January 26-27, 2018
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anne Cunningham FR-1 Washington and Lee 1:42.27 2:26.10 1:43.74 2:49.48 2:12.96 1:45.20 2:02.73
2 Florence Fields FR-1 St. Augustine's 1:49.64 2:26.18 2:08.64 2:42.26 2:30.57 1:58.41 2:18.88
3 Allison Barthol FR-1 Roanoke 2:30.08 2:33.14 3:09.90 2:56.11 2:33.14 2:07.11 2:20.89
4 Danielle Haynes JR-3 Davis & Elkins 2:16.81 2:33.72 2:39.87 2:15.28 3:06.01 1:50.68 2:50.63
5 Sommer Fanney SR-4 Guilford 2:02.08 2:34.53 2:51.53 2:39.17 1:52.81 2:25.26 2:12.90
6 Laurie Serrell JR-3 Eastern Mennonite 3:09.95 2:35.69 2:29.47 2:37.25 3:22.40 3:06.83 2:26.35
7 A'Lexus Wells JR-3 St. Augustine's 3:11.81 2:35.94 3:22.73 3:02.45 2:04.76 2:10.99 2:12.55
8 Gabrielle Glasco SO-2 Livingstone 3:23.01 2:36.16 2:20.55 1:54.00 2:53.34 2:34.60 2:31.48
9 Meghan Goldman FR-1 West Virginia Tech 2:55.43 2:36.63 2:36.63 2:55.43 3:09.53 3:18.92 3:20.49
10 Kwonsha Washington JR-3 Virginia Wesleyan 2:00.82 2:36.90 1:57.68 2:57.30 3:03.58 2:10.23 1:59.25
11 Isabel Salinas SO-2 Montreat 2:43.88 2:37.57 2:12.36 2:39.15 2:15.51 3:02.79 2:07.64
12 Ade Hunter SR-4 St. Augustine's 2:52.94 2:38.66 2:48.18 2:19.62 2:11.69 3:24.68 2:24.38
13 Skylee Watson FR-1 Davis & Elkins 2:26.06 2:38.76 3:23.22 2:26.06 2:03.84 1:59.07 2:27.65
14 Kaeley Boyd FR-1 West Virginia Tech 2:41.00 2:39.40 2:39.40 3:04.91 2:36.22 3:22.44 2:33.03
15 Chloe Harp FR-1 Lincoln Memorial 2:41.23 2:39.63 2:58.79 2:17.29 1:58.13 2:49.21 2:33.25
16 Jaquelin Rosas FR-1 Mary Baldwin 2:15.29 2:41.05 2:05.62 2:28.17 2:49.11 2:34.61 3:03.60
17 Brittany Williams SR-4 Eastern Mennonite 3:01.82 2:42.34 2:58.58 2:06.63 2:40.72 2:06.63 2:21.24
18 Anna Hernandez SR-4 Regent University 2:44.82 2:43.18 1:55.86 2:39.92 2:39.92 3:28.87 2:35.03
19 Unique Earley FR-1 Lincoln Memorial 3:29.21 2:43.44 2:51.62 3:09.59 3:32.48 2:46.71 2:45.08
20 Olivia Underwood FR-1 Davis & Elkins 3:26.68 2:44.03 3:15.20 3:21.76 2:25.99 1:59.75 3:10.28
21 Audrey McCormick SO-2 King 3:25.58 2:44.46 2:42.82 2:29.66 2:49.40 3:17.36 2:59.27
22 Kirsten Gateless SR-4 Davis & Elkins 2:50.99 2:46.01 2:46.01 3:25.86 2:44.35 3:24.20 2:09.49
23 Madeline Brown FR-1 Davis & Elkins 2:15.32 2:47.06 2:42.05 2:52.08 3:03.77 3:22.15 2:11.98
24 Brianna Williams FR-1 Davis & Elkins 2:34.18 2:47.58 2:55.96 3:17.75 2:22.45 2:39.21 2:59.31
25 Kylie Lang SR-4 West Virginia Tech 3:01.41 2:47.97 3:29.97 2:36.22 2:16.06 2:31.18 3:03.09
26 Sonje Green FR-1 Mary Baldwin 2:33.66 2:48.85 2:58.99 3:32.76 2:15.08 2:21.84 2:21.84
27 Jordan Hunt SR-4 Catawba 2:06.74 2:51.26 2:30.71 3:03.25 2:32.43 2:17.01 2:49.55
28 Rachel Graham FR-1 King 2:36.97 2:52.49 3:37.34 3:20.09 2:50.77 2:57.67 3:20.09
29 Deanna Lewis FR-1 Montreat 3:15.93 2:53.39 2:25.65 3:14.20 3:43.68 3:38.48 2:13.51
30 Abigail Chevalier SR-4 Montreat 3:49.76 2:59.50 2:27.19 3:01.30 2:34.37 2:14.63 2:11.04
31 Elizabeth Bearisto SO-2 Randolph 3:32.58 3:01.69 2:21.72 3:16.23 3:28.95 2:38.07 3:05.33
32 Campbell Scollo JR-3 Mary Baldwin 3:04.29 3:04.29 3:44.84 3:20.88 3:07.98 2:47.71 2:53.24
33 Ashlyn Harper FR-1 Mary Baldwin 3:53.38 3:08.21 2:15.52 3:57.15 3:43.97 2:36.22 3:13.86
34 Nykia Free FR-1 Mary Baldwin 2:49.47 3:08.30 2:57.01 3:15.84 3:17.72 2:43.83 3:04.54
35 Holly Stevens FR-1 Montreat 3:57.39 3:11.44 3:01.87 2:19.76 3:17.19 2:17.84 2:48.47
36 Jocelin James SO-2 Virginia Wesleyan 3:38.86 3:17.17 3:27.03 4:16.32 4:16.32 2:53.51 3:56.61
  Michaela Saunders JR-3 Randolph DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Liliana Arnold SR-4 Washington and Lee DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Cailen Fusetti FR-1 Pfeiffer DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sarah Tucker FR-1 Virginia Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sarah Sharp SR-4 Carson-Newman DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Zekahria Spencer FR-1 Montreat DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Iris Robinson SR-4 St. Augustine's DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Lavania LeMasters FR-1 Davis & Elkins DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Samantha Brown FR-1 Guilford DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Maia Murdock SO-2 Guilford DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jenna Rea JR-3 Bridgewater (Va.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Kaeley Boyd FR-1 West Virginia Tech 3:11.28 3:01.72 2:29.84 2:39.40
16 Jaquelin Rosas FR-1 Mary Baldwin 2:37.83 1:52.74 3:27.76 2:41.05
22 Kirsten Gateless SR-4 Davis & Elkins 3:27.52 3:07.60 3:02.62 2:46.01
23 Madeline Brown FR-1 Davis & Elkins 3:30.50 3:28.83 2:15.32 2:47.06
24 Brianna Williams FR-1 Davis & Elkins 3:34.51 3:19.42 2:00.66 2:47.58
33 Ashlyn Harper FR-1 Mary Baldwin 2:28.69 3:47.74 2:51.28 3:08.21
  Samantha Brown FR-1 Guilford DNS DNS DNS DNS
  Lavania LeMasters FR-1 Davis & Elkins DNS DNS DNS DNS
  Cailen Fusetti FR-1 Pfeiffer DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Kylie Lang SR-4 West Virginia Tech 2:47.97
26 Sonje Green FR-1 Mary Baldwin 2:48.85
30 Abigail Chevalier SR-4 Montreat 2:59.50
31 Elizabeth Bearisto SO-2 Randolph 3:01.69
32 Campbell Scollo JR-3 Mary Baldwin 3:04.29
34 Nykia Free FR-1 Mary Baldwin 3:08.30
35 Holly Stevens FR-1 Montreat 3:11.44
36 Jocelin James SO-2 Virginia Wesleyan 3:17.17
  Maia Murdock SO-2 Guilford DNS
  Sarah Tucker FR-1 Virginia Wesleyan DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 A'Lexus Wells JR-3 St. Augustine's 3:02.45 2:00.08 2:15.67 2:48.42 2:00.08 2:35.94
9 Meghan Goldman FR-1 West Virginia Tech 3:09.53 2:22.54 1:59.04 2:16.27 2:41.33 2:36.63
13 Skylee Watson FR-1 Davis & Elkins 3:13.69 2:30.83 2:34.00 3:26.39 3:20.04 2:38.76
18 Anna Hernandez SR-4 Regent University 3:01.13 2:49.71 2:15.44 3:06.03 3:04.40 2:43.18
21 Audrey McCormick SO-2 King 3:28.87 2:00.06 3:10.78 3:15.71 3:10.78 2:44.46
27 Jordan Hunt SR-4 Catawba 2:49.55 3:27.23 2:46.13 2:06.74 3:27.23 2:51.26
28 Rachel Graham FR-1 King 3:01.12 2:40.42 3:13.19 2:09.37 2:11.10 2:52.49
29 Deanna Lewis FR-1 Montreat 2:51.66 2:41.26 2:41.26 2:34.32 3:00.33 2:53.39
  Jenna Rea JR-3 Bridgewater (Va.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Zekahria Spencer FR-1 Montreat DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Allison Barthol FR-1 Roanoke 3:00.71 2:46.93 2:10.17 2:11.70 1:48.73 2:33.14
4 Danielle Haynes JR-3 Davis & Elkins 2:16.81 2:30.65 2:35.26 2:59.86 3:15.23 2:33.72
6 Laurie Serrell JR-3 Eastern Mennonite 2:07.67 2:13.90 2:18.57 2:09.23 3:03.72 2:35.69
8 Gabrielle Glasco SO-2 Livingstone 2:17.42 2:59.59 2:51.78 2:42.41 3:05.83 2:36.16
10 Kwonsha Washington JR-3 Virginia Wesleyan 2:21.21 2:00.82 2:57.30 2:52.59 2:46.32 2:36.90
11 Isabel Salinas SO-2 Montreat 1:55.03 1:50.30 3:04.36 2:02.91 2:12.36 2:37.57
17 Brittany Williams SR-4 Eastern Mennonite 3:27.80 3:09.94 2:27.73 2:19.62 2:43.97 2:42.34
20 Olivia Underwood FR-1 Davis & Elkins 3:20.12 2:21.07 3:28.32 2:34.19 2:57.16 2:44.03
  Michaela Saunders JR-3 Randolph DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anne Cunningham FR-1 Washington and Lee 2:11.49 2:58.25 1:52.50 2:26.10 2:30.49 3:04.09
2 Florence Fields FR-1 St. Augustine's 1:56.95 1:59.87 2:37.88 2:26.18 3:07.11 2:45.19
5 Sommer Fanney SR-4 Guilford 2:28.35 2:11.35 2:54.62 2:34.53 2:36.08 2:42.26
12 Ade Hunter SR-4 St. Augustine's 2:27.56 2:43.42 3:15.16 2:38.66 2:24.38 2:43.42
15 Chloe Harp FR-1 Lincoln Memorial 2:41.23 2:38.04 3:05.17 2:39.63 3:24.33 2:47.62
19 Unique Earley FR-1 Lincoln Memorial 2:27.10 2:27.10 2:49.98 2:43.44 2:25.47 2:27.10
  Liliana Arnold SR-4 Washington and Lee DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Iris Robinson SR-4 St. Augustine's DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sarah Sharp SR-4 Carson-Newman DNS DNS DNS DNS DNS DNS