January 13, 2018
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brenna McNamee SR-4 Elizabethtown 13:24.75 8:01.59 10:40.00 9:49.31 10:33.66
2 Kierra Zack JR-3 Eastern 9:44.75 11:36.45 12:15.87 12:09.30 10:57.02
3 Irina Bukharin SR-4 Swarthmore 9:38.45 13:21.95 13:54.81 12:09.64 10:57.33
4 Colleen Kernan JR-3 Elizabethtown 13:15.64 12:22.60 11:29.56 14:02.05 11:03.03
5 Jenna Rea JR-3 Bridgewater (Va.) 13:18.19 13:04.66 8:27.33 11:09.67 11:16.43
6 Sarah Cardone JR-3 Widener 14:01.79 13:20.73 13:41.26 9:55.41 11:24.38
7 Jessica Schappelle JR-3 Widener 11:45.75 14:02.79 9:15.01 13:35.38 11:25.19
8 Emily Young SR-4 Bridgewater (Va.) 10:20.53 9:03.84 11:37.22 11:23.28 11:37.22
9 Hannah Gutow SO-2 Swarthmore 11:07.32 12:31.61 10:04.10 13:41.86 11:42.44
10 Emma Novak FR-1 Swarthmore 11:53.03 9:03.60 11:38.91 14:07.17 11:45.97
11 Emily Nelson SO-2 Elizabethtown 12:47.91 9:07.49 14:27.45 14:20.34 11:51.02
12 Siara Clos SO-2 Le Moyne 9:11.13 12:24.38 8:28.19 8:42.50 11:55.75
13 Jordan Carvell SO-2 Eastern 10:59.06 13:00.84 14:12.47 15:09.78 11:56.36
14 Samantha Merkel FR-1 McDaniel 14:57.03 10:49.07 13:51.39 13:14.93 12:09.29
15 Clarice Koehler JR-3 Eastern 15:41.81 10:57.08 9:58.67 14:06.90 12:10.08
16 Abby Sykes FR-1 York (Pa.) 8:37.22 14:54.05 8:37.22 12:55.83 12:18.88
17 Sidney Hinkle JR-3 Bridgewater (Va.) 10:13.91 9:36.93 15:24.57 15:54.15 12:19.65
18 Yoangelys Rijo-Cedeno FR-1 Millersville 9:33.32 14:53.48 13:53.91 15:00.92 12:24.56
19 Justine Itterly SO-2 Elizabethtown 14:17.55 10:11.47 11:48.41 11:11.13 12:25.69
20 Julia Murphy FR-1 Millersville 11:56.58 10:19.54 11:34.18 10:34.47 12:26.43
21 Alyssa Taylor SR-4 Elizabethtown 15:03.40 9:42.36 9:42.36 12:56.48 12:26.61
22 Tory Ranck FR-1 Millersville 11:49.34 8:42.67 11:19.47 11:34.41 12:26.67
23 Emily Bland FR-1 Millersville 8:52.62 10:37.64 9:00.12 15:37.70 12:30.16
24 Alexa Happ FR-1 Millersville 15:06.46 13:50.92 10:57.18 9:18.99 12:35.38
25 Kim Massa SR-4 York (Pa.) 10:27.91 13:24.03 11:13.86 11:52.14 12:45.74
26 Abigail Grehlinger SR-4 Franklin & Marshall 14:48.88 11:21.98 10:20.68 14:33.55 12:46.27
27 Emma Lane SO-2 Franklin & Marshall 9:43.49 12:17.03 15:28.97 13:56.84 12:47.74
28 Sarah Szukalski FR-1 York (Pa.) 12:34.11 14:29.54 15:46.49 16:24.96 12:49.50
29 Theresa Cummings FR-1 Eastern 13:00.85 14:18.16 16:45.05 15:27.74 12:53.11
30 Kelley Taylor FR-1 Millersville 9:50.96 15:17.54 15:25.31 15:25.31 12:57.57
31 Gemma Pascewicz FR-1 Millersville 14:25.43 16:56.29 10:51.06 13:21.91 13:13.97
32 Natalie Pietrowski FR-1 Millersville 11:31.35 10:19.00 9:30.77 17:25.06 13:23.89
33 Sydney Levin FR-1 Millersville 14:09.53 13:53.03 9:53.85 13:44.78 13:44.78
34 Marissa Bennici SO-2 Alvernia 15:43.79 13:14.77 16:33.46 9:47.80 13:47.88
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Samantha Merkel FR-1 McDaniel 12:09.29 12:53.05 12:16.59
15 Clarice Koehler JR-3 Eastern 12:10.08 9:29.47 10:57.08
16 Abby Sykes FR-1 York (Pa.) 12:18.88 13:03.22 10:42.83
17 Sidney Hinkle JR-3 Bridgewater (Va.) 12:19.65 11:05.69 8:52.55
18 Yoangelys Rijo-Cedeno FR-1 Millersville 12:24.56 11:39.89 15:08.37
20 Julia Murphy FR-1 Millersville 12:26.43 10:41.93 12:56.29
22 Tory Ranck FR-1 Millersville 12:26.67 10:19.74 13:48.81
23 Emily Bland FR-1 Millersville 12:30.16 10:30.14 12:37.67
24 Alexa Happ FR-1 Millersville 12:35.38 14:51.35 12:12.72
25 Kim Massa SR-4 York (Pa.) 12:45.74 13:08.72 12:38.09
26 Abigail Grehlinger SR-4 Franklin & Marshall 12:46.27 9:27.04 13:24.59
27 Emma Lane SO-2 Franklin & Marshall 12:47.74 15:28.97 13:18.45
28 Sarah Szukalski FR-1 York (Pa.) 12:49.50 13:27.98 13:58.76
29 Theresa Cummings FR-1 Eastern 12:53.11 10:57.15 13:16.31
30 Kelley Taylor FR-1 Millersville 12:57.57 13:52.00 14:15.33
31 Gemma Pascewicz FR-1 Millersville 13:13.97 11:06.94 11:38.70
32 Natalie Pietrowski FR-1 Millersville 13:23.89 12:11.54 10:19.00
33 Sydney Levin FR-1 Millersville 13:44.78 16:21.49 16:13.24
34 Marissa Bennici SO-2 Alvernia 13:47.88 10:12.64 9:47.80
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brenna McNamee SR-4 Elizabethtown 10:33.66
2 Kierra Zack JR-3 Eastern 10:57.02
3 Irina Bukharin SR-4 Swarthmore 10:57.33
4 Colleen Kernan JR-3 Elizabethtown 11:03.03
5 Jenna Rea JR-3 Bridgewater (Va.) 11:16.43
6 Sarah Cardone JR-3 Widener 11:24.38
7 Jessica Schappelle JR-3 Widener 11:25.19
8 Emily Young SR-4 Bridgewater (Va.) 11:37.22
9 Hannah Gutow SO-2 Swarthmore 11:42.44
10 Emma Novak FR-1 Swarthmore 11:45.97
11 Emily Nelson SO-2 Elizabethtown 11:51.02
12 Siara Clos SO-2 Le Moyne 11:55.75
13 Jordan Carvell SO-2 Eastern 11:56.36
19 Justine Itterly SO-2 Elizabethtown 12:25.69
21 Alyssa Taylor SR-4 Elizabethtown 12:26.61