27, 2018
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tyler Lance SR-4 Ashland 7:11.07 8:04.29 7:27.04 10:06.69 6:55.10 8:52.18
2 Tyler Steigenga   Q Elite 9:55.08 11:26.21 9:12.19 7:14.25 7:57.13 8:56.10
3 Isaac Kuntz SR-4 Heidelberg 10:42.42 11:42.81 9:03.58 9:09.07 6:24.35 9:09.07
4 Nathaniel Redden FR-1 Ashland 12:15.38 8:17.79 8:34.76 10:33.55 11:07.49 9:25.67
5 Jareb Duggan SO-2 Siena Heights 7:15.90 10:05.73 10:00.07 8:46.48 11:30.65 9:26.10
6 Joey Coogan SO-2 Otterbein 8:02.12 9:21.53 10:01.24 11:14.97 6:54.06 9:27.20
7 Andrew Shelton SO-2 Ohio Northern 7:43.14 7:43.14 7:37.42 8:28.88 10:06.08 9:31.77
8 Dom Frey SR-4 Heidelberg 9:35.08 10:32.59 8:54.83 6:42.56 10:32.59 9:35.08
9 Alec Hicks FR-1 Indiana East 7:14.22 12:15.27 9:38.95 11:52.11 11:17.38 9:38.95
10 Dylan McKean FR-1 Ohio Northern 10:43.46 10:08.36 8:05.52 8:46.47 9:15.72 9:44.96
11 Tyler Kennedy SR-4 Ohio Northern 9:43.89 9:20.06 8:08.56 12:36.67 11:31.13 9:55.80
12 Trey Pemberton FR-1 Indiana East 8:38.86 9:56.39 9:38.50 10:14.29 7:33.26 9:56.39
13 Bryan Peck SO-2 Ohio Northern 7:51.17 10:32.20 7:03.46 12:49.37 8:50.81 9:56.41
14 Andrew Symonds SO-2 Heidelberg 10:25.82 8:25.47 10:37.86 7:31.32 9:55.74 10:01.75
15 Griffin Skaff SO-2 Ohio Northern 7:58.57 13:11.48 13:11.48 7:34.03 9:12.20 10:13.55
16 Jacob Gallaher JR-3 Ohio Northern 12:15.77 8:25.45 11:43.78 10:52.60 7:40.66 10:39.80
17 Salvador Campos SO-2 Indiana East 11:05.44 13:07.01 9:16.66 9:42.26 7:40.69 10:39.84
18 Dustin Lumadue SR-4 Ohio Northern 10:19.25 9:53.45 8:42.49 8:23.14 8:16.69 10:45.05
19 Spencer Lawson FR-1 Cumberlands 8:43.17 13:30.91 13:11.30 13:17.84 13:11.30 10:53.96
  Thomas Bambach Senior SGRC DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Jake Hayes   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Nathaniel Redden FR-1 Ashland 10:22.24 8:40.42 8:23.45 9:25.67 7:09.91
8 Dom Frey SR-4 Heidelberg 8:03.07 10:03.84 7:40.07 9:35.08 12:04.60
9 Alec Hicks FR-1 Indiana East 7:25.80 10:48.43 9:27.38 9:38.95 11:11.59
10 Dylan McKean FR-1 Ohio Northern 12:11.20 9:33.26 7:12.87 9:44.96 8:17.22
11 Tyler Kennedy SR-4 Ohio Northern 12:24.75 12:36.67 7:44.73 9:55.80 11:19.22
12 Trey Pemberton FR-1 Indiana East 7:57.12 9:32.54 9:32.54 9:56.39 11:43.74
14 Andrew Symonds SO-2 Heidelberg 11:56.09 9:31.67 11:26.00 10:01.75 7:55.39
15 Griffin Skaff SO-2 Ohio Northern 12:16.26 7:46.30 9:36.74 10:13.55 11:45.59
16 Jacob Gallaher JR-3 Ohio Northern 10:46.20 8:25.45 7:40.66 10:39.80 8:25.45
17 Salvador Campos SO-2 Indiana East 12:03.02 9:55.06 13:45.40 10:39.84 12:35.02
18 Dustin Lumadue SR-4 Ohio Northern 12:02.46 10:51.50 12:41.16 10:45.05 13:52.12
19 Spencer Lawson FR-1 Cumberlands 12:18.98 8:10.47 9:28.95 10:53.96 13:37.45
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tyler Lance SR-4 Ashland 8:52.18 7:11.07 11:26.52
2 Tyler Steigenga   Q Elite 8:56.10 11:04.77 6:47.44
3 Isaac Kuntz SR-4 Heidelberg 9:09.07 10:25.94 11:26.34
5 Jareb Duggan SO-2 Siena Heights 9:26.10 9:14.78 6:58.92
6 Joey Coogan SO-2 Otterbein 9:27.20 11:20.64 8:19.14
7 Andrew Shelton SO-2 Ohio Northern 9:31.77 9:31.77 9:54.64
13 Bryan Peck SO-2 Ohio Northern 9:56.41 7:09.42 12:25.52
  Thomas Bambach Senior SGRC DNF DNF DNF
  Jake Hayes   Unattached DNF DNF DNF