February 17, 2018
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brendan Murphy FR-1 SUNY Geneseo 1:57.00 10
2 James Felice SR-4 St. John Fisher 1:57.53 8
3 James Martin JR-3 SUNY Geneseo 1:58.10 6
4 Cameron Czerpak JR-3 RPI 1:58.35 5
5 Lorenzo Mazzuca JR-3 SUNY Geneseo 1:59.59 4
6 Nick LeClair JR-3 Oswego State 2:00.16 3
7 Frank Sinapi JR-3 RPI 2:00.33 2
8 Kevin Clifford JR-3 Oswego State 2:00.46 1
9 Noah Sorensen FR-1 SUNY Geneseo 2:00.58 -
10 Marius Sidlauskas FR-1 Brockport St. 2:00.64 -
11 Chris Testa FR-1 RPI 2:00.68 -
12 Jack Behlmaier JR-3 St. John Fisher 2:00.84 -
13 Bradley Farnham FR-1 SUNY Geneseo 2:00.99 -
14 Will Fisher JR-3 Union (N.Y.) 2:01.82 -
15 Matthew Blauvelt FR-1 SUNY Geneseo 2:01.89 -
16 Arden Kellner JR-3 Union (N.Y.) 2:02.14 -
17 Timothy Olmsted JR-3 Oswego State 2:02.21 -
18 Matthew Gutierrez FR-1 RPI 2:02.31 -
19 Scott Hawley FR-1 SUNY Geneseo 2:02.33 -
20 Noah Falasco SO-2 RPI 2:02.48 -
21 Jason Ziskind FR-1 RIT 2:02.82 -
22 Tyler LaLonde FR-1 SUNY Geneseo 2:02.92 -
23 Matthew Penberthy JR-3 Brockport St. 2:03.50 -
24 Jordan Schools JR-3 Alfred 2:03.52 -
25 John Ripa JR-3 SUNY Geneseo 2:03.76 -
26 Daniel Carpenter JR-3 RIT 2:03.88 -
27 Shawn Rousseau SO-2 Oswego State 2:04.07 -
28 Collin Gwilt SO-2 Rochester 2:04.20 -
29 Nathan Louk FR-1 Daemen 2:04.23 -
30 Rashid Abuelmaali JR-3 Alfred 2:04.83 -
31 Jason Page FR-1 Brockport St. 2:04.95 -
32 Bailey Plummer JR-3 SUNY Geneseo 2:05.29 -
33 David Bates FR-1 Union (N.Y.) 2:05.84 -
34 Jack Wessel JR-3 Nazareth 2:06.41 -
35 Mike Young SO-2 Brockport St. 2:06.48 -
36 Mike Ripa FR-1 Brockport St. 2:06.58 -
37 Justin Sommer SR-4 Oswego State 2:06.97 -
38 Fred Owen FR-1 St. John Fisher 2:07.11 -
39 Lukas Hofbauer SO-2 Brockport St. 2:08.15 -
40 Nicholas Raghubar SO-2 RPI 2:08.66 -
41 Kenneth Burdick Sophomore Mohawk Valley CC 2:09.53 -
42 Timothy Poole JR-3 Daemen 2:10.76 -
43 Joshua Bodnar SO-2 Daemen 2:10.90 -
44 Sean Raymond FR-1 Alfred 2:11.16 -
45 Cale Silvestri SO-2 Daemen 2:11.30 -
46 Michael Girard SR-4 Alfred State 2:11.56 -
47 Owen Goettler FR-1 Rochester 2:11.72 -
48 Cody Jerome SO-2 St. John Fisher 2:11.79 -
49 Ben Slate   UNAT-Niagara 2:12.39 -
50 Michael Swiniarski FR-1 Daemen 2:13.04 -
51 Brian Suhr   Unattached 2:13.43 -
52 Sam Voak   UNAT-Finger Lakes CC 2:13.52 -
53 Mohamed Gomaa JR-3 Buffalo State 2:13.61 -
54 Zechariah Nower FR-1 Nazareth 2:13.68 -
55 Silas Philbrick FR-1 Houghton 2:14.14 -
56 Abshir Yerow SO-2 Onondaga CC 2:15.21 -
57 Evan Atherton FR-1 RPI 2:15.27 -
58 Chris Lowenguth FR-1 SUNY Geneseo 2:16.47 -
59 Andrew Gutierrez JR-3 Rochester 2:18.66 -
60 Dakota Corney Sophomore Mohawk Valley CC 2:18.71 -
61 Brandon Torres-Manuse   UNAT-Finger Lakes CC 2:19.51 -
62 Kevin Kidney FR-1 Onondaga CC 2:23.02 -
63 Tristin Gleason FR-1 Houghton 2:23.73 -
64 Faisal Dafe FR-1 Onondaga CC 2:25.68 -
65 Abdi Maalo FR-1 Onondaga CC 2:27.93 -
66 Yussuf Sirat SO-2 Onondaga CC 2:29.17 -
67 Jake Lorah   UNAT-Finger Lakes CC 2:31.39 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brendan Murphy FR-1 SUNY Geneseo 2:09.87 1:41.79 2:18.06 2:01.68 1:57.00 2:11.04 2:02.85 10
2 James Felice SR-4 St. John Fisher 1:56.36 2:05.76 1:46.96 2:06.94 1:57.53 2:10.46 1:39.90 8
3 James Martin JR-3 SUNY Geneseo 1:32.12 1:34.48 2:18.18 2:08.73 1:58.10 2:09.91 2:13.46 6
5 Lorenzo Mazzuca JR-3 SUNY Geneseo 2:04.38 2:15.14 1:27.30 2:22.32 1:59.59 2:06.77 2:35.47 4
7 Frank Sinapi JR-3 RPI 1:36.27 2:11.16 1:53.11 2:01.54 2:00.33 2:29.21 2:19.59 2
16 Arden Kellner JR-3 Union (N.Y.) 2:07.03 1:51.15 1:41.38 1:58.48 2:02.14 1:58.48 2:32.68 -
18 Matthew Gutierrez FR-1 RPI 2:13.32 1:31.74 2:02.31 1:57.42 2:02.31 1:54.98 2:31.67 -
25 John Ripa JR-3 SUNY Geneseo 1:26.64 1:50.15 2:37.18 2:38.42 2:03.76 1:46.44 2:09.95 -
40 Nicholas Raghubar SO-2 RPI 2:33.11 2:24.10 2:20.24 1:39.07 2:08.66 2:27.96 2:44.69 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Nick LeClair JR-3 Oswego State 2:00.16 2:36.21 2:16.99 1:43.34 3
10 Marius Sidlauskas FR-1 Brockport St. 2:00.64 1:32.90 2:27.18 2:05.47 -
11 Chris Testa FR-1 RPI 2:00.68 2:32.06 2:19.99 1:37.75 -
13 Bradley Farnham FR-1 SUNY Geneseo 2:00.99 2:08.25 2:07.04 1:24.70 -
15 Matthew Blauvelt FR-1 SUNY Geneseo 2:01.89 1:39.95 2:14.08 2:20.18 -
23 Matthew Penberthy JR-3 Brockport St. 2:03.50 2:24.50 2:38.08 2:19.56 -
28 Collin Gwilt SO-2 Rochester 2:04.20 2:01.72 2:07.93 2:32.77 -
57 Evan Atherton FR-1 RPI 2:15.27 2:50.44 2:27.45 2:31.51 -
59 Andrew Gutierrez JR-3 Rochester 2:18.66 2:26.98 1:56.48 2:00.64 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Cameron Czerpak JR-3 RPI 1:58.35 1:42.97 1:48.89 1:32.32 1:31.13 2:18.47 2:11.37 5
8 Kevin Clifford JR-3 Oswego State 2:00.46 2:19.74 2:20.94 1:44.80 2:23.35 2:35.40 2:10.10 1
9 Noah Sorensen FR-1 SUNY Geneseo 2:00.58 2:25.91 1:28.03 2:07.82 2:30.73 2:06.61 1:24.41 -
12 Jack Behlmaier JR-3 St. John Fisher 2:00.84 1:59.64 1:46.34 1:33.05 1:53.59 1:37.88 2:35.89 -
19 Scott Hawley FR-1 SUNY Geneseo 2:02.33 2:36.59 2:13.34 1:51.32 1:39.09 2:35.36 2:32.92 -
22 Tyler LaLonde FR-1 SUNY Geneseo 2:02.92 1:54.32 2:17.67 1:55.55 2:26.28 1:37.11 2:36.11 -
27 Shawn Rousseau SO-2 Oswego State 2:04.07 1:36.78 1:54.15 2:01.59 2:37.57 1:56.63 1:45.46 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Will Fisher JR-3 Union (N.Y.) 2:01.82 2:29.84 1:42.33 2:10.35 2:37.15 1:39.90 -
17 Timothy Olmsted JR-3 Oswego State 2:02.21 2:36.43 2:27.88 2:33.99 2:14.44 1:49.99 -
20 Noah Falasco SO-2 RPI 2:02.48 1:53.91 2:09.83 1:33.09 1:37.99 2:08.61 -
21 Jason Ziskind FR-1 RIT 2:02.82 2:07.74 2:11.42 2:20.02 2:20.02 2:37.21 -
31 Jason Page FR-1 Brockport St. 2:04.95 1:43.71 2:38.69 2:16.20 1:52.46 1:33.72 -
32 Bailey Plummer JR-3 SUNY Geneseo 2:05.29 2:01.54 1:55.27 2:16.57 2:35.36 1:51.51 -
34 Jack Wessel JR-3 Nazareth 2:06.41 2:03.89 1:48.72 2:44.34 1:41.13 2:11.47 -
35 Mike Young SO-2 Brockport St. 2:06.48 1:58.90 1:50.04 2:40.63 1:28.54 1:36.13 -
36 Mike Ripa FR-1 Brockport St. 2:06.58 1:56.46 1:33.67 1:38.74 2:36.96 2:15.44 -
39 Lukas Hofbauer SO-2 Brockport St. 2:08.15 1:57.90 1:38.68 2:29.94 2:40.19 2:03.03 -
47 Owen Goettler FR-1 Rochester 2:11.72 1:32.21 1:54.60 2:03.82 1:38.79 1:42.75 -
54 Zechariah Nower FR-1 Nazareth 2:13.68 2:53.79 2:09.67 2:16.36 1:38.93 2:20.37 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Jordan Schools JR-3 Alfred 1:42.53 2:03.52 2:04.76 2:24.52 1:28.94 1:37.58 -
26 Daniel Carpenter JR-3 RIT 2:38.57 2:03.88 2:37.33 2:32.38 1:35.39 2:28.66 -
29 Nathan Louk FR-1 Daemen 2:01.75 2:04.23 2:34.05 1:41.87 1:40.63 2:37.78 -
30 Rashid Abuelmaali JR-3 Alfred 1:41.12 2:04.83 1:42.36 2:21.06 2:09.83 2:38.54 -
33 David Bates FR-1 Union (N.Y.) 1:30.61 2:05.84 2:20.94 2:19.69 1:33.13 2:36.05 -
37 Justin Sommer SR-4 Oswego State 2:01.90 2:06.97 1:44.12 1:42.85 2:31.10 2:08.24 -
38 Fred Owen FR-1 St. John Fisher 2:21.10 2:07.11 2:07.11 2:22.37 2:04.57 2:35.08 -
43 Joshua Bodnar SO-2 Daemen 2:22.69 2:10.90 1:43.42 2:50.17 2:16.14 1:35.56 -
46 Michael Girard SR-4 Alfred State 2:03.67 2:11.56 1:55.78 1:59.72 1:39.99 2:33.93 -
49 Ben Slate   UNAT-Niagara 1:41.94 2:12.39 1:49.89 2:15.04 2:37.55 1:49.89 -
58 Chris Lowenguth FR-1 SUNY Geneseo 2:02.83 2:16.47 2:20.57 1:53.27 1:39.63 2:19.20 -
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Kenneth Burdick Sophomore Mohawk Valley CC 2:09.53 -
42 Timothy Poole JR-3 Daemen 2:10.76 -
44 Sean Raymond FR-1 Alfred 2:11.16 -
45 Cale Silvestri SO-2 Daemen 2:11.30 -
48 Cody Jerome SO-2 St. John Fisher 2:11.79 -
50 Michael Swiniarski FR-1 Daemen 2:13.04 -
52 Sam Voak   UNAT-Finger Lakes CC 2:13.52 -
53 Mohamed Gomaa JR-3 Buffalo State 2:13.61 -
55 Silas Philbrick FR-1 Houghton 2:14.14 -
56 Abshir Yerow SO-2 Onondaga CC 2:15.21 -
Men's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
51 Brian Suhr   Unattached 2:13.43 1:57.42 2:44.12 2:34.78 2:38.79 2:48.13 2:16.10 -
60 Dakota Corney Sophomore Mohawk Valley CC 2:18.71 2:22.88 2:22.88 2:14.55 2:03.46 2:10.39 1:53.75 -
61 Brandon Torres-Manuse   UNAT-Finger Lakes CC 2:19.51 2:01.38 2:57.18 1:39.06 2:43.23 2:41.84 2:09.75 -
62 Kevin Kidney FR-1 Onondaga CC 2:23.02 2:03.00 2:41.62 1:44.41 2:25.88 3:03.07 2:17.30 -
63 Tristin Gleason FR-1 Houghton 2:23.73 3:01.10 3:05.42 2:19.42 3:03.98 2:07.92 3:06.85 -
64 Faisal Dafe FR-1 Onondaga CC 2:25.68 2:24.23 2:44.62 2:48.99 2:44.62 3:06.47 2:50.45 -
65 Abdi Maalo FR-1 Onondaga CC 2:27.93 3:03.44 1:59.83 2:41.25 1:56.87 2:13.14 2:19.06 -
66 Yussuf Sirat SO-2 Onondaga CC 2:29.17 2:17.24 3:09.45 1:53.37 2:29.17 1:53.37 2:14.26 -
67 Jake Lorah   UNAT-Finger Lakes CC 2:31.39 2:31.39 3:00.16 2:08.69 3:01.67 3:06.21 2:02.63 -