February 3, 2018
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lauren Zumbach   Unattached 10:02.41 8:43.31 10:57.17 7:42.46 10:08.49 10:14.58
2 Megan Shaffer JR-3 Lewis 12:11.08 11:01.76 7:46.38 9:58.73 10:30.24 7:46.38
3 Dianne Barajas SO-2 North Central (Ill.) 7:29.10 7:35.43 7:35.43 9:54.58 10:32.53 10:45.18
4 Allyson McLaughlin FR-1 North Central (Ill.) 7:47.26 8:39.17 11:08.43 9:57.05 10:48.96 7:34.28
5 Karyn Paisley SR-4 St. Ambrose 10:32.76 13:48.46 12:43.23 12:30.18 10:52.33 7:43.16
6 Molly Ogren SR-4 Lewis 8:55.80 11:58.76 14:09.44 12:51.03 10:53.41 8:55.80
7 Rebecca Kaefring JR-3 North Central (Ill.) 8:38.23 8:38.23 12:08.14 8:05.43 10:55.98 9:37.27
8 Alexis Henz FR-1 North Central (Ill.) 10:10.27 9:17.77 13:00.88 8:44.96 10:56.20 12:21.51
9 Chloe Gunn JR-3 St. Ambrose 11:10.19 13:28.18 10:04.49 14:01.03 10:57.05 10:30.77
10 Kassady Learn FR-1 Lewis 8:27.48 9:26.80 12:04.97 10:45.88 10:59.06 8:34.07
11 Keeley Knobloch JR-3 St. Ambrose 8:27.80 8:34.39 8:47.58 12:51.58 10:59.47 9:33.74
12 Megan Beach   Northwestern University 13:57.77 13:18.19 13:18.19 13:11.60 10:59.66 10:13.49
13 Gaby Sanchez SO-2 Lewis 9:45.86 9:32.54 13:32.21 10:45.77 11:05.74 12:45.61
14 Alexandra Singleton SO-2 McKendree 11:46.98 9:20.25 13:07.02 12:47.01 11:06.96 8:06.88
15 Megan Grady FR-1 St. Ambrose 9:46.49 14:36.36 9:46.49 12:55.24 11:14.12 9:59.97
16 Nicole Syverson JR-3 Trinity Christian 13:17.46 12:43.67 10:14.99 13:51.25 11:15.81 13:03.94
17 Julie Kupiec FR-1 North Central (Ill.) 9:37.76 10:11.74 13:56.05 13:56.05 11:19.71 7:55.80
18 Grace Maletich SO-2 St. Xavier 11:48.27 10:38.83 11:34.38 8:54.68 11:34.38 8:54.68
19 Danielle McCormick SR-4 Concordia Univ. Chicago 12:09.93 15:03.73 14:01.16 14:08.11 11:35.17 12:58.59
20 Emma Kumer   Northwestern University 8:35.03 10:05.51 9:44.63 13:48.22 11:35.98 11:56.86
21 Payton Hartman SO-2 North Central (Ill.) 14:35.68 12:49.75 13:32.12 13:25.06 11:46.19 11:10.88
22 Arianna Amill-Ramos FR-1 Lewis 10:00.90 14:43.68 8:43.14 11:25.74 11:46.94 11:32.81
23 Emma Jourdan FR-1 North Central (Ill.) 12:52.79 11:41.89 8:44.65 12:31.52 11:48.98 11:27.71
24 Heather Halverson-Hull SR-4 Olivet Nazarene 10:39.51 11:00.82 9:00.03 15:16.63 11:50.56 11:00.82
25 Jenny Lopez SR-4 St. Ambrose 10:39.89 11:43.87 14:48.73 13:44.74 11:50.98 14:55.84
26 Colleen Corkery FR-1 McKendree 10:07.30 8:20.13 13:41.63 14:24.50 11:54.46 11:40.17
27 Abril Malagon SR-4 Lewis 15:22.10 14:24.91 13:49.17 15:07.80 11:54.80 13:34.88
28 Tasneem Jaber FR-1 St. Xavier 9:50.90 9:21.72 14:20.81 11:54.91 12:09.50 13:37.04
29 Amy Haderspeck JR-3 Benedictine (Ill.) 11:17.11 12:52.78 9:04.63 11:53.90 12:15.98 11:24.47
30 Jocey Camacho SR-4 St. Xavier 14:33.83 13:26.61 10:57.24 15:18.64 12:26.86 15:11.17
31 Christine Trovato FR-1 St. Xavier 13:05.41 12:34.00 13:13.27 10:36.19 13:05.41 16:45.33
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Julie Kupiec FR-1 North Central (Ill.) 11:19.71
21 Payton Hartman SO-2 North Central (Ill.) 11:46.19
23 Emma Jourdan FR-1 North Central (Ill.) 11:48.98
25 Jenny Lopez SR-4 St. Ambrose 11:50.98
26 Colleen Corkery FR-1 McKendree 11:54.46
27 Abril Malagon SR-4 Lewis 11:54.80
28 Tasneem Jaber FR-1 St. Xavier 12:09.50
29 Amy Haderspeck JR-3 Benedictine (Ill.) 12:15.98
30 Jocey Camacho SR-4 St. Xavier 12:26.86
31 Christine Trovato FR-1 St. Xavier 13:05.41
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Allyson McLaughlin FR-1 North Central (Ill.) 7:53.74 10:55.45 12:45.78 10:48.96 13:24.71 9:44.07 10:48.96
7 Rebecca Kaefring JR-3 North Central (Ill.) 13:07.18 10:23.19 7:39.19 12:47.50 8:44.79 8:44.79 10:55.98
8 Alexis Henz FR-1 North Central (Ill.) 8:51.53 11:55.26 13:14.01 11:29.01 12:01.82 13:46.82 10:56.20
12 Megan Beach   Northwestern University 13:44.58 11:06.26 8:47.73 9:33.91 14:10.97 9:20.72 10:59.66
14 Alexandra Singleton SO-2 McKendree 10:20.28 8:46.90 11:33.64 12:47.01 13:20.36 11:40.31 11:06.96
16 Nicole Syverson JR-3 Trinity Christian 8:13.35 14:04.77 14:18.28 11:09.06 13:51.25 10:01.47 11:15.81
18 Grace Maletich SO-2 St. Xavier 14:48.81 14:27.98 10:45.78 10:24.95 9:22.45 10:31.89 11:34.38
19 Danielle McCormick SR-4 Concordia Univ. Chicago 8:34.43 14:22.01 13:19.45 12:16.88 9:50.90 9:37.00 11:35.17
20 Emma Kumer   Northwestern University 13:27.34 10:47.27 8:14.15 9:44.63 11:08.14 13:41.26 11:35.98
22 Arianna Amill-Ramos FR-1 Lewis 10:36.25 14:43.68 11:39.87 13:04.71 15:04.89 14:36.61 11:46.94
24 Heather Halverson-Hull SR-4 Olivet Nazarene 11:57.67 10:03.98 12:04.78 12:18.99 15:02.42 11:36.35 11:50.56
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lauren Zumbach   Unattached 8:31.14 10:14.58 8:31.14 9:31.98 10:08.49
2 Megan Shaffer JR-3 Lewis 7:52.68 10:42.85 8:36.80 11:20.66 10:30.24
3 Dianne Barajas SO-2 North Central (Ill.) 10:57.84 13:29.64 10:51.51 10:57.84 10:32.53
5 Karyn Paisley SR-4 St. Ambrose 14:01.51 12:04.09 13:22.37 10:39.29 10:52.33
6 Molly Ogren SR-4 Lewis 9:35.00 12:37.96 8:29.66 9:41.54 10:53.41
9 Chloe Gunn JR-3 St. Ambrose 12:35.61 7:59.65 9:38.21 13:08.46 10:57.05
10 Kassady Learn FR-1 Lewis 7:41.35 13:50.42 13:37.24 12:31.33 10:59.06
11 Keeley Knobloch JR-3 St. Ambrose 9:27.15 11:12.66 13:50.94 8:54.17 10:59.47
13 Gaby Sanchez SO-2 Lewis 9:19.23 11:52.35 8:32.62 8:39.28 11:05.74
15 Megan Grady FR-1 St. Ambrose 11:07.38 12:41.76 14:09.40 12:21.54 11:14.12