January 27, 2018
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mel Becker SR-4 Wis.-Eau Claire 11:44.99 10:18.41 10:18.41
2 Morgan Marek JR-3 Wis.-Eau Claire 12:15.60 10:23.39 13:05.48
3 Callie Fischer SR-4 Wis.-Eau Claire 7:44.23 10:27.33 8:40.69
4 Jessica Petruzates SO-2 Wis.-Stout 7:39.92 10:30.02 12:04.53
5 Annika Lerdall FR-1 Wis.-Eau Claire 9:20.75 10:44.53 8:48.52
6 Hannah Lamack FR-1 Wis.-Eau Claire 11:43.08 10:45.02 7:50.87
7 Katie Repka SR-4 Wis.-Stout 7:46.51 10:47.92 11:59.20
8 Lexie Tremble JR-3 Wis.-Eau Claire 8:33.84 10:50.42 10:24.41
9 Karen Gomez-Ruiz JR-3 Wis.-Eau Claire 10:10.47 10:56.41 7:39.49
10 Becca Maxwell JR-3 Wis.-Stout 11:06.39 10:59.79 10:46.60
11 Sylvia Lechnir SO-2 Wis.-Stout 11:27.79 11:01.33 7:49.55
12 Aria Plewa SO-2 St. Scholastica 7:51.36 11:03.88 9:04.39
13 Alanna Huggett FR-1 Wis.-Eau Claire 14:13.60 11:06.87 7:53.48
14 Danielle Franke SO-2 Saint Mary's (Minn.) 11:46.23 11:25.66 10:23.95
15 Liz Galloway FR-1 Wis.-Eau Claire 11:27.73 11:27.73 14:33.42
16 Alex Ploeger JR-3 Wis.-Stout 13:36.08 11:31.59 11:45.43
17 Grace Vogt FR-1 Wis.-Eau Claire 13:20.08 11:35.72 14:57.48
18 Molly Perkins SO-2 Wis.-Stout 11:58.18 11:37.26 8:08.09
19 Mary Holterman SO-2 Wis.-Eau Claire 13:09.89 11:39.01 9:54.16
20 Mary Miles SO-2 Wis.-Eau Claire 11:39.35 11:39.35 9:05.50
21 Mathea Brink SO-2 Wis.-Superior 12:18.83 11:43.64 13:15.12
22 Anna Kalin SO-2 Wis.-Superior 14:45.77 11:48.61 11:13.18
23 Maddie Rosin FR-1 Wis.-Eau Claire 10:18.57 11:50.99 12:19.43
24 Alaina Manthey JR-3 Wis.-Superior 11:27.89 11:56.55 14:19.86
25 Haruka Hamanaka FR-1 Wis.-Superior 15:26.12 12:03.53 11:20.12
26 Katelynn Gullickson SO-2 St. Scholastica 12:03.12 12:10.42 14:21.90
27 Alyssa Thiel SO-2 Saint Mary's (Minn.) 14:44.88 12:17.40 14:59.63
28 Anna Truong   Minnesota Running Club 9:00.96 12:21.04 15:04.07
29 Emily Ortiz JR-3 Saint Mary's (Minn.) 11:40.64 12:33.37 10:32.83
30 Alee Kunshier   Minnesota Running Club 16:29.90 12:41.46 9:08.26
31 Caeles Garvey FR-1 Viterbo 16:08.40 14:24.64 14:16.00
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Aria Plewa SO-2 St. Scholastica 13:16.66 11:03.88 10:04.13
17 Grace Vogt FR-1 Wis.-Eau Claire 13:13.12 11:35.72 11:28.77
18 Molly Perkins SO-2 Wis.-Stout 11:23.32 11:37.26 8:35.98
21 Mathea Brink SO-2 Wis.-Superior 10:54.39 11:43.64 8:19.59
22 Anna Kalin SO-2 Wis.-Superior 12:31.13 11:48.61 14:24.51
23 Maddie Rosin FR-1 Wis.-Eau Claire 14:20.30 11:50.99 9:43.02
24 Alaina Manthey JR-3 Wis.-Superior 13:08.21 11:56.55 9:18.91
25 Haruka Hamanaka FR-1 Wis.-Superior 15:26.12 12:03.53 15:26.12
26 Katelynn Gullickson SO-2 St. Scholastica 10:13.56 12:10.42 15:20.33
27 Alyssa Thiel SO-2 Saint Mary's (Minn.) 12:32.15 12:17.40 9:20.43
28 Anna Truong   Minnesota Running Club 8:46.14 12:21.04 11:06.94
29 Emily Ortiz JR-3 Saint Mary's (Minn.) 12:48.44 12:33.37 15:49.25
30 Alee Kunshier   Minnesota Running Club 12:18.62 12:41.46 16:22.29
31 Caeles Garvey FR-1 Viterbo 17:08.93 14:24.64 12:14.95
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mel Becker SR-4 Wis.-Eau Claire 9:47.49 12:15.91 11:26.44 10:18.41
2 Morgan Marek JR-3 Wis.-Eau Claire 10:42.10 9:08.59 11:25.73 10:23.39
3 Callie Fischer SR-4 Wis.-Eau Claire 9:05.78 11:11.25 9:49.69 10:27.33
4 Jessica Petruzates SO-2 Wis.-Stout 8:55.52 9:01.82 12:23.43 10:30.02
5 Annika Lerdall FR-1 Wis.-Eau Claire 10:31.64 9:52.97 7:37.62 10:44.53
6 Hannah Lamack FR-1 Wis.-Eau Claire 11:49.53 8:03.77 13:39.18 10:45.02
7 Katie Repka SR-4 Wis.-Stout 13:29.90 9:04.26 8:12.42 10:47.92
8 Lexie Tremble JR-3 Wis.-Eau Claire 13:33.03 11:35.95 8:46.84 10:50.42
9 Karen Gomez-Ruiz JR-3 Wis.-Eau Claire 13:27.39 12:41.44 13:01.13 10:56.41
10 Becca Maxwell JR-3 Wis.-Stout 13:31.55 12:51.96 9:01.03 10:59.79
11 Sylvia Lechnir SO-2 Wis.-Stout 10:48.11 12:27.31 11:21.17 11:01.33
13 Alanna Huggett FR-1 Wis.-Eau Claire 11:33.55 13:13.58 11:00.21 11:06.87
14 Danielle Franke SO-2 Saint Mary's (Minn.) 12:06.80 14:30.79 10:30.81 11:25.66
15 Liz Galloway FR-1 Wis.-Eau Claire 11:07.10 13:31.53 9:17.07 11:27.73
16 Alex Ploeger JR-3 Wis.-Stout 10:50.10 8:11.03 14:03.74 11:31.59
19 Mary Holterman SO-2 Wis.-Eau Claire 11:18.04 9:05.23 10:36.10 11:39.01
20 Mary Miles SO-2 Wis.-Eau Claire 13:38.24 11:11.38 13:10.27 11:39.35