February 3, 2018
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Stern FR-1 Lake Forest 8:07.93 10:19.50 11:41.74 9:08.23 7:13.11 8:51.79 11:52.70 10
2 Jorge Villanueva FR-1 Lake Forest 10:36.87 7:34.12 9:58.11 9:13.80 9:13.80 8:23.96 7:50.73 8
3 Ben Schaefer JR-3 Lawrence 11:51.58 7:41.42 11:07.11 9:15.92 7:24.74 9:04.81 8:31.45 6
4 Blake Bostwick SO-2 MSOE 8:28.35 10:48.00 7:32.49 9:18.62 7:10.14 7:15.73 10:31.24 5
5 Jacob Dickman SO-2 St. Norbert 9:30.26 7:44.03 10:20.57 9:19.07 11:27.66 9:24.66 10:59.71 4
6 Jarek Kish SO-2 Ripon 12:01.69 7:16.38 11:00.16 9:19.45 10:26.59 8:51.48 10:32.18 3
7 Ben Behling JR-3 St. Norbert 11:40.59 9:08.04 10:15.84 9:24.99 11:17.99 6:41.15 10:49.74 2
8 Philip Wilson FR-1 Lake Forest 7:48.52 8:57.93 10:24.70 9:38.42 7:48.52 12:31.95 8:05.88 1
9 Alec Timpe JR-3 Lawrence 8:19.14 8:24.94 9:28.79 9:40.39 10:26.83 8:53.96 8:42.36 -
10 Sam Barton FR-1 Lake Forest 6:46.45 9:52.25 7:03.86 9:40.63 8:59.99 10:44.50 8:07.73 -
11 Ethan Sowl FR-1 St. Norbert 12:22.92 11:18.57 11:41.97 9:44.97 8:34.78 11:01.02 9:39.12 -
12 Brady Stuck JR-3 Wisconsin Lutheran 12:00.68 12:24.50 12:24.50 9:55.60 10:01.56 8:38.18 7:08.84 -
13 Harrison Grunert SO-2 St. Norbert 10:14.53 9:20.31 9:32.36 10:02.48 11:20.81 10:32.61 12:33.10 -
14 Nathan Arrigoni SO-2 MSOE 10:11.13 9:10.63 10:41.39 10:05.08 10:11.13 7:09.61 9:04.58 -
15 Teddy Kortenhof SR-4 Lawrence 13:01.73 9:05.97 9:24.59 10:20.42 8:41.16 13:14.14 9:30.79 -
16 Josh Eickhoff SR-4 Wisconsin Lutheran 10:00.45 10:06.70 11:34.26 10:25.46 7:42.84 10:25.46 10:37.97 -
17 Justin Villacorta FR-1 Carroll 13:14.74 11:50.75 11:37.82 10:46.13 10:46.13 10:46.13 13:01.82 -
18 Hagen Opitz SO-2 MSOE 10:41.99 13:15.80 10:55.37 11:08.74 11:48.87 11:48.87 13:49.24 -
19 Aaron Arthur SO-2 Lawrence 10:41.46 13:27.23 9:58.22 12:00.74 14:10.48 10:12.63 10:05.43 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Alec Timpe JR-3 Lawrence 10:09.41 11:19.06 9:40.39 9:34.59 -
11 Ethan Sowl FR-1 St. Norbert 9:27.42 12:05.37 9:44.97 6:49.48 -
12 Brady Stuck JR-3 Wisconsin Lutheran 9:37.74 8:44.13 9:55.60 6:56.92 -
13 Harrison Grunert SO-2 St. Norbert 12:57.20 13:03.23 10:02.48 8:08.01 -
14 Nathan Arrigoni SO-2 MSOE 11:17.69 10:53.49 10:05.08 7:58.02 -
15 Teddy Kortenhof SR-4 Lawrence 7:26.71 9:43.20 10:20.42 9:36.99 -
16 Josh Eickhoff SR-4 Wisconsin Lutheran 10:00.45 7:24.08 10:25.46 12:30.56 -
17 Justin Villacorta FR-1 Carroll 13:08.28 8:30.45 10:46.13 12:10.13 -
18 Hagen Opitz SO-2 MSOE 11:42.18 9:35.12 11:08.74 13:22.49 -
19 Aaron Arthur SO-2 Lawrence 15:36.97 10:05.43 12:00.74 9:22.18 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Stern FR-1 Lake Forest 8:24.38 10:46.92 9:41.13 6:34.73 9:57.57 9:08.23 10
2 Jorge Villanueva FR-1 Lake Forest 8:46.11 7:39.66 9:08.27 6:38.74 10:47.95 9:13.80 8
3 Ben Schaefer JR-3 Lawrence 8:09.21 7:52.54 9:38.16 7:02.50 10:28.19 9:15.92 6
4 Blake Bostwick SO-2 MSOE 9:40.97 7:15.73 11:55.04 10:25.66 6:42.21 9:18.62 5
5 Jacob Dickman SO-2 St. Norbert 7:49.62 8:51.12 8:23.17 11:05.30 11:10.89 9:19.07 4
6 Jarek Kish SO-2 Ripon 10:54.56 8:01.13 11:22.53 11:16.94 9:25.05 9:19.45 3
7 Ben Behling JR-3 St. Norbert 7:43.30 7:09.40 9:41.94 7:09.40 12:14.49 9:24.99 2
8 Philip Wilson FR-1 Lake Forest 10:42.05 10:42.05 9:09.50 9:15.29 12:31.95 9:38.42 1
10 Sam Barton FR-1 Lake Forest 9:11.60 11:25.15 8:19.35 10:38.70 11:01.92 9:40.63 -