January 20, 2018
|
Akron-Field House - Akron, OH
|
300m (Flat)

Girls' 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Azsah Bradley Junior Ravenna 7.53 6.83 6.13 7.76
2 Mia Knight Senior Beachwood 8.91 8.13 7.27 7.81
3 Kaira Granger Freshman Bedford 9.18 6.52 5.96 8.05
4 Zoe Dellaserra   ATP ELITE 9.47 8.16 7.27 8.16
5 Samantha Thomas Sophomore Unattached 10.56 8.75 10.15 8.25
6 Lauren Davis 8 ATP ELITE 10.13 9.63 8.04 8.37
7 Angie Wallick Sophomore Unattached 9.65 8.98 7.14 8.39
8 Jeresa Anderson Senior Cin. Walnut Hills 10.94 6.73 10.68 8.41

Girls' 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mia Knight Senior Beachwood 9.81 10.21 8.31 7.91 8.07 9.26 10.13
2 Azsah Bradley Junior Ravenna 7.57 8.86 6.61 8.05 6.04 6.69 8.86
3 Kaira Granger Freshman Bedford 7.30 6.90 9.74 8.11 8.11 8.68 6.41
4 Samantha Thomas Sophomore Unattached 7.32 9.87 9.70 8.22 7.65 6.58 9.54
5 Zoe Dellaserra   ATP ELITE 8.70 6.63 10.27 8.28 6.79 9.77 6.79
6 Jeresa Anderson Senior Cin. Walnut Hills 9.05 7.46 7.71 8.38 10.90 9.56 7.29
7 Angie Wallick Sophomore Unattached 8.74 6.89 8.66 8.40 9.92 10.50 7.65
8 Lauren Davis 8 ATP ELITE 9.59 7.83 8.58 8.41 7.66 10.26 6.73
9 Nevaeh Lewis Freshman Akron Buchtel 7.15 10.26 10.85 8.41 10.60 9.09 10.18
10 Brianna Ford 8 Flight 101 8.54 5.92 7.36 8.45 9.89 6.26 9.72
11 Solei McPherson Senior New Castle 9.90 10.41 11.00 8.46 9.82 8.21 6.69
12 Penny Hunter Sophomore Granville 6.19 8.98 10.76 8.47 6.61 7.80 10.59
13 Ali Studer Junior Creston Norwayne 7.04 6.11 6.28 8.48 10.52 10.77 8.06
14 Zoey stone Junior Unattached 6.02 7.72 8.06 8.48 9.16 8.48 10.52
15 Hanna Haneberg Freshman Medina Highland 10.43 7.04 6.62 8.48 5.94 8.82 6.11
16 Grace Sullivan Junior Creston Norwayne 10.11 9.60 10.45 8.49 7.73 10.11 7.98
17 Delia Washington Junior Cin. Walnut Hills 9.17 10.96 9.34 8.49 10.28 9.68 6.37
18 Tylisha Roy Junior Worth. Thomas Worthington 10.82 7.33 6.99 8.52 6.99 7.50 10.99
19 London Green Junior Akron Buchtel 6.67 10.85 9.91 8.54 7.01 7.52 6.24
20 kimberly Kramer   All Star Track Club 7.20 9.86 7.46 8.57 7.72 9.95 10.89
21 Paris Gosha-Reynolds   Action Packed Track 9.79 9.01 7.64 8.58 10.90 9.87 6.95
22 zamari stone Senior Unattached 9.71 8.25 6.10 8.59 7.13 6.45 6.02
23 Voni Jones Sophomore Cle. V.A.-St. Joseph 10.29 6.22 9.59 8.64 10.20 8.64 8.64
24 Hannah Clifford Freshman New Concord John Glenn 8.31 9.17 11.08 8.65 6.06 9.09 10.04
25 Chase DeGraffinreed Junior Worth. Thomas Worthington 8.75 9.79 9.79 8.66 6.33 6.41 10.31
26 Lexy Louis Sophomore New Concord John Glenn 11.17 11.17 8.64 8.72 8.55 10.12 9.60
27 Arielle Rankin Junior Lore City Buckeye Trail 7.03 11.07 8.70 8.78 8.52 8.17 6.76
28 Elle Lewandowski Sophomore Granville 9.67 10.11 9.32 8.79 8.18 7.48 8.79
29 Caylin Knous Sophomore Zoarville Tuscarawas Val. 11.28 10.75 9.96 8.81 6.96 8.55 10.22
30 Trayonna James Freshman Akron Buchtel 9.09 10.85 9.35 8.82 7.68 9.53 9.18
31 Mackenzie Haneberg Freshman Medina Highland 9.90 6.90 8.58 8.84 10.88 11.41 10.26
32 Maria Vitko Freshman Medina Highland 7.00 9.12 6.82 8.85 6.64 8.59 8.77
33 Kyra Hill Junior Lancaster 11.00 9.67 9.76 8.87 10.20 9.76 7.37
34 Carly Jacobs Junior Sugarcreek Garaway HS 10.48 10.66 7.73 8.88 10.48 10.84 6.40
35 Dominique Jackson Senior New Castle 11.40 9.71 9.53 8.90 9.97 6.32 6.41
36 J"khai James Freshman Bedford 7.22 6.69 11.14 8.91 9.63 11.05 7.67
37 Sydney Lowry Senior Lore City Buckeye Trail 7.69 6.26 7.51 8.94 10.55 7.78 7.78
38 Alex Sokolick Sophomore Granville 7.78 9.57 7.33 8.94 10.91 7.78 11.09
39 McKenzie Neal   Bedford SprintMasters 10.03 10.56 11.64 8.95 8.86 9.04 7.34
40 Jazmine Rogers Freshman Worth. Thomas Worthington 8.97 10.32 10.05 8.97 8.08 10.86 6.73
41 Molly Schneider Sophomore Wooster 10.26 8.82 8.37 9.00 6.84 6.75 10.35
42 Nadia Gray   ATP ELITE 10.85 9.86 8.14 9.04 10.58 10.67 9.50
43 Rhayna Simmons Junior Cle. Central Cath. 8.24 9.42 7.79 9.05 9.69 8.42 11.59
44 Sophia Adolph Sophomore Mas. Jackson 8.60 11.90 7.14 9.15 9.89 6.78 8.79
45 Alauna Butler Junior Lore City Buckeye Trail 11.48 8.54 7.72 9.18 7.81 11.39 9.83
46 Macey Hicks Freshman Zoarville Tuscarawas Val. 12.06 10.29 6.68 9.27 7.33 9.18 6.59
47 Hayley Schlegel Freshman Zoarville Tuscarawas Val. 8.01 6.99 6.61 9.31 9.13 7.27 10.15
48 Trinity Pollard   Bedford SprintMasters 7.81 10.06 10.81 9.40 8.37 9.97 10.72
49 Calysta Snyder Freshman Creston Norwayne 12.14 12.23 10.72 9.48 6.92 8.54 10.15
50 Reese Downing   All Star Track Club 10.02 9.26 10.02 9.54 12.41 9.73 11.36
51 Cantrelle Williams 8 Unattached 9.48 6.80 11.97 9.57 11.78 6.99 8.33
52 Ronee Armstrong Freshman Cle. Central Cath. 10.17 10.36 11.90 9.59 8.44 10.84 11.42
53 Amiyah Hardimon   Bedford Track Club 11.14 9.32 8.16 9.60 7.97 7.68 11.43
54 Lydia Griffin Freshman Mantua Crestwood 8.01 10.51 7.52 9.64 12.15 10.99 9.74
55 Madison Garber Freshman Lancaster 8.07 12.25 11.57 9.72 10.89 12.06 10.70
56 Layla Nelson   All Star Track Club 9.76 9.86 8.79 9.76 11.23 8.20 9.57
57 Kyndall Worthy   Bedford SprintMasters 8.93 12.36 9.52 9.81 12.27 9.72 7.95
58 Katon Reihl Freshman New Concord John Glenn 12.72 9.57 11.84 9.86 7.79 6.91 9.37
59 Emily Baird Senior Lancaster 12.07 9.97 12.77 9.97 10.47 7.28 12.87
60 Sylvia Williams   All Star Track Club 8.45 11.06 11.46 10.05 8.14 7.64 11.36
61 Jera Salters   West Akron TC 10.22 9.71 12.84 10.11 8.90 9.61 11.73
62 Janelle Scott Freshman Bedford 11.87 8.67 12.90 10.32 12.70 8.98 8.05
63 Jurnee Atkinson   Action Packed Track 10.98 13.36 12.42 10.35 11.70 11.49 9.63
64 Shacarra Herbin Senior Lakewood 10.46 10.25 11.20 10.46 10.57 10.78 10.78
65 Maya George Freshman Lakewood 10.53 8.93 8.51 10.63 13.40 13.40 9.46
66 Hannah Black Junior Lakewood 11.35 11.69 12.68 11.02 10.80 8.93 8.05
67 Janyah Thompson   All Star Track Club 8.32 10.76 13.98 11.09 10.76 12.09 14.09
68 Kenadie Keith   West Akron TC 12.06 12.50 9.82 11.16 9.82 8.15 10.05
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mia Knight Senior Beachwood 7.04 7.91 5.78
10 Brianna Ford 8 Flight 101 8.79 8.45 10.82
21 Paris Gosha-Reynolds   Action Packed Track 8.84 8.58 11.07
26 Lexy Louis Sophomore New Concord John Glenn 10.21 8.72 7.68
59 Emily Baird Senior Lancaster 11.17 9.97 8.68
61 Jera Salters   West Akron TC 10.01 10.11 10.22
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 kimberly Kramer   All Star Track Club 10.55 9.77 8.57 11.06
24 Hannah Clifford Freshman New Concord John Glenn 8.14 10.21 8.65 7.70
37 Sydney Lowry Senior Lore City Buckeye Trail 10.82 8.77 8.94 7.51
44 Sophia Adolph Sophomore Mas. Jackson 7.69 9.61 9.15 8.88
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Voni Jones Sophomore Cle. V.A.-St. Joseph 8.64 7.52 8.99 11.24 6.40 10.46
36 J"khai James Freshman Bedford 8.91 9.72 11.59 7.93 7.58 7.67
45 Alauna Butler Junior Lore City Buckeye Trail 9.18 11.57 9.18 7.53 9.00 11.48
50 Reese Downing   All Star Track Club 9.54 9.45 12.12 12.02 7.06 7.25
57 Kyndall Worthy   Bedford SprintMasters 9.81 10.89 8.24 9.91 12.46 11.48
60 Sylvia Williams   All Star Track Club 10.05 7.24 10.36 8.75 7.54 9.35
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Azsah Bradley Junior Ravenna 8.05
28 Elle Lewandowski Sophomore Granville 8.79
30 Trayonna James Freshman Akron Buchtel 8.82
43 Rhayna Simmons Junior Cle. Central Cath. 9.05
48 Trinity Pollard   Bedford SprintMasters 9.40
55 Madison Garber Freshman Lancaster 9.72
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Kaira Granger Freshman Bedford 7.14 7.06 9.25 8.03 6.82 6.25 8.11
8 Lauren Davis 8 ATP ELITE 8.58 6.40 6.82 7.15 7.40 8.83 8.41
11 Solei McPherson Senior New Castle 8.63 7.96 7.70 10.07 9.99 9.99 8.46
14 Zoey stone Junior Unattached 8.82 10.35 9.33 8.74 8.91 6.02 8.48
41 Molly Schneider Sophomore Wooster 7.56 7.29 9.45 7.83 11.16 11.70 9.00
42 Nadia Gray   ATP ELITE 7.33 10.13 6.96 10.31 6.33 11.67 9.04
56 Layla Nelson   All Star Track Club 8.98 9.18 8.10 7.52 9.76 12.20 9.76
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Zoe Dellaserra   ATP ELITE 6.55 7.04 8.28
12 Penny Hunter Sophomore Granville 11.02 6.61 8.47
16 Grace Sullivan Junior Creston Norwayne 6.71 5.95 8.49
35 Dominique Jackson Senior New Castle 6.50 11.40 8.90
46 Macey Hicks Freshman Zoarville Tuscarawas Val. 11.87 11.41 9.27
58 Katon Reihl Freshman New Concord John Glenn 12.82 7.00 9.86
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Delia Washington Junior Cin. Walnut Hills 8.41 8.49 6.29
22 zamari stone Senior Unattached 11.00 8.59 8.25
25 Chase DeGraffinreed Junior Worth. Thomas Worthington 8.06 8.66 8.49
31 Mackenzie Haneberg Freshman Medina Highland 8.05 8.84 9.11
49 Calysta Snyder Freshman Creston Norwayne 9.10 9.48 8.63
67 Janyah Thompson   All Star Track Club 12.54 11.09 13.20
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Nevaeh Lewis Freshman Akron Buchtel 8.41 7.32 10.60 8.16 6.40 10.68 10.26
15 Hanna Haneberg Freshman Medina Highland 8.48 7.64 8.65 6.53 10.35 6.87 7.04
27 Arielle Rankin Junior Lore City Buckeye Trail 8.78 8.08 6.59 9.66 10.63 9.49 8.52
38 Alex Sokolick Sophomore Granville 8.94 10.28 6.26 11.00 6.98 6.44 6.53
64 Shacarra Herbin Senior Lakewood 10.46 8.58 11.41 9.73 11.30 10.99 10.15
66 Hannah Black Junior Lakewood 11.02 8.60 10.69 12.57 13.23 9.37 8.49
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Ali Studer Junior Creston Norwayne 6.19 8.48 9.25 8.14 9.93 7.89
19 London Green Junior Akron Buchtel 7.52 8.54 7.18 8.12 9.48 10.34
33 Kyra Hill Junior Lancaster 10.03 8.87 7.28 7.28 11.18 6.21
51 Cantrelle Williams 8 Unattached 8.90 9.57 7.18 7.76 10.44 8.62
52 Ronee Armstrong Freshman Cle. Central Cath. 11.32 9.59 7.68 6.91 11.03 8.16
65 Maya George Freshman Lakewood 13.08 10.63 9.68 11.91 9.46 12.65
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Samantha Thomas Sophomore Unattached 10.44 9.46 6.66 10.69 6.25 8.22
7 Angie Wallick Sophomore Unattached 9.92 7.23 9.08 6.30 8.91 8.40
29 Caylin Knous Sophomore Zoarville Tuscarawas Val. 8.11 10.93 11.10 11.46 10.66 8.81
34 Carly Jacobs Junior Sugarcreek Garaway HS 8.08 11.28 9.68 10.30 10.93 8.88
39 McKenzie Neal   Bedford SprintMasters 8.86 8.86 9.22 8.69 10.12 8.95
47 Hayley Schlegel Freshman Zoarville Tuscarawas Val. 11.64 7.64 6.89 8.38 10.15 9.31
62 Janelle Scott Freshman Bedford 11.25 7.23 12.90 11.15 12.70 10.32
63 Jurnee Atkinson   Action Packed Track 12.53 8.39 10.77 12.11 7.56 10.35
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Jeresa Anderson Senior Cin. Walnut Hills 8.38 8.55 10.56 6.88
18 Tylisha Roy Junior Worth. Thomas Worthington 8.52 7.33 9.04 10.06
32 Maria Vitko Freshman Medina Highland 8.85 10.98 8.32 10.00
40 Jazmine Rogers Freshman Worth. Thomas Worthington 8.97 9.87 7.99 9.60
53 Amiyah Hardimon   Bedford Track Club 9.60 9.51 10.95 8.55
54 Lydia Griffin Freshman Mantua Crestwood 9.64 8.68 7.72 12.25
68 Kenadie Keith   West Akron TC 11.16 14.29 11.61 8.49