February 22-23, 2018
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Darin Lau SR-4 Wis.-Eau Claire 9:28.69 7:12.81 6:57.71 6:07.38 7:37.97 8:23.26 9:03.52 10
2 Walker Rynes SR-4 Wis.-Platteville 8:45.47 10:07.09 7:23.84 6:07.32 7:54.45 8:30.16 6:37.93 8
3 Patrick Treacy JR-3 Wis.-Eau Claire 6:33.01 10:43.11 6:33.01 7:49.57 6:48.32 8:30.40 6:58.53 6
4 Mike Friedman JR-3 Wis.-Stout 11:00.61 10:34.60 11:16.21 7:11.74 8:24.56 8:40.16 10:08.59 5
5 Matt Stelmasek SO-2 Wis.-Stevens Point 11:17.43 9:38.43 6:41.25 9:38.43 8:15.05 8:41.10 8:51.53 4
6 Austin Zajkowski SR-4 Wis.-La Crosse 9:50.07 9:23.96 6:57.75 8:26.52 8:21.30 8:42.18 7:55.19 3
7 Michael Juarez FR-1 Wis.-Oshkosh 7:29.20 9:34.56 6:10.85 6:21.30 7:44.87 8:42.32 9:29.33 2
8 Brendon Paucek SR-4 Wis.-Eau Claire 11:16.61 8:34.01 9:10.73 8:13.03 8:28.77 8:44.50 6:43.87 1
9 David Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 6:44.01 10:45.36 7:52.22 9:47.65 8:55.18 8:44.68 9:21.41 -
10 Robert Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 11:06.74 9:05.99 6:49.50 9:21.74 8:55.49 8:44.99 7:10.50 -
11 Matt Bourland FR-1 Wis.-La Crosse 7:26.46 10:35.54 10:25.04 10:30.29 7:47.47 8:45.24 11:01.81 -
12 Logan Steinhoff SR-4 Wis.-Platteville 8:43.75 6:42.07 8:33.17 11:01.30 6:52.66 8:49.04 9:10.21 -
13 Brett Harms SR-4 Wis.-Whitewater 10:57.53 6:37.70 10:20.41 9:06.17 6:58.91 8:50.26 9:16.78 -
14 Lucas Weber FR-1 Wis.-Oshkosh 9:33.34 10:31.74 10:37.05 8:29.64 10:15.81 8:50.87 10:15.81 -
15 Alex Winn FR-1 Wis.-Eau Claire 11:25.21 10:32.10 9:38.98 9:49.60 10:53.34 8:51.17 9:17.73 -
16 Joe Van Grinsven JR-3 Wis.-Stout 11:26.81 6:18.02 7:37.88 10:33.57 7:27.23 8:52.41 7:53.85 -
17 Mike Fifield SO-2 Wis.-Stout 11:22.56 8:42.59 11:17.23 8:37.26 6:39.94 8:53.25 10:50.57 -
18 Tyler Ellefson SO-2 Wis.-Stout 7:39.26 6:35.18 7:55.28 11:34.23 10:51.51 8:54.02 10:03.45 -
19 Chris Pahnke FR-1 Wis.-La Crosse 7:29.29 8:12.08 9:53.70 8:22.77 10:15.09 8:54.86 9:59.05 -
20 Trevor Blum SR-4 Wis.-Stout 7:45.33 7:56.03 10:20.44 6:19.75 9:37.65 8:54.86 9:16.26 -
21 Zach Zimmerman SR-4 Wis.-Stout 8:51.40 10:54.85 9:55.81 11:05.59 11:21.69 8:56.76 7:52.35 -
22 Dylan Lueck FR-1 Wis.-Eau Claire 10:45.80 7:37.44 8:09.73 9:19.69 10:51.18 8:58.16 11:39.61 -
23 Nicolas Zolondek SO-2 Wis.-Stout 6:31.88 10:45.77 8:05.71 10:18.18 8:05.71 9:11.94 11:07.85 -
24 Bennett Krueger SR-4 Wis.-Oshkosh 7:29.26 10:08.49 10:53.99 8:20.44 12:02.23 9:28.68 7:29.26 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Patrick Treacy JR-3 Wis.-Eau Claire 9:26.55 7:29.16 8:30.40 8:35.51 8:40.61 9:31.65 9:06.13 6
7 Michael Juarez FR-1 Wis.-Oshkosh 7:50.09 9:29.33 8:42.32 7:18.75 9:29.33 8:21.43 9:55.45 2
9 David Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 7:10.24 8:39.44 8:44.68 7:25.98 7:57.46 9:47.65 7:52.22 -
10 Robert Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 8:18.74 6:49.50 8:44.99 9:11.24 7:31.50 9:16.49 9:42.74 -
12 Logan Steinhoff SR-4 Wis.-Platteville 9:57.82 11:27.76 8:49.04 8:54.33 9:20.79 7:08.53 11:11.88 -
14 Lucas Weber FR-1 Wis.-Oshkosh 6:22.23 6:38.16 8:50.87 10:26.43 6:48.77 6:11.61 9:33.34 -
15 Alex Winn FR-1 Wis.-Eau Claire 7:20.88 8:45.86 8:51.17 8:56.49 7:58.06 10:00.23 6:38.38 -
16 Joe Van Grinsven JR-3 Wis.-Stout 9:56.30 7:27.23 8:52.41 10:44.22 7:43.20 10:22.92 8:57.74 -
17 Mike Fifield SO-2 Wis.-Stout 10:45.24 8:05.26 8:53.25 11:22.56 9:14.58 6:29.28 6:34.61 -
18 Tyler Ellefson SO-2 Wis.-Stout 10:03.45 11:02.19 8:54.02 6:24.50 9:36.75 8:59.36 9:47.43 -
20 Trevor Blum SR-4 Wis.-Stout 10:41.84 9:10.91 8:54.86 8:17.42 7:23.94 9:43.00 10:20.44 -
21 Zach Zimmerman SR-4 Wis.-Stout 10:33.38 9:39.70 8:56.76 6:53.31 6:15.74 9:45.07 10:49.48 -
22 Dylan Lueck FR-1 Wis.-Eau Claire 6:54.39 6:32.86 8:58.16 8:58.16 8:58.16 6:49.01 6:27.48 -
23 Nicolas Zolondek SO-2 Wis.-Stout 9:39.54 10:18.18 9:11.94 6:26.36 10:34.74 11:02.33 6:26.36 -
24 Bennett Krueger SR-4 Wis.-Oshkosh 9:17.31 7:12.20 9:28.68 11:05.36 11:11.05 10:19.87 12:02.23 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Darin Lau SR-4 Wis.-Eau Claire 8:18.23 8:23.26 10
2 Walker Rynes SR-4 Wis.-Platteville 10:58.11 8:30.16 8
4 Mike Friedman JR-3 Wis.-Stout 8:29.76 8:40.16 5
5 Matt Stelmasek SO-2 Wis.-Stevens Point 6:20.41 8:41.10 4
6 Austin Zajkowski SR-4 Wis.-La Crosse 10:52.73 8:42.18 3
8 Brendon Paucek SR-4 Wis.-Eau Claire 8:54.99 8:44.50 1
11 Matt Bourland FR-1 Wis.-La Crosse 9:27.26 8:45.24 -
13 Brett Harms SR-4 Wis.-Whitewater 7:30.73 8:50.26 -
19 Chris Pahnke FR-1 Wis.-La Crosse 10:36.49 8:54.86 -