February 17, 2018
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Marina Levine SR-4 Embry-Riddle 1:42.43 2:16.57
2 Ukeyvia Beckwith FR-1 Embry-Riddle 2:36.46 2:17.24
3 Maddy Kenyon SR-4 Nova Southeastern 2:41.57 2:18.09
4 Lauren Csubak JR-3 Saint Leo 2:37.60 2:18.24
5 Nicole Kvitkauskaus JR-3 Embry-Riddle 2:34.29 2:21.55
6 Ladicia Henfield SO-2 Keiser University 2:21.57 2:24.46
7 Jenycha Rivera SO-2 Southeastern U. 2:33.29 2:24.61
8 Shannon Irwin SO-2 Tampa 3:06.77 2:24.78
9 Susana Gutierrez SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:14.95 2:26.68
10 Ivie Nobles SO-2 Truett-McConnell 2:24.09 2:28.54
11 Lesly Marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:43.43 2:29.93
12 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 2:08.72 2:31.43
13 nicole bello   Unattached 2:25.35 2:33.00
14 Kayla Fisher SR-4 Palm Beach Atlantic 2:25.90 2:33.57
15 Noemi Anaya JR-3 Saint Leo 2:13.82 2:33.81
16 Sharneicia Clark FR-1 Florida Memorial 2:17.63 2:34.64
17 Makayla Richardson SO-2 Palm Beach Atlantic 2:36.87 2:35.31
18 Margaret Wiedeman JR-3 Truett-McConnell 2:26.80 2:36.17
19 Elin Svensson SR-4 Florida Tech 3:12.13 2:36.20
20 Alexis Tucker SO-2 Webber 3:19.42 2:37.02
21 Sofia Naya FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:46.54 2:38.61
22 Elise Combs SO-2 Palm Beach Atlantic 2:12.53 2:39.67
23 Alexis Carter FR-1 Truett-McConnell 1:58.29 2:39.85
24 Jessica Chavis JR-3 Palm Beach Atlantic 2:24.66 2:42.54
25 Mariana Morante FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:20.36 2:42.89
26 Carolyn Galan FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:25.65 2:47.41
27 Casey Orlando JR-3 Florida Tech 2:39.23 2:47.61
28 Lauren Bell SO-2 USC-Beaufort 3:14.90 2:48.01
29 Bryson Boyer FR-1 Florida Tech 3:20.21 2:52.59
30 Annya Jones SO-2 USC-Beaufort 3:30.28 2:53.78
31 Escarleth Membreno JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:24.80 2:56.58
32 Latoya Jennings SO-2 Johnson & Wales (Fla.) 2:51.66 3:08.63
33 Hannah Johnson JR-3 USC-Beaufort 3:28.24 3:14.61
  Sarah Edens JR-3 Embry-Riddle DNS DNS
  Shannon Berg JR-3 Palm Beach Atlantic DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Marina Levine SR-4 Embry-Riddle 2:45.25 2:12.48 2:16.57 1:41.07 2:50.72 2:24.77 1:53.36
2 Ukeyvia Beckwith FR-1 Embry-Riddle 2:00.78 2:19.99 2:17.24 2:32.34 2:55.67 2:32.34 2:51.55
3 Maddy Kenyon SR-4 Nova Southeastern 1:46.33 2:45.71 2:18.09 2:36.05 2:30.52 2:47.09 1:47.71
4 Lauren Csubak JR-3 Saint Leo 2:58.33 1:38.15 2:18.24 2:50.04 2:04.42 2:03.04 2:44.51
5 Nicole Kvitkauskaus JR-3 Embry-Riddle 1:49.00 2:54.11 2:21.55 2:42.79 2:04.57 2:47.03 2:56.94
6 Ladicia Henfield SO-2 Keiser University 2:50.47 2:40.35 2:24.46 2:59.13 2:49.02 2:20.13 1:54.13
7 Jenycha Rivera SO-2 Southeastern U. 2:56.43 2:08.71 2:24.61 2:21.72 2:11.60 2:56.43 1:44.12
8 Shannon Irwin SO-2 Tampa 2:39.26 2:49.40 2:24.78 1:54.38 2:08.86 2:14.65 2:40.71
9 Susana Gutierrez SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:58.95 3:10.69 2:26.68 2:51.62 3:00.42 2:39.89 2:38.42
10 Ivie Nobles SO-2 Truett-McConnell 1:54.38 1:52.89 2:28.54 2:30.03 2:01.81 1:55.87 3:13.11
20 Alexis Tucker SO-2 Webber 2:18.18 3:17.85 2:37.02 3:13.14 2:07.19 2:41.73 3:24.13
  Sarah Edens JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Lesly Marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:37.43 2:20.94 2:29.93 2:43.43
12 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 2:05.69 2:23.86 2:31.43 2:22.35
13 nicole bello   Unattached 2:08.52 2:23.82 2:33.00 2:33.00
15 Noemi Anaya JR-3 Saint Leo 1:47.67 2:21.51 2:33.81 2:03.05
18 Margaret Wiedeman JR-3 Truett-McConnell 2:45.54 3:10.53 2:36.17 3:07.41
23 Alexis Carter FR-1 Truett-McConnell 2:47.85 3:27.81 2:39.85 3:00.63
27 Casey Orlando JR-3 Florida Tech 2:05.71 3:22.81 2:47.61 3:31.19
28 Lauren Bell SO-2 USC-Beaufort 2:16.09 3:16.58 2:48.01 1:59.29
30 Annya Jones SO-2 USC-Beaufort 2:20.77 2:01.65 2:53.78 2:55.52
32 Latoya Jennings SO-2 Johnson & Wales (Fla.) 2:36.57 2:27.14 3:08.63 2:40.34
33 Hannah Johnson JR-3 USC-Beaufort 4:01.32 2:33.75 3:14.61 3:57.43
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Kayla Fisher SR-4 Palm Beach Atlantic 3:13.50 3:19.65 2:33.57 1:50.57
16 Sharneicia Clark FR-1 Florida Memorial 2:57.84 2:54.75 2:34.64 2:16.09
17 Makayla Richardson SO-2 Palm Beach Atlantic 3:20.35 2:22.89 2:35.31 3:03.27
19 Elin Svensson SR-4 Florida Tech 2:06.53 2:26.83 2:36.20 2:29.96
21 Sofia Naya FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:03.99 3:15.09 2:38.61 1:52.62
22 Elise Combs SO-2 Palm Beach Atlantic 3:03.62 1:58.16 2:39.67 2:36.48
24 Jessica Chavis JR-3 Palm Beach Atlantic 2:42.54 2:11.66 2:42.54 2:27.92
25 Mariana Morante FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:51.04 2:20.09 2:42.89 2:33.12
26 Carolyn Galan FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:00.81 3:24.24 2:47.41 1:58.87
29 Bryson Boyer FR-1 Florida Tech 3:30.56 2:26.71 2:52.59 3:01.22
31 Escarleth Membreno JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:12.44 2:42.46 2:56.58 2:58.35
  Shannon Berg JR-3 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS