January 26, 2018
|
Rose-Hulman-Sports & Rec Center - Terre Haute, IN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cole Rodenberg JR-3 Bellarmine 9:19.63 8:52.98 7:54.36 6:23.75 10:34.25 10
2 Aaron Tincher SR-4 Wabash 10:19.43 8:53.99 7:33.90 7:01.86 7:33.90 8
3 Ben Hall SO-2 Rose-Hulman 10:43.55 8:56.29 10:59.64 10:48.91 6:42.22 6
4 Matthew Stevenot SO-2 Rose-Hulman 11:01.40 8:57.72 7:04.80 10:23.76 7:10.18 5
5 John Kirts SO-2 Wabash 8:04.17 8:57.96 6:21.96 6:48.85 11:23.21 4
6 Logan Greco FR-1 Bellarmine 7:11.94 8:59.92 10:26.31 8:22.13 8:43.73 3
7 Walt Dearing SR-4 Rose-Hulman 7:18.14 9:00.91 7:50.60 8:33.87 8:17.64 2
8 Sam Henthorn SO-2 Wabash 10:18.92 9:02.91 7:41.48 7:52.34 8:46.63 1
9 Sean Sullivan JR-3 Rose-Hulman 10:41.55 9:13.06 10:24.96 7:00.33 9:46.25 -
10 Jonah Woods SR-4 Wabash 12:00.84 9:14.49 6:33.69 7:29.14 9:25.58 -
11 Will Powell FR-1 Millikin 6:57.09 9:16.11 11:35.14 10:50.65 9:55.04 -
12 Evan Ammidown SO-2 Rose-Hulman 10:29.74 9:17.29 6:30.11 7:48.13 11:31.04 -
13 Drew Lukens SO-2 Wabash 7:22.32 9:27.07 10:06.77 7:39.33 12:05.85 -
14 Nathan Ciriacks SO-2 Rose-Hulman 7:11.44 9:27.68 10:01.74 9:22.01 11:04.19 -
15 Reid Masterson FR-1 Bellarmine 10:24.99 9:28.17 11:50.22 9:50.90 9:05.45 -
16 Nathan Savoree JR-3 Bellarmine 6:41.80 9:33.99 11:28.79 10:08.43 8:53.81 -
17 Michael Campbell JR-3 Thomas More 8:49.63 9:35.68 10:44.77 9:06.90 11:36.58 -
18 Oscar Ramirez SO-2 Thomas More 8:39.03 9:36.70 8:39.03 7:47.13 8:39.03 -
19 Ross Klocke JR-3 Thomas More 8:07.01 9:39.77 9:51.37 12:27.91 8:41.80 -
20 Kyle Robinson JR-3 Brescia 10:33.73 9:41.40 11:26.06 9:29.78 11:37.68 -
21 Ricky Esparza FR-1 Millikin 8:27.85 9:43.73 12:15.50 11:46.32 7:46.99 -
22 Carter Whalen JR-3 Bellarmine 9:55.96 9:44.27 6:48.99 10:13.49 8:04.95 -
23 Tyler Dobbs SO-2 Kentucky Wesleyan 12:16.37 9:44.42 11:17.93 7:12.47 8:05.07 -
24 Zack Titus FR-1 Wabash 11:59.05 9:44.59 8:46.14 7:00.91 8:57.83 -
25 Austin Cavender FR-1 Kentucky Wesleyan 9:15.80 9:45.05 11:42.06 8:58.25 10:02.61 -
26 Jonathan Hall SR-4 Rose-Hulman 12:23.28 9:54.62 7:49.75 7:25.97 12:11.39 -
27 Steve Reidell SO-2 Wabash 8:53.65 9:59.60 11:41.54 7:59.68 12:41.50 -
28 Keegan Kirkwood FR-1 Wabash 8:15.22 10:03.92 7:32.94 7:14.83 8:33.34 -
29 Ronny Smith JR-3 Thomas More 12:55.16 10:10.36 7:31.67 10:04.26 12:18.54 -
30 Joseph Ray JR-3 Bellarmine 10:37.07 10:24.57 7:29.69 7:29.69 11:08.29 -
31 Joe Garcia FR-1 Wabash 7:17.74 10:25.34 9:22.81 11:15.37 13:14.19 -
32 Luke Glenn FR-1 Thomas More 11:34.19 10:31.08 13:08.85 11:53.12 12:30.99 -
33 Alex Creamer SO-2 Franklin 8:31.56 11:22.08 11:56.19 13:24.86 9:19.31 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cole Rodenberg JR-3 Bellarmine 11:00.90 6:18.42 10:34.25 10:12.93 8:52.98 9:08.97 10
2 Aaron Tincher SR-4 Wabash 9:04.67 6:13.80 9:15.35 9:58.07 8:53.99 11:18.17 8
3 Ben Hall SO-2 Rose-Hulman 7:51.94 9:23.11 9:39.20 11:10.37 8:56.29 9:01.66 6
4 Matthew Stevenot SO-2 Rose-Hulman 10:23.76 11:22.91 8:14.71 7:47.82 8:57.72 9:56.87 5
5 John Kirts SO-2 Wabash 8:36.45 8:52.58 7:37.27 10:24.04 8:57.96 6:43.47 4
6 Logan Greco FR-1 Bellarmine 7:49.73 6:23.35 9:32.32 10:15.51 8:59.92 7:01.14 3
7 Walt Dearing SR-4 Rose-Hulman 9:49.60 11:43.19 7:28.96 11:16.14 9:00.91 7:34.37 2
8 Sam Henthorn SO-2 Wabash 9:57.21 7:57.76 6:47.19 8:03.19 9:02.91 8:46.63 1
9 Sean Sullivan JR-3 Rose-Hulman 10:36.02 7:50.10 7:22.45 11:53.45 9:13.06 9:18.59 -
10 Jonah Woods SR-4 Wabash 9:20.04 9:03.40 11:49.75 8:35.68 9:14.49 10:09.94 -
12 Evan Ammidown SO-2 Rose-Hulman 7:53.70 10:01.88 6:35.68 7:20.26 9:17.29 7:03.54 -
13 Drew Lukens SO-2 Wabash 12:05.85 10:12.44 7:10.98 11:20.49 9:27.07 7:27.99 -
14 Nathan Ciriacks SO-2 Rose-Hulman 8:30.92 9:04.98 7:45.50 11:55.28 9:27.68 8:36.59 -
19 Ross Klocke JR-3 Thomas More 8:18.61 8:01.21 7:43.82 7:20.63 9:39.77 6:45.84 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Will Powell FR-1 Millikin 9:16.11 8:20.50 -
15 Reid Masterson FR-1 Bellarmine 9:28.17 11:21.81 -
16 Nathan Savoree JR-3 Bellarmine 9:33.99 12:26.19 -
17 Michael Campbell JR-3 Thomas More 9:35.68 10:15.98 -
18 Oscar Ramirez SO-2 Thomas More 9:36.70 10:22.84 -
20 Kyle Robinson JR-3 Brescia 9:41.40 6:46.98 -
21 Ricky Esparza FR-1 Millikin 9:43.73 10:01.25 -
22 Carter Whalen JR-3 Bellarmine 9:44.27 8:16.63 -
23 Tyler Dobbs SO-2 Kentucky Wesleyan 9:44.42 7:59.23 -
24 Zack Titus FR-1 Wabash 9:44.59 11:12.28 -
25 Austin Cavender FR-1 Kentucky Wesleyan 9:45.05 9:33.35 -
26 Jonathan Hall SR-4 Rose-Hulman 9:54.62 10:18.41 -
27 Steve Reidell SO-2 Wabash 9:59.60 8:29.66 -
28 Keegan Kirkwood FR-1 Wabash 10:03.92 9:51.85 -
29 Ronny Smith JR-3 Thomas More 10:10.36 8:14.40 -
30 Joseph Ray JR-3 Bellarmine 10:24.57 12:54.47 -
31 Joe Garcia FR-1 Wabash 10:25.34 8:14.02 -
32 Luke Glenn FR-1 Thomas More 10:31.08 10:43.71 -
33 Alex Creamer SO-2 Franklin 11:22.08 11:35.73 -