January 19, 2018
|
Hamilton-South FH - Clinton, NY
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erich Wohl SR-4 Hamilton 8:56.74 10:28.91 11:28.55 11:28.55 9:02.16 7:02.89 10:45.17
2 Evan Page JR-3 St. Lawrence 10:08.27 7:51.28 6:45.52 9:51.83 9:07.99 9:02.51 9:29.91
3 Timothy Olmsted JR-3 Oswego State 6:36.44 6:52.96 11:39.28 6:36.44 9:10.61 11:33.77 8:04.54
4 Nick LeClair JR-3 Oswego State 7:50.14 10:30.54 7:55.67 11:20.32 9:13.10 10:13.95 10:25.01
5 Andrew Boyce SO-2 Oswego State 7:02.25 7:57.81 7:30.03 10:50.04 9:15.59 12:02.27 11:17.82
6 Arden Kellner JR-3 Union (N.Y.) 10:29.05 11:46.99 10:45.75 10:40.19 9:16.68 10:34.62 7:30.91
7 Andrew Faulstich JR-3 Rochester 9:02.63 10:26.54 11:00.11 8:06.69 9:19.41 8:12.28 9:25.01
8 Nate Conroy SR-4 Rochester 7:58.21 10:07.61 9:56.36 7:30.08 9:22.60 12:05.76 7:18.83
9 Christopher Skeldon SO-2 Hamilton 10:47.59 7:07.98 8:32.44 10:25.07 9:23.12 9:11.86 11:43.90
10 Ryley Robinson SO-2 Rochester 10:31.59 10:42.87 8:27.53 7:19.86 9:23.92 11:22.35 11:16.71
11 Leo Orsini SO-2 Rochester 7:40.95 11:51.34 8:37.86 11:00.13 9:29.07 7:18.19 9:06.31
12 Christopher Dalke JR-3 Rochester 10:08.97 10:26.05 11:17.27 9:46.21 9:29.13 9:00.68 8:20.84
13 Zachary Lang JR-3 St. Lawrence 8:51.22 9:36.92 9:25.49 11:48.29 9:31.20 12:05.43 10:34.04
14 Ankur Desai JR-3 Rochester 11:31.97 9:09.00 11:37.69 11:43.40 9:31.87 7:48.94 8:46.12
15 Collin Gwilt SO-2 Rochester 6:55.20 6:55.20 12:23.90 11:20.46 9:36.66 7:24.03 10:28.56
16 Anthony Pane JR-3 Rochester 10:28.72 9:59.88 8:39.12 12:12.54 9:36.80 12:24.08 6:49.53
17 Garnet Remillard SO-2 St. Lawrence 11:52.59 10:08.31 10:48.86 8:06.65 9:39.34 11:29.42 7:08.72
18 Francis Zuroski SO-2 Hamilton 8:01.27 9:45.64 10:43.63 10:20.43 9:39.84 8:59.26 10:55.22
19 Jean-Christophe Yahia FR-1 Rochester 10:02.10 9:44.39 8:15.85 9:32.59 9:50.29 11:07.03 11:54.25
20 Andrew Gutierrez JR-3 Rochester 7:06.21 8:23.16 12:49.54 11:32.59 9:51.95 8:52.76 11:50.34
21 Tim Woods SR-4 Union (N.Y.) 9:23.99 12:11.99 12:29.99 9:11.99 9:59.99 9:41.99 11:11.99
22 Andres Garcia Coleto FR-1 Rochester 10:31.35 10:31.35 7:55.02 8:01.03 10:01.28 7:18.94 11:07.42
23 Max Spence SR-4 Union (N.Y.) 9:34.77 11:17.63 11:53.93 12:30.23 10:05.02 9:58.97 12:54.43
24 James Adler FR-1 Hamilton 7:35.82 8:32.01 10:30.65 11:08.11 10:24.40 10:55.62 12:04.31
25 Connor Price SO-2 Le Moyne 13:30.15 10:09.18 13:36.43 9:06.38 10:28.02 13:05.03 13:05.03
26 Andrew Attori SR-4 Union (N.Y.) 8:11.47 12:07.63 7:58.71 13:43.37 10:38.27 11:03.80 11:10.19
27 Josh Paneto FR-1 Union (N.Y.) 11:13.80 11:13.80 14:15.73 13:55.52 11:13.80 8:05.14 9:26.00
  Justin Sommer SR-4 Oswego State DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Arden Kellner JR-3 Union (N.Y.) 10:01.22 7:25.35 8:09.88 9:16.68
9 Christopher Skeldon SO-2 Hamilton 9:34.39 12:12.06 9:34.39 9:23.12
11 Leo Orsini SO-2 Rochester 7:35.26 7:06.81 7:46.64 9:29.07
13 Zachary Lang JR-3 St. Lawrence 9:54.05 7:54.10 11:54.00 9:31.20
15 Collin Gwilt SO-2 Rochester 10:22.80 11:20.46 8:04.40 9:36.66
18 Francis Zuroski SO-2 Hamilton 11:41.61 12:28.00 11:41.61 9:39.84
19 Jean-Christophe Yahia FR-1 Rochester 10:13.91 12:00.16 9:50.29 9:50.29
20 Andrew Gutierrez JR-3 Rochester 7:06.21 11:02.99 12:31.78 9:51.95
21 Tim Woods SR-4 Union (N.Y.) 9:17.99 12:59.99 9:00.00 9:59.99
22 Andres Garcia Coleto FR-1 Rochester 7:36.98 8:31.09 7:42.99 10:01.28
23 Max Spence SR-4 Union (N.Y.) 8:46.37 11:35.78 12:36.28 10:05.02
24 James Adler FR-1 Hamilton 12:29.28 13:25.48 9:21.96 10:24.40
25 Connor Price SO-2 Le Moyne 8:22.42 8:34.98 8:47.54 10:28.02
26 Andrew Attori SR-4 Union (N.Y.) 7:39.56 12:20.40 11:42.10 10:38.27
27 Josh Paneto FR-1 Union (N.Y.) 13:35.30 12:21.18 12:41.40 11:13.80
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erich Wohl SR-4 Hamilton 9:02.16 11:06.86 8:45.90 7:30.00 9:02.16
2 Evan Page JR-3 St. Lawrence 9:07.99 8:29.63 6:29.08 6:45.52 11:19.51
3 Timothy Olmsted JR-3 Oswego State 9:10.61 9:16.12 6:30.94 10:49.72 9:32.64
4 Nick LeClair JR-3 Oswego State 9:13.10 6:49.30 8:50.98 6:27.17 11:03.72
5 Andrew Boyce SO-2 Oswego State 9:15.59 9:37.82 8:36.70 8:47.81 10:55.60
7 Andrew Faulstich JR-3 Rochester 9:19.41 7:33.13 6:31.59 7:44.31 12:01.64
8 Nate Conroy SR-4 Rochester 9:22.60 7:24.46 11:54.51 12:05.76 10:35.74
10 Ryley Robinson SO-2 Rochester 9:23.92 6:46.03 7:19.86 7:36.78 10:48.51
12 Christopher Dalke JR-3 Rochester 9:29.13 7:18.23 9:12.06 11:11.58 8:54.99
14 Ankur Desai JR-3 Rochester 9:31.87 7:31.78 11:20.53 9:54.75 9:43.31
16 Anthony Pane JR-3 Rochester 9:36.80 11:49.47 6:49.53 9:19.50 10:05.64
17 Garnet Remillard SO-2 St. Lawrence 9:39.34 9:16.17 9:33.55 9:33.55 12:15.77
  Justin Sommer SR-4 Oswego State DNF DNF DNF DNF DNF