December 1- 2, 2017
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Julia Moody SO-2 Washington and Lee 10:53.44 9:11.93 9:30.96 10:21.72 9:11.93 9:24.62 10:34.40
2 Michaela Mast   Eastern Mennonite 13:47.58 13:41.16 11:13.61 8:33.23 12:37.01 10:35.12 10:41.53
3 Sydney Bigelow   Southern Virginia 8:27.29 8:40.30 12:08.42 9:25.83 8:07.78 12:47.44 10:50.37
4 Kirsten McMichael JR-3 Washington and Lee 8:21.48 13:08.04 8:14.97 11:04.30 13:53.63 8:41.02 10:51.27
5 Katie Bearup SO-2 Washington and Lee 14:11.84 11:01.82 10:22.50 9:03.87 9:56.29 10:48.71 10:55.26
6 Aislynn Smith JR-3 Shenandoah 14:02.92 8:37.70 7:44.60 10:43.80 11:50.17 7:51.24 11:03.71
7 Anna Nelson FR-1 Washington and Lee 10:29.13 14:23.38 14:03.30 14:30.07 11:56.13 12:36.29 11:09.28
8 Emily Knerr JR-3 Mary Washington 8:25.59 8:12.11 9:33.01 14:02.65 13:55.91 12:01.31 11:14.12
9 Rachel Steffen SR-4 Washington and Lee 13:23.22 14:03.72 9:53.98 10:34.48 12:35.97 9:53.98 11:14.97
10 Katie Harris FR-1 Washington and Lee 9:41.54 13:51.73 9:41.54 9:14.49 11:36.49 7:53.34 11:16.20
11 Alexandria Caljean SO-2 Shenandoah 11:31.92 10:30.87 13:06.89 13:54.37 9:50.17 9:36.60 11:18.35
12 Didi Pace FR-1 Washington and Lee 13:42.02 12:40.88 11:05.77 12:40.88 13:08.05 10:45.39 11:19.35
13 Makayla Lawler FR-1 Methodist 10:51.36 13:01.63 10:44.51 12:27.35 8:20.52 14:44.48 11:25.64
14 Kate Flory FR-1 Washington and Lee 12:17.39 9:18.22 11:01.59 11:08.48 8:23.08 11:36.05 11:29.15
15 Maddie Hoaglund FR-1 Washington and Lee 14:49.62 9:09.06 14:21.82 14:42.67 9:09.06 8:55.16 11:35.01
16 Ashley Applegate FR-1 Mary Washington 9:37.04 9:57.89 13:12.55 14:42.93 10:53.51 14:22.08 11:35.22
17 Marin Bader SR-4 Mary Washington 9:33.23 8:37.31 8:23.33 9:47.21 12:34.99 11:53.05 11:39.06
18 Bekah White SO-2 Carson-Newman 12:22.36 14:43.77 8:29.05 15:19.12 12:08.22 12:22.36 11:47.01
19 Ellie Bradach SO-2 Washington and Lee 12:53.04 10:44.20 8:21.04 8:49.67 15:23.35 9:18.30 11:55.77
20 Bailey Sanders JR-3 Washington and Lee 14:20.09 9:33.40 10:52.24 8:21.72 13:37.09 13:29.92 11:56.74
21 Courtney Jones FR-1 Washington and Lee 8:52.89 12:21.72 9:21.69 14:16.93 15:14.54 9:14.49 12:00.11
22 Irene Requena SR-4 Columbia (S.C.) 8:55.06 11:26.90 9:52.91 10:57.98 9:31.21 11:41.36 12:03.05
23 Lindsay Tyler FR-1 Mary Washington 11:35.05 15:41.22 10:08.17 10:58.85 9:17.49 12:40.21 12:04.01
24 Anna Balgoyen FR-1 Mary Washington 10:31.15 11:58.21 13:47.03 15:21.34 14:45.07 13:47.03 12:05.46
25 Kaylin Kessinger JR-3 Concord 8:51.52 12:44.51 13:06.35 15:17.41 14:04.60 12:29.95 12:08.10
26 Miyonta Mavins SR-4 Columbia (S.C.) 10:19.14 14:12.22 8:37.16 11:53.83 13:28.52 9:20.86 12:08.39
27 Hailey Hopkins JR-3 Mary Washington 11:46.86 13:31.03 14:23.11 12:53.83 11:17.10 9:40.37 12:24.06
28 Annika Wicht SR-4 Columbia (S.C.) 9:06.56 15:05.93 14:21.01 15:50.85 14:21.01 12:13.73 12:28.70
29 Jaquelin Rosas FR-1 Mary Baldwin 12:23.27 11:07.42 9:59.16 14:47.37 14:24.61 16:10.79 12:38.43
30 Caroline Nowlin JR-3 Washington and Lee 9:03.47 14:09.65 13:31.38 12:14.84 10:42.98 14:02.00 12:45.45
31 Josephina Reeder FR-1 Mary Baldwin 14:47.59 16:14.77 13:28.34 12:32.87 14:07.97 16:46.47 13:12.49
32 Destiny Hood FR-1 Mary Baldwin 17:05.00 17:47.70 18:04.79 15:05.41 18:21.87 9:57.92 14:14.16
33 Erin Johnson FR-1 Methodist 14:53.86 17:59.72 15:20.41 11:03.76 18:35.12 11:48.01 14:45.01
  Catrina Russell JR-3 Concord DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Erika Ankiewicz FR-1 Mary Baldwin DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Emma Hoover   Eastern Mennonite DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Caroline Dempsey SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Julia Moody SO-2 Washington and Lee 11:18.81 9:05.59 10:34.40 11:44.19
2 Michaela Mast   Eastern Mennonite 10:03.04 8:01.15 10:41.53 13:02.67
3 Sydney Bigelow   Southern Virginia 10:43.87 14:05.49 10:50.37 8:14.29
4 Kirsten McMichael JR-3 Washington and Lee 7:35.89 8:01.94 10:51.27 14:00.14
5 Katie Bearup SO-2 Washington and Lee 12:27.00 13:39.08 10:55.26 9:43.19
6 Aislynn Smith JR-3 Shenandoah 9:44.07 12:56.54 11:03.71 11:03.71
7 Anna Nelson FR-1 Washington and Lee 9:55.66 11:49.44 11:09.28 11:22.67
8 Emily Knerr JR-3 Mary Washington 8:39.08 8:59.30 11:14.12 13:55.91
9 Rachel Steffen SR-4 Washington and Lee 9:26.98 10:54.72 11:14.97 8:26.23
10 Katie Harris FR-1 Washington and Lee 11:16.20 13:17.92 11:16.20 13:44.97
11 Alexandria Caljean SO-2 Shenandoah 12:05.84 13:00.11 11:18.35 9:29.82
12 Didi Pace FR-1 Washington and Lee 10:38.59 13:55.60 11:19.35 11:26.15
13 Makayla Lawler FR-1 Methodist 13:01.63 9:01.66 11:25.64 8:47.95
14 Kate Flory FR-1 Washington and Lee 11:01.59 9:32.00 11:29.15 11:56.72
15 Maddie Hoaglund FR-1 Washington and Lee 11:35.01 13:40.12 11:35.01 9:16.01
16 Ashley Applegate FR-1 Mary Washington 9:30.08 12:51.70 11:35.22 12:51.70
17 Marin Bader SR-4 Mary Washington 13:58.88 14:19.85 11:39.06 14:33.83
24 Anna Balgoyen FR-1 Mary Washington 14:37.81 15:43.10 12:05.46 11:29.19
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Bekah White SO-2 Carson-Newman 11:47.01 8:57.33 8:21.98 12:57.72 9:18.54
19 Ellie Bradach SO-2 Washington and Lee 11:55.77 12:45.88 14:04.61 14:33.24 10:22.72
20 Bailey Sanders JR-3 Washington and Lee 11:56.74 8:57.56 14:55.93 9:19.06 9:26.23
21 Courtney Jones FR-1 Washington and Lee 12:00.11 12:21.72 10:33.70 9:21.69 12:07.32
22 Irene Requena SR-4 Columbia (S.C.) 12:03.05 12:31.98 10:43.52 11:19.67 11:19.67
23 Lindsay Tyler FR-1 Mary Washington 12:04.01 14:28.82 11:49.53 9:24.73 8:48.53
25 Kaylin Kessinger JR-3 Concord 12:08.10 12:44.51 11:53.54 10:04.33 15:24.69
26 Miyonta Mavins SR-4 Columbia (S.C.) 12:08.39 12:30.25 13:43.08 15:17.78 14:34.07
27 Hailey Hopkins JR-3 Mary Washington 12:24.06 8:40.85 9:10.61 10:10.13 9:25.49
28 Annika Wicht SR-4 Columbia (S.C.) 12:28.70 14:13.52 15:20.91 8:44.09 11:36.30
29 Jaquelin Rosas FR-1 Mary Baldwin 12:38.43 12:15.68 12:30.85 15:32.87 9:51.58
30 Caroline Nowlin JR-3 Washington and Lee 12:45.45 12:14.84 11:28.91 13:39.04 15:26.20
31 Josephina Reeder FR-1 Mary Baldwin 13:12.49 15:35.14 11:45.32 13:44.19 9:14.75
32 Destiny Hood FR-1 Mary Baldwin 14:14.16 15:56.66 18:13.33 17:05.00 14:05.62
33 Erin Johnson FR-1 Methodist 14:45.01 17:42.02 18:08.57 15:20.41 18:08.57
  Erika Ankiewicz FR-1 Mary Baldwin DNF DNF DNF DNF DNF
  Catrina Russell JR-3 Concord DNF DNF DNF DNF DNF
  Emma Hoover   Eastern Mennonite DNS DNS DNS DNS DNS
  Caroline Dempsey SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS