January 27, 2018
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Andrew Gilles JR-3 Wis.-Stout 1:57.56
2 Andrew Arthur FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.52
3 Matt Swanson JR-3 Wis.-Superior 1:59.61
4 Garrett Benz SR-4 Minnesota-Duluth 1:59.88
5 Kody Radtke SO-2 Wis.-Stout 2:00.21
6 Christian Leonard FR-1 Minnesota-Duluth 2:00.26
7 Jake Houghton JR-3 Wis.-Stout 2:00.53
8 Rand Bieri JR-3 Wis.-Superior 2:00.65
9 Guenter Schwoerer SO-2 Wis.-Eau Claire 2:01.02
10 James Riordan FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.18
11 Wyatt Midtvedt SO-2 Minnesota-Duluth 2:01.24
12 Jake Sullivan FR-1 Minnesota-Duluth 2:01.46
13 Evan Walpole JR-3 Wis.-Superior 2:01.48
14 Noah Torvik FR-1 Minnesota-Duluth 2:01.68
15 Josh Peterson SR-4 Minnesota-Duluth 2:02.59
16 Ben Borash SO-2 Saint Mary's (Minn.) 2:02.91
17 Clay Quiring FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.53
18 Jake Kluver SO-2 Minnesota-Duluth 2:03.86
19 David Rosenlund SR-4 Wis.-Stout 2:04.71
20 Derrick Moe FR-1 Wis.-Superior 2:06.80
21 Jae Carlson FR-1 Bethany Lutheran 2:06.97
22 Jonathon Meaden FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:08.30
23 Ryan McCue FR-1 Bethany Lutheran 2:12.79
24 Nathan Birr SO-2 Bethany Lutheran 2:20.58
25 Christian Hebron FR-1 Viterbo 2:23.52
26 Theodore Sweet FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:25.06
27 Rohith Kommera   Minnesota Running Club 2:26.94
28 Marlon Barrett-Dwyer JR-3 Saint Mary's (Minn.) 2:28.56
29 David Luehring SR-4 Bethany Lutheran 2:33.25
30 Dalton Huonder SO-2 Bethany Lutheran 2:35.81
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Ryan McCue FR-1 Bethany Lutheran 2:12.79
24 Nathan Birr SO-2 Bethany Lutheran 2:20.58
25 Christian Hebron FR-1 Viterbo 2:23.52
26 Theodore Sweet FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:25.06
27 Rohith Kommera   Minnesota Running Club 2:26.94
28 Marlon Barrett-Dwyer JR-3 Saint Mary's (Minn.) 2:28.56
29 David Luehring SR-4 Bethany Lutheran 2:33.25
30 Dalton Huonder SO-2 Bethany Lutheran 2:35.81
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Evan Walpole JR-3 Wis.-Superior 1:28.68 1:33.54 2:08.77 1:25.04 2:01.48
16 Ben Borash SO-2 Saint Mary's (Minn.) 2:21.35 2:04.14 2:10.29 1:39.56 2:02.91
17 Clay Quiring FR-1 Wis.-Eau Claire 1:31.42 2:04.77 2:10.95 2:04.77 2:03.53
18 Jake Kluver SO-2 Minnesota-Duluth 1:29.18 2:19.97 1:31.66 1:40.33 2:03.86
20 Derrick Moe FR-1 Wis.-Superior 2:37.24 1:47.78 2:28.36 2:18.22 2:06.80
21 Jae Carlson FR-1 Bethany Lutheran 1:32.69 1:47.93 2:28.56 2:18.40 2:06.97
22 Jonathon Meaden FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:33.96 2:19.85 1:51.63 2:22.42 2:08.30
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Kody Radtke SO-2 Wis.-Stout 2:00.21 1:39.78
7 Jake Houghton JR-3 Wis.-Stout 2:00.53 1:36.43
8 Rand Bieri JR-3 Wis.-Superior 2:00.65 2:17.55
9 Guenter Schwoerer SO-2 Wis.-Eau Claire 2:01.02 2:31.28
10 James Riordan FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.18 2:04.82
14 Noah Torvik FR-1 Minnesota-Duluth 2:01.68 2:34.54
19 David Rosenlund SR-4 Wis.-Stout 2:04.71 2:35.89
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Andrew Gilles JR-3 Wis.-Stout 1:57.56
2 Andrew Arthur FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.52
3 Matt Swanson JR-3 Wis.-Superior 1:59.61
4 Garrett Benz SR-4 Minnesota-Duluth 1:59.88
6 Christian Leonard FR-1 Minnesota-Duluth 2:00.26
11 Wyatt Midtvedt SO-2 Minnesota-Duluth 2:01.24
12 Jake Sullivan FR-1 Minnesota-Duluth 2:01.46
15 Josh Peterson SR-4 Minnesota-Duluth 2:02.59