January 19, 2018
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Christopher Sims FR-1 Roberts Wesleyan 4:35.36 4:54.64
2 Robert Cooper   Bergen Elite 4:36.39 4:50.21
3 Joshua Bodnar SO-2 Daemen 4:39.06 3:48.83
4 Justin Shaffer JR-3 Roberts Wesleyan 4:40.59 4:29.37
5 Dan Burdo SO-2 Houghton 4:41.93 4:33.48
6 Steve Whittemore   Bergen Elite 4:43.97 5:35.09
7 Nathan Louk FR-1 Daemen 4:44.88 3:56.45
8 James Betts FR-1 Roberts Wesleyan 4:46.08 3:28.84
9 Lucas Canales JR-3 Daemen 4:47.61 4:04.47
10 Jacob Brill Freshman UB XC & Track Club 4:47.92 3:50.34
11 Andrew Hecht   UB XC & Track Club 4:48.54 4:02.38
12 Kody Parrott Sophomore UB XC & Track Club 4:48.78 6:03.87
13 Dominik Sullivan FR-1 Houghton 4:50.66 4:36.13
14 Cale Silvestri SO-2 Daemen 4:52.95 4:11.94
15 Erik Johnson SR-4 Roberts Wesleyan 4:53.91 4:01.01
16 Anthony Casullo JR-3 Roberts Wesleyan 4:56.22 5:08.07
17 Jonathan Richards SR-4 Roberts Wesleyan 5:00.16 5:51.19
18 Michael Swiniarski FR-1 Daemen 5:00.84 4:18.73
19 Jack Wessel JR-3 Nazareth 5:04.00 5:25.28
20 Zechariah Nower FR-1 Nazareth 5:04.65 4:31.14
21 Benjamin Matz SO-2 Roberts Wesleyan 5:07.15 5:04.08
22 Andrew Gwynn SO-2 Nazareth 5:18.38 4:59.28
23 Silas Philbrick FR-1 Houghton 5:18.68 3:52.64
24 Brian Anderson SO-2 Alfred 5:35.95 4:15.33
25 Tristin Gleason FR-1 Houghton 5:59.54 5:23.59
  Nick Devaux FR-1 Houghton DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Christopher Sims FR-1 Roberts Wesleyan 4:35.36 3:37.54
2 Robert Cooper   Bergen Elite 4:36.39 5:48.26
3 Joshua Bodnar SO-2 Daemen 4:39.06 4:00.00
4 Justin Shaffer JR-3 Roberts Wesleyan 4:40.59 5:39.52
5 Dan Burdo SO-2 Houghton 4:41.93 5:01.67
6 Steve Whittemore   Bergen Elite 4:43.97 3:27.30
7 Nathan Louk FR-1 Daemen 4:44.88 5:53.26
9 Lucas Canales JR-3 Daemen 4:47.61 5:48.01
12 Kody Parrott Sophomore UB XC & Track Club 4:48.78 5:49.43
13 Dominik Sullivan FR-1 Houghton 4:50.66 5:11.01
14 Cale Silvestri SO-2 Daemen 4:52.95 5:54.47
18 Michael Swiniarski FR-1 Daemen 5:00.84 4:00.68
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 James Betts FR-1 Roberts Wesleyan 4:46.08 3:43.15 4:28.92 5:17.55
10 Jacob Brill Freshman UB XC & Track Club 4:47.92 4:59.44 4:42.17 3:27.31
11 Andrew Hecht   UB XC & Track Club 4:48.54 5:08.74 5:43.37 5:43.37
15 Erik Johnson SR-4 Roberts Wesleyan 4:53.91 6:16.21 6:04.45 6:10.33
16 Anthony Casullo JR-3 Roberts Wesleyan 4:56.22 5:22.88 5:49.54 4:05.87
17 Jonathan Richards SR-4 Roberts Wesleyan 5:00.16 4:03.13 5:00.16 4:21.14
19 Jack Wessel JR-3 Nazareth 5:04.00 5:28.32 4:54.88 4:27.52
20 Zechariah Nower FR-1 Nazareth 5:04.65 3:45.44 3:36.31 5:29.03
21 Benjamin Matz SO-2 Roberts Wesleyan 5:07.15 5:22.51 5:07.15 3:38.08
22 Andrew Gwynn SO-2 Nazareth 5:18.38 6:41.16 5:02.46 4:01.97
23 Silas Philbrick FR-1 Houghton 5:18.68 5:53.74 3:49.45 5:40.99
24 Brian Anderson SO-2 Alfred 5:35.95 5:12.44 5:09.08 4:08.61
25 Tristin Gleason FR-1 Houghton 5:59.54 7:04.26 4:15.28 5:37.97
  Nick Devaux FR-1 Houghton DNF DNF DNF DNF