January 13, 2018
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Noah Dolhare Senior Providence Day School 4:28.02 4:25.34 3:07.62 4:57.51
2 Brandon Hernandez Senior Brown, A. L. 4:30.08 5:26.80 4:13.88 5:07.90
3 Elliott Schultz Senior Providence 4:35.24 3:18.18 4:04.97 5:46.81
4 Ben Armentrout Sophomore Atkins 4:39.22 3:32.21 4:33.64 4:58.77
5 Lucus Brown Junior Queens Grant 4:40.18 3:58.16 5:25.01 4:12.17
6 Marshall Williamson Senior Myers Park 4:40.19 4:14.98 3:35.75 4:54.20
7 Ethan Mathis Freshman Chapel Hill 4:40.30 5:36.36 4:37.50 4:59.93
8 Jamie Rodriguez Junior Croatan 4:40.31 5:50.39 4:48.72 6:04.41
9 Ben Hawley Freshman Chapel Hill 4:41.41 5:20.81 5:57.39 4:49.86
10 Stephen Wood Senior Unattached 4:43.92 4:07.01 5:32.19 5:15.16
11 Silas Buckner Senior Chapel Hill 4:44.84 4:59.09 4:53.39 5:33.27
12 Nathan Richards Senior Franklin 4:45.38 4:28.26 5:45.31 3:45.45
13 Andrew Santos Senior Charlotte Catholic 4:45.76 5:00.05 3:20.04 5:08.62
14 Christian Landis Freshman Providence Day School 4:45.86 4:25.85 5:48.75 4:17.28
15 David Hargitt Senior Britt, Jack 4:46.16 4:00.38 4:11.82 3:51.79
16 Morgan Stalker Junior Unattached 4:46.55 4:46.55 3:37.78 4:32.23
17 Kevin McLaughlin Senior Unattached 4:46.96 4:26.88 5:12.79 5:52.96
18 Kamare Watson Freshman Beddingfield 4:47.58 3:55.82 5:47.98 6:05.23
19 Grayson Jones Senior Franklin 4:48.06 5:02.47 5:51.44 4:16.38
20 Andrew Inman Senior Forestview 4:48.62 5:03.06 3:45.13 3:30.70
21 Will Coye Junior Brevard 4:49.38 4:34.92 6:07.52 4:03.08
22 Max Thomas Junior Mount Tabor 4:49.83 3:31.58 4:20.85 5:27.51
23 Andrew Fisher Senior Unattached 4:50.37 5:28.12 4:27.14 5:57.16
24 Zachary Clark Sophomore Cleveland 4:51.27 3:26.81 4:36.71 4:51.27
25 Walker Lezotte Junior Cuthbertson 4:52.46 3:56.90 6:14.35 5:39.26
26 Spencer Baldwin Freshman Reagan 4:54.55 4:01.54 3:43.86 5:26.95
27 Andrew Riolo Sophomore Providence Day School 4:56.28 3:51.10 4:56.28 4:44.43
28 Damien Gonzalez Sophomore Mooresville 4:56.32 4:53.36 4:02.99 5:17.07
29 Jacob Guzi Freshman Myers Park 4:56.87 6:20.00 5:08.75 3:45.63
30 Matthew Ferrara Sophomore Mooresville 4:57.50 3:49.08 4:18.83 4:03.95
31 Samuel Gunter Junior Unattached 4:58.15 6:15.67 3:40.63 5:10.08
32 Grant Schreiber Junior West Henderson 4:58.57 5:19.47 4:01.85 4:28.72
33 Michael Lillywhite Junior Mallard Creek 4:59.28 6:14.10 4:35.34 4:14.39
34 Aaron Rovnak Freshman Franklin Academy 4:59.81 4:20.84 4:32.83 5:14.80
35 Ian Wessner Senior Comm. School of Davidson 5:00.06 3:33.05 4:27.06 5:09.07
36 Samuel Pomper Junior Mount Tabor 5:00.20 4:33.19 5:45.23 6:27.26
37 Oliver Nazarian Sophomore Charlotte Catholic 5:01.90 4:25.68 5:41.15 4:34.73
38 David Broud Sophomore Providence 5:05.24 5:38.82 5:47.98 5:20.51
39 Benjamin Smid Sophomore Unattached 5:05.66 5:42.34 5:39.29 5:14.83
40 Harrison Figan Senior Mount Tabor 5:06.42 4:17.40 6:32.22 5:40.13
41 Dylan Sasser Sophomore Brevard 5:06.61 5:34.21 5:15.81 4:29.82
42 Kevin Lin Freshman Reagan 5:06.63 6:26.36 5:46.50 6:32.49
43 Jay Irwin Sophomore Reagan 5:06.66 3:43.87 3:37.73 4:08.40
44 Spencer Barnes Senior Unattached 5:06.88 4:45.40 6:38.95 5:03.82
45 Bronson Valley Sophomore Pine Lake Prep 5:07.47 4:02.91 6:05.89 5:59.74
46 Connor Selle Sophomore Myers Park 5:09.85 3:36.90 6:02.53 6:33.51
47 Ryan Musil Junior Unattached 5:11.22 5:42.35 6:44.59 6:19.69
48 Matthew Liano Senior Unattached 5:11.53 6:16.96 5:48.92 5:52.03
49 Tiwan Woodard Senior Beddingfield 5:12.54 5:03.17 4:22.54 6:36.93
50 Bill Hamilton Sophomore Mooresville 5:14.54 3:43.33 4:24.22 5:08.25
51 Chirstopher Upton Freshman R-S Central 5:15.30 4:21.70 6:30.98 3:40.71
52 Quenton Frank Junior Unattached 5:15.57 5:28.20 5:02.95 4:37.71
53 Nehemiah Jantomaso Freshman Unattached 5:15.63 6:50.32 5:56.67 5:12.48
54 David Kitterman Sophomore Hopewell 5:17.40 4:42.49 6:30.41 4:10.75
55 Gabe Blackwelder Freshman Brown, A. L. 5:18.09 4:08.11 4:55.83 5:56.26
56 Matthew White Senior South Mecklenburg 5:18.63 4:49.96 6:38.29 6:31.92
57 Zachary Dumiane Sophomore Sun Valley 5:19.43 4:02.77 5:03.46 5:13.05
58 Ethan Stamey Freshman Franklin 5:19.56 3:53.28 4:25.24 4:47.61
59 Foster Harris Sophomore Charlotte Country Day 5:19.85 6:33.42 4:28.68 5:10.26
60 Austin Cornett Junior Bunker Hill 5:21.44 4:01.08 6:03.23 4:17.16
61 Elek Wyble Freshman Surry Central 5:22.50 5:51.53 5:51.53 3:52.20
62 Nathan Dice Sophomore Unattached 5:23.82 3:59.63 6:05.92 4:28.77
63 Ryan Duffy Freshman Unattached 5:24.69 6:23.14 5:47.42 6:03.66
  Brien Pittman Senior Unattached DNF DNF DNF DNF
  Quintyn Bobb Senior Franklin Academy DNF DNF DNF DNF
  Ian Waugh Sophomore Brown, A. L. DNF DNF DNF DNF
  Russell Sammons Junior Unattached DNF DNF DNF DNF
  Samuel Crawford Junior Unattached DNF DNF DNF DNF
  William Ingram Freshman Franklin Academy DNF DNF DNF DNF
  William Allen Sophomore Charlotte Country Day DNF DNF DNF DNF
  Carson Maske Freshman Hopewell DNF DNF DNF DNF
  Cameron Roberts Sophomore Southern Guilford DNF DNF DNF DNF
  Alejandro Pichardo Junior Forestview DNF DNF DNF DNF
  Quinn Schreiber Sophomore West Henderson DNF DNF DNF DNF
  Alexander Barden Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
34 Aaron Rovnak Freshman Franklin Academy 3:32.87 4:59.81 6:14.77 5:29.80
54 David Kitterman Sophomore Hopewell 5:14.23 5:17.40 4:52.01 6:46.28
59 Foster Harris Sophomore Charlotte Country Day 4:47.87 5:19.85 5:26.25 6:33.42
63 Ryan Duffy Freshman Unattached 4:16.51 5:24.69 4:00.27 7:02.10
  Quintyn Bobb Senior Franklin Academy DNF DNF DNF DNF
  William Ingram Freshman Franklin Academy DNF DNF DNF DNF
  Cameron Roberts Sophomore Southern Guilford DNF DNF DNF DNF
  Alejandro Pichardo Junior Forestview DNF DNF DNF DNF
  Carson Maske Freshman Hopewell DNF DNF DNF DNF
  Ian Waugh Sophomore Brown, A. L. DNF DNF DNF DNF
  William Allen Sophomore Charlotte Country Day DNF DNF DNF DNF
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
42 Kevin Lin Freshman Reagan 3:37.71 6:20.23 5:31.16 5:06.63
43 Jay Irwin Sophomore Reagan 5:37.33 4:11.47 6:17.20 5:06.66
45 Bronson Valley Sophomore Pine Lake Prep 5:35.15 5:16.70 6:27.42 5:07.47
48 Matthew Liano Senior Unattached 5:52.03 4:55.96 6:29.42 5:11.53
49 Tiwan Woodard Senior Beddingfield 4:19.41 6:02.55 6:40.06 5:12.54
50 Bill Hamilton Sophomore Mooresville 6:33.18 3:55.91 5:36.56 5:14.54
51 Chirstopher Upton Freshman R-S Central 5:12.15 6:43.59 6:49.89 5:15.30
53 Nehemiah Jantomaso Freshman Unattached 6:37.70 5:56.67 6:18.76 5:15.63
55 Gabe Blackwelder Freshman Brown, A. L. 3:58.57 5:08.55 4:08.11 5:18.09
56 Matthew White Senior South Mecklenburg 6:38.29 6:19.17 6:54.22 5:18.63
57 Zachary Dumiane Sophomore Sun Valley 4:18.74 3:59.58 4:02.77 5:19.43
58 Ethan Stamey Freshman Franklin 3:43.70 4:34.83 5:57.91 5:19.56
61 Elek Wyble Freshman Surry Central 5:16.05 6:30.23 6:36.68 5:22.50
62 Nathan Dice Sophomore Unattached 5:20.59 5:20.59 4:28.77 5:23.82
  Quinn Schreiber Sophomore West Henderson DNF DNF DNF DNF
  Brien Pittman Senior Unattached DNF DNF DNF DNF
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Lucus Brown Junior Queens Grant 4:40.18 3:24.54 4:06.56 3:46.95 5:19.41 4:28.98 4:06.56
26 Spencer Baldwin Freshman Reagan 4:54.55 6:14.08 3:46.81 3:32.08 4:01.54 3:49.75 6:17.03
28 Damien Gonzalez Sophomore Mooresville 4:56.32 4:44.47 5:37.81 5:02.25 5:46.70 6:25.22 3:42.24
29 Jacob Guzi Freshman Myers Park 4:56.87 5:05.78 5:35.47 4:21.25 6:25.94 3:42.66 4:15.31
30 Matthew Ferrara Sophomore Mooresville 4:57.50 3:34.20 5:21.30 6:02.95 3:52.05 5:48.08 4:03.95
31 Samuel Gunter Junior Unattached 4:58.15 4:07.47 4:01.51 3:34.67 4:31.32 5:30.95 3:58.52
36 Samuel Pomper Junior Mount Tabor 5:00.20 5:45.23 5:12.21 3:33.15 5:48.24 3:45.15 4:12.17
37 Oliver Nazarian Sophomore Charlotte Catholic 5:01.90 5:10.96 3:40.39 5:20.02 4:25.68 4:25.68 4:37.75
38 David Broud Sophomore Providence 5:05.24 5:26.61 5:05.24 5:32.72 5:51.03 4:01.14 6:00.19
39 Benjamin Smid Sophomore Unattached 5:05.66 3:37.02 5:45.40 4:07.59 6:09.85 4:25.93 5:57.63
40 Harrison Figan Senior Mount Tabor 5:06.42 5:27.87 6:35.29 3:43.69 5:46.26 6:01.58 4:17.40
41 Dylan Sasser Sophomore Brevard 5:06.61 5:49.54 4:14.49 4:05.29 4:23.69 3:49.96 4:45.15
46 Connor Selle Sophomore Myers Park 5:09.85 6:11.82 6:14.92 4:26.48 4:32.67 4:04.79 4:04.79
52 Quenton Frank Junior Unattached 5:15.57 4:09.30 6:21.84 4:50.33 6:21.84 5:15.57 6:18.69
  Samuel Crawford Junior Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Russell Sammons Junior Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Ethan Mathis Freshman Chapel Hill 3:55.46 5:08.33 3:19.02 4:40.30 5:25.15 4:23.49
9 Ben Hawley Freshman Chapel Hill 5:57.39 4:58.30 5:18.00 4:41.41 3:22.62 5:57.39
10 Stephen Wood Senior Unattached 4:32.57 4:01.34 4:35.41 4:43.92 6:03.42 4:32.57
12 Nathan Richards Senior Franklin 5:08.21 3:28.33 4:33.97 4:45.38 4:08.28 3:22.62
15 David Hargitt Senior Britt, Jack 3:37.49 4:03.24 4:23.27 4:46.16 4:06.10 6:06.29
16 Morgan Stalker Junior Unattached 3:43.51 4:20.76 5:38.13 4:46.55 4:12.17 5:20.94
19 Grayson Jones Senior Franklin 5:51.44 4:42.30 3:56.21 4:48.06 6:14.48 4:07.74
21 Will Coye Junior Brevard 3:48.61 5:06.75 5:32.79 4:49.38 6:16.20 3:45.72
22 Max Thomas Junior Mount Tabor 6:05.19 5:39.11 3:34.48 4:49.83 3:31.58 5:39.11
25 Walker Lezotte Junior Cuthbertson 6:05.58 3:36.42 4:23.22 4:52.46 4:20.29 4:08.59
27 Andrew Riolo Sophomore Providence Day School 5:49.61 3:45.18 4:17.77 4:56.28 4:35.54 5:19.99
32 Grant Schreiber Junior West Henderson 5:37.39 5:34.40 3:43.93 4:58.57 3:34.97 5:58.29
33 Michael Lillywhite Junior Mallard Creek 4:53.30 4:23.37 3:53.44 4:59.28 4:29.36 3:53.44
44 Spencer Barnes Senior Unattached 6:08.26 5:34.50 4:42.33 5:06.88 6:20.54 5:37.57
47 Ryan Musil Junior Unattached 3:50.31 5:57.91 5:51.68 5:11.22 4:30.77 4:12.09
60 Austin Cornett Junior Bunker Hill 6:19.30 4:01.08 6:32.16 5:21.44 4:49.30 4:13.94
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Noah Dolhare Senior Providence Day School 4:28.02
2 Brandon Hernandez Senior Brown, A. L. 4:30.08
3 Elliott Schultz Senior Providence 4:35.24
4 Ben Armentrout Sophomore Atkins 4:39.22
6 Marshall Williamson Senior Myers Park 4:40.19
8 Jamie Rodriguez Junior Croatan 4:40.31
11 Silas Buckner Senior Chapel Hill 4:44.84
13 Andrew Santos Senior Charlotte Catholic 4:45.76
14 Christian Landis Freshman Providence Day School 4:45.86
17 Kevin McLaughlin Senior Unattached 4:46.96
18 Kamare Watson Freshman Beddingfield 4:47.58
20 Andrew Inman Senior Forestview 4:48.62
23 Andrew Fisher Senior Unattached 4:50.37
24 Zachary Clark Sophomore Cleveland 4:51.27
35 Ian Wessner Senior Comm. School of Davidson 5:00.06
  Alexander Barden Sophomore Unattached DNS