February 3, 2018
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cale Kilian FR-1 Indiana State 4:27.76 3:27.97 5:06.76 4:48.56 3:14.97 3:09.77 4:19.96
2 Jared Reckard Senior Indiana University Run Club 4:12.87 3:23.34 4:44.16 3:28.56 4:51.98 4:18.09 4:20.69
3 Seth Farmer SO-2 Shawnee State 5:14.90 3:40.43 3:48.30 3:56.17 4:11.92 5:38.51 4:22.41
4 Joseph Drabot JR-3 Bellarmine 5:28.15 4:59.28 5:04.53 3:58.90 4:43.53 3:45.77 4:22.52
5 Jesse Saxton SO-2 Indiana Wesleyan 5:32.23 4:34.22 5:08.50 5:16.41 4:05.22 5:42.78 4:23.67
6 Logan Greco FR-1 Bellarmine 5:20.18 5:33.41 4:53.72 4:43.14 5:36.06 4:27.26 4:24.61
7 Luke Kerstiens SO-2 Indiana State 4:37.06 5:01.27 5:03.96 4:12.85 5:47.00 3:56.72 4:28.99
8 Kyle Collins FR-1 Indiana State 3:22.04 5:09.79 3:24.73 3:51.67 4:05.14 4:29.38 4:29.38
9 Ryan Hannaford FR-1 Indiana State 4:05.59 5:42.74 3:52.09 5:29.25 3:14.31 4:10.98 4:29.87
10 Landon Miller FR-1 Indiana Wesleyan 3:33.98 4:30.85 5:00.65 5:19.61 4:06.48 3:36.68 4:30.85
11 Adrien Howard SO-2 Indiana Wesleyan 5:36.94 3:37.38 4:26.29 3:37.38 3:29.23 4:39.88 4:31.72
12 Daniel Gerber FR-1 Taylor 4:07.35 5:23.46 3:29.30 3:59.20 5:12.59 5:34.33 4:31.81
13 Braden Clements   Indiana University Run Club 4:39.90 5:32.04 5:26.55 5:40.27 4:53.62 5:04.60 4:34.41
14 Parker Blain SR-4 Shawnee State 3:20.66 4:21.13 5:46.34 4:32.13 3:42.65 3:56.39 4:34.87
15 Ethan Richter SR-4 Shawnee State 3:29.24 4:32.56 4:43.57 4:46.33 4:18.80 5:11.10 4:35.31
16 Connor Legge SO-2 Taylor 4:44.36 4:27.63 4:24.84 4:38.78 3:45.82 5:03.87 4:38.78
17 Justin Contreras FR-1 Bethel (Ind.) 5:12.75 4:30.48 4:22.03 4:19.21 3:59.49 4:50.21 4:41.75
18 Blake Merkley JR-3 Bellarmine 3:17.53 5:58.37 5:44.26 5:27.33 5:44.26 4:33.72 4:42.18
19 James Harkless SR-4 Warner 5:58.84 5:47.45 3:53.53 5:16.12 5:16.12 5:21.82 4:44.79
20 Dominic Basciano   Indiana University Run Club 5:44.77 4:19.29 4:36.39 3:53.65 5:19.13 5:56.17 4:44.93
21 Matt Halbakken FR-1 Grace 4:44.65 3:38.52 5:01.90 4:33.15 5:07.65 6:08.03 4:47.52
22 Vincent Kibunja SO-2 Goshen 3:59.30 4:31.02 4:10.83 3:53.54 4:02.18 3:21.82 4:48.31
23 Drew Jones FR-1 Grace 5:41.96 5:47.75 5:41.96 5:56.45 3:57.63 4:26.61 4:49.79
24 Alec Embry   Indiana University Run Club 4:44.61 5:36.88 4:03.95 4:35.89 4:56.22 4:03.95 4:50.41
25 Erick Contreras FR-1 Bethel (Ind.) 6:00.19 4:33.05 5:42.76 5:39.85 4:33.05 5:19.52 4:50.47
26 Kole Hanke FR-1 Bethel (Ind.) 5:14.17 3:31.40 4:00.76 4:44.81 6:01.14 4:50.68 4:53.61
27 Hunter Parsons FR-1 Shawnee State 6:07.97 4:13.16 5:12.04 4:39.66 3:40.78 5:47.36 4:54.37
28 Nate Miller SR-4 Bethel (Ind.) 4:05.18 5:48.10 5:57.18 5:26.91 4:08.21 4:14.26 5:02.69
29 Tyler Schwartz FR-1 Bethel (Ind.) 4:01.61 3:42.79 4:26.72 4:42.41 6:03.99 5:13.78 5:13.78
30 Ben Pilarski FR-1 St. Francis (Ind.) 4:46.62 6:50.82 6:03.05 5:28.02 5:05.73 4:37.06 5:18.46
31 Paul Cento   Indiana University Run Club 6:39.47 5:37.49 6:25.70 4:32.06 4:11.39 6:01.59 5:44.37
32 Guadalupe Mendoza FR-1 Bethel (Ind.) 5:32.19 4:55.69 6:30.60 4:26.48 6:08.69 4:55.69 6:05.04
  Cole Rodenberg JR-3 Bellarmine DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Carter Whalen JR-3 Bellarmine DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Clay Reynolds FR-1 Indiana State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Rovenstine FR-1 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Blake Kirkham FR-1 Grace DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
19 James Harkless SR-4 Warner 4:10.62 4:44.79
21 Matt Halbakken FR-1 Grace 5:01.90 4:47.52
23 Drew Jones FR-1 Grace 5:15.88 4:49.79
24 Alec Embry   Indiana University Run Club 5:13.65 4:50.41
25 Erick Contreras FR-1 Bethel (Ind.) 5:16.62 4:50.47
26 Kole Hanke FR-1 Bethel (Ind.) 4:47.74 4:53.61
27 Hunter Parsons FR-1 Shawnee State 5:06.15 4:54.37
28 Nate Miller SR-4 Bethel (Ind.) 4:59.67 5:02.69
29 Tyler Schwartz FR-1 Bethel (Ind.) 3:58.48 5:13.78
30 Ben Pilarski FR-1 St. Francis (Ind.) 6:25.34 5:18.46
31 Paul Cento   Indiana University Run Club 6:49.80 5:44.37
32 Guadalupe Mendoza FR-1 Bethel (Ind.) 5:02.99 6:05.04
  Blake Kirkham FR-1 Grace DNS DNS
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Adrien Howard SO-2 Indiana Wesleyan 3:15.64 4:31.72 5:28.79 3:45.53 4:09.99 3:34.66 5:26.07
12 Daniel Gerber FR-1 Taylor 4:07.35 4:31.81 5:09.87 3:34.73 5:18.02 4:20.94 5:15.30
13 Braden Clements   Indiana University Run Club 5:26.55 4:34.41 5:37.53 4:31.67 4:42.65 4:56.37 4:59.11
14 Parker Blain SR-4 Shawnee State 4:12.88 4:34.87 4:43.12 4:51.37 4:43.12 4:37.62 3:20.66
15 Ethan Richter SR-4 Shawnee State 4:07.78 4:35.31 5:13.86 3:48.51 5:08.35 5:24.87 5:05.60
16 Connor Legge SO-2 Taylor 4:58.30 4:38.78 5:09.45 3:43.03 5:37.33 5:12.24 3:17.94
17 Justin Contreras FR-1 Bethel (Ind.) 5:01.48 4:41.75 4:55.84 5:29.65 3:34.13 4:07.94 4:05.13
18 Blake Merkley JR-3 Bellarmine 4:02.68 4:42.18 3:20.35 4:25.25 3:42.93 4:02.68 5:44.26
20 Dominic Basciano   Indiana University Run Club 4:33.54 4:44.93 5:47.62 5:07.73 5:02.03 5:39.07 3:25.15
22 Vincent Kibunja SO-2 Goshen 3:59.30 4:48.31 5:40.21 5:14.26 4:33.90 4:54.08 3:39.12
  Carter Whalen JR-3 Bellarmine DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Rovenstine FR-1 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cale Kilian FR-1 Indiana State 4:19.96
2 Jared Reckard Senior Indiana University Run Club 4:20.69
3 Seth Farmer SO-2 Shawnee State 4:22.41
4 Joseph Drabot JR-3 Bellarmine 4:22.52
5 Jesse Saxton SO-2 Indiana Wesleyan 4:23.67
6 Logan Greco FR-1 Bellarmine 4:24.61
7 Luke Kerstiens SO-2 Indiana State 4:28.99
8 Kyle Collins FR-1 Indiana State 4:29.38
9 Ryan Hannaford FR-1 Indiana State 4:29.87
10 Landon Miller FR-1 Indiana Wesleyan 4:30.85
  Clay Reynolds FR-1 Indiana State DNS
  Cole Rodenberg JR-3 Bellarmine DNS