April 6- 7, 2018
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Caroline Cook SR-4 SCAD Savannah 16:05.89 21:24.20 18:17.60 10
2 Kelsi Ogilvie FR-1 Southeastern U. 18:30.44 16:39.40 18:30.44 8
3 Sydney Rhodes FR-1 Tampa 21:57.27 23:15.42 18:36.33 6
4 Monika Brill FR-1 Tampa 24:14.05 21:37.46 18:38.50 5
5 Julia Kaster JR-3 Southeastern U. 18:33.01 23:25.32 18:44.25 4
6 Lemi Wutz FR-1 SCAD Savannah 14:49.83 17:40.95 19:00.80 3
7 Margaret Dailey FR-1 Tampa 22:49.28 14:04.39 19:01.06 2
8 Allison Wright SO-2 Florida Southern 21:43.79 13:32.01 19:03.67 1
9 Josie Gray SO-2 Embry-Riddle 20:04.61 17:58.41 19:07.24 -
10 Ryleigh Donegan JR-3 Tampa 16:56.00 17:53.73 19:14.54 -
11 Jolene Vergauwen JR-3 Florida Southern 25:09.08 23:24.61 19:20.83 -
12 Stephanie Hansen FR-1 Florida Southern 17:57.99 14:48.45 19:44.60 -
13 Kaitlyn Buck FR-1 Embry-Riddle 17:48.40 22:21.44 19:47.11 -
14 Clare McMahon JR-3 Tampa 18:25.80 23:46.84 19:49.03 -
15 Eliza Gazda SR-4 Embry-Riddle 17:16.00 21:49.88 19:50.80 -
16 Maggie Allen FR-1 Embry-Riddle 13:54.88 14:18.73 19:52.68 -
17 Gaberiella Orlando FR-1 Tampa 25:06.26 17:20.04 19:55.44 -
18 Eliana Ochoa SO-2 Tampa 24:58.97 21:23.12 19:59.17 -
19 Genevieve Lucas SO-2 Florida Tech 15:49.39 20:49.83 20:01.76 -
20 Calyope Ortega FR-1 St. Thomas (Fla.) 14:14.48 23:04.02 20:03.49 -
21 Sofia Young FR-1 St. Thomas (Fla.) 16:06.83 14:42.23 20:08.53 -
22 Sarah Cordier Sophomore Florida Running Club 18:58.18 25:13.54 20:10.83 -
23 Stephany Sislava JR-3 Flagler 16:45.91 24:26.45 20:11.94 -
24 Vera Rae Swardstorm SO-2 Tampa 24:43.50 19:51.66 20:15.98 -
25 Jessica Duvall SO-2 Bethel (Ind.) 21:34.38 14:39.20 20:21.11 -
26 Elise Combs SO-2 Palm Beach Atlantic 26:04.45 21:06.46 20:41.62 -
27 Damaris Jepkorir JR-3 Bethune-Cookman 22:21.04 24:12.79 20:41.70 -
28 Megan Fitzgerald SR-4 Southeastern U. 22:52.49 15:35.79 20:47.71 -
29 Jessica Lykins SO-2 Palm Beach Atlantic 17:28.83 24:08.38 20:48.60 -
30 Sydney Kurtz SO-2 Southeastern U. 19:41.36 14:39.74 20:56.76 -
31 Josefine Malmborg SR-4 Keiser University 26:26.38 23:55.30 20:59.03 -
32 Malia Skidmore JR-3 SCAD Savannah 16:01.94 17:30.54 21:05.70 -
33 Amanda Slattery JR-3 Florida Southern 15:56.08 19:28.54 22:07.88 -
34 Kalyn Buteyn SO-2 Warner 28:44.86 23:07.97 22:27.54 -
35 Monica Medrano SR-4 SCAD Savannah 17:56.77 23:04.42 23:18.40 -
  Mackenzie Wills FR-1 Florida Southern DNF DNF DNF   
  Allison Horwitch FR-1 Flagler DNS DNS DNS   
  Lauren Penkala JR-3 Flagler DNS DNS DNS   
  Marina DeBiasi SR-4 Florida Tech DNS DNS DNS   
  Anna Brook Opalinski SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS   
  Grace Cousins FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS   
  Brieanna Rekow FR-1 Tampa DNS DNS DNS   
  Elise Engles JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS   
  Courtney Pansza JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS   
  Rachel Jarriel FR-1 Brewton-Parker DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caroline Cook SR-4 SCAD Savannah 22:52.00 18:28.58 18:17.60 14:16.13 15:00.04 10
2 Kelsi Ogilvie FR-1 Southeastern U. 21:39.22 22:34.74 18:30.44 21:28.11 22:01.43 8
3 Sydney Rhodes FR-1 Tampa 21:12.62 13:57.25 18:36.33 19:54.48 22:30.76 6
4 Monika Brill FR-1 Tampa 23:06.94 15:05.99 18:38.50 21:15.09 21:26.28 5
6 Lemi Wutz FR-1 SCAD Savannah 20:32.07 19:35.03 19:00.80 21:17.70 18:49.40 3
7 Margaret Dailey FR-1 Tampa 19:01.06 14:15.80 19:01.06 21:40.81 17:52.60 2
8 Allison Wright SO-2 Florida Southern 21:09.48 22:29.53 19:03.67 23:26.72 19:15.11 1
9 Josie Gray SO-2 Embry-Riddle 16:49.58 20:50.50 19:07.24 19:30.19 19:53.13 -
10 Ryleigh Donegan JR-3 Tampa 23:28.54 18:39.91 19:14.54 22:42.36 19:03.00 -
11 Jolene Vergauwen JR-3 Florida Southern 16:26.71 22:49.78 19:20.83 19:20.83 16:03.49 -
12 Stephanie Hansen FR-1 Florida Southern 23:05.99 22:54.14 19:44.60 16:46.91 15:59.53 -
14 Clare McMahon JR-3 Tampa 21:47.94 19:25.25 19:49.03 21:12.27 15:15.56 -
15 Eliza Gazda SR-4 Embry-Riddle 15:05.01 22:13.70 19:50.80 25:36.14 18:27.45 -
17 Gaberiella Orlando FR-1 Tampa 14:44.63 20:07.40 19:55.44 20:31.31 23:06.71 -
18 Eliana Ochoa SO-2 Tampa 16:47.31 19:47.18 19:59.17 18:47.22 18:35.23 -
19 Genevieve Lucas SO-2 Florida Tech 14:25.27 24:50.19 20:01.76 14:37.29 14:25.27 -
23 Stephany Sislava JR-3 Flagler 23:01.62 14:56.84 20:11.94 22:49.50 14:20.48 -
25 Jessica Duvall SO-2 Bethel (Ind.) 15:03.63 25:38.60 20:21.11 15:03.63 19:56.69 -
31 Josefine Malmborg SR-4 Keiser University 24:33.07 16:47.23 20:59.03 19:43.49 22:27.17 -
  Marina DeBiasi SR-4 Florida Tech DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brieanna Rekow FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lauren Penkala JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anna Brook Opalinski SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Julia Kaster JR-3 Southeastern U. 18:44.25 14:36.92 4
13 Kaitlyn Buck FR-1 Embry-Riddle 19:47.11 18:24.02 -
16 Maggie Allen FR-1 Embry-Riddle 19:52.68 25:14.71 -
20 Calyope Ortega FR-1 St. Thomas (Fla.) 20:03.49 22:27.91 -
21 Sofia Young FR-1 St. Thomas (Fla.) 20:08.53 22:45.64 -
22 Sarah Cordier Sophomore Florida Running Club 20:10.83 16:08.67 -
24 Vera Rae Swardstorm SO-2 Tampa 20:15.98 20:03.82 -
26 Elise Combs SO-2 Palm Beach Atlantic 20:41.62 24:12.70 -
27 Damaris Jepkorir JR-3 Bethune-Cookman 20:41.70 24:12.79 -
28 Megan Fitzgerald SR-4 Southeastern U. 20:47.71 20:10.28 -
29 Jessica Lykins SO-2 Palm Beach Atlantic 20:48.60 16:26.40 -
30 Sydney Kurtz SO-2 Southeastern U. 20:56.76 23:52.71 -
32 Malia Skidmore JR-3 SCAD Savannah 21:05.70 26:47.44 -
33 Amanda Slattery JR-3 Florida Southern 22:07.88 21:01.49 -
34 Kalyn Buteyn SO-2 Warner 22:27.54 28:44.86 -
35 Monica Medrano SR-4 SCAD Savannah 23:18.40 23:32.39 -
  Mackenzie Wills FR-1 Florida Southern DNF DNF   
  Grace Cousins FR-1 SCAD Savannah DNS DNS   
  Elise Engles JR-3 SCAD Savannah DNS DNS   
  Allison Horwitch FR-1 Flagler DNS DNS   
  Courtney Pansza JR-3 SCAD Savannah DNS DNS   
  Rachel Jarriel FR-1 Brewton-Parker DNS DNS