December 27, 2017
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Boys' 55 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dejury Amado Senior Greater New Bedford RVT 5.46 7.27 7.14 5.59 6.49 5.72 5.59
2 Eugene Meleshkevich Senior Westborough 5.67 7.45 7.12 7.71 6.59 5.94 8.57
3 Julio Rodriguez Junior Brentwood 7.39 5.59 5.46 8.65 6.65 4.73 4.93
4 Bryan Santos Sophomore Shepherd Hill 7.49 5.41 5.68 6.55 6.68 6.15 5.28
5 Christopher Matthews Junior Shrewsbury 4.69 7.23 5.89 5.29 6.69 8.57 8.37
6 Elizia Ashmore Senior Fitchburg 5.70 8.65 6.30 6.44 6.70 7.17 7.64
7 Jelani Stoddard Senior Brentwood 7.28 6.27 5.26 4.92 6.74 6.14 6.34
8 Robert Jackson Junior Worcester Technical 8.31 8.51 8.24 6.08 6.75 6.08 7.29

Boys' 55 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dejury Amado Senior Greater New Bedford RVT 4.70 5.42 4.90 5.56 6.61
2 Eugene Meleshkevich Senior Westborough 5.86 7.58 6.19 6.72 6.65
3 Elizia Ashmore Senior Fitchburg 6.51 6.45 7.45 5.91 6.71
4 Christopher Matthews Junior Shrewsbury 5.32 5.39 5.59 8.08 6.73
5 Jelani Stoddard Senior Brentwood 6.34 6.95 8.43 5.40 6.74
6 Bryan Santos Sophomore Shepherd Hill 6.14 8.23 4.92 5.87 6.74
7 Julio Rodriguez Junior Brentwood 7.35 6.00 8.70 6.74 6.74
8 Robert Jackson Junior Worcester Technical 6.65 6.38 5.09 7.12 6.78
9 Andrew Wong Junior Boston Latin School 8.11 8.58 6.27 8.79 6.81
10 O' Niel Chennis Senior Barnstable 6.95 8.11 8.04 5.25 6.81
11 Triston Delicema Junior Nashua North 6.54 8.04 5.79 5.18 6.81
12 Christopher Gong Junior Sharon 5.32 7.85 5.46 5.39 6.82
13 Dasani Prideaux Senior Shrewsbury 5.96 6.85 4.87 7.95 6.85
14 Ryan Eng Junior Medfield 7.54 6.99 7.06 5.42 6.85
15 Jackson Haskins Senior Shenendehowa 5.97 5.56 6.86 4.81 6.86
15 Sam Brewer Junior Wachusett 6.52 5.77 6.32 8.30 6.86
17 Matthew Garafano Junior Windham 4.89 5.44 8.47 7.85 6.88
18 Twayne Clark Senior Falmouth 8.67 7.30 8.81 6.06 6.88
19 Donovan Hopkins Senior Windham 5.93 8.20 7.24 8.48 6.89
20 Michael Hermance Junior Colonie 4.83 5.52 7.59 5.94 6.90
21 Cam Burns Junior Windham 7.19 8.99 7.40 6.57 6.91
22 Landon Tucker Senior Fitchburg 7.63 6.03 8.53 6.93 6.93
23 Hermen Acheampong Senior Doherty 7.56 7.56 8.25 5.27 6.93
24 Randell Jenkins Senior Nashua North 5.34 8.11 7.70 6.66 6.93
24 Greg Waters Junior Mansfield 8.04 5.06 7.42 7.77 6.93
26 Will Garcia Junior Old Rochester 6.87 6.11 6.04 5.69 6.94
27 Max Liu Junior Shenendehowa 7.43 6.11 6.94 6.32 6.94
28 Jaden Petroules Senior Windham 7.67 5.44 5.23 6.49 6.97
29 Kemoy Jones Sophomore Barnstable 8.61 7.28 7.14 6.37 7.00
30 Jareme DiLorenzo Senior Mansfield 6.94 6.10 6.52 7.64 7.01
31 Alexander Dacruz Freshman Greater New Bedford RVT 6.81 4.99 4.99 6.46 7.02
32 Ryan Tierney Junior Silver Lake 8.01 5.69 7.59 5.06 7.02
33 Tahliq Battle Sophomore Christ the King 4.93 7.81 5.21 6.19 7.03
34 Andre McGann Junior Christ the King 7.40 7.26 7.54 6.62 7.04
35 Baley Collier Junior Westfield 5.10 7.01 8.57 6.52 7.08
36 Javon Epps Junior Sharon 8.16 7.94 8.58 8.30 7.09
37 John McNeil Sophomore Medfield 5.96 5.25 7.24 8.87 7.09
37 Carson Doody Junior North Middlesex 6.53 8.16 5.96 6.95 7.09
39 Spencer Singer Senior Sharon 5.85 7.49 8.77 8.92 7.13
40 Hunter Hollins Junior Colonie 6.00 6.50 5.64 7.57 7.14
41 Marcus Fields Senior Ayer Shirley 9.21 5.43 8.29 5.79 7.14
42 Daniel Kenlyn Junior Barnstable 6.52 8.60 8.60 5.30 7.16
43 Jacob Brewster Senior Groton-Dunstable 5.09 8.46 6.82 9.04 7.17
44 Evan Bean Sophomore Shenendehowa 5.67 6.31 7.39 5.09 7.17
45 Halian McQueen Junior Colonie 8.37 7.72 9.02 5.56 7.21
46 James Rebello Senior Durfee 5.92 7.00 5.77 7.00 7.21
47 Brian Hamilton Junior Portsmouth 8.45 7.73 8.52 7.95 7.22
48 Stephen Then Senior Holyoke 7.31 6.58 6.44 8.03 7.23
49 William Hua Senior Archbishop Williams 7.49 5.24 8.15 6.04 7.27
49 Raymond George Junior Bishop Feehan 6.69 6.26 6.69 9.31 7.27
51 Nemesis El Sophomore Greater New Bedford RVT 6.65 8.91 7.23 8.69 7.30
52 Michael Magalhaes Sophomore Apponequet 5.41 6.51 6.29 5.19 7.31
53 Matvey Gorelik Junior Doherty 6.21 7.99 7.99 7.54 7.39
54 Vijay Blair Junior Archbishop Williams 8.16 5.93 7.19 5.19 7.41
55 El Bakr Senior Christ the King 6.59 7.95 6.67 5.98 7.57
56 Dan Oti-Akenten Senior Doherty 9.33 8.33 9.64 5.71 7.71
  Albert Poah Junior Worcester Technical FS FS FS FS FS
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Christopher Matthews Junior Shrewsbury 7.14 5.52 8.62 7.34 6.73 5.39
14 Ryan Eng Junior Medfield 6.99 5.42 6.24 5.55 6.85 8.50
15 Sam Brewer Junior Wachusett 6.93 5.35 8.17 7.89 6.86 7.89
17 Matthew Garafano Junior Windham 8.88 7.37 4.96 5.03 6.88 8.88
31 Alexander Dacruz Freshman Greater New Bedford RVT 6.95 7.52 6.32 8.29 7.02 8.36
37 Carson Doody Junior North Middlesex 6.03 9.08 7.94 5.61 7.09 7.24
53 Matvey Gorelik Junior Doherty 7.02 6.66 7.99 9.24 7.39 6.14
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Jelani Stoddard Senior Brentwood 6.68 6.74
15 Jackson Haskins Senior Shenendehowa 5.70 6.86
19 Donovan Hopkins Senior Windham 7.58 6.89
28 Jaden Petroules Senior Windham 8.93 6.97
34 Andre McGann Junior Christ the King 5.99 7.04
45 Halian McQueen Junior Colonie 5.77 7.21
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Dasani Prideaux Senior Shrewsbury 6.85
20 Michael Hermance Junior Colonie 6.90
26 Will Garcia Junior Old Rochester 6.94
41 Marcus Fields Senior Ayer Shirley 7.14
42 Daniel Kenlyn Junior Barnstable 7.16
46 James Rebello Senior Durfee 7.21
47 Brian Hamilton Junior Portsmouth 7.22
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 O' Niel Chennis Senior Barnstable 5.32 5.32 5.32 6.81 7.90 8.38 5.66
27 Max Liu Junior Shenendehowa 4.86 8.61 6.11 6.94 7.50 7.36 5.49
30 Jareme DiLorenzo Senior Mansfield 6.94 7.01 6.52 7.01 7.36 6.59 7.22
36 Javon Epps Junior Sharon 6.46 6.67 8.16 7.09 5.53 7.09 5.68
43 Jacob Brewster Senior Groton-Dunstable 8.75 9.25 7.46 7.17 8.54 7.39 7.53
44 Evan Bean Sophomore Shenendehowa 7.68 5.96 7.82 7.17 7.32 6.53 5.60
49 William Hua Senior Archbishop Williams 7.93 6.47 6.11 7.27 5.53 8.73 6.26
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dejury Amado Senior Greater New Bedford RVT 6.61
9 Andrew Wong Junior Boston Latin School 6.81
11 Triston Delicema Junior Nashua North 6.81
21 Cam Burns Junior Windham 6.91
24 Greg Waters Junior Mansfield 6.93
33 Tahliq Battle Sophomore Christ the King 7.03
54 Vijay Blair Junior Archbishop Williams 7.41
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Elizia Ashmore Senior Fitchburg 6.71 5.57 8.59 6.45 7.72 6.58 7.85
8 Robert Jackson Junior Worcester Technical 6.78 6.92 6.65 6.58 5.63 7.06 6.24
18 Twayne Clark Senior Falmouth 6.88 7.57 8.67 8.26 8.95 5.51 8.54
22 Landon Tucker Senior Fitchburg 6.93 5.83 9.01 4.92 7.90 8.11 7.07
29 Kemoy Jones Sophomore Barnstable 7.00 8.40 6.44 4.97 8.33 6.86 7.21
35 Baley Collier Junior Westfield 7.08 7.30 9.14 6.94 5.95 8.92 6.87
39 Spencer Singer Senior Sharon 7.13 7.63 5.49 5.28 6.92 7.42 7.13
40 Hunter Hollins Junior Colonie 7.14 6.00 8.00 6.00 5.36 5.07 8.57
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Bryan Santos Sophomore Shepherd Hill 5.33 8.02 6.74 4.79 7.55
12 Christopher Gong Junior Sharon 6.14 8.05 6.82 7.64 8.32
23 Hermen Acheampong Senior Doherty 7.70 8.53 6.93 6.52 6.73
32 Ryan Tierney Junior Silver Lake 8.29 5.13 7.02 5.97 7.73
37 John McNeil Sophomore Medfield 8.23 6.67 7.09 6.81 5.18
52 Michael Magalhaes Sophomore Apponequet 8.85 9.00 7.31 7.39 7.68
55 El Bakr Senior Christ the King 7.42 9.62 7.57 8.94 7.27
  Albert Poah Junior Worcester Technical FS FS FS FS FS
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Eugene Meleshkevich Senior Westborough 6.65
7 Julio Rodriguez Junior Brentwood 6.74
24 Randell Jenkins Senior Nashua North 6.93
48 Stephen Then Senior Holyoke 7.23
49 Raymond George Junior Bishop Feehan 7.27
51 Nemesis El Sophomore Greater New Bedford RVT 7.30
56 Dan Oti-Akenten Senior Doherty 7.71

Boys' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Angel Figueroa Senior Fitchburg 33.45 40.28 41.72 38.48 35.96 42.44
2 Lucas Roberts Senior Shepherd Hill 26.47 29.73 28.64 35.17 36.25 37.34
3 Manni Peri-Okonny Senior Wachusett 33.00 33.00 29.74 46.05 36.26 33.36
4 Dejury Amado Senior Greater New Bedford RVT 47.48 47.48 28.85 37.25 36.52 34.33
5 Nick Horn Senior Mansfield 40.93 32.45 45.35 46.83 36.87 40.56
6 Colin Tower Junior Shenendehowa 44.36 38.44 37.70 33.27 36.96 35.86
7 Frank Grey Junior Brentwood 38.72 34.63 28.67 42.45 37.23 35.74
8 Jackson Haskins Senior Shenendehowa 46.21 38.75 32.79 35.77 37.26 40.62
9 Saad Quadri Junior Brentwood 46.67 26.13 36.59 38.45 37.33 37.71
10 Jaron Meyer Junior Shenendehowa 47.46 28.03 47.84 45.60 37.37 37.75
11 Brazden Ellis Senior Nashua North 29.61 34.11 42.36 26.61 37.48 34.11
12 Loxie Shaw Freshman Colonie 33.72 47.73 43.57 32.96 37.88 45.84
13 Will Garcia Junior Old Rochester 41.78 39.50 28.11 37.22 37.98 26.59
13 Edgar Dossantos Senior Peabody 45.20 28.11 42.92 30.77 37.98 29.25
15 Kobe Saddler Senior Fitchburg 35.75 34.23 29.67 37.27 38.03 44.12
16 Matt Zawaski Junior Bishop Feehan 35.12 31.69 37.41 34.74 38.17 46.95
17 Junior Pontes da Veiga Sophomore Amherst-Pelham 30.18 30.95 45.84 29.04 38.20 32.09
18 Chris Borge Senior Bishop Feehan 32.87 36.31 33.64 37.84 38.22 40.14
19 Robert Cove Senior Marshfield 31.78 45.57 34.47 27.96 38.29 28.34
20 Thomas Riela Junior Westborough 31.20 27.35 30.04 28.12 38.51 33.89
20 Devin Santos Junior Greater New Bedford RVT 26.96 35.82 43.91 48.53 38.51 50.07
22 Adam Katerji Sophomore Shrewsbury 37.08 39.40 40.94 47.89 38.62 43.26
23 Liam Pek Junior Franklin 39.42 33.62 32.85 34.01 38.64 39.80
24 Mikael Boahin Junior Portsmouth 29.01 40.23 40.23 47.97 38.68 46.42
25 Brian Hamilton Junior Portsmouth 41.52 43.46 32.60 43.85 38.80 41.52
26 Evan Bean Sophomore Shenendehowa 29.55 41.21 35.38 30.71 38.87 43.15
27 Sebastian Shaw Senior Mahar Regional 31.92 39.31 39.70 49.43 38.92 35.42
28 Marc-Kendy Paul Senior Sharon 49.45 35.43 45.94 34.26 38.93 45.16
29 Tahliq Battle Sophomore Christ the King 28.05 35.06 45.97 39.34 38.95 43.63
30 Rion Crear Sophomore North Middlesex 37.80 33.13 31.18 40.14 38.97 33.52
31 Joshua Fields Junior Amityville 46.24 48.20 30.56 27.82 39.18 36.05
32 Andre McGann Junior Christ the King 44.36 36.11 27.87 40.43 39.25 34.54
33 Douglas Dias Senior Shrewsbury 40.96 40.57 27.96 41.35 39.38 38.99
34 Deni Kreka Senior Doherty 40.20 33.90 33.50 50.05 39.41 34.68
35 Dan Knight Junior Mansfield 29.96 45.34 36.66 38.64 39.42 34.30
36 Quinn Cerami Freshman Windham 35.89 46.94 49.70 28.80 39.44 32.74
37 Sam Joline Sophomore Medfield 50.50 47.34 42.22 49.32 39.45 28.01
38 Rajendrakumar Mahabir Senior Barnstable 31.24 30.45 50.62 30.05 39.54 39.15
39 Joseph LoVerso Junior Brentwood 28.94 44.80 30.13 35.28 39.64 35.28
40 Nick Travaline Sophomore Apponequet 32.94 30.16 33.73 45.24 39.68 48.81
41 Paul Marchand Sophomore Nashua South 43.27 48.03 28.98 47.63 39.69 29.37
42 Hunter Hollins Junior Colonie 40.13 41.72 46.09 51.65 39.73 51.65
43 Cameron Morris Senior Shrewsbury 47.33 31.82 38.58 34.21 39.77 33.01
44 Jack Rivard Sophomore Mansfield 43.48 49.07 48.27 46.28 39.89 29.52
45 Patrick (Charlie) Clark Jr. Junior Barnstable 41.14 50.73 41.94 42.74 39.94 51.53
45 Edwin Soto Junior Colonie 28.76 33.55 35.55 46.33 39.94 46.73
47 Edwin Canales Junior Brentwood 44.07 48.48 36.86 48.88 40.06 35.26
48 Jared Dickmann Sophomore Mansfield 28.88 37.30 29.68 38.50 40.10 48.93
49 Jonthan Pasarelli Junior Innovation Academy 47.35 40.53 40.93 42.93 40.12 48.55
49 Aaron Javelle Junior Portsmouth 37.32 32.90 37.72 50.15 40.12 40.93
51 Johnny Vongsouna Freshman Greater New Bedford RVT 40.96 48.18 44.97 36.54 40.15 28.11
52 Peter Howarth Senior Westborough 36.57 31.75 32.15 40.18 40.18 44.60
53 Christian Daley Sophomore Medfield 35.04 42.69 49.94 28.19 40.27 44.30
54 James Laford Senior Athol 33.09 40.35 47.62 43.99 40.35 29.86
55 Anthony Francis Junior O'Bryant 39.56 39.15 38.35 48.84 40.36 31.48
56 Aashay Chavan Junior Westborough 29.07 41.18 35.53 36.74 40.37 31.90
56 Trenton Torres Sophomore Shenendehowa 33.11 37.55 30.69 33.51 40.37 31.09
58 Michael Magalhaes Sophomore Apponequet 43.61 46.84 36.75 39.98 40.38 35.54
59 Sean McA'nulty Junior Archbishop Williams 30.36 37.64 49.38 47.35 40.47 48.57
60 Vladomir Jungkman Sophomore Nashua North 33.21 30.38 52.65 42.53 40.50 29.57
61 Tyler Reese Junior Shenendehowa 48.64 41.75 43.78 51.48 40.53 49.45
62 Zachary Stahl Junior Shenendehowa 51.49 48.25 48.25 34.87 40.54 49.46
63 Mikah Willams Senior Doherty 38.13 30.42 29.61 40.16 40.56 49.89
64 Mitchell Larose Junior Wachusett 38.55 42.60 52.34 38.14 40.57 31.65
65 Matthew Then Sophomore Christ the King 32.08 42.63 37.36 48.72 40.60 30.45
66 Phillip Kustara Freshman Innovation Academy 30.13 35.83 39.90 39.90 40.71 50.48
67 Tristan Naboicheck Senior Groton-Dunstable 31.38 50.13 36.68 35.86 40.75 29.75
68 Nicholas Skiba Sophomore Hopkinton 31.40 35.88 37.51 43.63 40.77 28.95
69 William Hua Senior Archbishop Williams 31.47 38.00 35.55 39.23 40.86 50.67
70 Brett Lebow Senior Westborough 42.20 49.58 43.43 34.01 40.97 43.02
71 Thomas Dias Sophomore New Rochelle 42.29 38.59 30.79 53.37 41.05 43.11
72 Jacob Cummings Sophomore Franklin 40.66 39.84 50.93 49.29 41.07 40.66
73 Raffi Marzella Sophomore Mansfield 29.60 38.24 39.06 34.13 41.11 44.81
73 Marcus Forrester Sophomore Marshfield 37.41 29.19 43.99 33.30 41.11 51.39
75 Quin McGlame Freshman Marshfield 51.03 37.45 39.92 29.22 41.15 38.69
76 AJ Barrera Sophomore Doherty 38.47 43.43 38.47 49.64 41.36 42.19
77 Alex Hall Senior Westfield 41.00 34.37 31.89 45.56 41.41 36.86
78 Stephen Then Senior Holyoke 37.71 39.79 39.79 41.03 41.44 52.63
79 Jordin Prampin Junior Doherty 48.52 53.09 41.06 40.23 41.47 37.33
80 Matthew Silveira Junior Seekonk 37.75 41.48 39.82 37.75 41.48 29.04
81 Connor Howells Junior Medfield 37.84 34.93 51.98 50.73 41.58 42.42
82 Christopher Perreault Freshman Barnstable 30.45 47.54 36.70 45.04 41.70 52.55
83 Ben Sacramone Junior Quabbin 29.67 43.88 53.08 45.56 41.79 46.81
84 Brendon Frost Junior Nashua South 50.19 32.21 45.59 49.35 41.82 47.68
85 Isaiah Amir-Townes Sophomore New Rochelle 37.23 35.14 48.95 30.96 41.83 43.09
86 Steven McKenna Jr Junior Westfield 43.28 44.97 52.11 33.62 42.02 42.86
87 Becket White Junior Amherst-Pelham 52.92 44.45 33.87 50.80 42.33 44.03
88 Matvey Gorelik Junior Doherty 47.44 47.01 46.59 41.08 42.35 34.31
89 Robson Rodrigues Senior Marshfield 42.56 45.97 51.50 40.01 42.56 42.99
90 Thomas Kruczynski Sophomore Doherty 49.17 30.78 44.04 52.16 42.75 30.36
91 T Joyce Junior Marshfield 50.90 47.48 36.79 42.77 42.77 43.20
92 Jake Abbott Sophomore Shepherd Hill 55.19 33.37 47.49 32.94 42.78 42.36
93 Justin Edwards Freshman Nashua North 42.38 53.93 53.08 31.68 42.80 48.37
94 Cole Cronin Sophomore Marshfield 42.81 35.96 33.40 38.53 42.81 50.52
95 Kevin Liu Sophomore Hopkinton 49.79 39.06 34.77 55.37 42.92 54.08
96 Aaron Duane Junior Marshfield 46.94 43.06 44.79 44.36 43.06 33.59
97 Radclyffe Hall Junior Doherty 51.46 32.87 44.54 30.27 43.24 52.32
98 Jeremy Curto Junior Marshfield 44.93 34.03 48.86 36.21 43.62 44.50
98 Frankie Guarino Senior Marshfield 51.48 30.54 41.88 54.97 43.62 47.11
100 Sam Shea Sophomore Marshfield 53.80 43.31 35.43 35.00 43.74 36.75
101 Jason Amantea Senior Doherty 38.64 48.74 43.47 36.45 43.91 42.60
102 Anthony Childs Junior Old Rochester 43.86 38.49 39.38 34.91 44.75 52.36
103 Evan Baldassaro Senior Nashua North 36.98 45.65 58.44 57.07 45.65 41.09
  Baley Collier Junior Westfield DQ DQ DQ DQ DQ DQ
  Joe Ramirez Senior Holyoke DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Boys' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
80 Matthew Silveira Junior Seekonk 36.92 36.09 30.28 31.11 41.48 29.87
83 Ben Sacramone Junior Quabbin 49.32 48.90 45.56 49.73 41.79 30.09
88 Matvey Gorelik Junior Doherty 37.70 52.94 41.08 32.61 42.35 52.94
92 Jake Abbott Sophomore Shepherd Hill 50.06 29.95 53.48 48.77 42.78 36.79
93 Justin Edwards Freshman Nashua North 42.80 42.80 55.22 30.82 42.80 54.36
101 Jason Amantea Senior Doherty 54.45 56.65 35.13 34.25 43.91 53.57
Boys' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
76 AJ Barrera Sophomore Doherty 41.36 32.26 37.64 45.50 47.98 41.78
81 Connor Howells Junior Medfield 41.58 46.16 39.51 47.41 46.16 51.15
86 Steven McKenna Jr Junior Westfield 42.02 37.40 32.36 51.27 29.84 42.86
90 Thomas Kruczynski Sophomore Doherty 42.75 55.15 29.93 50.88 30.36 35.06
94 Cole Cronin Sophomore Marshfield 42.81 47.95 43.67 41.53 55.66 34.68
Boys' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
78 Stephen Then Senior Holyoke 41.44
96 Aaron Duane Junior Marshfield 43.06
98 Jeremy Curto Junior Marshfield 43.62
98 Frankie Guarino Senior Marshfield 43.62
100 Sam Shea Sophomore Marshfield 43.74
Boys' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
53 Christian Daley Sophomore Medfield 37.86 38.26 40.27 41.88 46.72 38.66 51.95
60 Vladomir Jungkman Sophomore Nashua North 44.15 37.26 40.50 48.20 31.59 42.12 37.67
71 Thomas Dias Sophomore New Rochelle 33.25 35.31 41.05 44.34 53.37 31.61 32.84
84 Brendon Frost Junior Nashua South 44.33 52.70 41.82 53.53 40.15 49.77 34.71
85 Isaiah Amir-Townes Sophomore New Rochelle 42.67 35.56 41.83 38.07 33.47 53.55 32.21
Boys' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
56 Trenton Torres Sophomore Shenendehowa 48.85 34.32 42.39 44.01 40.37
58 Michael Magalhaes Sophomore Apponequet 28.67 46.44 39.58 41.19 40.38
79 Jordin Prampin Junior Doherty 52.67 42.72 32.35 31.11 41.47
89 Robson Rodrigues Senior Marshfield 38.73 30.22 39.58 45.12 42.56
91 T Joyce Junior Marshfield 42.77 32.94 32.94 41.92 42.77
Boys' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Adam Katerji Sophomore Shrewsbury 38.62
29 Tahliq Battle Sophomore Christ the King 38.95
41 Paul Marchand Sophomore Nashua South 39.69
51 Johnny Vongsouna Freshman Greater New Bedford RVT 40.15
Boys' 300 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
40 Nick Travaline Sophomore Apponequet 43.26 33.73 49.21 39.68 46.43 30.56 49.60
66 Phillip Kustara Freshman Innovation Academy 34.61 50.48 41.94 40.71 31.76 46.41 51.71
70 Brett Lebow Senior Westborough 35.65 34.83 52.86 40.97 47.12 47.12 42.61
75 Quin McGlame Freshman Marshfield 48.15 38.69 29.63 41.15 50.62 30.45 44.45
Boys' 300 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
44 Jack Rivard Sophomore Mansfield 41.89 48.67 46.28 31.12 39.89 39.50 47.47
55 Anthony Francis Junior O'Bryant 29.87 34.31 28.66 52.47 40.36 32.29 29.47
63 Mikah Willams Senior Doherty 32.86 28.80 38.94 51.52 40.56 30.83 51.11
77 Alex Hall Senior Westfield 35.62 52.59 45.14 46.80 41.41 32.72 33.13
  Joe Ramirez Senior Holyoke DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Boys' 300 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
49 Jonthan Pasarelli Junior Innovation Academy 46.94 43.33 29.69 40.12
59 Sean McA'nulty Junior Archbishop Williams 36.43 31.17 42.90 40.47
64 Mitchell Larose Junior Wachusett 33.27 51.53 51.12 40.57
95 Kevin Liu Sophomore Hopkinton 42.07 41.21 51.94 42.92
Boys' 300 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
47 Edwin Canales Junior Brentwood 30.45 34.46 42.47 40.06
67 Tristan Naboicheck Senior Groton-Dunstable 36.27 52.57 32.20 40.75
72 Jacob Cummings Sophomore Franklin 36.56 48.06 46.82 41.07
73 Raffi Marzella Sophomore Mansfield 52.62 39.06 43.17 41.11
97 Radclyffe Hall Junior Doherty 51.03 56.22 40.65 43.24
Boys' 300 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
33 Douglas Dias Senior Shrewsbury 39.78 39.38 44.11 42.53 29.15 43.32
43 Cameron Morris Senior Shrewsbury 29.83 39.77 32.62 44.15 48.52 27.84
48 Jared Dickmann Sophomore Mansfield 32.89 40.10 28.48 51.73 43.31 39.30
62 Zachary Stahl Junior Shenendehowa 52.71 40.54 34.46 29.19 49.06 42.57
68 Nicholas Skiba Sophomore Hopkinton 50.97 40.77 49.74 50.97 50.56 39.96
Boys' 300 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
54 James Laford Senior Athol 29.06 40.35 38.74
69 William Hua Senior Archbishop Williams 42.09 40.86 35.96
73 Marcus Forrester Sophomore Marshfield 29.19 41.11 49.34
82 Christopher Perreault Freshman Barnstable 36.28 41.70 45.87
Boys' 300 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
27 Sebastian Shaw Senior Mahar Regional 48.65 38.92 28.03 40.87 50.21
39 Joseph LoVerso Junior Brentwood 39.64 39.64 50.74 31.72 43.61
56 Aashay Chavan Junior Westborough 35.13 40.37 34.72 33.51 34.32
61 Tyler Reese Junior Shenendehowa 36.08 40.53 50.67 33.64 32.83
65 Matthew Then Sophomore Christ the King 37.36 40.60 50.75 49.13 45.48
Boys' 300 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Devin Santos Junior Greater New Bedford RVT 38.51
24 Mikael Boahin Junior Portsmouth 38.68
26 Evan Bean Sophomore Shenendehowa 38.87
45 Patrick (Charlie) Clark Jr. Junior Barnstable 39.94
52 Peter Howarth Senior Westborough 40.18
Boys' 300 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Marc-Kendy Paul Senior Sharon 38.93
32 Andre McGann Junior Christ the King 39.25
34 Deni Kreka Senior Doherty 39.41
37 Sam Joline Sophomore Medfield 39.45
Boys' 300 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Joshua Fields Junior Amityville 39.18
36 Quinn Cerami Freshman Windham 39.44
42 Hunter Hollins Junior Colonie 39.73
102 Anthony Childs Junior Old Rochester 44.75
103 Evan Baldassaro Senior Nashua North 45.65
Boys' 300 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Colin Tower Junior Shenendehowa 36.96 31.42 46.57
25 Brian Hamilton Junior Portsmouth 38.80 35.70 32.60
30 Rion Crear Sophomore North Middlesex 38.97 27.28 47.94
38 Rajendrakumar Mahabir Senior Barnstable 39.54 39.94 35.59
Boys' 300 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Jaron Meyer Junior Shenendehowa 37.37 29.53 42.23 33.64 48.58 29.90
13 Will Garcia Junior Old Rochester 37.98 43.30 43.30 36.08 41.40 28.87
20 Thomas Riela Junior Westborough 38.51 47.76 31.20 40.05 38.51 29.27
45 Edwin Soto Junior Colonie 39.94 50.33 44.34 34.35 39.15 33.95
49 Aaron Javelle Junior Portsmouth 40.12 46.54 39.72 36.11 34.11 36.11
Boys' 300 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Matt Zawaski Junior Bishop Feehan 38.17
17 Junior Pontes da Veiga Sophomore Amherst-Pelham 38.20
23 Liam Pek Junior Franklin 38.64
35 Dan Knight Junior Mansfield 39.42
87 Becket White Junior Amherst-Pelham 42.33
Boys' 300 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Frank Grey Junior Brentwood 37.23
9 Saad Quadri Junior Brentwood 37.33
13 Edgar Dossantos Senior Peabody 37.98
15 Kobe Saddler Senior Fitchburg 38.03
  Baley Collier Junior Westfield DQ
Boys' 300 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Nick Horn Senior Mansfield 34.29 36.87 42.40 36.87 39.09 41.67 41.67
8 Jackson Haskins Senior Shenendehowa 35.40 37.26 42.85 35.03 42.48 29.44 36.89
12 Loxie Shaw Freshman Colonie 41.29 37.88 37.51 39.40 39.40 43.57 43.57
18 Chris Borge Senior Bishop Feehan 37.84 38.22 45.49 38.22 42.81 47.40 48.54
19 Robert Cove Senior Marshfield 32.93 38.29 40.21 46.33 45.57 33.32 31.78
Boys' 300 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Angel Figueroa Senior Fitchburg 35.96
2 Lucas Roberts Senior Shepherd Hill 36.25
3 Manni Peri-Okonny Senior Wachusett 36.26
4 Dejury Amado Senior Greater New Bedford RVT 36.52
11 Brazden Ellis Senior Nashua North 37.48

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Brenden LaForest Junior Westfield 1:08.18 1:24.17
2 Herlin Rijo Senior Worcester Technical 1:25.88 1:24.19
3 Carlos Brito Junior Colonie 1:31.39 1:24.62
4 James Condon Senior Marshfield 1:49.58 1:25.61
5 Richard Swanson Junior Murdock 1:31.94 1:25.92
6 Riley Patten Senior Groton-Dunstable 1:38.09 1:26.04
7 Diego Fernandez Junior Triton 1:20.99 1:26.15
8 Andrew Shaw Senior Colonie 1:35.75 1:26.26
9 Evan LaFleche Junior Shenendehowa 1:33.20 1:26.29
10 Michael Kelley Senior Wachusett 1:23.78 1:26.37
11 Nathan Pucci Senior Hopkinton 1:19.84 1:26.78
12 Donovan Kro Sophomore Holyoke 1:20.79 1:26.87
13 Dylan Kehoe Junior Franklin 1:11.29 1:26.94
14 Mason Barrieau Junior Athol 1:04.83 1:27.60
15 Dan Zukowski Junior Colonie 1:50.78 1:27.92
16 Dylan Rendon Junior William Hall 1:15.91 1:28.26
17 William Ernst Senior Ayer Shirley 1:10.84 1:28.54
18 Mohammed Ali Junior William Hall 1:27.23 1:29.01
19 Cole Canarie Senior William Hall 1:20.14 1:29.04
20 Rodney George Senior O'Bryant 1:51.38 1:29.10
21 Odin Schaepkins Junior Shenendehowa 1:13.23 1:29.30
22 Nicholas O'Toole Senior Barnstable 1:25.92 1:29.50
23 Mike Hargadon Junior Mansfield 1:26.90 1:30.52
24 Kyle Belmonte Senior Shepherd Hill 1:34.35 1:30.72
25 Justin Blake Senior Wachusett 1:22.67 1:30.84
26 Henry Cullom Sophomore New Rochelle 1:33.66 1:30.93
27 Bryce Eckenrode Junior Nashua North 1:38.23 1:30.95
28 Griffin Cooke Sophomore Shenendehowa 1:44.80 1:31.13
29 Gabe Diaz Junior Holyoke 1:29.44 1:31.26
30 Jake Gausland Junior Seekonk 1:52.32 1:31.31
31 Ethan Shea Senior Portsmouth 1:20.40 1:31.36
32 Ian Ross Senior Bishop Feehan 1:18.65 1:31.45
33 Brock Dubey Sophomore Shepherd Hill 1:54.38 1:31.50
34 Paul Chavey Junior William Hall 1:51.77 1:31.61
35 Tim Barry Sophomore Westborough 1:40.92 1:31.74
36 Dylan Louis-Elias Freshman Brentwood 1:27.23 1:31.82
37 William d Entremont Senior Silver Lake 1:20.88 1:31.91
38 Manuel Jimenez Junior Christ the King 1:04.72 1:32.45
39 James Carey Junior Amityville 1:39.87 1:32.47
40 Jackson Henning Junior Marshfield 1:18.79 1:32.69
41 Austin Blodgett Junior William Hall 1:52.45 1:32.93
42 Dev Parikh Senior Sharon 1:54.37 1:33.74
43 Colin Miller Sophomore Nashua North 1:47.65 1:34.43
44 Young Wang Junior Hopkinton 1:52.44 1:34.48
45 Andrew Alphonse Senior New Rochelle 1:11.96 1:35.94
46 Jack Barclay Junior Marshfield 2:01.15 1:36.15
47 Dante Andrade Senior Wareham 1:41.26 1:36.43
48 Hayden Goldsmith Senior Franklin 2:01.82 1:36.68
49 William Hilliker Junior Innovation Academy 1:11.66 1:36.83
50 Jared Kennedy Senior Archbishop Williams 1:44.97 1:37.19
51 Dan Moss Junior Marshfield 2:08.63 1:41.28
52 Thomas Kruczynski Sophomore Doherty 1:45.07 1:43.01
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
26 Henry Cullom Sophomore New Rochelle 1:30.93 1:06.38 1:17.29 1:58.21 1:41.85 1:28.21 1:41.85
38 Manuel Jimenez Junior Christ the King 1:32.45 1:16.74 1:19.51 1:47.25 1:30.61 1:54.64 1:22.28
42 Dev Parikh Senior Sharon 1:33.74 1:19.68 1:08.43 1:52.49 1:14.06 1:11.25 1:25.31
45 Andrew Alphonse Senior New Rochelle 1:35.94 1:49.38 1:20.59 1:50.33 1:30.19 1:56.09 1:18.67
46 Jack Barclay Junior Marshfield 1:36.15 1:48.65 1:15.00 1:12.12 1:38.08 1:51.54 1:36.15
47 Dante Andrade Senior Wareham 1:36.43 1:24.86 1:20.04 1:56.68 1:24.86 1:45.11 1:52.83
50 Jared Kennedy Senior Archbishop Williams 1:37.19 1:17.76 1:57.60 1:15.81 1:58.58 1:21.64 1:24.56
52 Thomas Kruczynski Sophomore Doherty 1:43.01 1:13.14 1:30.65 1:34.77 1:52.28 2:12.89 1:53.32
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Mike Hargadon Junior Mansfield 1:30.52 1:39.58 1:35.96 1:23.28 1:47.72 1:34.14 1:44.10
29 Gabe Diaz Junior Holyoke 1:31.26 1:29.44 1:07.54 1:09.36 1:44.95 1:46.78 1:53.17
33 Brock Dubey Sophomore Shepherd Hill 1:31.50 1:26.01 1:56.21 1:28.76 1:35.16 1:24.18 1:17.78
34 Paul Chavey Junior William Hall 1:31.61 1:20.62 1:12.38 1:54.52 1:54.52 1:20.62 1:14.21
41 Austin Blodgett Junior William Hall 1:32.93 1:43.16 1:26.43 1:37.58 1:36.65 1:44.09 1:48.73
49 William Hilliker Junior Innovation Academy 1:36.83 1:51.36 2:05.88 1:41.68 1:31.99 1:31.02 1:34.90
51 Dan Moss Junior Marshfield 1:41.28 2:09.64 1:14.95 1:48.37 2:04.58 1:52.42 2:00.53
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
30 Jake Gausland Junior Seekonk 1:07.57 1:45.01 1:12.14 1:31.31 1:16.70
35 Tim Barry Sophomore Westborough 1:08.81 1:58.35 1:28.07 1:31.74 1:29.91
36 Dylan Louis-Elias Freshman Brentwood 1:52.94 1:19.89 1:22.64 1:31.82 1:18.05
39 James Carey Junior Amityville 1:24.15 1:37.10 1:04.73 1:32.47 1:26.93
43 Colin Miller Sophomore Nashua North 2:01.82 1:23.10 1:08.94 1:34.43 1:25.94
44 Young Wang Junior Hopkinton 1:09.92 1:47.71 2:02.83 1:34.48 1:42.99
48 Hayden Goldsmith Senior Franklin 1:45.39 1:27.98 1:20.25 1:36.68 1:45.39
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Donovan Kro Sophomore Holyoke 1:04.29 1:23.40 1:44.25 1:26.87 1:02.55 1:07.76
13 Dylan Kehoe Junior Franklin 1:49.55 1:34.77 1:42.59 1:26.94 1:34.77 1:18.25
19 Cole Canarie Senior William Hall 1:36.17 1:38.84 1:26.37 1:29.04 1:52.19 1:51.30
25 Justin Blake Senior Wachusett 1:05.41 1:33.57 1:40.84 1:30.84 1:36.29 1:21.76
27 Bryce Eckenrode Junior Nashua North 1:40.96 1:10.04 1:16.40 1:30.95 1:33.68 1:05.49
37 William d Entremont Senior Silver Lake 1:12.61 1:53.97 1:47.54 1:31.91 1:33.75 1:31.91
40 Jackson Henning Junior Marshfield 1:39.18 1:59.57 1:06.74 1:32.69 1:29.91 1:35.47
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Nathan Pucci Senior Hopkinton 1:26.78
16 Dylan Rendon Junior William Hall 1:28.26
21 Odin Schaepkins Junior Shenendehowa 1:29.30
22 Nicholas O'Toole Senior Barnstable 1:29.50
28 Griffin Cooke Sophomore Shenendehowa 1:31.13
32 Ian Ross Senior Bishop Feehan 1:31.45
Boys' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Evan LaFleche Junior Shenendehowa 1:26.29
17 William Ernst Senior Ayer Shirley 1:28.54
18 Mohammed Ali Junior William Hall 1:29.01
20 Rodney George Senior O'Bryant 1:29.10
24 Kyle Belmonte Senior Shepherd Hill 1:30.72
31 Ethan Shea Senior Portsmouth 1:31.36
Boys' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brenden LaForest Junior Westfield 1:08.18 1:24.17 1:24.17 1:27.54 1:25.86 1:40.17
2 Herlin Rijo Senior Worcester Technical 1:15.78 1:09.04 1:24.19 1:33.45 1:17.46 1:00.62
6 Riley Patten Senior Groton-Dunstable 1:02.81 1:06.25 1:26.04 1:44.97 1:15.72 1:18.30
7 Diego Fernandez Junior Triton 1:39.94 1:02.03 1:26.15 1:25.29 1:39.08 1:36.49
10 Michael Kelley Senior Wachusett 1:47.10 1:32.42 1:26.37 1:22.92 1:21.19 1:43.65
14 Mason Barrieau Junior Athol 1:29.36 1:15.34 1:27.60 1:10.08 1:25.85 1:39.87
Boys' 600 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Carlos Brito Junior Colonie 1:24.62 1:29.70
4 James Condon Senior Marshfield 1:25.61 1:38.46
5 Richard Swanson Junior Murdock 1:25.92 1:33.66
8 Andrew Shaw Senior Colonie 1:26.26 1:10.74
15 Dan Zukowski Junior Colonie 1:27.92 1:49.02

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Aiden Foucault-Etheridge Senior Amherst-Pelham 3:13.19 2:34.55 3:14.74 3:08.56
2 Spenser Sawyer Senior Windham 3:01.86 2:36.77 2:22.66 2:05.42
3 Mike Maglio Senior Marshfield 2:51.89 2:39.15 2:42.34 3:22.12
4 Ethan Brunell Junior Shenendehowa 2:50.97 2:39.78 3:00.56 2:34.99
5 Liam Hickey Senior Shenendehowa 2:17.16 2:43.28 2:41.65 3:15.94
6 Cael MacEachern Senior Hopkinton 1:58.06 2:43.97 2:32.50 1:59.70
7 Liam Hipwell Junior Marshfield 2:29.48 2:44.26 3:26.97 2:45.91
8 Henry Jordan Sophomore Seekonk 2:24.55 2:46.15 3:01.11 3:07.75
9 Jake Quail Sophomore Shenendehowa 2:56.79 2:46.78 2:46.78 2:56.79
10 Tyler Zanini Sophomore Hopkinton 2:58.05 2:47.97 3:28.29 2:21.10
11 Jordan Cardoso Sophomore Portsmouth 2:44.82 2:48.18 2:24.64 2:02.78
12 Ethan Dupont Senior Holyoke 3:11.92 2:48.35 2:11.32 3:37.18
13 Andrew Herzog Senior Quabbin 3:34.35 2:48.78 3:09.04 3:27.60
14 Andrew Kirdahy Sophomore Marshfield 2:50.62 2:48.93 2:35.42 2:23.59
15 Geoffrey Noonan Junior Old Rochester 2:23.97 2:49.37 3:28.33 2:15.50
16 Camden Harrington Sophomore Franklin 2:08.73 2:49.38 2:22.28 2:25.67
17 Cody Ottinger Sophomore Hopkinton 2:13.83 2:49.40 2:17.22 2:10.44
18 Ronan Devlin Senior Bishop Feehan 2:09.09 2:49.85 3:11.93 2:56.65
19 Thomas Orcutt Sophomore Groton-Dunstable 3:29.12 2:50.01 3:34.22 3:17.22
20 Grant Fawcett Senior Sharon 2:30.00 2:52.41 2:12.76 3:23.45
21 Tristan Marine Sophomore New Rochelle 3:22.30 2:52.90 2:58.09 3:13.65
22 Avery Trotta Sophomore New Rochelle 3:43.43 2:53.20 2:30.69 3:29.58
23 Shane Stallman Freshman Chicopee Comprehensive 2:39.64 2:53.52 3:21.29 3:43.84
24 Alex Bender Sophomore Wachusett 2:06.75 2:53.63 2:48.43 3:43.99
25 Gerardo Reyes Sophomore Doherty 2:53.70 2:53.70 3:09.34 2:43.28
26 Nicholas Calitri Freshman Franklin 3:40.86 2:53.90 2:48.69 3:37.38
27 Adam Gage Senior Marshfield 3:10.11 2:54.41 3:06.62 2:07.32
28 Carlos Torres Junior Holyoke 3:13.99 2:54.76 3:27.97 2:25.05
29 Dennis St. Jean Junior Athol 2:30.80 2:55.34 3:39.18 2:44.82
30 Joshua DeMoura Sophomore Nashua North 2:55.62 2:55.62 3:20.21 3:48.31
31 Masato Terajima Senior Wachusett 3:43.47 2:55.96 3:11.80 3:10.04
32 Izak Salim Sophomore Wareham 2:15.52 2:55.99 3:45.27 2:08.48
33 Simon Eisl Sophomore Wachusett 3:08.72 2:56.37 2:54.61 2:49.32
34 Oswaldo Pimentel Junior Doherty 2:52.99 2:56.52 3:23.00 2:26.52
35 Noah Wieland Junior Sharon 3:03.68 2:56.61 3:33.70 2:56.61
36 Jamie Maddock Sophomore Nashua North 3:05.58 2:56.74 2:09.02 2:05.49
37 Connor Gorham Junior Marshfield 2:20.76 3:02.80 2:09.79 2:57.32
38 Miles Bernstein Junior New Rochelle 2:12.75 3:04.37 3:57.84 2:57.00
39 Matt McGrourty Junior North Quincy 3:39.11 3:10.53 2:51.48 4:07.69
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Ethan Dupont Senior Holyoke 2:24.79 2:48.35
18 Ronan Devlin Senior Bishop Feehan 2:20.98 2:49.85
19 Thomas Orcutt Sophomore Groton-Dunstable 2:41.51 2:50.01
23 Shane Stallman Freshman Chicopee Comprehensive 3:36.90 2:53.52
24 Alex Bender Sophomore Wachusett 2:36.27 2:53.63
28 Carlos Torres Junior Holyoke 3:45.44 2:54.76
30 Joshua DeMoura Sophomore Nashua North 2:20.50 2:55.62
34 Oswaldo Pimentel Junior Doherty 3:47.71 2:56.52
37 Connor Gorham Junior Marshfield 2:29.90 3:02.80
38 Miles Bernstein Junior New Rochelle 2:18.28 3:04.37
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Henry Jordan Sophomore Seekonk 2:27.88 1:56.31 2:31.20 2:11.26 2:56.12 2:46.15
15 Geoffrey Noonan Junior Old Rochester 2:34.13 2:51.07 2:20.58 3:16.47 2:08.73 2:49.37
21 Tristan Marine Sophomore New Rochelle 2:56.36 2:33.89 2:23.51 2:13.14 2:30.43 2:52.90
22 Avery Trotta Sophomore New Rochelle 3:45.16 3:24.38 3:03.60 2:15.10 2:04.71 2:53.20
25 Gerardo Reyes Sophomore Doherty 2:50.23 2:41.55 3:11.07 2:13.75 2:31.12 2:53.70
26 Nicholas Calitri Freshman Franklin 2:03.47 3:30.42 3:33.90 3:07.82 3:46.07 2:53.90
29 Dennis St. Jean Junior Athol 2:20.28 2:20.28 2:23.78 2:36.06 2:32.55 2:55.34
31 Masato Terajima Senior Wachusett 2:31.33 2:06.70 3:46.99 3:24.12 2:33.09 2:55.96
32 Izak Salim Sophomore Wareham 3:31.19 3:47.03 2:31.36 3:25.91 2:15.52 2:55.99
35 Noah Wieland Junior Sharon 3:05.44 3:39.00 2:33.65 2:15.99 3:21.34 2:56.61
36 Jamie Maddock Sophomore Nashua North 3:49.77 3:46.23 2:33.77 3:23.26 3:33.86 2:56.74
Boys' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Andrew Herzog Senior Quabbin 2:48.78 3:39.42 3:27.60 2:40.34 3:14.10 3:24.23
14 Andrew Kirdahy Sophomore Marshfield 2:48.93 3:32.86 2:32.04 2:11.77 2:54.00 1:58.25
16 Camden Harrington Sophomore Franklin 2:49.38 3:26.65 2:03.65 3:35.12 2:30.75 3:36.81
17 Cody Ottinger Sophomore Hopkinton 2:49.40 2:57.87 2:22.30 2:29.08 2:00.28 2:10.44
20 Grant Fawcett Senior Sharon 2:52.41 2:14.48 3:14.83 3:20.00 3:35.52 2:30.00
27 Adam Gage Senior Marshfield 2:54.41 2:49.18 3:24.06 2:07.32 3:13.60 3:46.74
33 Simon Eisl Sophomore Wachusett 2:56.37 3:26.36 2:19.34 2:58.14 2:03.46 2:15.81
39 Matt McGrourty Junior North Quincy 3:10.53 3:20.06 3:31.49 3:02.91 2:53.39 3:29.59
Boys' 1000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Aiden Foucault-Etheridge Senior Amherst-Pelham 2:34.55 3:13.19 2:14.46
2 Spenser Sawyer Senior Windham 2:36.77 3:03.42 1:57.58
3 Mike Maglio Senior Marshfield 2:39.15 2:48.70 2:55.07
4 Ethan Brunell Junior Shenendehowa 2:39.78 3:13.34 3:00.56
5 Liam Hickey Senior Shenendehowa 2:43.28 3:11.04 2:26.96
6 Cael MacEachern Senior Hopkinton 2:43.97 2:01.34 3:03.65
7 Liam Hipwell Junior Marshfield 2:44.26 2:36.05 2:29.48
9 Jake Quail Sophomore Shenendehowa 2:46.78 2:56.79 3:20.14
10 Tyler Zanini Sophomore Hopkinton 2:47.97 2:49.65 3:06.45
11 Jordan Cardoso Sophomore Portsmouth 2:48.18 2:07.82 2:04.46

Boys 1 Mile Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 DREW THOMPSON Senior Fairfield College Prep 4:23.84
2 David Vorbach Senior Nashua North 4:30.72
3 Tyler Brogan Sophomore Franklin 4:31.03
4 Patrick Heavey Junior Mansfield 4:31.08
5 Alex Hislop Junior Shenendehowa 4:31.33
6 Marc Alperin Senior Peabody 4:31.75
7 Max Ireland Senior Nashua North 4:32.65
8 Mackinnon Sheldon Senior Fairfield College Prep 4:33.46
9 Anders Narita Junior Wachusett 4:33.77
10 William Aylward Senior Peabody 4:35.43
11 Kalin Petrov Senior Mansfield 4:36.22
12 Michael Hagen Junior Franklin 4:36.48
13 Matt Jacob Senior New Rochelle 4:36.73
14 Ethan Matthews Senior Ayer Shirley 4:38.02
15 Derek Pittorino Senior Westborough 4:39.35
16 Nate Meyer Senior Wachusett 4:39.83
17 Robby St. Laurent Senior Windham 4:40.58
18 Greg Langone Junior Shenendehowa 4:40.72
19 Shaun Daley Jr. Junior Shrewsbury 4:41.09
20 Liam Gay-Killeen Senior Triton 4:41.56
21 Nick Valianti Sophomore Marshfield 4:41.74
22 Shane Cass Sophomore New Rochelle 4:41.79
23 Aidan Shea Junior Amherst-Pelham 4:42.78
24 Adam Sylvia Junior Old Rochester 4:43.82
25 Justin Kennedy Sophomore Holyoke 4:45.06
26 Joseph Curran Sophomore Nashua North 4:45.55
27 Nolan Hickey Sophomore Shenendehowa 4:45.58
28 Jacob Oertel Senior Colonie 4:45.91
29 John Churchill Senior Medfield 4:46.50
30 Ricky Elmer Senior Chicopee 4:46.89
31 Isaac Steele Sophomore Wachusett 4:47.76
32 Devon Sullivan Senior Groton-Dunstable 4:59.12
33 Cam Hassing Senior Marshfield 5:01.99
34 Noah Plasse Junior Doherty 5:14.10
Boys 1 Mile Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Tyler Brogan Sophomore Franklin 5:41.50 4:36.45 3:28.70 4:28.32 3:28.70 5:06.27 4:31.03
10 William Aylward Senior Peabody 4:13.40 4:21.66 5:02.98 5:19.50 4:18.91 3:56.87 4:35.43
12 Michael Hagen Junior Franklin 5:59.43 5:51.13 5:51.13 3:30.13 3:19.07 3:16.30 4:36.48
14 Ethan Matthews Senior Ayer Shirley 3:47.98 4:32.46 3:20.18 4:07.44 3:34.08 5:36.41 4:38.02
15 Derek Pittorino Senior Westborough 4:47.73 5:29.64 3:37.90 4:33.77 6:00.37 5:15.67 4:39.35
16 Nate Meyer Senior Wachusett 4:48.23 6:03.78 5:07.82 4:39.83 4:37.04 5:10.62 4:39.83
17 Robby St. Laurent Senior Windham 4:43.39 5:50.73 4:18.14 3:30.44 3:33.24 4:04.11 4:40.58
20 Liam Gay-Killeen Senior Triton 4:16.22 4:13.41 5:09.72 5:29.43 4:27.49 3:45.25 4:41.56
22 Shane Cass Sophomore New Rochelle 4:13.62 3:25.71 4:47.43 4:50.25 3:36.98 6:06.33 4:41.79
23 Aidan Shea Junior Amherst-Pelham 3:43.40 3:37.74 5:05.41 5:50.65 4:28.64 3:46.23 4:42.78
24 Adam Sylvia Junior Old Rochester 4:29.63 5:32.07 5:34.91 4:52.34 5:03.69 3:21.52 4:43.82
25 Justin Kennedy Sophomore Holyoke 4:36.51 6:04.88 3:56.60 4:10.86 5:36.37 5:53.48 4:45.06
27 Nolan Hickey Sophomore Shenendehowa 4:11.31 4:59.86 5:17.00 3:25.62 5:05.57 3:31.33 4:45.58
28 Jacob Oertel Senior Colonie 4:43.05 4:20.18 4:28.76 3:48.73 6:08.83 4:43.05 4:45.91
29 John Churchill Senior Medfield 5:58.13 4:46.50 4:46.50 5:35.21 5:38.07 3:37.74 4:46.50
30 Ricky Elmer Senior Chicopee 5:18.45 3:46.65 3:20.83 4:52.63 4:29.68 4:38.29 4:46.89
33 Cam Hassing Senior Marshfield 4:04.62 3:55.56 6:29.57 3:40.46 6:02.39 3:55.56 5:01.99
34 Noah Plasse Junior Doherty 5:10.96 5:51.80 6:07.50 4:33.27 5:54.94 6:13.78 5:14.10
Boys 1 Mile Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 DREW THOMPSON Senior Fairfield College Prep 4:23.84 4:34.40 4:39.67
2 David Vorbach Senior Nashua North 4:30.72 4:00.94 4:11.77
4 Patrick Heavey Junior Mansfield 4:31.08 5:30.72 3:26.02
5 Alex Hislop Junior Shenendehowa 4:31.33 3:34.35 3:47.92
6 Marc Alperin Senior Peabody 4:31.75 3:37.40 3:10.23
7 Max Ireland Senior Nashua North 4:32.65 5:49.00 3:19.04
8 Mackinnon Sheldon Senior Fairfield College Prep 4:33.46 5:25.42 4:44.40
9 Anders Narita Junior Wachusett 4:33.77 4:47.46 5:23.05
11 Kalin Petrov Senior Mansfield 4:36.22 5:25.94 3:43.74
13 Matt Jacob Senior New Rochelle 4:36.73 5:56.99 3:35.85
18 Greg Langone Junior Shenendehowa 4:40.72 3:36.16 4:12.65
19 Shaun Daley Jr. Junior Shrewsbury 4:41.09 3:36.44 4:55.15
21 Nick Valianti Sophomore Marshfield 4:41.74 4:44.56 4:10.75
26 Joseph Curran Sophomore Nashua North 4:45.55 6:02.65 5:02.69
31 Isaac Steele Sophomore Wachusett 4:47.76 5:05.03 3:41.58
32 Devon Sullivan Senior Groton-Dunstable 4:59.12 4:29.21 5:49.97

Boys 1 Mile Run Freshman

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christopher Keefe Freshman Nashua South 4:53.47 5:49.23 5:37.49 5:14.02 4:59.34 6:06.84
2 Andrew Cabral Freshman Seekonk 4:53.55 3:31.36 6:18.68 3:28.42 3:34.30 5:52.26
3 Salvator Brancato Freshman Shenendehowa 4:58.35 6:09.96 6:09.96 3:31.83 6:18.91 5:52.06
4 Owen Stocker Freshman Sanborn Regional 4:58.53 4:10.77 5:31.37 5:22.42 4:58.53 5:31.37
5 Matthew Gard Freshman Shepherd Hill 4:59.54 6:08.44 6:20.42 5:05.53 3:41.66 3:29.68
6 Dorian Chavez Freshman New Rochelle 4:59.91 4:23.92 4:08.93 5:05.91 3:41.94 3:53.93
7 Colin O'Neil Freshman Shenendehowa 5:00.55 4:21.48 5:51.65 6:09.68 3:39.41 4:54.54
8 Connor Brewster Freshman Barnstable 5:01.47 6:16.84 6:04.78 5:19.56 4:28.31 6:25.89
9 Lincoln Schneider Freshman Bishop Feehan 5:01.71 6:32.23 4:31.54 5:59.04 4:34.56 4:13.44
10 Marcel Guzik Freshman Holyoke 5:02.47 4:26.18 6:18.09 4:11.05 4:14.08 4:01.98
11 Maxfield Evers Freshman Shrewsbury 5:02.59 6:33.37 4:59.57 5:05.62 6:06.14 6:30.35
12 Nathan Brimhall 8 Shenendehowa 5:02.80 5:45.20 5:54.28 6:09.42 5:05.83 5:45.20
13 Andrew Bullen Freshman Shepherd Hill 5:04.17 5:43.72 4:39.84 5:25.47 5:16.34 6:14.13
14 Joe Jackson Freshman Boston Latin School 5:05.22 4:43.86 4:59.12 4:16.39 4:07.23 3:45.87
15 Anthony Barbera Freshman Shenendehowa 5:05.75 3:55.43 5:45.50 5:48.56 4:10.72 6:37.48
16 Jackson Foscaldo Freshman Medfield 5:06.10 5:15.29 3:55.70 5:18.35 5:55.08 5:03.04
17 Gino Vitelli Freshman Marshfield 5:06.59 6:01.78 5:12.73 5:49.52 5:37.25 5:34.19
18 Connor Sullivan Freshman Shenendehowa 5:07.31 3:50.49 5:04.24 6:05.70 4:39.66 4:27.36
19 Andrew Barrette Freshman Medfield 5:08.64 6:41.24 3:57.66 4:34.69 4:25.43 5:17.90
20 Timothy Mosher Freshman Westborough 5:08.93 6:23.08 6:19.99 6:04.54 3:48.61 5:24.38
21 Andre Adonnino 8 Shenendehowa 5:09.95 5:28.55 4:14.16 6:11.94 4:14.16 4:14.16
22 Graham Stedfast Freshman Triton 5:10.50 4:33.24 5:44.66 5:41.55 4:58.08 6:21.92
23 Charlie Ewald Freshman Barnstable 5:10.60 6:18.94 6:37.57 6:03.41 5:26.13 3:52.95
24 Tim Brigham Freshman Wachusett 5:11.34 5:23.80 4:02.85 6:35.41 6:07.39 6:29.18
25 Peter Bauer Freshman Nashua North 5:11.79 4:18.79 6:32.86 4:49.97 5:33.62 4:18.79
26 Hunter Terlik Freshman Chicopee 5:12.71 5:53.37 4:00.79 5:47.11 4:44.57 6:05.87
27 Frank Prevratil 8 Colonie 5:12.95 4:35.40 5:41.12 6:12.41 4:32.27 4:22.88
28 Gavin Ethier Freshman Shenendehowa 5:13.30 5:50.90 5:10.17 4:04.38 6:31.63 5:57.17
29 Alex Hayes Freshman Marshfield 5:14.09 5:26.66 6:04.35 6:01.21 5:45.50 5:14.09
30 Siddharth Reddy Freshman Sharon 5:14.44 5:08.16 3:46.40 4:46.14 6:14.19 6:36.20
31 Kyle Murray Freshman Hopedale 5:14.61 4:21.13 3:52.82 6:17.54 4:36.86 5:42.93
32 Jack King Freshman Wachusett 5:16.27 6:35.34 4:32.00 5:35.25 6:10.04 6:19.53
33 Kenny Contursi Freshman Shenendehowa 5:19.85 5:10.26 6:14.23 4:28.68 4:44.67 5:26.25
34 Max Bohler Freshman Amesbury 5:20.82 5:43.28 5:11.20 6:47.45 5:49.70 3:47.79
35 Alex Resendes Freshman Amesbury 5:30.61 4:47.63 5:47.14 4:01.35 6:10.29 5:30.61
36 Jack Christopher 8 Shenendehowa 5:33.24 5:26.58 5:36.58 5:43.24 4:13.27 6:19.90
37 David Thielke Freshman Shenendehowa 5:35.34 4:58.46 6:25.64 6:55.83 4:21.57 6:35.71
38 Vinh Tran Freshman North Quincy 5:39.23 5:01.92 4:17.82 5:01.92 6:09.76 5:52.80
39 Robbie Donovan Freshman North Quincy 5:51.29 5:23.19 5:16.17 5:47.78 6:29.94 6:43.99
Boys 1 Mile Run Freshman Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Maxfield Evers Freshman Shrewsbury 5:02.59 3:40.89 4:02.08 5:47.98
13 Andrew Bullen Freshman Shepherd Hill 5:04.17 4:00.30 3:42.05 5:25.47
20 Timothy Mosher Freshman Westborough 5:08.93 5:12.02 4:59.67 6:01.45
26 Hunter Terlik Freshman Chicopee 5:12.71 6:05.87 4:16.43 5:43.99
29 Alex Hayes Freshman Marshfield 5:14.09 4:30.12 3:58.71 4:20.70
30 Siddharth Reddy Freshman Sharon 5:14.44 6:14.19 6:23.62 6:36.20
32 Jack King Freshman Wachusett 5:16.27 3:57.21 4:47.81 6:25.85
34 Max Bohler Freshman Amesbury 5:20.82 5:56.11 4:35.91 4:23.08
35 Alex Resendes Freshman Amesbury 5:30.61 6:26.82 4:41.02 5:47.14
37 David Thielke Freshman Shenendehowa 5:35.34 6:12.23 6:25.64 4:48.40
38 Vinh Tran Freshman North Quincy 5:39.23 5:52.80 6:50.47 4:11.03
39 Robbie Donovan Freshman North Quincy 5:51.29 4:16.45 4:37.52 5:30.22
Boys 1 Mile Run Freshman Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Connor Brewster Freshman Barnstable 5:10.52 3:31.03 5:55.74 5:16.55 3:37.06 5:01.47
10 Marcel Guzik Freshman Holyoke 5:26.67 6:21.12 6:02.97 4:50.38 6:33.22 5:02.47
12 Nathan Brimhall 8 Shenendehowa 3:34.99 4:29.50 4:14.36 6:03.36 3:38.02 5:02.80
14 Joe Jackson Freshman Boston Latin School 4:22.49 3:51.97 4:59.12 3:48.92 6:36.79 5:05.22
16 Jackson Foscaldo Freshman Medfield 6:19.57 4:20.19 5:48.96 6:31.81 4:50.80 5:06.10
17 Gino Vitelli Freshman Marshfield 6:26.31 6:23.24 5:28.06 4:42.07 4:08.34 5:06.59
19 Andrew Barrette Freshman Medfield 5:33.34 6:31.98 3:57.66 4:16.18 4:34.69 5:08.64
21 Andre Adonnino 8 Shenendehowa 5:03.76 5:13.05 4:54.46 5:37.85 5:40.95 5:09.95
22 Graham Stedfast Freshman Triton 3:52.88 5:10.50 5:44.66 3:37.35 5:29.13 5:10.50
25 Peter Bauer Freshman Nashua North 5:24.27 6:32.86 6:26.62 4:25.03 6:29.74 5:11.79
27 Frank Prevratil 8 Colonie 5:19.21 5:44.25 5:16.08 6:21.80 5:03.57 5:12.95
28 Gavin Ethier Freshman Shenendehowa 6:22.23 6:12.83 5:28.97 4:20.04 5:03.91 5:13.30
31 Kyle Murray Freshman Hopedale 3:59.11 5:20.91 4:08.55 4:55.74 5:08.32 5:14.61
36 Jack Christopher 8 Shenendehowa 5:46.57 4:13.27 5:39.91 3:59.94 6:03.24 5:33.24
Boys 1 Mile Run Freshman Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Keefe Freshman Nashua South 4:53.47
2 Andrew Cabral Freshman Seekonk 4:53.55
3 Salvator Brancato Freshman Shenendehowa 4:58.35
4 Owen Stocker Freshman Sanborn Regional 4:58.53
5 Matthew Gard Freshman Shepherd Hill 4:59.54
6 Dorian Chavez Freshman New Rochelle 4:59.91
7 Colin O'Neil Freshman Shenendehowa 5:00.55
9 Lincoln Schneider Freshman Bishop Feehan 5:01.71
15 Anthony Barbera Freshman Shenendehowa 5:05.75
18 Connor Sullivan Freshman Shenendehowa 5:07.31
23 Charlie Ewald Freshman Barnstable 5:10.60
24 Tim Brigham Freshman Wachusett 5:11.34
33 Kenny Contursi Freshman Shenendehowa 5:19.85

Boys' 2 Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 DREW THOMPSON Senior Fairfield College Prep 9:27.12 11:20.55 7:39.37 10:35.18 9:38.47 7:22.36 9:27.12
2 Brandon Hall Senior Hopedale 9:14.17 10:12.50 8:45.00 11:16.67 12:15.00 12:26.67 9:43.33
3 Shane Braz Senior Peabody 7:02.51 8:59.88 10:57.24 11:03.11 7:55.33 8:36.41 9:46.82
4 Alexander Simoneau Senior Bishop Feehan 11:46.06 10:29.57 9:01.31 9:48.38 11:34.29 10:00.15 9:48.38
5 Carlos Rivera Senior Lowell 10:42.41 11:59.02 12:28.49 8:38.64 7:51.49 10:07.04 9:49.36
6 Matt Jacob Senior New Rochelle 10:09.96 12:02.48 12:02.48 7:00.46 12:02.48 7:41.91 9:52.19
7 Martin Mungai Senior Lowell 7:55.72 11:29.79 7:43.82 6:56.25 7:43.82 8:25.45 9:54.64
8 Izaien Lugo Senior Holyoke 10:43.69 9:44.09 10:19.85 10:49.65 10:37.73 7:32.97 9:56.01
9 Colin Fitzpatrick Senior Lowell 10:45.52 7:10.35 12:21.15 9:03.91 10:33.57 12:21.15 9:57.70
10 DREW NEWCOMB Senior Fairfield College Prep 7:17.78 12:05.63 12:47.61 7:29.77 12:11.63 10:41.67 9:59.69
11 Drew Everett Senior Amesbury 7:20.76 10:33.96 12:58.87 11:16.23 10:58.11 9:09.43 10:03.77
12 Bryan Spence Sophomore Shenendehowa 8:55.81 8:49.72 8:01.01 9:14.08 12:35.00 7:48.83 10:08.87
13 Brian Belmonte Junior Shepherd Hill 8:01.51 9:02.46 7:37.13 12:05.31 11:47.02 7:55.41 10:09.50
14 Jared Craw Senior Colonie 8:33.71 9:59.33 9:40.99 9:59.33 13:15.03 7:57.02 10:11.56
15 Alex Brown Sophomore Hopkinton 7:39.42 12:57.94 13:16.32 9:29.68 7:39.42 9:05.17 10:12.55
16 TJ Michalek Senior Shenendehowa 8:26.80 11:56.93 12:21.65 10:24.22 10:11.86 10:24.22 10:18.04
17 Jake Rocheleau Senior William Hall 8:23.40 9:13.12 10:27.70 12:19.57 10:40.13 11:17.42 10:21.48
18 Max Hoffman Junior Shenendehowa 10:14.26 10:14.26 8:21.44 9:30.38 9:17.85 11:04.40 10:26.79
19 Eli Kritzer Junior Groton-Dunstable 8:36.48 12:10.63 10:23.56 11:58.03 10:29.85 10:29.85 10:29.85
20 Andrew Doran Senior Hopedale 12:39.17 12:51.82 11:35.91 13:36.11 8:13.46 8:51.42 10:32.64
21 James Marks Junior William Hall 9:48.78 10:14.94 14:10.45 10:34.57 8:04.10 8:17.19 10:54.19
22 Ronan Fitzgerald Sophomore Somerville 13:26.78 12:20.65 11:27.75 13:00.33 11:27.75 11:07.91 11:01.29
23 Matthew Thomas Junior William Hall 12:05.76 8:37.44 11:25.44 13:33.12 11:12.00 13:39.84 11:12.00
Boys' 2 Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 DREW NEWCOMB Senior Fairfield College Prep 11:17.65 10:35.68 11:29.65 9:59.69 9:59.69
13 Brian Belmonte Junior Shepherd Hill 10:03.41 7:06.65 7:43.22 11:59.21 10:09.50
14 Jared Craw Senior Colonie 10:36.03 10:17.68 10:23.80 9:53.22 10:11.56
15 Alex Brown Sophomore Hopkinton 8:34.55 11:13.81 8:22.29 13:04.07 10:12.55
17 Jake Rocheleau Senior William Hall 12:44.42 12:56.85 10:33.91 11:11.20 10:21.48
18 Max Hoffman Junior Shenendehowa 8:21.44 12:50.96 10:51.87 10:51.87 10:26.79
19 Eli Kritzer Junior Groton-Dunstable 7:46.09 12:48.42 9:39.47 10:04.66 10:29.85
21 James Marks Junior William Hall 10:01.86 13:05.03 11:53.07 12:12.70 10:54.19
22 Ronan Fitzgerald Sophomore Somerville 11:07.91 7:42.91 11:27.75 12:40.49 11:01.29
23 Matthew Thomas Junior William Hall 13:12.96 11:18.72 12:52.80 10:45.12 11:12.00
Boys' 2 Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 DREW THOMPSON Senior Fairfield College Prep 11:31.89 8:36.08 10:52.19 10:40.85 9:27.12 7:50.71 7:22.36
2 Brandon Hall Senior Hopedale 7:17.50 9:43.33 8:15.83 7:17.50 9:43.33 7:00.00 10:41.67
3 Shane Braz Senior Peabody 9:17.48 11:08.98 8:24.67 11:55.92 9:46.82 10:22.03 12:13.53
4 Alexander Simoneau Senior Bishop Feehan 12:03.71 10:58.99 11:46.06 12:44.90 9:48.38 7:03.64 10:35.45
5 Carlos Rivera Senior Lowell 6:58.45 7:51.49 7:22.02 8:15.07 9:49.36 8:03.28 11:17.77
6 Matt Jacob Senior New Rochelle 9:58.12 12:02.48 7:41.91 7:12.30 9:52.19 7:06.38 7:47.83
7 Martin Mungai Senior Lowell 10:54.11 10:48.16 11:00.05 8:25.45 9:54.64 11:11.95 10:42.22
8 Izaien Lugo Senior Holyoke 12:42.90 9:08.33 12:30.98 7:09.13 9:56.01 9:20.25 11:13.50
9 Colin Fitzpatrick Senior Lowell 10:15.64 9:33.80 12:51.04 11:51.27 9:57.70 10:39.54 8:16.10
11 Drew Everett Senior Amesbury 11:52.45 10:40.00 11:16.23 8:51.32 10:03.77 11:34.34 9:51.70
12 Bryan Spence Sophomore Shenendehowa 8:43.63 11:09.76 8:43.63 10:14.96 10:08.87 9:32.34 11:09.76
16 TJ Michalek Senior Shenendehowa 12:40.19 11:38.39 9:10.06 11:19.85 10:18.04 9:28.60 10:36.59
20 Andrew Doran Senior Hopedale 9:42.03 13:36.11 9:42.03 10:19.99 10:32.64 13:23.46 10:19.99

Boys' 55 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Harry Smith Senior Old Rochester 7.75
2 Jovan Aigbekaen Junior Dracut 8.04
3 Ryan Eng Junior Medfield 8.08
4 Josiah Kemp Junior Colonie 8.09
5 Jareme DiLorenzo Senior Mansfield 8.17
6 Devin Donahue Junior Chicopee Comprehensive 8.19
7 Christopher Carey   Dennis-Yarmouth 8.33
8 Jaron Meyer Junior Shenendehowa 8.51

Boys' 55 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Harry Smith Senior Old Rochester 7.87 8.50 10.24 6.30 8.11 6.22
2 Jovan Aigbekaen Junior Dracut 8.03 10.36 6.91 6.03 6.75 8.68
3 Ryan Eng Junior Medfield 8.10 8.35 7.29 7.78 6.73 8.59
4 Josiah Kemp Junior Colonie 8.18 6.88 6.79 8.76 6.71 9.74
5 Jareme DiLorenzo Senior Mansfield 8.20 8.70 7.71 6.15 8.29 9.19
6 Devin Donahue Junior Chicopee Comprehensive 8.25 10.07 10.32 6.44 9.16 9.49
7 Christopher Carey   Dennis-Yarmouth 8.44 9.20 9.54 7.60 6.33 10.98
8 Jaron Meyer Junior Shenendehowa 8.52 10.91 8.69 8.35 6.22 8.52
9 Kyle Belmonte Senior Shepherd Hill 8.52 9.80 6.05 9.38 9.04 7.08
10 Shawn Oh Junior Shenendehowa 8.54 7.69 7.09 9.14 7.26 7.26
11 Cameron Rodgers Junior Durfee 8.60 10.15 6.63 7.49 6.80 9.64
12 Marc Davanzo Junior Sharon 8.70 8.27 8.79 6.18 7.92 7.57
13 Kemani Jackson Junior Peabody 8.71 10.46 11.33 7.76 6.36 7.15
14 Nathan Sleiman Junior North Quincy 8.71 9.15 9.32 6.62 6.71 10.54
15 Joseph LeBlanc Senior Peabody 8.77 10.26 8.77 8.25 9.74 10.70
16 Sage Bray Senior Fitchburg 8.83 7.95 10.78 9.89 6.63 6.80
17 William Jacobs Senior Franklin 8.83 8.04 9.72 9.81 6.54 9.10
18 Noah Garfield Senior Medfield 8.90 7.84 10.86 11.31 10.86 7.57
19 Chris Brennan Senior Triton 8.98 7.64 10.69 9.34 7.91 9.97
20 Shemar Allen Senior Amityville 8.99 11.33 8.18 8.54 11.24 6.75
21 Kevin Aroke Senior Peabody 9.08 9.08 8.54 7.90 11.63 10.08
22 Robson Rodrigues Senior Marshfield 9.16 7.15 10.54 8.80 10.26 11.64
23 Aaron Javelle Junior Portsmouth 9.17 7.34 11.19 8.53 9.17 7.34
24 Denzel Agyeman Sophomore Doherty 9.63 10.89 11.27 8.09 7.32 10.60
25 Nick Casavecchia Senior Ayer Shirley 10.68 10.36 10.26 8.33 7.48 13.25
Boys' 55 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Jareme DiLorenzo Senior Mansfield 6.07 8.20
7 Christopher Carey   Dennis-Yarmouth 9.88 8.44
10 Shawn Oh Junior Shenendehowa 10.85 8.54
12 Marc Davanzo Junior Sharon 7.92 8.70
14 Nathan Sleiman Junior North Quincy 7.67 8.71
16 Sage Bray Senior Fitchburg 7.16 8.83
24 Denzel Agyeman Sophomore Doherty 7.71 9.63
Boys' 55 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Harry Smith Senior Old Rochester 9.45 7.56 7.87 7.56
11 Cameron Rodgers Junior Durfee 6.20 7.06 8.60 9.64
13 Kemani Jackson Junior Peabody 10.80 8.37 8.71 6.45
19 Chris Brennan Senior Triton 6.92 7.19 8.98 6.92
21 Kevin Aroke Senior Peabody 8.54 7.18 9.08 9.08
23 Aaron Javelle Junior Portsmouth 7.80 6.88 9.17 11.93
Boys' 55 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jovan Aigbekaen Junior Dracut 8.03
6 Devin Donahue Junior Chicopee Comprehensive 8.25
9 Kyle Belmonte Senior Shepherd Hill 8.52
15 Joseph LeBlanc Senior Peabody 8.77
18 Noah Garfield Senior Medfield 8.90
25 Nick Casavecchia Senior Ayer Shirley 10.68
Boys' 55 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Ryan Eng Junior Medfield 8.02 8.10 6.00 9.56 7.78
4 Josiah Kemp Junior Colonie 9.90 8.18 6.71 9.49 6.38
8 Jaron Meyer Junior Shenendehowa 6.39 8.52 8.86 9.21 10.99
17 William Jacobs Senior Franklin 11.13 8.83 11.13 9.28 6.36
20 Shemar Allen Senior Amityville 7.11 8.99 9.62 10.16 10.97
22 Robson Rodrigues Senior Marshfield 11.45 9.16 11.55 8.89 7.06

Boys' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Fitchburg A Landon Tucker, Kobe Saddler, Elizia Ashmore, Angel Figueroa 1:31.53
2 Brentwood A Saad Quadri, Jelani Stoddard, Frank Grey, Julio Rodriguez 1:32.40
3 Shrewsbury A Christopher Matthews, Joseph O'Brien, Dasani Prideaux, Joseph Young 1:32.50
4 Shenendehowa A Max Liu, Shawn Oh, Ian Parker, Jackson Haskins 1:34.16
5 Greater New Bedford RVT A Devin Santos, Alexander Dacruz, Matt Cummings, Dejury Amado 1:34.70
6 Colonie A Carlos Brito, Andrew Shaw, Loxie Shaw, Edwin Soto 1:35.08
7 Bishop Feehan A Raymond George, Sean Murphy, Chris Borge, Matt Zawaski 1:35.97
8 Windham A Cam Burns, Donovan Hopkins, Matthew Garafano, Jaden Petroules 1:36.61
9 Nashua North A Triston Delicema, Randell Jenkins, Brazden Ellis, Evan Baldassaro 1:37.10
10 Worcester Technical A Mark Muturi, Manny Agyei, Albert Poah, Robert Jackson 1:37.30
11 Westborough A Thomas Riela, Kyle Strachan, Eugene Meleshkevich, Jerry Teng 1:38.29
12 Franklin A Liam Pek, Jacob Cummings, Colin Flaherty, Tucker Cherry 1:38.57
13 Portsmouth A Mikael Boahin, Aaron Javelle, George Mendonca, Brian Hamilton 1:38.85
14 Amityville A Jacob Marrero, Joshua Fields, Faquam Nurse, Shemar Allen 1:39.11
15 Old Rochester A Will Garcia, Anthony Childs, Harry Smith, Chandler Goulart 1:39.27
16 Christ the King A Andre McGann, El Bakr, Tirek Murphy, Tahliq Battle 1:39.58
17 Silver Lake A Ryan Tierney, Kevin Donohue, Marshall Roy, Max Shirikjian 1:40.62
18 Chicopee Comprehensive A Zach Gordon, Dashawn Breeland, Nathan Conde, Devin Donahue 1:40.66
19 Nashua South A Taevon Olson, Brendon Frost, Paul Marchand, Tyler Mondi 1:41.27
20 Ayer Shirley A Jack Brewer, Steven Lawton, Israel Komenan, Marcus Fields 1:42.46
21 Barnstable A Roheim Ambersley, Devondre Armstrong, O' Niel Chennis, Makhori Dickerson-Pells 1:42.59
22 Sharon A Christopher Gong, Marc-Kendy Paul, Isaiah Stessman, Spencer Singer 1:42.87
23 Doherty A Deni Kreka, Jordin Prampin, Radclyffe Hall, Hermen Acheampong 1:42.91
24 Seekonk A Jake Gausland, Cameron Silva, Matthew Silveira, Gage French 1:45.71
25 New Rochelle A caleb Evans, Ajani Thomas, Kemar Williams-Mclare, Tyler Pinnock 1:45.86
26 Doherty
(B>)
B Erick Sierra, Jason Amantea, AJ Barrera, Mikah Willams 1:47.67
  Archbishop Williams A Vijay Blair, William Hua, Jared Kennedy, Sean McA'nulty DQ
Boys' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
16 Christ the King McGann, Bakr, Murphy, Battle 1:39.58 1:11.70 1:36.60
24 Seekonk Gausland, Silva, Silveira, French 1:45.71 1:52.06 1:23.51
25 New Rochelle Evans, Thomas, Williams-Mclare, Pinnock 1:45.86 1:50.10 2:01.74
Boys' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
15 Old Rochester Garcia, Childs, Smith, Goulart 2:09.06 1:58.14 1:10.49 1:39.27 1:59.13
19 Nashua South Olson, Frost, Marchand, Mondi 1:38.24 1:49.38 1:23.05 1:41.27 1:20.01
23 Doherty Kreka, Prampin, Hall, Acheampong 1:22.33 1:20.27 1:56.29 1:42.91 1:25.42
26 Doherty
(B>)
Sierra, Amantea, Barrera, Willams 2:07.05 1:40.14 1:42.29 1:47.67 1:22.91
Boys' 4 x 200 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Portsmouth Boahin, Javelle, Mendonca, Hamilton 1:27.98 1:57.64 1:49.73 1:13.15 1:38.85 2:08.51
14 Amityville Marrero, Fields, Nurse, Allen 1:14.34 1:14.34 1:12.35 1:32.18 1:39.11 1:10.37
21 Barnstable Ambersley, Armstrong, Chennis, Dickerson-Pells 1:41.57 2:06.19 2:09.27 1:16.95 1:42.59 1:21.05
  Archbishop Williams Blair, Hua, Kennedy, McA'nulty DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Boys' 4 x 200 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
5 Greater New Bedford RVT Santos, Dacruz, Cummings, Amado 1:20.50 1:34.70 2:03.11
10 Worcester Technical Muturi, Agyei, Poah, Jackson 1:09.09 1:37.30 1:14.93
11 Westborough Riela, Strachan, Meleshkevich, Teng 1:41.24 1:38.29 2:04.83
12 Franklin Pek, Cummings, Flaherty, Cherry 1:49.42 1:38.57 1:14.92
Boys' 4 x 200 Relay Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME
7 Bishop Feehan George, Murphy, Borge, Zawaski 1:35.97
8 Windham Burns, Hopkins, Garafano, Petroules 1:36.61
17 Silver Lake Tierney, Donohue, Roy, Shirikjian 1:40.62
20 Ayer Shirley Brewer, Lawton, Komenan, Fields 1:42.46
Boys' 4 x 200 Relay Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
4 Shenendehowa Liu, Oh, Parker, Haskins 1:11.57 2:02.41 1:38.87 1:34.16
9 Nashua North Delicema, Jenkins, Ellis, Baldassaro 1:55.55 1:20.60 2:03.32 1:37.10
18 Chicopee Comprehensive Gordon, Breeland, Conde, Donahue 1:42.68 1:51.74 1:27.58 1:40.66
22 Sharon Gong, Paul, Stessman, Singer 2:06.53 1:38.76 2:12.71 1:42.87
Boys' 4 x 200 Relay Section 7
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Fitchburg Tucker, Saddler, Ashmore, Figueroa 1:31.53
2 Brentwood Quadri, Stoddard, Grey, Rodriguez 1:32.40
3 Shrewsbury Matthews, O'Brien, Prideaux, Young 1:32.50
6 Colonie Brito, Shaw, Shaw, Soto 1:35.08

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Colonie Michael Hermance, Halian McQueen, Cristian Hubbard, Dan Zukowski 2:27.77 2:53.11 4:17.55 3:31.10 2:46.77
2 Wachusett Michael Kelley, Anders Narita, Justin Blake, Manni Peri-Okonny 4:27.48 3:55.13 3:03.36 3:35.71 3:50.81
3 Amherst-Pelham Junior Pontes da Veiga, Becket White, Jack Yanko, Aiden Foucault-Etheri 4:18.53 3:05.61 4:47.25 3:40.96 3:12.24
4 Hopkinton Benjamin Powers, Garrett Prucher, Kevin Liu, Nathan Pucci 3:53.86 3:13.77 3:16.00 3:42.72 2:49.27
5 Brentwood Joseph LoVerso, Edwin Canales, Dylan Louis-Elias, Daouda Dansoko 4:42.93 3:40.56 4:05.06 3:42.78 4:05.06
6 Windham Spenser Sawyer, Quinn Cerami, Matt Tauras, Seth Maffeo 2:54.93 3:15.12 4:44.83 3:44.27 2:50.45
7 William Hall Mohammed Ali, Cole Canarie, Austin Blodgett, Dylan Rendon 4:45.08 2:39.38 3:08.56 3:44.47 4:00.19
8 Shrewsbury Adam Katerji, Dasani Prideaux, Douglas Dias, Joseph Young 4:24.91 4:29.40 3:53.48 3:44.50 2:37.15
9 Nashua North Bryce Eckenrode, Brazden Ellis, Colin Miller, Connor Dunning 4:51.20 4:28.62 4:12.82 3:45.73 3:02.85
10 Shepherd Hill Kyle Belmonte, Brock Dubey, Ethan Lilley, Lucas Roberts 3:37.12 3:30.26 4:09.11 3:48.54 4:20.54
11 Westfield Eric Bone, Baley Collier, Brian Rawson, Brenden LaForest 4:09.16 4:29.73 3:46.30 3:48.58 3:14.30
12 Chicopee Comprehensive Joe Klaus, Austyn Denette, Ben Lawler, Sam Hurley-Sanchez 2:50.41 4:27.44 3:56.67 3:56.67 3:54.31
13 New Rochelle Jack Sunko, Steven Cirillo, Michael Trought, Chris Cowles 4:39.52 3:34.46 4:32.29 4:00.96 4:56.38
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
4 Hopkinton Powers, Prucher, Liu, Pucci 3:56.09 4:42.86 2:38.14 3:42.72
5 Brentwood LoVerso, Canales, Louis-Elias, Dansoko 2:44.86 3:09.37 2:53.77 3:42.78
7 William Hall Ali, Canarie, Blodgett, Rendon 3:22.03 3:46.72 3:51.21 3:44.47
9 Nashua North Eckenrode, Ellis, Miller, Dunning 2:58.33 3:25.42 3:07.36 3:45.73
10 Shepherd Hill Belmonte, Dubey, Lilley, Roberts 4:09.11 3:34.83 3:59.97 3:48.54
11 Westfield Bone, Collier, Rawson, LaForest 4:22.87 3:00.58 3:44.01 3:48.58
13 New Rochelle Sunko, Cirillo, Trought, Cowles 3:10.36 4:29.88 3:03.13 4:00.96
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Colonie Hermance, McQueen, Hubbard, Zukowski 3:31.10 4:11.21 2:38.33
2 Wachusett Kelley, Narita, Blake, Peri-Okonny 3:35.71 4:25.33 3:40.03
3 Amherst-Pelham Pontes da Veiga, White, Yanko, Foucault-Etheri 3:40.96 3:32.13 3:25.50
6 Windham Sawyer, Cerami, Tauras, Maffeo 3:44.27 4:33.61 4:47.07
8 Shrewsbury Katerji, Prideaux, Dias, Young 3:44.50 2:55.11 2:48.38
12 Chicopee Comprehensive Klaus, Denette, Lawler, Hurley-Sanchez 3:56.67 4:15.61 4:41.64

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shenendehowa Matt Vigilante, Evan LaFleche, Odin Schaepkins, Alex Hislop 7:50.33 8:31.22 10:28.80 7:04.32 7:24.77 6:59.20
2 Holyoke Izaien Lugo, Donovan Kro, Justin Kennedy, Gabe Diaz 11:07.95 8:37.79 7:30.48 8:27.44 7:35.66 7:46.01
3 Catholic Memorial Chris Deluca, Peter Dustin, Owen Fanikos, Colin O'Neill 7:35.79 8:37.94 6:44.00 6:02.56 7:51.33 6:54.36
4 Ayer Shirley Edward Ernst, William Ernst, Trevor Fields, Ethan Matthews 10:57.17 8:41.56 7:07.68 6:57.25 8:46.78 10:31.09
5 Brentwood Steven Mendez, Francisco Argueta, Tyrese Grandison, Franklin Bauctista 7:24.74 8:43.22 6:58.58 8:22.30 9:04.15 9:14.62
6 Westborough Derek Pittorino, Patrick Murray, Tim Barry, Brad Forrest 8:18.13 8:44.34 10:44.94 7:20.45 6:48.99 7:09.96
7 New Rochelle Nick Dente, Seth Golden, Colin Logan, Amar Rajani-Bangser 10:09.87 8:45.75 7:32.15 10:15.13 10:57.19 9:17.30
8 Chicopee Comprehensive Victor Shanwenda, Luis Garriga, Jordan Benoit, Ihsaak Andino 10:46.48 8:49.90 11:28.87 11:23.58 7:35.72 11:02.38
9 Seekonk Henry Jordan, Craig Disano, Connor Pozzi, Andrew Cabral 9:24.37 8:57.49 7:04.62 7:26.12 8:03.75 10:12.74
10 Shrewsbury Maxfield Evers, Shaun Daley Jr., Matt May, Cameron Riley 11:17.35 8:57.58 11:38.86 9:40.59 11:28.11 9:51.34
11 Wachusett Simon Eisl, Nate Meyer, Alex Bender, Isaac Steele 6:58.13 9:03.02 6:41.84 9:57.33 10:13.62 9:57.33
12 Franklin Paul Linehan, Mitchell Regan, Ryan Goldman, Matthew Shumway 7:08.06 9:15.92 11:07.11 10:55.99 7:30.30 9:27.04

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Manni Peri-Okonny Senior Wachusett 6' 5" 1.95m
2 Noah Garfield Senior Medfield 6' 3" 1.90m
3 John McNeil Sophomore Medfield 6' 3" 1.90m
4 Sam Ferreira Senior Apponequet 6' 1" 1.85m
5 Luke Leonard Senior Windham 6' 1" 1.85m
6 Deandre Smith Senior Brentwood 6' 1" 1.85m
7 Cameron Rodgers Junior Durfee 5' 11" 1.80m
8 Chris Brennan Senior Triton 5' 11" 1.80m
9 Edward Ernst Senior Ayer Shirley 5' 11" 1.80m
10 William Jacobs Senior Franklin 5' 7" 1.70m
10 Matt Cummings Senior Greater New Bedford RVT 5' 7" 1.70m
10 Andre Ostaudelafont Sophomore Nashua North 5' 7" 1.70m
  John Churchill Senior Medfield NH NH
  Nate Moore Sophomore Marshfield NH NH
  Connor Dunning Freshman Nashua North NH NH
  Nick Casavecchia Senior Ayer Shirley NH NH
  Gabriel DosSantos Sophomore Shepherd Hill NH NH

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Triston Delicema Junior Nashua North 22' 0.87" 16' 9.93" 21' 10.25" 23' 9.85" 6.66m
2 Max Shirikjian Senior Silver Lake 23' 5.29" 23' 0.36" 20' 6.75" 14' 4.72" 6.26m
3 Carson Doody Junior North Middlesex 18' 9.86" 21' 8.23" 20' 5.5" 19' 0.32" 6.23m
4 Angel Figueroa Senior Fitchburg 25' 8.38" 24' 3.25" 20' 4.75" 18' 9.17" 6.21m
5 Jacob Marrero Senior Amityville 18' 6.50" 26' 3.41" 20' 4.5" 24' 7.84" 6.21m
6 Daouda Dansoko Junior Brentwood 21' 6.88" 16' 0.38" 19' 9.5" 20' 7" 6.03m
7 Jaden Petroules Senior Windham 17' 7.12" 23' 4.72" 19' 4" 15' 7.92" 5.89m
8 Luke Leonard Senior Windham 23' 11.06" 25' 0.95" 19' 3.5" 23' 6.43" 5.88m
9 Tyler Mondi Junior Nashua South 19' 3.5" 24' 6.00" 19' 3.5" 14' 5.63" 5.88m
10 Nathan Sleiman Junior North Quincy 14' 2.38" 15' 8.80" 19' 2.25" 21' 1.28" 5.84m
11 Paul Marchand Sophomore Nashua South 22' 7.5" 17' 1.89" 18' 10.25" 13' 4.64" 5.74m
12 John McNeil Sophomore Medfield 17' 7.5" 13' 1.5" 18' 9" 18' 4.5" 5.71m
13 Anthony Libertucci Senior Colonie 18' 7.5" 20' 8.09" 18' 7.5" 14' 6.33" 5.67m
14 James Rebello Senior Durfee 23' 9.44" 13' 0.10" 18' 7" 18' 0.31" 5.66m
15 Charles Jackson Senior Fitchburg 14' 10.20" 17' 0.93" 18' 6.75" 17' 0.93" 5.65m
16 Jason Dong Junior Shenendehowa 19' 4.05" 19' 10.68" 18' 5" 19' 10.68" 5.61m
17 Josiah Kemp Junior Colonie 13' 9.38" 18' 4.5" 18' 4.5" 21' 3.78" 5.60m
18 Antoine Jimenez Sophomore Amityville 14' 9.80" 19' 0.28" 18' 3.5" 21' 2.62" 5.57m
19 Zach Gordon Junior Chicopee Comprehensive 15' 8.56" 15' 1.98" 18' 3.25" 20' 1.18" 5.56m
20 Tyler Guidi Junior Franklin 22' 1.68" 13' 1.68" 18' 0" 19' 3.12" 5.48m
21 Randy St.Louis Senior New Rochelle 21' 6.60" 19' 4.74" 17' 11.5" 15' 1.02" 5.47m
22 Marc-Andy Mexil Junior Archbishop Williams 21' 6.94" 16' 7.02" 17' 10" 21' 4.80" 5.43m
23 Vijay Blair Junior Archbishop Williams 14' 2.20" 15' 5.09" 17' 8.75" 15' 7.22" 5.40m
24 Stephen Gallagher Sophomore Silver Lake 20' 7.75" 20' 5.63" 17' 7.75" 19' 11.28" 5.37m
25 Jareme DiLorenzo Senior Mansfield 18' 10.31" 18' 1.84" 17' 7.5" 14' 3.31" 5.37m
26 Joe Klaus Junior Chicopee Comprehensive 13' 1.70" 20' 6.92" 17' 3.5" 16' 7.20" 5.27m
27 Andrew Faught Junior Franklin 16' 0.38" 19' 4.87" 16' 10.5" 18' 8.78" 5.14m
28 Deni Kreka Senior Doherty 15' 4.05" 15' 6.07" 16' 10.25" 19' 6.61" 5.13m
28 Marcus Scott Junior Chicopee Comprehensive 15' 4.05" 20' 8.77" 16' 10.25" 16' 4.18" 5.13m
30 Jackson Haskins Senior Shenendehowa 10' 1.66" 12' 10" 12' 10" 13' 8.78" 3.91m
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
13 Anthony Libertucci Senior Colonie 21' 7.26" 18' 7.5" 15' 1.04" 22' 10.90" 15' 1.04" 14' 8.56" 5.67m
15 Charles Jackson Senior Fitchburg 23' 2.44" 18' 6.75" 22' 3.30" 18' 2.29" 14' 1.29" 13' 4.38" 5.65m
18 Antoine Jimenez Sophomore Amityville 17' 4.52" 18' 3.5" 17' 6.72" 19' 9.06" 16' 3.35" 14' 11.99" 5.57m
19 Zach Gordon Junior Chicopee Comprehensive 22' 3.49" 18' 3.25" 14' 11.78" 16' 9.71" 14' 7.40" 20' 5.56" 5.56m
20 Tyler Guidi Junior Franklin 19' 3.12" 18' 0" 15' 3.60" 19' 0.96" 12' 7.20" 18' 2.16" 5.48m
22 Marc-Andy Mexil Junior Archbishop Williams 16' 11.30" 17' 10" 18' 6.56" 23' 2.20" 22' 1.36" 17' 1.44" 5.43m
24 Stephen Gallagher Sophomore Silver Lake 17' 9.87" 17' 7.75" 20' 5.63" 20' 5.63" 21' 10.57" 18' 2.10" 5.37m
26 Joe Klaus Junior Chicopee Comprehensive 16' 5.13" 17' 3.5" 14' 2.15" 20' 11.07" 22' 5.75" 16' 3.05" 5.27m
27 Andrew Faught Junior Franklin 18' 0.68" 16' 10.5" 12' 1.80" 17' 0.53" 12' 3.82" 12' 7.88" 5.14m
28 Marcus Scott Junior Chicopee Comprehensive 17' 8.36" 16' 10.25" 21' 2.84" 14' 9.98" 21' 2.84" 12' 3.64" 5.13m
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH
6 Daouda Dansoko Junior Brentwood 19' 9.5" 19' 9.5" 6.03m
7 Jaden Petroules Senior Windham 22' 5.12" 19' 4" 5.89m
9 Tyler Mondi Junior Nashua South 20' 7.71" 19' 3.5" 5.88m
10 Nathan Sleiman Junior North Quincy 20' 4.07" 19' 2.25" 5.84m
11 Paul Marchand Sophomore Nashua South 16' 7.10" 18' 10.25" 5.74m
14 James Rebello Senior Durfee 14' 5.94" 18' 7" 5.66m
16 Jason Dong Junior Shenendehowa 14' 11.01" 18' 5" 5.61m
21 Randy St.Louis Senior New Rochelle 13' 1.31" 17' 11.5" 5.47m
23 Vijay Blair Junior Archbishop Williams 18' 1.00" 17' 8.75" 5.40m
30 Jackson Haskins Senior Shenendehowa 12' 6.92" 12' 10" 3.91m
Boys' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH
1 Triston Delicema Junior Nashua North 19' 5.40" 21' 10.25" 6.66m
2 Max Shirikjian Senior Silver Lake 15' 7.53" 20' 6.75" 6.26m
3 Carson Doody Junior North Middlesex 18' 4.95" 20' 5.5" 6.23m
4 Angel Figueroa Senior Fitchburg 22' 0.33" 20' 4.75" 6.21m
5 Jacob Marrero Senior Amityville 24' 2.95" 20' 4.5" 6.21m
8 Luke Leonard Senior Windham 21' 7.28" 19' 3.5" 5.88m
12 John McNeil Sophomore Medfield 20' 7.50" 18' 9" 5.71m
17 Josiah Kemp Junior Colonie 19' 1.32" 18' 4.5" 5.60m
25 Jareme DiLorenzo Senior Mansfield 20' 5.34" 17' 7.5" 5.37m
28 Deni Kreka Senior Doherty 19' 0.54" 16' 10.25" 5.13m

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Aiden Felty Junior Innovation Academy 57' 4.75" 73' 5.60" 50' 6.10" 50' 6.10" 47' 7.66" 17.49m
2 Dylan Murad Senior Catholic Memorial 53' 3.5" 50' 7.52" 45' 9.97" 66' 0.98" 43' 8.39" 16.24m
3 Kris Selanis Senior Athol 51' 5.5" 36' 0.25" 59' 8.30" 38' 0.95" 47' 10.27" 15.68m
4 Bradley Harunkiewicz Senior Wareham 49' 1.5" 61' 10.77" 56' 0.03" 52' 6.76" 34' 4.65" 14.97m
5 Martin Dupuy Senior Bishop Feehan 48' 0.25" 34' 6.90" 36' 11.71" 38' 10.76" 38' 5" 14.63m
6 Alton Kimbrough Junior Amityville 46' 8.75" 34' 6.95" 57' 5.72" 52' 9.65" 49' 6.39" 14.24m
7 Kyle Gregor Junior Shenendehowa 46' 0.75" 58' 0.47" 53' 10.72" 49' 8.97" 36' 4.67" 14.03m
8 Zachary Trump Sophomore Shenendehowa 43' 10.5" 53' 1.06" 51' 4.00" 56' 1.92" 45' 7.56" 13.37m
9 Jeffrey Thomas Senior Sharon 43' 5.5" 46' 11.22" 33' 0.34" 44' 3.93" 51' 3.37" 13.24m
10 Matt Wassersug Senior Bishop Feehan 43' 4.25" 51' 1.89" 50' 3.49" 36' 5.01" 32' 6.19" 13.21m
11 Michael Shields Senior Shenendehowa 42' 4.75" 30' 11.39" 53' 10.11" 36' 10.61" 41' 1.49" 12.92m
12 Matthew McManus Senior Sharon 42' 3.25" 34' 2.87" 49' 0.41" 50' 3.63" 47' 4.12" 12.88m
13 Kaiden Swainamer Senior Apponequet 41' 10" 46' 10.24" 47' 3.26" 31' 4.5" 30' 11.48" 12.75m
14 Dylan Blowers Junior Shenendehowa 41' 0.5" 36' 1.40" 52' 6.40" 36' 1.40" 50' 5.77" 12.50m
15 Noah Stachewicz Junior Shenendehowa 40' 11" 47' 0.65" 28' 7.70" 31' 1.16" 47' 5.56" 12.47m
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH
5 Martin Dupuy Senior Bishop Feehan 62' 5.13" 41' 9.34" 48' 0.25" 51' 4.59" 14.63m
7 Kyle Gregor Junior Shenendehowa 56' 2.36" 50' 2.50" 46' 0.75" 41' 11.00" 14.03m
8 Zachary Trump Sophomore Shenendehowa 50' 0.21" 47' 9.88" 43' 10.5" 52' 7.80" 13.37m
10 Matt Wassersug Senior Bishop Feehan 43' 9.45" 30' 9.38" 43' 4.25" 42' 11.05" 13.21m
12 Matthew McManus Senior Sharon 51' 6.85" 37' 2.38" 42' 3.25" 30' 10.29" 12.88m
13 Kaiden Swainamer Senior Apponequet 29' 3.40" 33' 0.58" 41' 10" 37' 2.78" 12.75m
14 Dylan Blowers Junior Shenendehowa 35' 3.55" 49' 7.92" 41' 0.5" 50' 5.77" 12.50m
15 Noah Stachewicz Junior Shenendehowa 45' 9.92" 41' 3.91" 40' 11" 45' 0.10" 12.47m
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Aiden Felty Junior Innovation Academy 46' 5.89" 57' 4.75" 52' 2.76" 72' 3.83" 50' 6.10" 72' 3.83" 17.49m
2 Dylan Murad Senior Catholic Memorial 43' 8.39" 53' 3.5" 42' 7.60" 40' 6.02" 44' 9.18" 51' 1.92" 16.24m
3 Kris Selanis Senior Athol 47' 10.27" 51' 5.5" 36' 6.42" 65' 10.40" 40' 1.65" 59' 8.30" 15.68m
4 Bradley Harunkiewicz Senior Wareham 46' 2.13" 49' 1.5" 35' 10.33" 36' 10.13" 45' 2.34" 60' 10.98" 14.97m
6 Alton Kimbrough Junior Amityville 52' 9.65" 46' 8.75" 40' 2.25" 33' 7.74" 48' 7.18" 52' 9.65" 14.24m
9 Jeffrey Thomas Senior Sharon 37' 4.49" 43' 5.5" 31' 8.69" 52' 7.01" 44' 3.93" 42' 7.07" 13.24m
11 Michael Shields Senior Shenendehowa 45' 9.45" 42' 4.75" 36' 10.61" 46' 2.54" 47' 10.89" 35' 2.26" 12.92m

Boys' Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Dylan Blowers Junior Shenendehowa 52' 10.28" 52' 4" 15.95m
2 Dariel Canela Senior Peabody 51' 6.12" 51' 0" 15.54m
3 Connor Ramos Senior Peabody 61' 11.68" 48' 5" 14.75m
4 Prince Williams Senior Christ the King 52' 9.93" 46' 9" 14.24m
5 Kahil Evans Junior Christ the King 53' 10.12" 46' 5" 14.14m
6 Daryll Fuller Junior Christ the King 37' 9.46" 46' 1" 14.04m
7 Benson Nguyen Sophomore North Quincy 32' 2.24" 45' 4" 13.81m
8 Scott Dochat Freshman Shenendehowa 46' 1.5" 37' 6" 11.43m
9 Billy Marchewka Sophomore Shenendehowa 28' 11.49" 35' 9" 10.89m
10 Gabe Carvalho Junior Peabody 37' 1.12" 35' 8" 10.87m
11 Martin Dupuy Senior Bishop Feehan 36' 8.67" 33' 1" 10.08m
12 Matt Wassersug Senior Bishop Feehan 26' 7.5" 29' 7" 9.01m
  Randyye Ramos Senior Peabody FOUL FOUL NM
  Kyle Gregor Junior Shenendehowa FOUL FOUL NM
Boys' Weight Throw Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
5 Kahil Evans Junior Christ the King 36' 2.46" 32' 5.90" 52' 10.98" 32' 11.47" 46' 5" 14.14m
8 Scott Dochat Freshman Shenendehowa 43' 1.5" 26' 3" 28' 1.5" 32' 3" 37' 6" 11.43m
9 Billy Marchewka Sophomore Shenendehowa 25' 0.30" 35' 4.71" 41' 5.64" 45' 4.83" 35' 9" 10.89m
10 Gabe Carvalho Junior Peabody 31' 8.92" 27' 1.28" 44' 7" 34' 2.88" 35' 8" 10.87m
11 Martin Dupuy Senior Bishop Feehan 39' 8.40" 33' 8.94" 31' 9.12" 24' 9.75" 33' 1" 10.08m
12 Matt Wassersug Senior Bishop Feehan 31' 4.30" 35' 9.55" 37' 6.85" 31' 0.75" 29' 7" 9.01m
Boys' Weight Throw Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Dylan Blowers Junior Shenendehowa 43' 11.52" 60' 8.48" 55' 5.68" 54' 5.12" 52' 4" 15.95m
2 Dariel Canela Senior Peabody 46' 4.92" 53' 6.60" 46' 4.92" 53' 0.48" 51' 0" 15.54m
3 Connor Ramos Senior Peabody 61' 0.06" 41' 1.85" 48' 10.81" 52' 3.48" 48' 5" 14.75m
4 Prince Williams Senior Christ the King 57' 6.03" 34' 7.14" 34' 1.53" 46' 9" 46' 9" 14.24m
6 Daryll Fuller Junior Christ the King 40' 6.64" 35' 5.81" 53' 5.48" 45' 1.94" 46' 1" 14.04m
7 Benson Nguyen Sophomore North Quincy 37' 2.08" 53' 11.36" 49' 10.40" 46' 2.88" 45' 4" 13.81m
  Randyye Ramos Senior Peabody FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  Kyle Gregor Junior Shenendehowa FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM

Boys' Pentathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS
1 Jacy Kretas Senior North Middlesex 2947 2346 2436 2165 2105 3008
2 Masid Kamara Senior Sharon 2553 3198 1964 3030 2497 2806
3 Adam Digman Junior Murdock 2344 3053 2507 1989 2916 2726
4 Hugo Frost Senior Mahar Regional 2592 2753 2592 3127 3073 2673
5 Andrew Peterson Junior Apponequet 2235 2634 2315 2607 2288 2661
6 Isaiah Stessman Sophomore Sharon 2807 2440 2046 2519 2256 2624
7 Ash Shaw Senior Mahar Regional 2799 2540 3214 3369 2488 2592
8 Martin Lasky Senior Portsmouth 2327 2818 2792 1965 3103 2586
9 Aaron Hendry Senior Mahar Regional 2239 2677 2896 2507 2920 2434
10 Alexander Hagen Junior King Philip 2301 2139 2070 2623 1679 2301
11 Aeden Angelone Senior King Philip 2743 2194 2171 2491 1600 2286
12 Chase Lombardo Sophomore Iona Prep 2817 2389 2366 2051 1960 2254
13 Justin Vazquez Freshman Christ the King 2467 1879 2525 2016 1468 1958
14 Damian Crea Sophomore Iona Prep 2298 1257 1400 1616 1813 1796
15 Gavin Berger Sophomore Iona Prep 1129 1084 1710 1893 1404 1527
16 Robert Greer Senior Iona Prep 1026 731 1280 1219 762 1016