March 23, 2018
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jessica Sprinkles SO-2 Indiana Wesleyan 4:27.08 5:10.63 3:52.24 4:50.30 3:34.83
2 Jasmine Harper FR-1 Spring Arbor 6:18.13 5:01.92 5:51.75 4:53.12 4:29.67
3 Ashlie Baumann JR-3 Ohio Northern 4:54.06 5:05.83 4:15.84 4:54.06 4:12.90
4 Cayla Eckenroth FR-1 Ball State 5:52.18 3:55.78 4:19.66 4:58.45 5:22.33
5 Katy Foltz JR-3 Otterbein 3:56.33 6:19.92 4:56.16 4:59.15 5:20.09
6 Karalynn Brock JR-3 Olivet Nazarene 4:18.44 4:21.48 4:48.84 5:04.04 6:32.22
7 Meliza Rodriguez SO-2 Ball State 6:11.25 4:09.53 5:07.35 5:04.30 5:13.43
8 Lauren Whitehouse SO-2 Ball State 5:54.79 4:59.74 5:36.44 5:05.85 4:04.68
9 Chyanne Retcher FR-1 Ohio Northern 5:46.68 5:43.61 4:23.84 5:06.79 3:40.89
10 Alexis Cash SO-2 Bluffton 4:58.26 3:44.46 4:05.99 5:07.48 5:32.08
11 Michaela Fox JR-3 Ohio Northern 4:49.42 4:00.16 3:38.61 5:07.89 5:20.21
12 Kitty Taylor SR-4 Ball State 6:28.08 3:35.60 5:23.40 5:08.00 5:08.00
13 Emily Neideck JR-3 Indiana Wesleyan 5:43.92 5:28.42 4:41.95 5:09.83 6:14.90
14 Lauren Turner FR-1 Ohio Northern 5:48.51 6:28.97 6:28.97 5:11.17 6:10.30
15 Lindsey Ruff JR-3 Otterbein 4:10.44 5:41.23 3:57.92 5:13.05 3:54.79
16 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 4:02.05 4:17.76 4:55.48 5:14.34 6:48.65
17 Kira Judd JR-3 Otterbein 4:05.24 5:36.42 4:20.96 5:14.41 6:07.86
18 Londyn Wise SR-4 Indiana Wesleyan 6:14.62 6:39.80 4:55.92 5:14.80 6:24.06
19 Emma Maddelein SO-2 Ball State 6:42.56 3:45.05 4:51.62 5:16.97 4:13.58
20 Elizabeth Willford SR-4 Olivet Nazarene 6:04.89 4:32.87 4:39.22 5:17.29 4:13.84
21 Jennie Matteson JR-3 Bluffton 4:04.76 4:07.93 5:33.76 5:17.86 4:30.19
22 Jennifer Crague   PNW Pride Track Club 4:03.24 5:10.45 4:48.05 5:20.05 5:16.85
23 Danielle Sutter SR-4 Ohio Northern 6:27.95 6:27.95 3:57.26 5:20.62 5:01.39
24 Bianca Tisdale   Huntington 4:36.61 5:40.93 5:34.50 5:21.63 4:46.25
25 Kristina Myers JR-3 Ohio Northern 4:01.38 5:12.18 3:51.72 5:21.83 6:48.73
26 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 3:45.41 4:49.81 5:18.79 5:22.01 6:16.76
27 Corinne Saul JR-3 Otterbein 5:44.82 6:07.38 5:41.60 5:22.26 5:12.60
28 Angela Budach JR-3 Olivet Nazarene 4:47.36 5:29.33 4:02.16 5:22.87 5:39.02
29 Mallory Munderloh JR-3 Alma 4:26.79 3:47.75 6:40.18 5:25.35 4:04.02
30 Makayla Hoying FR-1 Ohio Northern 6:32.70 4:31.62 3:49.08 5:27.25 4:11.99
31 Leah Blankenship FR-1 Indiana Wesleyan 5:27.43 4:28.50 5:47.08 5:27.43 4:35.05
32 Angie Sullivan JR-3 Ohio Northern 5:01.76 6:36.88 3:56.16 5:28.00 5:18.16
33 Emma Burns FR-1 Otterbein 4:04.02 6:12.62 5:33.05 5:29.75 5:16.56
34 Kailyn Mickulas FR-1 Olivet Nazarene 6:39.73 3:51.25 6:56.25 5:30.35 4:57.32
35 Tami Groff SO-2 Bluffton 6:31.47 5:11.85 5:38.39 5:31.75 4:15.45
36 Danielle Ferrero FR-1 Otterbein 5:52.55 5:55.88 5:02.66 5:32.59 7:12.37
37 Mia Brady FR-1 Otterbein 4:16.45 6:19.68 6:56.32 5:33.05 6:26.34
38 Rachel Holt FR-1 Albion 5:30.05 5:26.72 4:23.37 5:33.38 3:56.70
39 Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton 6:42.42 5:05.17 6:22.30 5:35.35 4:45.05
40 Arie Cox SO-2 Bluffton 4:39.90 6:14.32 6:21.06 5:37.22 4:16.29
41 Hailey Widder JR-3 Olivet Nazarene 6:41.44 7:08.43 5:40.72 5:37.34 6:51.56
42 Christine Cano SR-4 Olivet Nazarene 4:13.93 4:54.56 6:19.20 5:38.57 5:45.35
43 Libby Bowling   Unattached 6:37.57 6:47.76 7:01.36 5:39.80 6:17.18
44 Lucy Appelman   PNW Pride Track Club 6:15.47 5:17.44 7:10.08 5:41.33 5:37.92
45 Charlotte Owen JR-3 Olivet Nazarene 4:34.68 6:21.11 6:17.68 5:43.34 7:19.48
46 Jordan Revenaugh FR-1 Albion 6:58.40 7:22.80 5:45.18 5:48.66 5:31.23
47 Holly Bricker SR-4 Spring Arbor 5:16.50 4:23.75 6:26.83 5:51.66 6:19.80
48 Janelle Posthuma JR-3 Ohio Northern 6:22.87 4:08.16 7:30.23 5:54.51 7:23.14
49 Shannon Carlson   Unattached 6:02.98 5:45.19 5:16.72 5:55.86 5:34.51
50 Elizabeth Colgan FR-1 Olivet Nazarene 7:30.68 7:12.80 6:37.03 5:57.68 7:19.95
51 Elizabeth Steele JR-3 Ohio Northern 6:06.53 5:16.22 6:02.94 5:59.34 7:18.40
52 Christina Vargas JR-3 Olivet Nazarene 6:19.57 5:50.65 6:41.26 6:01.49 5:10.89
53 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 6:58.05 5:15.37 7:05.39 6:06.71 7:42.06
54 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 8:04.60 4:40.16 7:30.53 6:18.59 7:30.53
55 Macy Lemke SO-2 Olivet Nazarene 6:02.05 4:56.23 6:26.74 6:51.42 7:44.91
56 Abigail Gilmore FR-1 Olivet Nazarene 6:58.90 7:19.64 6:04.98 6:54.75 6:46.46
57 Alejandra Zamudio JR-3 Olivet Nazarene 9:08.10 5:06.94 5:37.63 7:18.48 7:18.48
58 Alicia Urban FR-1 Olivet Nazarene 9:57.92 7:53.55 8:50.95 7:58.33 10:17.05
  Megan Beck SR-4 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS
  Erin Couwenhoven SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS
  Rachael Smelser   Huntington DNS DNS DNS DNS DNS
  Hailey Groves SO-2 Otterbein DNS DNS DNS DNS DNS
  Madeleine Routhier SO-2 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS DNS
  Calan Johnson JR-3 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jessica Sprinkles SO-2 Indiana Wesleyan 3:55.15 5:30.95 4:47.40 5:07.72 5:28.04 6:08.69 4:50.30
2 Jasmine Harper FR-1 Spring Arbor 5:10.71 4:06.22 4:53.12 3:28.12 3:45.71 4:41.40 4:53.12
3 Ashlie Baumann JR-3 Ohio Northern 4:54.06 3:55.25 3:49.37 5:55.82 3:34.67 6:16.40 4:54.06
4 Cayla Eckenroth FR-1 Ball State 5:28.30 6:04.11 4:58.45 4:52.49 4:49.50 4:10.70 4:58.45
5 Katy Foltz JR-3 Otterbein 5:02.15 4:29.24 5:17.10 5:41.03 3:44.37 5:17.10 4:59.15
7 Meliza Rodriguez SO-2 Ball State 4:43.00 6:35.59 4:55.18 5:59.08 4:46.05 3:36.06 5:04.30
8 Lauren Whitehouse SO-2 Ball State 4:26.09 4:01.63 4:13.86 3:46.33 5:33.38 6:34.55 5:05.85
10 Alexis Cash SO-2 Bluffton 6:08.98 4:24.44 6:33.58 5:35.16 3:59.84 5:04.41 5:07.48
15 Lindsey Ruff JR-3 Otterbein 5:53.75 4:29.23 6:15.66 4:13.57 4:22.97 4:26.10 5:13.05
17 Kira Judd JR-3 Otterbein 4:49.26 5:14.41 6:48.74 5:55.29 4:02.10 4:27.25 5:14.41
18 Londyn Wise SR-4 Indiana Wesleyan 6:46.10 5:14.80 6:30.36 4:27.58 6:02.02 5:17.95 5:14.80
19 Emma Maddelein SO-2 Ball State 6:14.03 5:51.84 4:23.09 5:51.84 3:57.73 6:04.52 5:16.97
20 Elizabeth Willford SR-4 Olivet Nazarene 6:49.31 6:30.27 3:42.11 5:17.29 5:07.78 6:42.96 5:17.29
29 Mallory Munderloh JR-3 Alma 7:02.96 5:51.38 5:35.11 5:25.35 6:53.20 6:07.65 5:25.35
  Erin Couwenhoven SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Karalynn Brock JR-3 Olivet Nazarene 6:10.93 4:48.84 5:04.04 5:49.65
9 Chyanne Retcher FR-1 Ohio Northern 3:37.82 5:34.41 5:06.79 5:12.93
11 Michaela Fox JR-3 Ohio Northern 5:41.76 4:12.47 5:07.89 5:04.82
12 Kitty Taylor SR-4 Ball State 4:40.28 3:57.16 5:08.00 6:28.08
14 Lauren Turner FR-1 Ohio Northern 4:33.83 4:27.61 5:11.17 4:52.50
16 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 3:46.33 5:20.63 5:14.34 4:14.62
21 Jennie Matteson JR-3 Bluffton 6:50.04 6:34.15 5:17.86 5:27.40
22 Jennifer Crague   PNW Pride Track Club 6:27.26 5:26.46 5:20.05 5:58.46
25 Kristina Myers JR-3 Ohio Northern 3:54.94 6:16.55 5:21.83 4:33.56
28 Angela Budach JR-3 Olivet Nazarene 5:58.39 4:11.84 5:22.87 4:47.36
31 Leah Blankenship FR-1 Indiana Wesleyan 5:17.61 4:57.97 5:27.43 6:46.02
33 Emma Burns FR-1 Otterbein 5:56.13 6:32.41 5:29.75 5:39.65
37 Mia Brady FR-1 Otterbein 5:13.07 6:16.35 5:33.05 7:06.31
46 Jordan Revenaugh FR-1 Albion 6:30.50 4:11.04 5:48.66 4:24.99
  Madeleine Routhier SO-2 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Emily Neideck JR-3 Indiana Wesleyan 5:28.42 6:14.90 5:09.83 3:39.98
23 Danielle Sutter SR-4 Ohio Northern 4:13.29 6:18.34 5:20.62 4:38.94
24 Bianca Tisdale   Huntington 5:47.36 6:00.23 5:21.63 3:48.36
26 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 5:09.13 5:18.79 5:22.01 4:24.05
30 Makayla Hoying FR-1 Ohio Northern 4:44.71 4:31.62 5:27.25 4:08.71
32 Angie Sullivan JR-3 Ohio Northern 4:25.68 4:45.36 5:28.00 6:23.76
34 Kailyn Mickulas FR-1 Olivet Nazarene 5:50.18 6:06.69 5:30.35 6:46.33
35 Tami Groff SO-2 Bluffton 4:55.26 6:31.47 5:31.75 5:05.21
36 Danielle Ferrero FR-1 Otterbein 5:55.88 6:19.16 5:32.59 6:32.46
38 Rachel Holt FR-1 Albion 6:33.39 4:20.04 5:33.38 6:30.06
39 Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton 4:01.46 4:58.47 5:35.35 4:24.93
41 Hailey Widder JR-3 Olivet Nazarene 7:15.17 4:09.64 5:37.34 5:13.73
42 Christine Cano SR-4 Olivet Nazarene 4:44.40 5:14.87 5:38.57 4:20.70
44 Lucy Appelman   PNW Pride Track Club 5:20.85 6:08.64 5:41.33 6:18.88
  Calan Johnson JR-3 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
27 Corinne Saul JR-3 Otterbein 5:48.04 5:44.82 5:22.26 4:33.93
40 Arie Cox SO-2 Bluffton 6:37.92 5:57.46 5:37.22 4:16.29
45 Charlotte Owen JR-3 Olivet Nazarene 5:33.04 6:03.94 5:43.34 7:22.91
50 Elizabeth Colgan FR-1 Olivet Nazarene 5:11.19 6:04.84 5:57.68 4:28.26
51 Elizabeth Steele JR-3 Ohio Northern 4:25.92 4:43.88 5:59.34 7:36.37
53 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 6:14.05 6:39.72 6:06.71 4:27.70
54 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 4:55.30 7:19.17 6:18.59 6:26.17
56 Abigail Gilmore FR-1 Olivet Nazarene 8:46.74 7:07.20 6:54.75 5:52.54
  Rachael Smelser   Huntington DNS DNS DNS DNS
  Hailey Groves SO-2 Otterbein DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
43 Libby Bowling   Unattached 5:39.80 6:20.58 6:10.39 4:35.24
47 Holly Bricker SR-4 Spring Arbor 5:51.66 4:27.27 7:26.61 5:02.43
48 Janelle Posthuma JR-3 Ohio Northern 5:54.51 5:47.42 7:08.96 6:08.69
49 Shannon Carlson   Unattached 5:55.86 4:12.66 7:07.04 7:14.15
52 Christina Vargas JR-3 Olivet Nazarene 6:01.49 5:50.65 6:05.11 5:07.27
55 Macy Lemke SO-2 Olivet Nazarene 6:51.42 5:25.03 5:45.60 5:20.91
57 Alejandra Zamudio JR-3 Olivet Nazarene 7:18.48 7:14.10 8:59.33 7:44.79
58 Alicia Urban FR-1 Olivet Nazarene 7:58.33 9:38.78 10:07.48 9:10.08
  Megan Beck SR-4 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS