February 17, 2018
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brian Cheluget SO-2 Embry-Riddle 16:05.05 13:30.65 20:06.32 16:53.31 18:49.11 14:28.55
2 Joe Fuller SR-4 Saint Leo 16:07.21 14:01.48 18:41.97 13:22.79 13:51.80 12:34.43
3 Juan Ortega JR-3 Truett-McConnell 16:07.37 13:13.25 13:51.94 17:44.11 11:36.51 11:17.16
4 Lachlan Shiver SO-2 Florida Atlantic 16:11.33 14:05.06 13:16.49 13:06.78 15:22.77 16:50.19
5 Noah Kemp JR-3 Embry-Riddle 16:15.79 16:54.83 12:21.60 20:39.26 15:07.49 12:02.09
6 Stephen Brown SR-4 Saint Leo 16:22.42 16:22.42 19:38.91 20:28.03 11:47.35 19:19.26
7 Jonathan Werble JR-3 Florida Atlantic 16:32.38 13:33.76 20:30.56 20:00.78 20:10.71 13:33.76
8 Sebastian Gazda Sophomore Unattached 16:39.41 16:59.40 17:19.39 20:49.27 12:19.57 17:49.37
9 John Marting JR-3 Florida Atlantic 16:39.60 21:19.49 17:19.59 11:59.72 15:49.62 15:49.62
10 Chris Cabret   Florida Running Club 16:46.05 18:16.60 19:57.20 11:54.30 20:07.26 13:44.96
11 Sean Barone FR-1 Florida Atlantic 16:47.74 20:49.60 15:37.20 14:16.58 13:46.35 12:55.96
12 Ty Fisher FR-1 Palm Beach Atlantic 16:48.25 20:30.07 16:07.92 20:50.23 12:46.27 14:37.18
13 Paris Williams FR-1 Embry-Riddle 16:50.20 12:47.76 14:28.78 16:30.00 21:53.26 14:28.78
14 Cristian Moreno FR-1 Florida Atlantic 16:53.53 19:05.29 20:26.38 14:01.23 19:35.70 14:11.37
15 Jose Santana FR-1 Truett-McConnell 16:55.48 15:54.56 22:00.13 12:31.46 13:01.92 18:47.19
16 Shaun Bullock FR-1 Embry-Riddle 17:01.68 21:57.97 20:36.24 14:08.00 18:23.42 17:01.68
17 Dominick DeLeva   Unattached 17:07.69 21:55.45 14:12.99 14:43.82 18:40.19 14:54.09
18 Zach Syler JR-3 Truett-McConnell 17:08.10 18:30.35 12:09.95 12:51.08 15:04.73 13:11.64
19 Ethan Markey FR-1 Saint Leo 17:13.13 22:02.41 18:46.12 12:13.53 12:54.85 14:48.50
20 Jose Diaz Senior UNAT-Embry-Riddle 17:21.55 18:13.63 18:03.22 15:26.98 18:34.46 19:57.79
21 Robert Bledsoe SR-4 Truett-McConnell 17:24.74 15:29.82 17:45.64 12:32.22 17:24.74 14:58.48
22 John Dennehy JR-3 Embry-Riddle 17:29.83 13:49.37 16:26.84 19:56.81 20:28.31 14:41.86
23 Kaden Loring FR-1 St. Thomas (Fla.) 17:43.32 13:38.76 15:56.99 18:04.59 22:19.79 21:47.89
24 Christian Timana FR-1 Southeastern U. 17:58.39 14:01.15 14:33.50 18:52.31 19:46.23 15:38.20
25 Matthew Taddeo SO-2 Nova Southeastern 18:24.79 19:20.03 20:26.32 21:32.61 23:00.99 20:04.23
26 Daniel Marin Senior Unattached 18:36.31 14:53.05 18:47.48 21:01.43 16:11.19 21:01.43
27 Wesley Murphy FR-1 USC-Beaufort 19:13.81 17:06.89 23:50.73 17:06.89 23:16.11 19:02.28
  Trevor Kattenberg FR-1 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Nick Morfesi SR-4 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Adam Lawrence JR-3 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Joe Weber JR-3 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Warran Grajalez SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Eagan Junior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Brendan Twiggs FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Roberts SO-2 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Mitch Arnold SR-4 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Michael Wilson FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cesar Sandoval SO-2 Warner DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joel Zaila FR-1 Warner DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Pantley SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Paul McKenna SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Anthony Deleva SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Michael Smith SR-4 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brian Cheluget SO-2 Embry-Riddle 19:27.71 19:37.36 15:36.10 18:49.11 16:05.05
2 Joe Fuller SR-4 Saint Leo 20:18.69 17:14.92 15:28.53 20:38.03 16:07.21
3 Juan Ortega JR-3 Truett-McConnell 19:20.85 20:09.22 18:22.81 17:05.42 16:07.37
4 Lachlan Shiver SO-2 Florida Atlantic 15:03.34 15:42.19 21:02.73 11:19.94 16:11.33
5 Noah Kemp JR-3 Embry-Riddle 19:01.68 14:38.22 19:21.19 20:00.23 16:15.79
7 Jonathan Werble JR-3 Florida Atlantic 16:22.46 18:51.32 13:53.60 17:22.00 16:32.38
9 John Marting JR-3 Florida Atlantic 19:19.54 16:49.60 14:59.64 15:59.62 16:39.60
10 Chris Cabret   Florida Running Club 16:05.81 20:27.38 21:37.81 20:37.45 16:46.05
11 Sean Barone FR-1 Florida Atlantic 15:27.12 19:39.06 13:06.04 13:36.27 16:47.74
16 Shaun Bullock FR-1 Embry-Riddle 20:05.59 12:15.61 20:46.45 12:15.61 17:01.68
21 Robert Bledsoe SR-4 Truett-McConnell 19:09.22 13:45.35 18:16.98 16:01.16 17:24.74
26 Daniel Marin Senior Unattached 22:30.74 16:44.68 20:16.78 18:58.64 18:36.31
  Adam Lawrence JR-3 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF DNF
  Nick Morfesi SR-4 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF
  Trevor Kattenberg FR-1 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF
  Paul McKenna SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Pantley SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS
  Michael Wilson FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS
  Joe Weber JR-3 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS
  Mitch Arnold SR-4 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Roberts SO-2 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS
  Warran Grajalez SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Stephen Brown SR-4 Saint Leo 16:22.42 16:02.78 11:47.35 16:22.42 18:10.49 16:02.78
8 Sebastian Gazda Sophomore Unattached 16:39.41 11:49.59 14:49.48 21:29.24 16:29.42 12:09.57
12 Ty Fisher FR-1 Palm Beach Atlantic 16:48.25 13:26.60 15:47.76 13:16.52 13:16.52 15:57.84
13 Paris Williams FR-1 Embry-Riddle 16:50.20 16:40.10 12:47.76 18:00.92 11:57.25 14:28.78
14 Cristian Moreno FR-1 Florida Atlantic 16:53.53 19:05.29 19:35.70 13:00.42 19:15.43 21:27.19
15 Jose Santana FR-1 Truett-McConnell 16:55.48 12:11.15 15:03.78 14:33.32 14:02.85 18:06.57
17 Dominick DeLeva   Unattached 17:07.69 18:40.19 13:52.43 21:45.17 11:59.39 18:50.46
18 Zach Syler JR-3 Truett-McConnell 17:08.10 20:02.88 19:42.32 17:28.67 20:13.16 15:25.29
19 Ethan Markey FR-1 Saint Leo 17:13.13 18:25.45 19:27.44 22:23.07 12:54.85 22:23.07
20 Jose Diaz Senior UNAT-Embry-Riddle 17:21.55 15:16.57 15:47.81 16:50.31 19:05.71 20:49.86
22 John Dennehy JR-3 Embry-Riddle 17:29.83 16:26.84 19:35.81 12:46.38 16:37.34 21:31.29
23 Kaden Loring FR-1 St. Thomas (Fla.) 17:43.32 17:22.06 18:15.22 20:01.56 18:04.59 15:46.36
24 Christian Timana FR-1 Southeastern U. 17:58.39 22:27.99 18:41.53 18:52.31 21:01.72 20:18.58
25 Matthew Taddeo SO-2 Nova Southeastern 18:24.79 13:37.55 15:05.93 20:48.42 13:37.55 18:46.89
27 Wesley Murphy FR-1 USC-Beaufort 19:13.81 13:39.21 18:04.59 21:43.81 21:55.35 22:18.42
  Anthony Deleva SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Michael Smith SR-4 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joel Zaila FR-1 Warner DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cesar Sandoval SO-2 Warner DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Brendan Twiggs FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Eagan Junior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS