January 13, 2018
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Brandon Rothgaber   Unattached 22.50 25.78 23.43
0 Frank Cullen   Unattached 20.50 31.40 25.95
0 Devonte Williams   Unattached 19.45 17.83 23.15
1 Kendall Belser JR-3 Stevenson 21.01 21.46 22.83
2 Alex Galloway JR-3 Bridgewater (Va.) 25.60 24.45 22.85
3 Joshua Mitchell JR-3 Stevenson 19.03 29.24 23.20
4 Mitch Schlegel SR-4 Elizabethtown 29.94 20.66 23.21
5 Ean Mann FR-1 Elizabethtown 16.74 30.41 23.57
6 Dereck Davis FR-1 Stevenson 18.17 30.44 23.59
7 Nick Shaffer SO-2 Gwynedd-Mercy 16.54 26.69 23.62
8 Dante Johnson JR-3 Cheyney 28.44 20.39 23.70
9 Adil Belagaumi SO-2 Swarthmore 24.27 23.79 23.79
10 Michael Cusatis FR-1 Cheyney 17.89 22.72 24.17
11 Nick Winch JR-3 Elizabethtown 21.05 31.21 24.19
12 Ahmad Grinnage FR-1 Eastern 24.19 17.90 24.19
13 Morgan Cheatham JR-3 Stevenson 30.16 26.76 24.32
14 Martin Frempong SO-2 Gwynedd-Mercy 22.20 23.91 24.39
15 Nicholas Kattato FR-1 Le Moyne 20.05 28.12 24.45
16 William Cooney FR-1 Thaddeus Stevens 17.19 26.76 24.55
17 Mikyas Kisi SO-2 McDaniel 26.28 26.53 24.56
18 Gavin Patterson FR-1 Thaddeus Stevens 17.25 22.66 24.63
19 Maxwell Smith FR-1 York (Pa.) 31.71 17.84 24.77
20 Bradley Vasilik SR-4 Elizabethtown 18.17 21.90 24.88
21 Malcolm Hayward JR-3 Stevenson 21.42 18.68 24.90
22 Hassan Beatire FR-1 Thaddeus Stevens 30.05 27.05 25.04
23 Blaine Lewis-Thompson FR-1 Cheyney 28.25 28.25 25.22
24 Sam Weidorfer SO-2 York (Pa.) 27.81 28.06 25.28
25 Matthew Van Hessewijk FR-1 Elizabethtown 26.08 24.82 25.32
26 Dylan Bennett JR-3 Alvernia 23.15 26.96 25.43
27 A.J. Calabrese FR-1 Elizabethtown 29.18 23.29 25.59
28 Sean Cole SR-4 Gwynedd-Mercy 20.48 25.85 25.59
29 Nicholas Salatino JR-3 Franklin & Marshall 28.43 26.89 25.61
30 Elliot Hernandez SR-4 Le Moyne 33.12 28.24 25.67
31 Josh Starkey SO-2 York (Pa.) 23.73 20.12 25.79
32 Brandon Higgins FR-1 Gwynedd-Mercy 23.17 33.06 26.03
33 Matthew Strubinger FR-1 Elizabethtown 22.43 21.39 26.08
34 James Harte FR-1 Gwynedd-Mercy 27.82 29.67 26.49
35 Alex West SO-2 McDaniel 19.77 34.73 26.71
36 Waleed Butt FR-1 Franklin & Marshall 25.44 26.79 27.06
37 Dante Sarracino SO-2 Elizabethtown 23.80 35.70 27.67
38 Raphael Louis SO-2 Franklin & Marshall 31.00 31.27 27.92
39 Jacob Kegg FR-1 Eastern 22.02 36.89 28.59
40 Anthony Carter FR-1 Elizabethtown 38.41 26.89 29.54
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Devonte Williams   Unattached 20.61 23.62 18.52 29.17 23.15 23.62
0 Brandon Rothgaber   Unattached 21.33 17.11 21.79 30.46 23.43 25.54
1 Kendall Belser JR-3 Stevenson 23.98 28.08 18.27 21.69 22.83 19.64
2 Alex Galloway JR-3 Bridgewater (Va.) 17.60 25.82 16.23 24.45 22.85 29.02
7 Nick Shaffer SO-2 Gwynedd-Mercy 29.77 18.19 19.61 30.47 23.62 28.35
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Mitch Schlegel SR-4 Elizabethtown 28.78 20.20 23.68 23.21 23.45 22.05
6 Dereck Davis FR-1 Stevenson 25.72 18.40 18.17 23.59 18.40 24.54
13 Morgan Cheatham JR-3 Stevenson 26.51 27.24 23.35 24.32 27.49 30.40
16 William Cooney FR-1 Thaddeus Stevens 22.10 29.71 25.78 24.55 19.64 21.12
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Joshua Mitchell JR-3 Stevenson 27.15 25.99 23.20
5 Ean Mann FR-1 Elizabethtown 24.75 16.74 23.57
10 Michael Cusatis FR-1 Cheyney 24.42 31.43 24.17
12 Ahmad Grinnage FR-1 Eastern 28.55 19.11 24.19
17 Mikyas Kisi SO-2 McDaniel 22.84 28.25 24.56
21 Malcolm Hayward JR-3 Stevenson 30.63 23.91 24.90
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Dante Johnson JR-3 Cheyney 23.70 23.94
18 Gavin Patterson FR-1 Thaddeus Stevens 24.63 31.28
22 Hassan Beatire FR-1 Thaddeus Stevens 25.04 21.54
23 Blaine Lewis-Thompson FR-1 Cheyney 25.22 25.98
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Frank Cullen   Unattached 25.95 26.21 32.18 21.28
9 Adil Belagaumi SO-2 Swarthmore 23.79 21.18 20.70 19.75
11 Nick Winch JR-3 Elizabethtown 24.19 28.55 28.55 22.50
15 Nicholas Kattato FR-1 Le Moyne 24.45 26.65 27.39 22.74
26 Dylan Bennett JR-3 Alvernia 25.43 23.40 30.77 21.87
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Martin Frempong SO-2 Gwynedd-Mercy 22.44 24.39 22.20 29.52
19 Maxwell Smith FR-1 York (Pa.) 18.58 24.77 31.71 26.26
20 Bradley Vasilik SR-4 Elizabethtown 20.65 24.88 18.91 21.90
25 Matthew Van Hessewijk FR-1 Elizabethtown 32.16 25.32 18.99 31.40
28 Sean Cole SR-4 Gwynedd-Mercy 21.76 25.59 18.94 18.68
32 Brandon Higgins FR-1 Gwynedd-Mercy 33.84 26.03 29.42 23.95
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Sam Weidorfer SO-2 York (Pa.) 20.73 22.00 20.73 25.28 24.78 19.22
30 Elliot Hernandez SR-4 Le Moyne 33.38 32.60 26.96 25.67 31.58 20.54
34 James Harte FR-1 Gwynedd-Mercy 27.29 19.61 29.41 26.49 34.44 31.53
37 Dante Sarracino SO-2 Elizabethtown 22.69 20.48 23.25 27.67 33.76 27.40
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 A.J. Calabrese FR-1 Elizabethtown 25.59 18.43 28.15 18.17 30.71 29.43 21.24
29 Nicholas Salatino JR-3 Franklin & Marshall 25.61 28.94 17.93 25.87 27.41 22.54 21.00
31 Josh Starkey SO-2 York (Pa.) 25.79 22.18 32.24 29.92 22.70 29.40 31.21
33 Matthew Strubinger FR-1 Elizabethtown 26.08 20.09 20.87 19.82 24.78 19.30 25.82
35 Alex West SO-2 McDaniel 26.71 24.58 23.51 33.66 19.77 28.58 21.10
38 Raphael Louis SO-2 Franklin & Marshall 27.92 27.64 30.16 25.41 30.72 29.04 30.16
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
36 Waleed Butt FR-1 Franklin & Marshall 19.49 19.22 21.38 27.06
39 Jacob Kegg FR-1 Eastern 33.45 20.59 30.60 28.59
40 Anthony Carter FR-1 Elizabethtown 26.59 28.66 21.27 29.54