January 6, 2018
|
LSU-Maddox FH - Baton Rouge, LA
|
200m (Flat)

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Carver, G.W. Clarence Bolden 3rd, Jerron Mercade, Derrick Price, Wayne Washington 2:43.48 3:25.40 3:29.59 3:17.02
2 Jacobs Sports Academy Jailon Santee, Cameron Brown, Cyrus Jacobs, Adam Mason 2:33.34 4:01.56 3:30.05 3:23.75
3 Track San Antonio - Orange 4:01.47 2:32.51 3:31.81 4:01.47
4 Sprint Athletics Track Club Quantaves Gaskins, Cameron Smith, Blake Gilmore, Robert Williams 3:31.25 3:03.51 3:33.38 3:18.45
5 Hallandale Thunder Peter Anderson, Amari Johnson, Isaac Castillo, Markeal Williams 3:28.04 4:38.82 3:34.47 3:32.33
6 Catholic, Baton Rouge D.J. Butler, Brian Miller, Tyrell Jackson, Sethan Hollier 3:37.90 2:52.60 3:35.74 4:31.84
7 Port Gibson Track Club Myelle Tealer, Jalen McCoy, Kevin Kelly, Vernon Alexander 2:50.71 3:20.96 3:36.08 4:40.91
8 Ouachita Parish Billy Givens, Deveon Spencer, Javier Johnson, Montez Gray 4:24.89 3:41.47 3:37.12 2:49.36
9 Karr, Edna Rodney Johnson, Jeremy Stipe, Fenton Williams, Deontre Ford 3:29.01 3:20.30 3:37.71 4:43.03
10 track san antonio - black Drequan Crawford, Xavier Howard, Nazzio John, Johnathon Lewis 2:45.57 4:30.73 3:43.74 4:37.44
11 Baker Blake McCray, Vontrell Bell, Bernard Eubanks, Steven Morrison 4:38.23 3:32.09 3:48.05 4:49.63
12 Broadmoor Jawain Williams, Demarcus Norman, George Lebeuf, Jordan Thompson 3:10.88 2:59.38 3:49.97 3:06.28
13 Jacobs Academy Green Cameron Crowe, Jamaric Hill, Connor Washington, Judah Harris 4:57.26 4:20.10 3:52.23 3:17.40
14 Hahnville Rafeal Joseph, Brain Sandolph, Brandon Davison, Syrie Lewis 4:59.05 4:38.02 3:53.63 2:52.89
15 Wilkinson County quincy jones, kelton jolla, Dezarion Singleton, Keandre Hayes 4:20.47 5:05.46 3:56.79 4:32.31
16 Track San Antonio Green Brandon Adams, Trevion Purnsley, Charles Ware, Darius Dillard 3:16.81 2:55.47 3:57.11 3:59.49
17 Lake Area New Tech Neilson Flores, Aaron Delgado, Eric Johnson, Keith Paul 3:08.27 4:11.84 4:04.50 4:48.51
18 St. Augustine Amir Trotter, Timothy Cola, Dewarn Magee, Donte Neco 4:43.67 3:22.97 4:04.54 3:22.97
19 Port Gibson William Jackson, Joshua McDonald, Morris Evans, Brian Jones 4:50.53 4:55.53 4:10.45 3:45.41
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Hallandale Thunder Anderson, Johnson, Castillo, Williams 3:34.47
10 track san antonio - black Crawford, Howard, John, Lewis 3:43.74
17 Lake Area New Tech Flores, Delgado, Johnson, Paul 4:04.50
18 St. Augustine Trotter, Cola, Magee, Neco 4:04.54
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Jacobs Sports Academy Santee, Brown, Jacobs, Mason 3:30.05 4:01.56 2:37.54 4:09.96 4:24.67 3:25.85
7 Port Gibson Track Club Tealer, McCoy, Kelly, Alexander 3:36.08 4:08.50 2:33.42 3:42.57 3:49.05 3:03.67
9 Karr, Edna Johnson, Stipe, Williams, Ford 3:37.71 2:54.17 3:20.30 3:22.47 2:43.29 3:35.54
11 Baker McCray, Bell, Eubanks, Morrison 3:48.05 3:43.49 3:25.25 3:41.21 4:49.63 4:51.91
12 Broadmoor Williams, Norman, Lebeuf, Thompson 3:49.97 4:10.67 4:52.07 2:50.18 3:45.37 3:52.27
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Carver, G.W. Bolden 3rd, Mercade, Price, Washington 4:19.90 4:13.61 3:29.59
3 Track San Antonio - Orange 3:12.75 2:53.69 3:31.81
4 Sprint Athletics Track Club Gaskins, Smith, Gilmore, Williams 3:29.12 4:01.12 3:33.38
6 Catholic, Baton Rouge Butler, Miller, Jackson, Hollier 4:33.99 2:59.07 3:35.74
16 Track San Antonio Green Adams, Purnsley, Ware, Dillard 2:45.98 3:09.69 3:57.11
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
8 Ouachita Parish Givens, Spencer, Johnson, Gray 2:45.02 3:30.61 3:37.12 2:47.19 4:35.75
13 Jacobs Academy Green Crowe, Hill, Washington, Harris 4:17.78 4:52.61 3:52.23 4:22.42 3:47.59
14 Hahnville Joseph, Sandolph, Davison, Lewis 2:59.90 2:50.55 3:53.63 4:38.02 4:28.68
15 Wilkinson County jones, jolla, Singleton, Hayes 4:22.84 4:27.58 3:56.79 5:07.83 5:00.73
19 Port Gibson Jackson, McDonald, Evans, Jones 5:23.08 4:22.98 4:10.45 3:30.38 3:30.38