January 26-27, 2018
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Valerie Richter JR-3 Cornerstone 10:35.15 9:57.04 11:45.02 10:28.80 12:29.48 10:03.40
2 Emily Schumaker JR-3 Ashland 11:01.36 8:22.64 14:06.54 13:33.48 13:46.70 10:08.46
3 Zoe Schilling SO-2 Ohio Northern 11:04.91 12:44.65 7:58.74 8:25.34 11:04.91 10:05.07
4 Caroline Lapish SO-2 Cuyahoga CC 11:06.64 11:19.98 13:33.30 10:13.31 13:06.64 11:26.64
5 Abbie VanFossen JR-3 Dayton 11:07.02 14:00.45 9:06.96 11:53.72 9:33.64 13:47.11
6 Ally Rabe SR-4 Cornerstone 11:08.71 9:21.72 12:55.71 12:15.59 11:48.84 11:55.52
7 Haylee Zigan SO-2 Ashland 11:16.80 10:09.12 8:27.60 11:03.27 8:07.30 12:38.02
8 Kristina Myers JR-3 Ohio Northern 11:18.70 8:56.18 11:18.70 9:09.75 9:30.11 14:01.59
9 Evelyn Moore SO-2 Cumberlands 11:23.58 10:42.57 14:41.82 9:34.21 12:45.61 14:28.15
10 Jennie Matteson JR-3 Bluffton 11:25.79 13:56.67 8:06.91 12:00.08 8:20.63 10:10.36
11 Tracy Morgan FR-1 Ashland 11:32.72 14:46.69 10:02.67 8:11.84 12:42.00 13:44.34
12 Kathleen Colvin SO-2 Ohio Northern 11:40.59 13:25.68 12:08.62 11:33.59 14:42.75 14:28.74
13 Angie Sullivan JR-3 Ohio Northern 11:41.09 11:34.08 11:48.10 10:45.01 12:23.16 10:52.02
14 Maureen Mckeown FR-1 Ashland 11:41.36 15:04.76 9:35.12 12:02.40 9:49.15 14:01.64
15 Eva Chmielewski FR-1 Siena Heights 11:44.52 11:58.61 10:12.94 12:12.70 14:47.70 12:05.66
16 Tami Groff SO-2 Bluffton 12:07.23 15:23.59 14:25.41 15:09.04 13:05.41 12:50.87
17 Anne Fallon   Unattached 12:08.96 13:14.57 10:34.20 12:30.83 13:51.02 12:52.70
18 Jordan Kati SO-2 Cuyahoga CC 12:12.33 12:48.95 9:09.25 14:02.18 10:22.48 9:38.54
19 Taylor Rodriguez JR-3 Heidelberg 12:16.72 10:26.22 11:03.05 13:15.66 14:14.60 10:18.85
20 Madilyn Greiner JR-3 Findlay 12:39.67 9:22.16 13:55.64 10:00.14 12:54.87 13:55.64
21 Natania French SO-2 Cuyahoga CC 12:49.51 12:18.73 14:14.16 11:40.26 15:15.72 9:21.75
22 Elizabeth Steele JR-3 Ohio Northern 12:54.17 12:23.21 10:58.05 9:56.11 9:48.37 10:58.05
23 Emily Gebhardt SO-2 Siena Heights 13:00.21 10:31.97 16:30.87 14:10.43 9:52.96 10:00.77
  Audrey Tremaine Senior Q Elite DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Abbie VanFossen JR-3 Dayton 10:47.01 11:07.02 13:13.76 12:40.41 10:06.99
11 Tracy Morgan FR-1 Ashland 10:37.31 11:32.72 13:58.20 14:05.12 14:05.12
15 Eva Chmielewski FR-1 Siena Heights 12:54.98 11:44.52 11:09.30 11:58.61 12:05.66
16 Tami Groff SO-2 Bluffton 10:10.88 12:07.23 11:09.06 13:27.23 15:23.59
17 Anne Fallon   Unattached 11:47.10 12:08.96 10:26.91 13:43.73 10:19.62
18 Jordan Kati SO-2 Cuyahoga CC 9:45.87 12:12.33 12:05.01 8:47.28 14:46.12
19 Taylor Rodriguez JR-3 Heidelberg 11:39.89 12:16.72 10:55.68 15:28.27 9:49.38
20 Madilyn Greiner JR-3 Findlay 12:24.48 12:39.67 10:07.74 13:40.45 9:52.55
21 Natania French SO-2 Cuyahoga CC 16:09.59 12:49.51 16:40.37 8:58.66 10:00.22
22 Elizabeth Steele JR-3 Ohio Northern 13:25.14 12:54.17 14:50.30 10:42.57 15:44.49
23 Emily Gebhardt SO-2 Siena Heights 16:23.07 13:00.21 12:44.61 9:06.15 12:21.20
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Valerie Richter JR-3 Cornerstone 10:35.15 12:23.13
2 Emily Schumaker JR-3 Ashland 11:01.36 8:55.71
3 Zoe Schilling SO-2 Ohio Northern 11:04.91 9:58.42
4 Caroline Lapish SO-2 Cuyahoga CC 11:06.64 8:06.65
6 Ally Rabe SR-4 Cornerstone 11:08.71 12:02.21
7 Haylee Zigan SO-2 Ashland 11:16.80 11:57.41
8 Kristina Myers JR-3 Ohio Northern 11:18.70 9:09.75
9 Evelyn Moore SO-2 Cumberlands 11:23.58 9:41.05
10 Jennie Matteson JR-3 Bluffton 11:25.79 8:13.77
12 Kathleen Colvin SO-2 Ohio Northern 11:40.59 14:42.75
13 Angie Sullivan JR-3 Ohio Northern 11:41.09 8:31.80
14 Maureen Mckeown FR-1 Ashland 11:41.36 11:13.31
  Audrey Tremaine Senior Q Elite DNF DNF