April 13-14, 2018
|
Walsh - North Canton, OH

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andra Lehotay SO-2 Walsh 2:57.66 1:37.03 2:16.66 2:05.73 2:37.16
2 Katie Grimes JR-3 Malone 2:57.77 2:18.88 2:18.88 2:52.22 1:38.61
3 Leah Recker   Unattached 2:19.84 1:50.48 2:19.84 2:28.23 2:31.03
4 Tarike Osuobeni Junior Unattached 2:30.41 2:41.76 2:21.89 1:53.52 3:04.46
5 Victoria Stachowski Sophomore Unattached 1:42.24 1:57.86 2:21.99 2:13.47 2:58.91
6 Alexa Leppelmeier FR-1 Walsh 2:08.03 1:52.38 2:22.25 2:10.87 2:27.94
7 Megan Soehnlen FR-1 Walsh 2:01.30 2:30.18 2:24.40 2:27.29 2:05.63
8 Kalee Soehnlen Freshman Unattached 3:05.02 2:27.14 2:25.68 3:03.56 3:09.39
9 Rachel Gerber JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:19.58 2:34.27 2:26.92 1:59.01 2:13.70
10 Johannah Stefanek SO-2 Ashland 2:32.49 2:14.72 2:28.04 2:05.84 2:02.88
11 Emily Schutt FR-1 Mount Union 1:48.34 2:00.21 2:28.40 2:55.12 1:58.72
12 Maria Blasiole FR-1 Malone 1:54.67 3:01.69 2:28.92 2:58.71 1:45.74
13 Amanda Schwartz SO-2 Ursuline (Ohio) 3:03.22 3:01.72 2:30.18 1:54.14 2:27.18
14 Lily Parsons SO-2 Ohio Valley 1:46.87 3:00.63 2:30.52 3:09.66 2:59.12
15 Makayla Wagner FR-1 Ashland 2:20.05 2:35.27 2:32.22 2:35.27 2:32.22
16 Winny Chirchir SO-2 Tiffin 2:16.72 2:56.66 2:33.61 2:01.36 1:50.60
17 Alexis Kandel SR-4 Mount Vernon Nazarene 2:30.50 1:48.61 2:35.15 2:19.64 2:28.95
18 Kristen Noecker JR-3 Ohio Dominican 3:03.69 2:52.80 2:35.67 3:06.81 2:35.67
19 Lindsay Thut SO-2 Mount Union 2:54.30 3:05.29 2:37.02 3:05.29 2:02.48
20 Katie Kearns FR-1 Mount Vernon Nazarene 3:05.48 1:54.15 2:38.53 3:02.31 2:41.70
21 Anna Buist FR-1 Siena Heights 2:02.18 2:06.94 2:38.67 2:19.63 2:40.26
22 Chloe Liebold FR-1 Tiffin 2:01.19 2:21.91 2:39.45 2:47.43 2:45.83
23 Marcella McHenry SO-2 Ursuline (Ohio) 3:15.72 2:40.42 2:40.42 2:59.67 2:34.01
24 Lindsey Gundlah FR-1 Mount Union 2:21.74 2:45.90 2:41.06 1:54.36 2:33.01
25 Kennedy Howell SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:51.58 2:07.87 2:41.86 1:58.16 3:27.18
26 Harneet Singh FR-1 Siena Heights 3:13.32 2:35.64 2:43.83 3:26.43 2:09.43
27 Elise Pichola SO-2 Mount Union 2:37.57 2:52.34 2:44.13 2:35.93 3:05.47
28 Eva Chmielewski FR-1 Siena Heights 2:48.58 2:00.65 2:45.27 2:10.57 3:34.86
29 Natalie Applegate FR-1 Ursuline (Ohio) 2:51.17 2:09.22 2:47.81 3:12.99 3:06.27
30 Jordan Grzegorczyk SO-2 Tiffin 3:16.41 3:09.70 2:47.87 2:36.12 2:54.59
31 Andrea Burns SO-2 Glenville St. 3:03.71 3:33.46 2:54.96 2:11.22 3:07.21
32 Jada Gilliam SO-2 Tiffin 2:19.99 2:25.31 2:57.20 3:13.15 2:16.45
33 Sarah Hager JR-3 Ursuline (Ohio) 3:02.21 3:08.22 3:20.23 3:24.24 3:06.22
34 Rebecca O'connor FR-1 Tiffin 2:24.12 4:17.79 3:22.98 4:15.76 2:56.60
  Monea Collins SO-2 Alderson Broaddus NT NT NT NT NT
  Tiara Hunter SO-2 Alderson Broaddus NT NT NT NT NT
  Ashleigh Martin JR-3 Alderson Broaddus NT NT NT NT NT
  Susan D'Isidoro FR-1 Ohio Dominican NT NT NT NT NT
  Kaylin Shackelford FR-1 Mount Vernon Nazarene NT NT NT NT NT
  Cassidi Lovell Sophomore Unattached NT NT NT NT NT
  Bryanna Bolha JR-3 Mount Vernon Nazarene NT NT NT NT NT
  Maria Martin SO-2 Malone NT NT NT NT NT
  Alexandra Dutton JR-3 Malone NT NT NT NT NT
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Andra Lehotay SO-2 Walsh 2:16.66
2 Katie Grimes JR-3 Malone 2:18.88
3 Leah Recker   Unattached 2:19.84
4 Tarike Osuobeni Junior Unattached 2:21.89
5 Victoria Stachowski Sophomore Unattached 2:21.99
6 Alexa Leppelmeier FR-1 Walsh 2:22.25
7 Megan Soehnlen FR-1 Walsh 2:24.40
8 Kalee Soehnlen Freshman Unattached 2:25.68
9 Rachel Gerber JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:26.92
31 Andrea Burns SO-2 Glenville St. 2:54.96
  Cassidi Lovell Sophomore Unattached NT
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Johannah Stefanek SO-2 Ashland 2:28.04 2:56.17 3:02.09
11 Emily Schutt FR-1 Mount Union 2:28.40 3:05.50 1:49.82
12 Maria Blasiole FR-1 Malone 2:28.92 2:27.43 2:55.73
13 Amanda Schwartz SO-2 Ursuline (Ohio) 2:30.18 2:49.71 2:19.67
14 Lily Parsons SO-2 Ohio Valley 2:30.52 2:30.52 2:32.03
15 Makayla Wagner FR-1 Ashland 2:32.22 1:48.08 2:38.31
19 Lindsay Thut SO-2 Mount Union 2:37.02 2:05.62 1:54.63
21 Anna Buist FR-1 Siena Heights 2:38.67 2:45.02 3:19.93
  Alexandra Dutton JR-3 Malone NT NT NT
  Kaylin Shackelford FR-1 Mount Vernon Nazarene NT NT NT
  Ashleigh Martin JR-3 Alderson Broaddus NT NT NT
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Winny Chirchir SO-2 Tiffin 2:16.72 3:07.41 2:33.61
17 Alexis Kandel SR-4 Mount Vernon Nazarene 1:57.92 1:56.37 2:35.15
18 Kristen Noecker JR-3 Ohio Dominican 1:59.87 3:06.81 2:35.67
20 Katie Kearns FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:49.63 2:40.12 2:38.53
23 Marcella McHenry SO-2 Ursuline (Ohio) 3:04.49 3:02.88 2:40.42
24 Lindsey Gundlah FR-1 Mount Union 3:02.00 2:33.01 2:41.06
25 Kennedy Howell SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:20.82 2:46.72 2:41.86
27 Elise Pichola SO-2 Mount Union 3:12.04 3:20.24 2:44.13
28 Eva Chmielewski FR-1 Siena Heights 3:10.06 2:05.61 2:45.27
  Bryanna Bolha JR-3 Mount Vernon Nazarene NT NT NT
  Susan D'Isidoro FR-1 Ohio Dominican NT NT NT
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Chloe Liebold FR-1 Tiffin 2:39.45 2:04.38 2:04.38 2:52.21 2:18.73
26 Harneet Singh FR-1 Siena Heights 2:43.83 3:13.32 3:08.41 2:11.07 2:09.43
29 Natalie Applegate FR-1 Ursuline (Ohio) 2:47.81 3:09.63 2:42.78 2:19.29 1:57.47
30 Jordan Grzegorczyk SO-2 Tiffin 2:47.87 2:47.87 2:57.95 2:29.41 2:42.84
32 Jada Gilliam SO-2 Tiffin 2:57.20 3:18.47 3:18.47 3:27.33 2:14.68
33 Sarah Hager JR-3 Ursuline (Ohio) 3:20.23 2:28.17 4:14.30 4:04.28 3:50.27
34 Rebecca O'connor FR-1 Tiffin 3:22.98 3:10.81 3:02.69 3:31.10 4:23.88
  Maria Martin SO-2 Malone NT NT NT NT NT
  Monea Collins SO-2 Alderson Broaddus NT NT NT NT NT
  Tiara Hunter SO-2 Alderson Broaddus NT NT NT NT NT