January 20, 2018
|
Embry-Riddle (I) - Daytona Beach, FL
|
400m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Edens   Embry-Riddle 5:15.83
2 Nicole Kvitkauskaus   Embry-Riddle 5:23.68
3 Briana Daley   Trinity 5:25.18
4 Josefine Malmborg Junior Keiser University 5:26.13
5 Yaranel Abreu Junior Unattached 5:26.72
6 Alex Orr   Embry-Riddle 5:31.28
7 Hannah Flemming   Florida Southern 5:31.62
8 Claire Farnsworth Sophomore Unattached 5:32.36
9 Mei Chiang   1st Coast Track Club 5:32.83
10 Mykenzee Marshall Junior Vanguard (Ocala) 5:34.38
11 Nicole Meers Junior Unattached 5:39.36
12 Jenycha Rivera Sophomore Southeastern U. 5:46.02
13 Haleigh Martin   Truett-McConnell 5:47.37
14 Lauren Barrett Junior Trinity 5:50.94
15 Chanaiya Richards   Keiser University 5:54.20
16 Noelle Vu   Central Florida Gliders Track 5:55.10
17 Natasha Menifee   Webber 5:55.25
18 Claire McDonald   Unattached 5:55.77
19 Kendal Clark   Webber 5:57.68
20 Margaret Wiedeman   Truett-McConnell 6:06.34
21 Alexis Carter   Truett-McConnell 6:07.93
22 Amari Whetro   Central Florida Gliders Track 6:09.32
23 Riley Balken Senior Vanguard (Ocala) 6:09.70
24 Brooke Siviter Freshman Unattached 6:11.12
25 Joyce Caba   Webber 6:41.00
26 Emma Tubre   Truett-McConnell 6:55.15
27 Danielle Contrerras 8 Unattached 7:16.44
  Rania Samhouri Freshman Unattached DNS
  Lua Fernandez   Webber DNS
  Madison Santore   Florida Southern DNS
  Michaela Peterson   Florida Southern DNS
  Amber Winton   Florida Southern DNS
  Morgan Davidson   Truett-McConnell DNS
  Emily Hood   Truett-McConnell DNS
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sarah Edens   Embry-Riddle 5:15.83 6:06.37
2 Nicole Kvitkauskaus   Embry-Riddle 5:23.68 5:46.34
3 Briana Daley   Trinity 5:25.18 3:50.88
4 Josefine Malmborg Junior Keiser University 5:26.13 5:39.18
5 Yaranel Abreu Junior Unattached 5:26.72 6:51.67
6 Alex Orr   Embry-Riddle 5:31.28 6:20.98
7 Hannah Flemming   Florida Southern 5:31.62 4:55.15
9 Mei Chiang   1st Coast Track Club 5:32.83 4:06.30
10 Mykenzee Marshall Junior Vanguard (Ocala) 5:34.38 4:30.85
11 Nicole Meers Junior Unattached 5:39.36 5:15.61
12 Jenycha Rivera Sophomore Southeastern U. 5:46.02 4:05.68
14 Lauren Barrett Junior Trinity 5:50.94 6:26.04
17 Natasha Menifee   Webber 5:55.25 5:09.07
  Rania Samhouri Freshman Unattached DNS DNS
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Claire Farnsworth Sophomore Unattached 5:32.36 5:35.69
13 Haleigh Martin   Truett-McConnell 5:47.37 4:24.01
15 Chanaiya Richards   Keiser University 5:54.20 5:29.41
16 Noelle Vu   Central Florida Gliders Track 5:55.10 7:02.57
18 Claire McDonald   Unattached 5:55.77 6:52.70
19 Kendal Clark   Webber 5:57.68 6:01.26
20 Margaret Wiedeman   Truett-McConnell 6:06.34 7:23.28
21 Alexis Carter   Truett-McConnell 6:07.93 6:52.09
22 Amari Whetro   Central Florida Gliders Track 6:09.32 4:18.53
23 Riley Balken Senior Vanguard (Ocala) 6:09.70 6:17.10
24 Brooke Siviter Freshman Unattached 6:11.12 7:10.50
25 Joyce Caba   Webber 6:41.00 5:36.84
26 Emma Tubre   Truett-McConnell 6:55.15 5:15.52
27 Danielle Contrerras 8 Unattached 7:16.44 5:31.70
  Madison Santore   Florida Southern DNS DNS
  Michaela Peterson   Florida Southern DNS DNS
  Amber Winton   Florida Southern DNS DNS
  Lua Fernandez   Webber DNS DNS
  Morgan Davidson   Truett-McConnell DNS DNS
  Emily Hood   Truett-McConnell DNS DNS