January 26-27, 2018
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Donovan Glavin SO-2 Canisius 3:15.05 4:16.64 5:05.41 5:31.07 10
2 Nicholas Neamtu SO-2 Canisius 4:30.05 4:17.19 4:58.34 5:08.63 8
3 Jeffrey Antolos SR-4 Canisius 4:26.41 4:23.77 5:42.91 5:29.72 6
4 Dylan Brickner SR-4 Brockport St. 4:14.72 4:28.12 3:37.18 3:45.22 5
5 Bryan Forino FR-1 Roberts Wesleyan 4:15.63 4:29.08 5:12.14 5:22.90 4
6 Alex Burks SR-4 SUNY Geneseo 3:16.59 4:29.30 4:07.76 4:05.07 3
7 Michael Bastedo SR-4 Rochester 4:13.19 4:35.20 3:51.17 3:53.92 2
8 Turner Dirrigl FR-1 Canisius 3:29.76 4:35.99 5:31.19 5:44.99 1
9 Nate Conroy SR-4 Rochester 3:52.83 4:37.17 5:29.84 3:16.79 -
10 Matthew Roder SR-4 Alfred 5:57.86 4:37.41 5:49.54 4:40.19 -
11 Chris Celecki FR-1 Nazareth 5:03.27 4:38.23 4:02.06 3:50.93 -
12 Lucas Canales JR-3 Daemen 3:48.92 4:39.16 4:41.96 4:30.79 -
13 Collin Gwilt SO-2 Rochester 3:51.72 4:39.18 3:18.22 5:35.02 -
14 Andrew Davis JR-3 Brockport St. 5:58.10 4:39.76 3:46.61 5:52.50 -
15 Ryley Robinson SO-2 Rochester 4:14.96 4:40.17 5:13.79 4:59.79 -
16 Andrew Faulstich JR-3 Rochester 5:38.09 4:41.74 5:01.47 5:26.82 -
17 Matthew Penberthy JR-3 Brockport St. 5:02.15 4:42.38 4:31.09 4:45.21 -
18 Ankur Desai JR-3 Rochester 6:05.15 4:43.06 4:43.06 5:59.49 -
19 Alex Burg SO-2 Brockport St. 5:50.59 4:45.03 5:59.14 3:45.18 -
20 Anthony Pane JR-3 Rochester 4:59.41 4:45.15 4:13.79 5:59.29 -
21 Cody Mooney FR-1 Brockport St. 5:09.42 4:46.50 5:15.15 5:15.15 -
22 Owen Goettler FR-1 Rochester 3:26.36 4:46.61 3:20.63 4:58.08 -
23 Kevin Seitz SO-2 SUNY Geneseo 6:13.33 4:47.17 5:18.76 5:47.48 -
24 Nicholas Spinosa SO-2 Canisius 5:07.44 4:47.32 5:53.41 4:55.94 -
25 Anthony Casullo JR-3 Roberts Wesleyan 4:09.00 4:49.53 6:01.92 5:50.34 -
26 Benjamin Richards SO-2 Roberts Wesleyan 3:55.71 4:51.00 6:12.48 6:00.84 -
27 Tom Keenan Freshman SUNY-ESF 3:50.17 4:51.35 3:58.91 3:56.00 -
28 Timothy Poole JR-3 Daemen 5:08.36 4:53.67 5:25.98 6:04.15 -
29 Ben Wasserman Junior SUNY-ESF 5:52.46 4:53.71 5:08.40 4:18.47 -
30 Benjamin Matz SO-2 Roberts Wesleyan 6:10.52 4:54.06 4:51.12 5:08.77 -
31 Dom Battaglia SO-2 Le Moyne 4:46.95 4:55.82 3:38.91 4:26.24 -
32 Nicholas Davis SO-2 Rochester 4:20.35 4:55.85 6:09.82 4:05.56 -
33 John Boyzok SO-2 Brockport St. 5:03.56 4:57.60 6:12.00 6:14.98 -
34 Devyn Chase FR-1 Nazareth 4:02.45 4:59.31 5:53.19 4:02.45 -
35 Pat Egan Sophomore SUNY-ESF 6:26.45 5:01.91 5:35.12 5:23.05 -
36 Peter Rawinski Junior SUNY-ESF 4:12.09 5:03.72 4:51.58 6:22.69 -
37 Carl Daigler SR-4 Roberts Wesleyan 5:34.40 5:04.00 4:18.40 4:03.20 -
38 Michael Brown FR-1 Nazareth 5:56.35 5:04.57 6:35.95 4:55.44 -
39 Devin Murphy Sophomore SUNY-ESF 4:30.19 5:07.03 5:59.23 4:48.61 -
40 Chris Lawrence Senior SUNY-ESF 6:08.79 5:07.32 5:56.50 3:35.13 -
41 Nathan Tyler Sophomore SUNY-ESF 4:27.96 5:11.58 6:10.78 5:24.05 -
42 Sean Riley Freshman SUNY-ESF 5:16.95 5:23.41 6:47.50 5:20.18 -
43 Faisal Dafe FR-1 Onondaga CC 6:20.49 5:30.86 6:03.95 5:44.10 -
44 Mark Frazier Senior SUNY-ESF 7:01.25 5:34.32 7:07.93 4:07.40 -
45 Brian Anderson SO-2 Alfred 4:57.22 5:37.74 7:15.69 5:54.63 -
46 Yussuf Sirat SO-2 Onondaga CC 6:14.59 5:40.53 4:08.59 6:48.64 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Donovan Glavin SO-2 Canisius 4:16.64 3:25.32 4:24.34 10
2 Nicholas Neamtu SO-2 Canisius 4:17.19 3:20.61 4:14.62 8
3 Jeffrey Antolos SR-4 Canisius 4:23.77 3:17.83 5:32.35 6
4 Dylan Brickner SR-4 Brockport St. 4:28.12 5:35.15 3:15.73 5
5 Bryan Forino FR-1 Roberts Wesleyan 4:29.08 4:47.92 4:39.85 4
6 Alex Burks SR-4 SUNY Geneseo 4:29.30 3:40.83 3:56.99 3
7 Michael Bastedo SR-4 Rochester 4:35.20 4:59.97 4:35.20 2
9 Nate Conroy SR-4 Rochester 4:37.17 5:35.38 4:37.17 -
10 Matthew Roder SR-4 Alfred 4:37.41 4:12.45 4:23.54 -
12 Lucas Canales JR-3 Daemen 4:39.16 4:05.66 4:11.25 -
14 Andrew Davis JR-3 Brockport St. 4:39.76 5:44.11 4:06.19 -
17 Matthew Penberthy JR-3 Brockport St. 4:42.38 3:31.79 5:02.15 -
23 Kevin Seitz SO-2 SUNY Geneseo 4:47.17 6:01.84 4:35.69 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Turner Dirrigl FR-1 Canisius 4:35.99 3:29.76 3:27.00 5:06.35 1
11 Chris Celecki FR-1 Nazareth 4:38.23 4:57.71 4:15.98 5:22.75 -
13 Collin Gwilt SO-2 Rochester 4:39.18 5:43.40 4:55.93 4:19.64 -
15 Ryley Robinson SO-2 Rochester 4:40.17 5:27.80 4:34.57 5:39.01 -
16 Andrew Faulstich JR-3 Rochester 4:41.74 6:06.27 4:55.83 4:58.65 -
18 Ankur Desai JR-3 Rochester 4:43.06 3:54.94 5:56.66 5:19.86 -
19 Alex Burg SO-2 Brockport St. 4:45.03 5:50.59 4:39.33 4:42.18 -
20 Anthony Pane JR-3 Rochester 4:45.15 5:59.29 4:36.60 3:50.98 -
21 Cody Mooney FR-1 Brockport St. 4:46.50 4:20.72 4:40.77 4:46.50 -
22 Owen Goettler FR-1 Rochester 4:46.61 4:32.28 5:06.68 5:52.53 -
24 Nicholas Spinosa SO-2 Canisius 4:47.32 4:27.21 4:50.20 5:04.56 -
28 Timothy Poole JR-3 Daemen 4:53.67 6:12.96 4:06.69 4:12.56 -
32 Nicholas Davis SO-2 Rochester 4:55.85 5:28.40 5:19.52 4:29.23 -
33 John Boyzok SO-2 Brockport St. 4:57.60 5:27.36 4:15.94 5:21.41 -
39 Devin Murphy Sophomore SUNY-ESF 5:07.03 4:17.91 5:03.96 5:37.74 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
25 Anthony Casullo JR-3 Roberts Wesleyan 5:59.02 4:49.53 4:14.79 3:25.57 -
26 Benjamin Richards SO-2 Roberts Wesleyan 4:30.63 4:51.00 5:28.83 6:15.39 -
27 Tom Keenan Freshman SUNY-ESF 4:04.74 4:51.35 3:41.43 5:40.88 -
29 Ben Wasserman Junior SUNY-ESF 4:18.47 4:53.71 5:40.71 6:04.20 -
30 Benjamin Matz SO-2 Roberts Wesleyan 4:57.00 4:54.06 5:52.88 5:20.53 -
31 Dom Battaglia SO-2 Le Moyne 5:25.41 4:55.82 3:41.87 5:07.66 -
34 Devyn Chase FR-1 Nazareth 6:05.16 4:59.31 4:11.42 3:41.49 -
35 Pat Egan Sophomore SUNY-ESF 6:08.33 5:01.91 4:34.74 5:44.18 -
36 Peter Rawinski Junior SUNY-ESF 5:52.32 5:03.72 5:28.02 3:35.65 -
37 Carl Daigler SR-4 Roberts Wesleyan 4:57.92 5:04.00 4:15.36 4:00.16 -
38 Michael Brown FR-1 Nazareth 5:04.57 5:04.57 4:40.21 3:36.25 -
40 Chris Lawrence Senior SUNY-ESF 5:44.20 5:07.32 6:18.01 4:02.79 -
41 Nathan Tyler Sophomore SUNY-ESF 5:48.97 5:11.58 6:04.55 5:45.86 -
42 Sean Riley Freshman SUNY-ESF 5:10.48 5:23.41 6:37.80 5:10.48 -
43 Faisal Dafe FR-1 Onondaga CC 5:47.41 5:30.86 6:53.58 3:58.22 -
44 Mark Frazier Senior SUNY-ESF 4:27.46 5:34.32 4:57.55 7:01.25 -
45 Brian Anderson SO-2 Alfred 4:57.22 5:37.74 4:20.06 4:16.69 -
46 Yussuf Sirat SO-2 Onondaga CC 6:55.45 5:40.53 4:52.86 4:15.40 -