March 23, 2018
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexa Beezhold SR-4 Olivet Nazarene 2:21.85
2 Kaylor Hoover FR-1 Ball State 2:21.86
3 Madison MacElrevey JR-3 Otterbein 2:24.74
4 Jasmine Harper FR-1 Spring Arbor 2:25.77
5 Jaydn Fuerst JR-3 Spring Arbor 2:27.87
6 Blaire Showers SO-2 Alma 2:29.31
7 Chyanne Retcher FR-1 Ohio Northern 2:31.33
8 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 2:31.97
9 Julia Ridgway FR-1 Indiana Wesleyan 2:32.23
10 Alexandra Garcia JR-3 Spring Arbor 2:33.43
11 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 2:33.76
12 Corinne Saul JR-3 Otterbein 2:34.48
13 Bettina Taxer JR-3 Olivet Nazarene 2:35.28
14 Makayla Hoying FR-1 Ohio Northern 2:36.49
15 Taylor Cogdell SO-2 Olivet Nazarene 2:36.94
16 Jennifer Crague   PNW Pride Track Club 2:38.36
17 Alexis Cash SO-2 Bluffton 2:38.46
18 Jennie Matteson JR-3 Bluffton 2:41.47
19 Haley Trickey FR-1 Alma 2:41.56
20 Bianca Tisdale   Huntington 2:42.02
21 Lucy Appelman   PNW Pride Track Club 2:45.24
22 Arie Cox SO-2 Bluffton 2:45.99
23 Maya Mwilambwe SO-2 Olivet Nazarene 2:48.36
24 Tami Groff SO-2 Bluffton 2:50.25
25 Kaitlin Rubottom FR-1 Ohio Northern 2:52.58
26 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 2:58.20
27 Laine Krueger SO-2 Alma 3:03.47
28 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 3:04.94
29 Jessica Reynolds SO-2 Albion 3:13.38
  Megan Casey Freshman Unattached DNS
  Abigail Scott SR-4 Indiana Wesleyan DNS
  Crystal Tovar FR-1 Spring Arbor DNS
  Jacqueline Fuller JR-3 Roosevelt DNS
  Holly Bricker SR-4 Spring Arbor DNS
  Rachael Smelser   Huntington DNS
  Hannah Adams FR-1 Albion DNS
  Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alexa Beezhold SR-4 Olivet Nazarene 2:31.78 2:21.85
2 Kaylor Hoover FR-1 Ball State 2:02.00 2:21.86
3 Madison MacElrevey JR-3 Otterbein 2:03.03 2:24.74
5 Jaydn Fuerst JR-3 Spring Arbor 1:49.43 2:27.87
6 Blaire Showers SO-2 Alma 2:12.89 2:29.31
7 Chyanne Retcher FR-1 Ohio Northern 1:55.01 2:31.33
8 Alissa Hauke SR-4 Bluffton 2:03.10 2:31.97
9 Julia Ridgway FR-1 Indiana Wesleyan 2:50.50 2:32.23
13 Bettina Taxer JR-3 Olivet Nazarene 2:35.28 2:35.28
15 Taylor Cogdell SO-2 Olivet Nazarene 2:55.78 2:36.94
16 Jennifer Crague   PNW Pride Track Club 2:47.87 2:38.36
  Hannah Adams FR-1 Albion DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Jasmine Harper FR-1 Spring Arbor 2:19.94 2:25.77 2:02.45 3:08.05 2:08.28 2:40.35
10 Alexandra Garcia JR-3 Spring Arbor 2:24.23 2:33.43 3:19.46 2:22.69 3:14.86 2:21.16
11 Bailie Barrington FR-1 Bluffton 1:47.64 2:33.76 3:15.28 2:07.62 3:10.67 2:18.39
12 Corinne Saul JR-3 Otterbein 2:26.76 2:34.48 2:02.04 3:06.92 2:32.94 2:00.50
14 Makayla Hoying FR-1 Ohio Northern 2:05.20 2:36.49 3:23.44 3:18.75 2:50.58 2:19.28
17 Alexis Cash SO-2 Bluffton 2:08.36 2:38.46 2:08.36 2:41.63 2:38.46 3:26.00
18 Jennie Matteson JR-3 Bluffton 2:39.86 2:41.47 3:28.30 2:18.87 2:52.78 2:26.94
20 Bianca Tisdale   Huntington 3:20.91 2:42.02 2:06.38 2:58.23 3:29.01 2:01.52
21 Lucy Appelman   PNW Pride Track Club 2:45.24 2:45.24 2:17.15 2:36.98 3:10.03 3:06.73
22 Arie Cox SO-2 Bluffton 2:29.40 2:45.99 2:54.29 2:12.80 2:55.95 2:16.12
24 Tami Groff SO-2 Bluffton 3:20.90 2:50.25 3:14.09 3:29.41 2:23.01 3:39.63
  Rachael Smelser   Huntington DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Megan Casey Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Haley Trickey FR-1 Alma 2:41.56 2:35.10 2:09.25 2:12.48 2:35.10 3:21.95 3:26.80
23 Maya Mwilambwe SO-2 Olivet Nazarene 2:48.36 2:11.32 2:11.32 3:27.09 2:26.48 2:48.36 2:55.10
25 Kaitlin Rubottom FR-1 Ohio Northern 2:52.58 3:02.94 3:28.83 2:54.31 3:15.02 3:11.57 3:30.55
26 Michelle Kelsey JR-3 Bluffton 2:58.20 3:19.59 2:54.64 2:49.29 2:52.86 2:27.91 2:47.51
27 Laine Krueger SO-2 Alma 3:03.47 3:32.83 3:01.64 2:34.12 3:36.50 2:35.95 3:53.01
28 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 3:04.94 3:17.89 3:01.25 3:19.74 2:11.31 3:45.63 3:08.64
29 Jessica Reynolds SO-2 Albion 3:13.38 3:55.93 2:36.64 3:28.85 4:03.66 3:30.79 3:46.26
  Jacqueline Fuller JR-3 Roosevelt DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kimberly Hetrick FR-1 Bluffton DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Holly Bricker SR-4 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Crystal Tovar FR-1 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Abigail Scott SR-4 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS