March 23, 2018
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Richards SR-4 Ohio Northern 1:01.13 57.74 1:02.26 40.76 1:00.00 56.60
2 Hailey Acosta SO-2 Otterbein 1:07.01 1:07.01 1:11.16 58.71 1:02.27 59.30
3 Avery Ewing JR-3 Ohio Northern 54.98 46.02 43.63 51.40 46.62 59.76
4 Raquel Warner SO-2 Otterbein 50.51 1:12.42 51.12 1:05.72 49.90 1:00.85
5 Jenna Philson SR-4 Olivet Nazarene 1:02.38 1:16.44 1:03.60 1:18.28 1:02.38 1:01.15
6 Kardia Dunah FR-1 Indiana Wesleyan 54.61 1:10.57 51.55 58.91 54.61 1:01.36
7 Allison Butler FR-1 Albion 55.13 1:02.56 43.36 48.94 1:18.05 1:01.94
8 Meghan McGowan JR-3 Olivet Nazarene 1:19.28 45.31 1:03.55 1:05.44 1:07.96 1:02.92
9 Bailey Boerner FR-1 Olivet Nazarene 1:06.12 1:11.79 1:10.53 1:18.09 1:01.71 1:02.97
10 Taylor Fisher JR-3 Ohio Northern 1:10.70 48.61 54.92 1:18.27 1:06.28 1:03.12
11 Jennifer Cox JR-3 Olivet Nazarene 46.35 1:22.54 1:07.30 1:22.54 53.34 1:03.49
12 Meghan Heller FR-1 Olivet Nazarene 1:13.26 50.96 1:16.44 54.15 1:18.99 1:03.70
13 Tyra Thomas-Spratley JR-3 Albion 50.68 1:21.47 1:00.95 1:19.55 55.81 1:04.15
14 Katie Rutkowski JR-3 Spring Arbor 1:03.24 49.05 1:09.70 1:11.63 1:22.60 1:04.53
15 Kaitlyn Kilgore FR-1 Spring Arbor 1:01.24 1:02.54 51.46 1:24.03 1:17.52 1:05.14
16 Kaitlyn Elmer SO-2 Olivet Nazarene 1:11.85 48.78 1:03.94 50.75 52.07 1:05.91
17 Megan Wise SO-2 Spring Arbor 1:19.04 1:17.70 1:06.31 59.62 56.94 1:06.98
18 Filomena Turi SO-2 Olivet Nazarene 1:03.84 1:23.33 1:24.00 1:10.56 1:24.68 1:07.20
19 Rivers McNeel FR-1 Spring Arbor 1:02.50 50.83 50.14 1:02.50 1:01.13 1:08.68
20 Dria Grant FR-1 Albion 1:06.15 1:27.51 53.75 1:29.57 1:13.04 1:08.90
21 Natalie Glaes SO-2 Spring Arbor 1:25.73 1:00.84 1:29.18 58.76 1:14.66 1:09.13
22 Davita Mater FR-1 Spring Arbor 1:26.27 1:08.59 1:15.66 54.45 1:31.93 1:10.71
23 Abigail Olcott SO-2 Olivet Nazarene 1:28.77 1:14.34 54.13 54.85 1:30.94 1:12.17
24 Ciana Hostetler SO-2 Bluffton 1:05.38 1:24.69 1:15.04 1:02.41 1:02.41 1:14.29
25 Kaitlyn Hughes FR-1 Defiance 1:08.22 1:23.29 1:35.98 1:29.64 1:21.70 1:19.32
  Jaydn Fuerst JR-3 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia Lewis FR-1 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  KaSandra Tuckerman FR-1 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jacqueline Fuller JR-3 Roosevelt DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Emily Wolford SO-2 Albion DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Beverly Daza FR-1 Roosevelt DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Richards SR-4 Ohio Northern 45.28 1:10.75 1:00.57 56.60 57.17 59.43
2 Hailey Acosta SO-2 Otterbein 1:10.57 1:05.23 1:01.68 59.30 49.82 1:07.61
4 Raquel Warner SO-2 Otterbein 1:05.11 54.16 1:08.76 1:00.85 56.59 59.03
5 Jenna Philson SR-4 Olivet Nazarene 1:01.77 55.65 1:16.44 1:01.15 59.32 50.15
8 Meghan McGowan JR-3 Olivet Nazarene 59.15 57.26 1:15.51 1:02.92 56.63 57.26
9 Bailey Boerner FR-1 Olivet Nazarene 1:04.86 54.79 45.34 1:02.97 1:05.49 56.68
11 Jennifer Cox JR-3 Olivet Nazarene 1:00.95 55.88 1:20.00 1:03.49 49.53 1:18.10
23 Abigail Olcott SO-2 Olivet Nazarene 50.52 1:18.67 59.18 1:12.17 1:33.83 1:06.40
  Jaydn Fuerst JR-3 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Avery Ewing JR-3 Ohio Northern 59.76
6 Kardia Dunah FR-1 Indiana Wesleyan 1:01.36
7 Allison Butler FR-1 Albion 1:01.94
10 Taylor Fisher JR-3 Ohio Northern 1:03.12
12 Meghan Heller FR-1 Olivet Nazarene 1:03.70
13 Tyra Thomas-Spratley JR-3 Albion 1:04.15
14 Katie Rutkowski JR-3 Spring Arbor 1:04.53
15 Kaitlyn Kilgore FR-1 Spring Arbor 1:05.14
17 Megan Wise SO-2 Spring Arbor 1:06.98
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Kaitlyn Elmer SO-2 Olivet Nazarene 1:05.91 1:10.53
18 Filomena Turi SO-2 Olivet Nazarene 1:07.20 1:05.86
19 Rivers McNeel FR-1 Spring Arbor 1:08.68 55.63
20 Dria Grant FR-1 Albion 1:08.90 56.50
21 Natalie Glaes SO-2 Spring Arbor 1:09.13 1:25.73
22 Davita Mater FR-1 Spring Arbor 1:10.71 53.74
  Jacqueline Fuller JR-3 Roosevelt DNS DNS
  KaSandra Tuckerman FR-1 Spring Arbor DNS DNS
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
24 Ciana Hostetler SO-2 Bluffton 52.75 1:34.35 1:23.21 1:14.29 58.69
25 Kaitlyn Hughes FR-1 Defiance 1:16.15 1:22.50 1:35.19 1:19.32 1:16.94
  Beverly Daza FR-1 Roosevelt DNS DNS DNS DNS DNS
  Emily Wolford SO-2 Albion DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia Lewis FR-1 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS