January 26-27, 2018
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Thompson SO-2 Otterbein 16:05.79 15:00.78 13:09.35 15:28.64 16:33.65 13:37.21
2 Alex Clevinger SO-2 Otterbein 13:09.40 12:32.25 19:39.45 15:28.70 11:27.24 19:11.59
3 Spencer Schulze JR-3 Ohio Northern 11:07.42 16:08.22 17:04.63 15:40.02 19:53.83 12:32.02
4 Michael Taylor JR-3 Findlay 18:31.21 13:01.62 20:24.21 15:41.70 11:18.03 15:32.29
5 Jacob Ferrebee SR-4 Heidelberg 17:36.90 13:57.90 19:21.64 15:52.16 13:57.90 14:55.03
6 Jack Adams FR-1 Findlay 15:03.10 18:34.46 16:10.35 16:00.74 17:56.03 20:10.54
7 Denver Daniel FR-1 Cornerstone 19:38.96 12:04.77 19:48.63 16:06.36 19:09.97 14:20.06
8 John McNutt JR-3 Ohio Northern 20:08.64 19:29.97 17:14.60 16:06.91 17:33.94 13:51.55
9 Garrett Faulkner JR-3 Cumberlands 14:52.62 20:12.79 15:50.83 16:10.23 17:56.96 15:02.32
10 Jamey Ehret JR-3 Otterbein 16:59.70 16:10.68 20:05.99 16:20.48 17:48.73 17:29.12
11 Seth Bleyenberg FR-1 Cornerstone 21:37.82 15:05.46 21:17.70 16:46.06 21:27.76 21:37.82
12 Alex Lewis FR-1 Otterbein 18:06.75 11:54.44 19:37.32 16:46.25 20:47.75 21:17.94
13 Cole Dudley JR-3 Indiana East 21:35.16 20:24.33 13:59.83 16:51.84 20:04.09 13:09.24
14 Kyle Neff SO-2 Ohio Northern 14:19.43 17:13.37 16:01.75 17:03.13 16:22.21 19:57.07
15 Ben Willey SO-2 Indiana East 20:48.75 21:09.22 12:16.97 17:03.56 13:59.32 15:51.91
16 Trey Pemberton FR-1 Indiana East 12:32.30 14:06.34 14:16.79 17:24.86 21:25.18 16:22.17
17 Jacob Singleton SO-2 Cumberlands 18:53.55 20:49.00 13:28.18 17:29.58 16:05.62 19:25.04
18 Ben Hofstra FR-1 Cornerstone 13:49.89 12:25.85 12:25.85 17:30.49 14:21.41 14:42.42
19 Logan Kittaka FR-1 Heidelberg 16:52.14 24:02.58 25:12.38 19:23.37 16:28.87 17:38.67
  Tim Jasper SO-2 Heidelberg DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Josh Meyer   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Seth Bleyenberg FR-1 Cornerstone 16:46.06
13 Cole Dudley JR-3 Indiana East 16:51.84
14 Kyle Neff SO-2 Ohio Northern 17:03.13
15 Ben Willey SO-2 Indiana East 17:03.56
16 Trey Pemberton FR-1 Indiana East 17:24.86
17 Jacob Singleton SO-2 Cumberlands 17:29.58
18 Ben Hofstra FR-1 Cornerstone 17:30.49
19 Logan Kittaka FR-1 Heidelberg 19:23.37
  Tim Jasper SO-2 Heidelberg DNF
  Josh Meyer   Unattached DNF
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacob Thompson SO-2 Otterbein 15:28.64
2 Alex Clevinger SO-2 Otterbein 15:28.70
3 Spencer Schulze JR-3 Ohio Northern 15:40.02
4 Michael Taylor JR-3 Findlay 15:41.70
5 Jacob Ferrebee SR-4 Heidelberg 15:52.16
6 Jack Adams FR-1 Findlay 16:00.74
7 Denver Daniel FR-1 Cornerstone 16:06.36
8 John McNutt JR-3 Ohio Northern 16:06.91
9 Garrett Faulkner JR-3 Cumberlands 16:10.23
10 Jamey Ehret JR-3 Otterbein 16:20.48
12 Alex Lewis FR-1 Otterbein 16:46.25