January 27, 2018
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Josh Peterson SR-4 Minnesota-Duluth 4:21.77 4:24.39 4:11.30 5:16.75 3:58.21
2 Andrew Nelson   Minnesota Running Club 4:21.83 4:03.51 5:24.67 4:29.69 4:53.25
3 Christian Leonard FR-1 Minnesota-Duluth 4:23.68 3:54.68 5:03.24 5:19.06 3:09.85
4 Dylan Lueck SO-2 Wis.-Eau Claire 4:24.48 4:32.42 5:09.45 4:43.00 4:35.06
5 Evan Walpole JR-3 Wis.-Superior 4:27.55 4:30.23 3:36.72 3:36.72 3:44.75
6 Grant Pulver SR-4 Minnesota-Duluth 4:29.76 3:41.21 4:45.95 4:21.67 4:51.34
7 Cole Lebourgeois FR-1 Minnesota-Duluth 4:30.50 5:02.96 5:40.83 5:32.72 5:43.54
8 Bailey Wilson SO-2 Wis.-Eau Claire 4:32.51 5:40.64 5:16.12 5:21.57 3:32.56
9 Jake Kluver SO-2 Minnesota-Duluth 4:33.02 5:52.20 4:57.60 3:11.12 5:54.93
10 Jackson Clements FR-1 Wis.-Eau Claire 4:36.68 5:20.95 3:41.35 4:31.15 4:56.05
11 Edward Carlson SO-2 Wis.-Superior 4:37.26 5:21.63 4:15.08 5:46.58 4:59.44
12 Sam Wouters SO-2 Wis.-Stout 4:38.00 5:05.80 5:08.58 5:11.36 3:14.60
13 Tyler Tomich FR-1 Wis.-Eau Claire 4:44.60 5:27.29 4:18.99 4:41.76 3:22.07
14 Andrew Kempf FR-1 Wis.-Eau Claire 4:44.71 4:56.10 3:50.62 5:04.64 5:07.49
15 Andrew Klavekoske SO-2 Wis.-Stout 4:47.42 6:05.03 3:24.07 4:38.80 3:26.95
16 Tyler Finger FR-1 Wis.-Superior 4:48.26 5:57.45 3:44.85 6:03.21 3:41.96
17 Cole Harty SO-2 Wis.-Stout 4:49.43 4:40.75 5:44.43 6:01.79 4:55.22
18 Luke Vrooman   Unattached 4:55.36 6:03.30 5:07.18 4:05.15 4:22.87
19 Sawyer Morgan SO-2 Wis.-Superior 4:58.73 6:07.44 5:04.71 6:10.43 3:47.04
20 Clint Campbell   Copper Country TC 4:59.29 4:26.37 4:23.38 3:47.46 5:56.16
21 Michael Fogarty   Minnesota Running Club 4:59.50 6:17.37 4:38.54 4:41.53 4:02.60
22 Joe Dill   Minnesota Running Club 5:04.34 6:26.52 3:57.39 4:00.43 6:05.21
23 David Luehring SR-4 Bethany Lutheran 5:28.50 7:07.05 4:42.51 4:55.65 6:04.64
24 Dalton Huonder SO-2 Bethany Lutheran 5:57.67 6:11.98 6:54.90 7:02.05 7:34.24
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Sam Wouters SO-2 Wis.-Stout 5:53.06 4:38.00 4:01.86
13 Tyler Tomich FR-1 Wis.-Eau Claire 4:30.37 4:44.60 5:21.60
14 Andrew Kempf FR-1 Wis.-Eau Claire 5:30.27 4:44.71 3:33.54
15 Andrew Klavekoske SO-2 Wis.-Stout 5:30.54 4:47.42 6:10.78
16 Tyler Finger FR-1 Wis.-Superior 5:48.80 4:48.26 4:33.85
17 Cole Harty SO-2 Wis.-Stout 5:27.06 4:49.43 4:34.96
18 Luke Vrooman   Unattached 5:18.99 4:55.36 5:24.90
19 Sawyer Morgan SO-2 Wis.-Superior 6:13.42 4:58.73 4:34.84
20 Clint Campbell   Copper Country TC 5:26.23 4:59.29 4:44.33
21 Michael Fogarty   Minnesota Running Club 5:32.45 4:59.50 3:32.65
22 Joe Dill   Minnesota Running Club 6:26.52 5:04.34 4:55.21
23 David Luehring SR-4 Bethany Lutheran 4:55.65 5:28.50 4:35.94
24 Dalton Huonder SO-2 Bethany Lutheran 5:04.02 5:57.67 4:31.83
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Josh Peterson SR-4 Minnesota-Duluth 3:05.86 4:21.77
2 Andrew Nelson   Minnesota Running Club 4:11.36 4:21.83
3 Christian Leonard FR-1 Minnesota-Duluth 5:24.33 4:23.68
4 Dylan Lueck SO-2 Wis.-Eau Claire 5:38.54 4:24.48
5 Evan Walpole JR-3 Wis.-Superior 3:20.67 4:27.55
6 Grant Pulver SR-4 Minnesota-Duluth 4:27.07 4:29.76
7 Cole Lebourgeois FR-1 Minnesota-Duluth 5:19.19 4:30.50
8 Bailey Wilson SO-2 Wis.-Eau Claire 3:35.29 4:32.51
9 Jake Kluver SO-2 Minnesota-Duluth 3:41.15 4:33.02
10 Jackson Clements FR-1 Wis.-Eau Claire 5:04.35 4:36.68
11 Edward Carlson SO-2 Wis.-Superior 5:07.76 4:37.26