February 17, 2018
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Marina Levine SR-4 Embry-Riddle 2:58.44 2:21.65 3:03.95 3:13.15 2:21.65 2:51.08
2 Meggie Schneider FR-1 Stetson 3:32.26 2:14.74 3:04.57 2:36.89 3:59.95 2:27.66
3 Nicole Kvitkauskaus JR-3 Embry-Riddle 3:50.64 2:50.64 3:07.51 3:03.76 3:03.76 2:13.14
4 Kassidy Watkins JR-3 Florida Southern 2:54.55 2:39.37 3:09.72 2:50.75 3:45.77 3:24.90
5 Kayla Sullivan SR-4 Tampa 3:40.62 3:31.03 3:11.84 3:13.76 2:27.72 2:39.23
6 Melanie Pacheco FR-1 Stetson 2:20.65 3:56.99 3:12.67 2:49.55 2:30.29 3:16.53
7 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:56.07 2:21.24 3:13.48 3:01.88 3:34.77 3:50.25
8 Alice Sjogren SO-2 Stetson 4:08.75 3:16.28 3:14.33 4:08.75 2:31.58 3:37.65
9 Alexandria Baba FR-1 Stetson 3:31.68 2:30.92 3:16.00 3:25.80 3:43.44 3:12.08
10 Erin Blackwell SO-2 Nova Southeastern 3:02.59 2:52.77 3:16.33 2:27.25 3:08.48 2:31.18
11 Andrea Peterson FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:53.21 2:41.40 3:16.82 2:57.14 2:39.43 3:32.57
12 Sara Curran SO-2 Tampa 2:26.63 3:41.92 3:18.14 2:46.44 4:15.60 2:24.65
13 Sophia Kachulis FR-1 Tampa 3:16.03 2:57.84 3:22.09 2:31.57 2:31.57 4:12.62
14 Katie Whiffen FR-1 Stetson 3:01.83 3:07.96 3:24.30 3:44.73 2:45.49 3:56.99
15 Mackenzie Wills FR-1 Florida Southern 2:47.63 2:26.93 3:26.94 3:29.01 3:24.87 3:41.43
16 Sofia Young FR-1 St. Thomas (Fla.) 4:03.20 4:15.67 3:27.86 3:25.79 4:28.14 3:46.57
17 Shannon Early FR-1 Tampa 2:50.93 4:22.65 3:28.45 3:59.72 3:15.95 3:53.47
  Josefine Malmborg SR-4 Keiser University DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Chanaiya Richards SO-2 Keiser University DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kristen Metcalfe JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sarah Edens JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sydney Stoneback FR-1 Nova Southeastern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Marina Levine SR-4 Embry-Riddle 3:51.78 2:17.97 3:51.78 3:49.94 2:27.16 3:02.11 3:03.95
2 Meggie Schneider FR-1 Stetson 3:59.95 3:02.73 2:16.59 2:09.20 3:48.87 3:19.34 3:04.57
4 Kassidy Watkins JR-3 Florida Southern 2:48.85 3:23.00 2:58.34 3:38.18 3:05.93 2:41.27 3:09.72
8 Alice Sjogren SO-2 Stetson 3:25.99 2:29.64 3:25.99 3:12.39 3:00.73 3:22.11 3:14.33
9 Alexandria Baba FR-1 Stetson 3:04.24 4:12.84 2:21.12 3:25.80 2:58.36 2:46.60 3:16.00
10 Erin Blackwell SO-2 Nova Southeastern 2:29.21 2:17.44 2:40.99 2:17.44 3:10.44 3:34.00 3:16.33
  Josefine Malmborg SR-4 Keiser University DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Chanaiya Richards SO-2 Keiser University DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sydney Stoneback FR-1 Nova Southeastern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sarah Edens JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kristen Metcalfe JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Nicole Kvitkauskaus JR-3 Embry-Riddle 3:07.51
5 Kayla Sullivan SR-4 Tampa 3:11.84
6 Melanie Pacheco FR-1 Stetson 3:12.67
7 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 3:13.48
11 Andrea Peterson FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:16.82
12 Sara Curran SO-2 Tampa 3:18.14
13 Sophia Kachulis FR-1 Tampa 3:22.09
14 Katie Whiffen FR-1 Stetson 3:24.30
15 Mackenzie Wills FR-1 Florida Southern 3:26.94
16 Sofia Young FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:27.86
17 Shannon Early FR-1 Tampa 3:28.45