February 3, 2018
|
Mount Union-Peterson FH - Alliance, OH
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ed Walsh FR-1 Walsh 9:02.68
2 Colten Trimble JR-3 Mount Union 9:06.37
3 Joe Colon SR-4 Mount Union 9:07.22
4 Johnny Artinger JR-3 Chatham 9:08.19
5 Theo Bach SR-4 Mount Union 9:11.46
6 Jon Bach SO-2 Mount Union 9:11.52
7 Casey Kropka JR-3 Mount Union 9:11.93
8 Neftali Jimenez   Unattached 9:13.78
9 Zachary Wortman FR-1 PSU-Behrend 9:14.48
10 Tyler Pace FR-1 Walsh 9:24.24
11 Nikita Landis FR-1 Mount Union 9:25.57
12 Isaac Verdow JR-3 Walsh 9:25.86
13 Brett Radabaugh SR-4 Mount Union 9:29.47
14 John Laubacher SO-2 Walsh 9:32.64
15 Devin Seka JR-3 Chatham 9:38.43
16 Dannys Marrero SO-2 Point Park 9:39.97
17 Timothy Wheeler FR-1 PSU-Behrend 9:40.12
18 Morrison Colomb FR-1 Waynesburg 9:49.32
19 Jacob Pryor JR-3 Waynesburg 9:50.00
20 Matt Durgin FR-1 Waynesburg 9:52.52
21 Jordan Payne FR-1 Waynesburg 9:55.30
22 Zach Jenkins FR-1 Point Park 9:58.00
23 Zachary Anderson FR-1 Chatham 10:06.69
24 Bailey Rotellini FR-1 Point Park 10:08.31
25 Benjamin Slack-Foust SO-2 Allegheny 10:09.38
26 Christopher Lewis FR-1 Chatham 10:19.41
27 Joshua Sanderlin FR-1 Bethany (W.V.) 10:19.54
28 Bradley Calleja JR-3 Point Park 10:21.46
29 Cole D'Alicandro FR-1 Point Park 10:24.25
30 Alexander Michalenko JR-3 Bethany (W.V.) 10:37.07
  Adam Sopchak SR-4 Mount Union DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ed Walsh FR-1 Walsh 9:51.53 9:13.54 9:02.68 11:07.50 8:46.40 6:30.73
2 Colten Trimble JR-3 Mount Union 7:49.88 8:11.74 9:06.37 10:44.72 11:39.36 8:33.59
3 Joe Colon SR-4 Mount Union 11:13.08 7:06.84 9:07.22 7:50.61 8:12.50 8:12.50
4 Johnny Artinger JR-3 Chatham 11:36.21 9:30.12 9:08.19 11:08.80 11:41.69 6:40.18
5 Theo Bach SR-4 Mount Union 8:32.86 11:18.30 9:11.46 10:17.64 7:37.72 8:21.83
6 Jon Bach SO-2 Mount Union 11:40.43 7:21.22 9:11.52 11:56.98 10:23.22 11:51.46
7 Casey Kropka JR-3 Mount Union 7:21.55 6:31.87 9:11.93 9:39.53 11:02.32 11:13.36
8 Neftali Jimenez   Unattached 7:45.18 9:47.01 9:13.78 8:57.17 8:12.87 6:38.73
9 Zachary Wortman FR-1 PSU-Behrend 10:04.39 8:41.22 9:14.48 6:33.68 9:58.84 10:32.11
10 Tyler Pace FR-1 Walsh 7:53.97 9:41.17 9:24.24 8:05.25 8:50.39 9:07.32
11 Nikita Landis FR-1 Mount Union 7:26.80 11:01.72 9:25.57 8:17.71 9:36.89 10:44.75
12 Isaac Verdow JR-3 Walsh 8:51.91 10:39.43 9:25.86 11:41.67 9:37.18 8:40.60
13 Brett Radabaugh SR-4 Mount Union 6:44.33 9:52.25 9:29.47 10:03.64 7:35.58 7:46.97
14 John Laubacher SO-2 Walsh 12:24.44 10:41.36 9:32.64 10:52.81 6:46.58 12:07.26
16 Dannys Marrero SO-2 Point Park 9:34.17 10:14.77 9:39.97 12:10.77 8:24.58 7:49.78
  Adam Sopchak SR-4 Mount Union DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Devin Seka JR-3 Chatham 9:38.43
17 Timothy Wheeler FR-1 PSU-Behrend 9:40.12
18 Morrison Colomb FR-1 Waynesburg 9:49.32
19 Jacob Pryor JR-3 Waynesburg 9:50.00
20 Matt Durgin FR-1 Waynesburg 9:52.52
21 Jordan Payne FR-1 Waynesburg 9:55.30
22 Zach Jenkins FR-1 Point Park 9:58.00
23 Zachary Anderson FR-1 Chatham 10:06.69
24 Bailey Rotellini FR-1 Point Park 10:08.31
25 Benjamin Slack-Foust SO-2 Allegheny 10:09.38
26 Christopher Lewis FR-1 Chatham 10:19.41
27 Joshua Sanderlin FR-1 Bethany (W.V.) 10:19.54
28 Bradley Calleja JR-3 Point Park 10:21.46
29 Cole D'Alicandro FR-1 Point Park 10:24.25
30 Alexander Michalenko JR-3 Bethany (W.V.) 10:37.07