March 17, 2018
|
Illinois-Armory - Champaign, IL
|
200m (Flat)

Girls' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Bloom Twp. Constance Daniel, Janea Gardner, Sonia Velazquez, Allysa Fryer 1:46.99 1:58.65 1:24.75 1:45.93 10
2 Urbana Ayana Kelley-Weathers, Jyana Anderson, Shyanee Bufford, Diamonasia Taylor 1:48.98 1:58.60 1:43.64 1:46.84 8
3 Belleville East Carina Chalmers, Essence Winters, Aalihah Thomas, Sunnie Collins 1:57.00 1:39.67 1:52.67 1:48.33 6
4 Morgan Park Nalon Hurdle, Wyneshia Rodgers, Jazmine Maxwell, Brieona Cousins 2:00.30 2:16.70 1:34.05 1:49.36 5
5 Evanston Township Gabrielle Calixte, Maia Hadaway, Kaila Holland, Chassa Pratt 2:12.44 1:37.94 2:24.68 1:51.29 4
6 Marion Jaidyn Porter, M Liyah Williams, Heaven Lawrence, Marissa Holmes 2:03.98 1:24.89 1:55.04 1:51.69 3
7 Kankakee Jaylin Green, Jocelynn Crowell, Tajai Martin, Brianna Hardy 1:52.25 1:32.05 1:42.15 1:52.25 2
8 Lane Tech Amira Hardman, Josephine Aladesuru, Deanna James, Sarah Olojo 2:24.99 2:24.99 1:31.04 1:52.39 1
9 Madison Janiya Collins, Tisia Watson, Tamia Anderson, Laniya Johnson 1:35.57 2:22.79 1:47.94 1:52.43 -
10 Triad Faith Grapperhaus, Alexa Seger, Kyleigh Barton, Sydney Hartoin 2:06.31 1:24.58 2:05.18 1:52.77 -
11 Edwardsville Alexis Boykin, Jaydi Swanson, Rachel Kubicek, Kymel Bell 1:29.13 2:23.29 2:14.26 1:52.82 -
12 Rantoul Jaz-Meon McClyde, Tanaya Young, Remi Chipman, Lovenya Perry 1:54.08 2:06.51 2:24.58 1:52.95 -
13 Rock Island E'Dereka Newsone, Davionna Hearn, Dyashia Colvin, Joniaa Ballard 1:23.73 1:42.96 1:40.70 1:53.14 -
14 Newton Ana Rodriquez, Alex Haarman, Abby Stone, Brooklyn Herman 2:11.92 1:19.61 2:13.06 1:53.72 -
15 Shepard Deani Dunigan, Rainah Folk, Dontrea Betts, Mariah Lynch 2:11.31 1:52.88 1:41.36 1:55.18 -
16 Normal Victoria Maddox, Kailah Carter, Gabby Menefee, Alaysia Crawford 2:17.98 1:36.24 2:16.83 1:55.95 -
17 Granite City Martaejia Murphy, ShaNyah Bursey, Cheyenne Bradshaw, DaiQuanik Smith 1:43.69 1:28.54 2:13.98 1:56.50 -
18 Deerfield Carly Fisher, Hannah Cohen, Julia Jackson, Liza Bluman 2:20.27 1:55.73 1:58.06 1:56.89 -
19 Alton Marquette Jessica Cutts, Kennedie Koetzle, Grace Dennis, Brooklyn Taylor 2:14.44 1:28.85 1:37.03 1:56.90 -
20 Olympia Sadie Donaldson, Nicholle Schuerman, Morgan Aldridge, Jordan Jumper 2:31.48 2:09.17 1:50.38 1:57.42 -
21 Judah Christian Lyndon Pelmore, Jenna Barnhart, Linda Jancola, Katie Limentato 1:44.63 1:37.49 1:32.74 1:58.89 -
22 Freeburg Jade Ferrell, Jamie Hock, Brandy Stambaugh, Megan Weilmuenster 2:14.65 2:21.80 2:32.53 1:59.16 -
23 PORTA Maggie Gibbs, Emma Sutton, Rileigh Rennecker, Isabel Hudspeth 1:48.54 2:01.95 1:52.20 2:01.95 -
24 Manual Makiah Guyton, Aaliyah Burnett, Makyla Jackson, Jaiah Thornton 2:20.81 2:02.44 2:02.44 2:02.44 -
25 Goode STEM Academy Shakara Roberts, Armonee Cooke, Elizabeth Garrott, Mia Barber 2:03.85 2:12.69 2:39.23 2:06.37 -
26 North Lawndale Prep Martavia Patterson, Toniqua Carter, Tyra Johnson, Thalia Smith 1:59.08 1:45.99 2:13.47 2:10.85 -
27 Althoff Catholic Morgan Wills, Elizabeth Pearson, Annie Pearson, Kaya Peterson 2:33.50 2:28.20 1:48.51 2:12.32 -
  Lanphier Jaylen Muldrow, Ashley Farmer, N'Dia Jackson, Martrice Brooks DQ DQ DQ DQ -
Girls' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
16 Normal Maddox, Carter, Menefee, Crawford 2:28.42 1:55.95 -
19 Alton Marquette Cutts, Koetzle, Dennis, Taylor 1:56.90 1:56.90 -
20 Olympia Donaldson, Schuerman, Aldridge, Jumper 2:00.95 1:57.42 -
23 PORTA Gibbs, Sutton, Rennecker, Hudspeth 1:29.03 2:01.95 -
24 Manual Guyton, Burnett, Jackson, Thornton 1:29.39 2:02.44 -
25 Goode STEM Academy Roberts, Cooke, Garrott, Barber 1:33.52 2:06.37 -
Girls' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
15 Shepard Dunigan, Folk, Betts, Lynch 1:55.18 2:28.59 -
17 Granite City Murphy, Bursey, Bradshaw, Smith 1:56.50 1:26.21 -
21 Judah Christian Pelmore, Barnhart, Jancola, Limentato 1:58.89 1:57.71 -
22 Freeburg Ferrell, Hock, Stambaugh, Weilmuenster 1:59.16 1:30.57 -
Girls' 4 x 200 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Madison Collins, Watson, Anderson, Johnson 1:34.45 1:52.43 1:18.71 1:43.44 2:12.67 -
14 Newton Rodriquez, Haarman, Stone, Herman 1:35.53 1:53.72 1:25.29 1:48.04 1:57.14 -
18 Deerfield Fisher, Cohen, Jackson, Bluman 1:28.84 1:56.89 1:26.50 1:41.70 1:51.05 -
27 Althoff Catholic Wills, Pearson, Pearson, Peterson 2:20.26 2:12.32 2:38.79 2:38.79 2:00.42 -
Girls' 4 x 200 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
6 Marion Porter, Williams, Lawrence, Holmes 1:30.47 1:51.69 1:41.64 3
10 Triad Grapperhaus, Seger, Barton, Hartoin 1:46.01 1:52.77 1:52.77 -
11 Edwardsville Boykin, Swanson, Kubicek, Bell 1:58.47 1:52.82 2:18.77 -
12 Rantoul McClyde, Young, Chipman, Perry 1:52.95 1:52.95 1:59.73 -
26 North Lawndale Prep Patterson, Carter, Johnson, Smith 2:20.01 2:10.85 2:46.18 -
Girls' 4 x 200 Relay Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
3 Belleville East Chalmers, Winters, Thomas, Collins 1:42.92 1:55.92 1:48.33 1:32.08 6
4 Morgan Park Hurdle, Rodgers, Maxwell, Cousins 1:25.30 1:29.68 1:49.36 2:12.33 5
5 Evanston Township Calixte, Hadaway, Holland, Pratt 1:49.07 1:34.60 1:51.29 2:24.68 4
7 Kankakee Green, Crowell, Martin, Hardy 2:03.48 1:54.50 1:52.25 2:03.48 2
13 Rock Island Newsone, Hearn, Colvin, Ballard 1:33.91 2:08.98 1:53.14 1:49.75 -
Girls' 4 x 200 Relay Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Bloom Twp. Daniel, Gardner, Velazquez, Fryer 2:06.06 1:53.35 1:15.21 1:45.93 10
2 Urbana Kelley-Weathers, Anderson, Bufford, Taylor 1:47.91 1:16.93 2:10.35 1:46.84 8
8 Lane Tech Hardman, Aladesuru, James, Olojo 1:29.92 2:09.25 1:51.27 1:52.39 1
  Lanphier Muldrow, Farmer, Jackson, Brooks DQ DQ DQ DQ -