January 27, 2018
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darin Lau SR-4 Wis.-Eau Claire 9:38.65 9:43.68 8:23.17 7:07.70 9:03.43 8:23.17
2 Cody Sedbrook SR-4 Minnesota-Duluth 7:09.14 7:29.58 8:30.88 6:58.93 9:11.75 6:28.27
3 Luke Lahr JR-3 Minnesota-Duluth 10:58.60 8:23.03 8:38.58 9:20.07 7:15.61 10:22.30
4 Mike Friedman JR-3 Wis.-Stout 6:56.39 9:27.33 8:40.48 7:17.21 6:25.16 9:27.33
5 Austin O'Hare SR-4 Saint Mary's (Minn.) 9:56.74 7:30.17 8:43.45 9:25.33 9:09.63 6:22.12
6 Brendon Paucek SR-4 Wis.-Eau Claire 9:10.82 6:17.71 8:44.59 6:54.43 9:58.04 10:03.28
7 Riley Huffman SR-4 Wis.-Eau Claire 9:27.68 10:57.04 8:45.63 7:58.33 7:26.79 10:14.99
8 Isaac Overmyer JR-3 Minnesota-Duluth 11:09.33 7:49.06 8:47.03 10:11.36 10:48.25 10:32.44
9 Easton Foss JR-3 St. Scholastica 6:32.25 7:35.86 8:50.06 6:58.75 9:48.37 8:02.36
10 Zach Zimmerman SR-4 Wis.-Stout 6:58.93 10:15.13 8:50.28 9:22.10 6:37.71 11:02.85
11 Trevor Blum SR-4 Wis.-Stout 6:17.09 8:08.62 8:51.10 7:47.37 11:30.43 10:00.15
12 Henry Jessen SR-4 Minnesota-Duluth 7:06.68 6:40.02 8:53.35 11:06.69 7:06.68 11:28.03
13 Owen Smalley FR-1 Minnesota-Duluth 10:41.24 6:30.09 8:54.36 8:59.71 9:05.05 7:39.55
14 Nicolas Zolondek SO-2 Wis.-Stout 8:46.00 6:31.82 8:56.73 6:53.29 11:21.65 9:34.31
15 Sam Kuhlmann JR-3 Wis.-Eau Claire 10:14.73 8:26.88 8:59.23 8:32.27 10:47.08 9:36.98
16 Mike Fifield SO-2 Wis.-Stout 7:12.30 7:39.32 9:00.37 10:05.22 9:05.78 8:17.14
17 Connor Dolan FR-1 Wis.-Eau Claire 10:33.99 11:11.92 9:01.87 8:40.20 9:45.22 7:02.66
18 Dan Ressler JR-3 Wis.-Stout 11:06.60 9:39.89 9:01.95 9:39.89 6:35.63 8:56.53
19 Jordan Koski SR-4 Wis.-Superior 6:31.27 11:35.58 9:03.42 11:35.58 10:52.11 10:14.07
20 Blake Anderson SR-4 Minnesota-Duluth 9:41.55 7:36.54 9:03.50 11:41.12 6:47.63 10:25.03
21 Chad Couser SO-2 Wis.-Eau Claire 8:54.93 8:33.09 9:05.84 8:00.34 7:05.76 9:49.51
22 Braydon Kubat FR-1 Minnesota-Duluth 9:55.00 8:49.50 9:05.87 8:54.96 8:44.04 10:16.84
23 Jace Galley   Minnesota Running Club 10:33.23 8:43.10 9:10.63 10:38.73 7:59.05 8:15.57
24 Matthew Olson FR-1 Wis.-Eau Claire 11:50.37 9:21.69 9:10.67 7:37.06 10:00.23 11:17.33
25 Shamus Zenk   Minnesota Running Club 9:39.55 7:16.04 9:11.95 6:53.97 9:56.11 11:07.86
26 Harrison Hirsch SO-2 Wis.-Superior 11:19.89 11:19.89 9:12.75 11:53.05 9:07.23 9:23.81
27 Tyler Kobilarcsik JR-3 Wis.-Eau Claire 11:44.70 11:39.15 9:14.88 8:02.75 9:25.98 9:25.98
28 Harrison Redepenning   Unattached 9:22.34 8:09.96 9:16.77 7:14.28 11:13.70 11:52.67
29 Adam Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 9:56.76 6:35.99 9:17.72 8:44.26 11:37.15 7:09.45
30 Kendall Hill SO-2 Minnesota-Duluth 11:28.85 7:11.23 9:20.04 7:50.44 9:59.25 10:38.45
31 Sam Smith FR-1 Wis.-Superior 12:00.41 12:00.41 9:22.82 8:37.80 6:50.86 10:41.62
32 Ben Carmichael JR-3 Wis.-Eau Claire 10:07.89 11:26.69 9:22.86 11:04.18 9:34.12 11:32.32
33 Zachary Mazurek JR-3 Wis.-Superior 8:34.92 8:51.89 9:25.84 9:59.79 8:06.63 7:55.31
34 Daniel Peters   Unattached 7:58.22 12:08.72 9:29.31 7:18.37 9:23.62 11:40.26
35 Jordan Malikowski FR-1 Saint Mary's (Minn.) 7:01.94 7:36.62 9:37.99 10:12.67 6:44.60 11:33.59
36 Isaiah Olsem FR-1 Saint Mary's (Minn.) 7:49.71 11:30.06 9:39.88 10:32.07 10:43.67 8:30.30
37 John Egdorf FR-1 Wis.-Eau Claire 8:09.89 7:46.56 9:43.20 8:44.88 10:59.02 10:53.19
38 Alec Lorimer   Minnesota Running Club 8:06.24 9:04.83 9:45.83 10:56.13 7:54.53 12:41.58
39 Tanner Moris FR-1 Saint Mary's (Minn.) 8:39.76 12:06.48 9:50.63 8:57.48 10:49.70 9:50.63
40 Benjamin Tweit FR-1 Bethany Lutheran 8:40.44 10:38.73 9:51.41 7:29.48 12:37.01 7:59.05
41 Travis Gee FR-1 Wis.-Superior 7:16.19 7:22.17 9:57.52 7:10.22 9:33.62 12:32.88
42 Henry Seeb SO-2 Wis.-Superior 8:51.91 9:57.65 9:57.65 9:39.72 7:34.22 8:16.05
43 Ethan Wagner   Minnesota Running Club 9:57.82 7:13.12 10:10.02 11:59.83 8:01.92 11:35.43
  Matt Lancour JR-3 Wis.-Stout DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Patrick Treacy JR-3 Wis.-Eau Claire DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Matthew Olson FR-1 Wis.-Eau Claire 9:10.67
25 Shamus Zenk   Minnesota Running Club 9:11.95
26 Harrison Hirsch SO-2 Wis.-Superior 9:12.75
27 Tyler Kobilarcsik JR-3 Wis.-Eau Claire 9:14.88
28 Harrison Redepenning   Unattached 9:16.77
31 Sam Smith FR-1 Wis.-Superior 9:22.82
32 Ben Carmichael JR-3 Wis.-Eau Claire 9:22.86
33 Zachary Mazurek JR-3 Wis.-Superior 9:25.84
34 Daniel Peters   Unattached 9:29.31
35 Jordan Malikowski FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:37.99
36 Isaiah Olsem FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:39.88
37 John Egdorf FR-1 Wis.-Eau Claire 9:43.20
38 Alec Lorimer   Minnesota Running Club 9:45.83
39 Tanner Moris FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:50.63
40 Benjamin Tweit FR-1 Bethany Lutheran 9:51.41
41 Travis Gee FR-1 Wis.-Superior 9:57.52
42 Henry Seeb SO-2 Wis.-Superior 9:57.65
43 Ethan Wagner   Minnesota Running Club 10:10.02
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Zach Zimmerman SR-4 Wis.-Stout 11:18.76 6:16.50 11:24.07 8:50.28 8:39.68 10:52.25
11 Trevor Blum SR-4 Wis.-Stout 6:48.95 7:36.75 10:00.15 8:51.10 6:17.09 7:36.75
13 Owen Smalley FR-1 Minnesota-Duluth 11:23.98 6:24.74 7:34.21 8:54.36 11:18.64 10:14.52
14 Nicolas Zolondek SO-2 Wis.-Stout 6:53.29 8:29.90 11:00.18 8:56.73 8:46.00 6:47.92
15 Sam Kuhlmann JR-3 Wis.-Eau Claire 8:10.70 9:42.37 10:09.33 8:59.23 10:25.51 8:48.45
16 Mike Fifield SO-2 Wis.-Stout 6:34.47 6:56.09 10:53.85 9:00.37 6:39.88 9:16.59
17 Connor Dolan FR-1 Wis.-Eau Claire 7:13.50 11:39.02 6:57.24 9:01.87 9:23.55 11:22.76
18 Dan Ressler JR-3 Wis.-Stout 8:40.28 6:57.31 10:12.41 9:01.95 10:39.51 9:50.73
21 Chad Couser SO-2 Wis.-Eau Claire 8:38.55 6:38.47 8:54.93 9:05.84 10:33.18 9:33.14
22 Braydon Kubat FR-1 Minnesota-Duluth 8:49.50 10:55.05 9:55.00 9:05.87 7:38.53 7:11.24
23 Jace Galley   Minnesota Running Club 7:20.51 10:05.70 7:15.00 9:10.63 6:41.96 7:37.03
29 Adam Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 7:59.64 8:10.80 7:15.03 9:17.72 10:24.65 10:07.92
30 Kendall Hill SO-2 Minnesota-Duluth 9:03.24 11:23.25 8:07.24 9:20.04 8:57.64 6:48.83
  Matt Lancour JR-3 Wis.-Stout DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darin Lau SR-4 Wis.-Eau Claire 9:18.52 6:32.48 5:52.22 8:23.17 8:58.40 10:49.09
2 Cody Sedbrook SR-4 Minnesota-Duluth 7:24.47 9:52.62 10:23.28 8:30.88 9:57.73 8:20.67
3 Luke Lahr JR-3 Minnesota-Duluth 9:09.70 6:13.38 10:27.49 8:38.58 9:35.63 9:20.07
4 Mike Friedman JR-3 Wis.-Stout 10:45.40 10:34.99 6:09.54 8:40.48 9:22.12 7:27.62
5 Austin O'Hare SR-4 Saint Mary's (Minn.) 11:20.49 10:49.08 10:17.68 8:43.45 9:35.80 8:17.28
6 Brendon Paucek SR-4 Wis.-Eau Claire 6:28.20 7:10.17 8:07.87 8:44.59 7:57.38 6:49.18
7 Riley Huffman SR-4 Wis.-Eau Claire 7:26.79 6:39.48 10:25.50 8:45.63 11:12.81 6:23.71
8 Isaac Overmyer JR-3 Minnesota-Duluth 10:21.90 11:19.87 7:54.33 8:47.03 8:52.30 10:53.52
9 Easton Foss JR-3 St. Scholastica 7:46.46 6:53.45 9:48.37 8:50.06 7:14.65 8:02.36
12 Henry Jessen SR-4 Minnesota-Duluth 7:17.35 8:32.02 11:22.69 8:53.35 11:33.36 9:52.02
19 Jordan Koski SR-4 Wis.-Superior 8:03.65 7:14.74 9:46.90 9:03.42 10:41.24 7:14.74
20 Blake Anderson SR-4 Minnesota-Duluth 11:19.38 6:25.89 10:52.20 9:03.50 6:31.32 10:25.03
  Patrick Treacy JR-3 Wis.-Eau Claire DNF DNF DNF DNF DNF DNF