February 18, 2018
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Zawadi Brown JR-3 Limestone 8.85 7.63 7.63 7.71 10
2 Sydney McCoy FR-1 Mount Olive 9.26 7.65 7.81 7.81 8
3 Lyric King SO-2 Southern Wesleyan 7.56 7.79 7.87 7.33 6
4 Ly'Ric Bolden SO-2 Limestone 9.92 7.81 8.83 6.10 5
5 Tyaisha Gant FR-1 Converse 6.36 7.94 9.06 10.01 4
6 Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 6.19 8.03 7.07 10.44 3
7 Amy Barton SR-4 Southern Wesleyan 9.83 8.05 8.22 9.91 2
8 Jami Lewis SO-2 Southern Wesleyan 9.47 8.16 8.90 8.25 1

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Amy Barton SR-4 Southern Wesleyan 7.80
  Jami Lewis SO-2 Southern Wesleyan 7.86
  Lyric King SO-2 Southern Wesleyan 7.78
  Sydney McCoy FR-1 Mount Olive 7.66
  Tunisia Prince SR-4 Mount Olive 8.33
  Cyani Wheeler SO-2 Mount Olive 8.14
  Luisa Stutzke FR-1 Mount Olive 8.27
  Ly'Ric Bolden SO-2 Limestone 7.86
  Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 8.06
  Zawadi Brown JR-3 Limestone 7.66
  Tyaisha Gant FR-1 Converse 7.89
  Isis Smith FR-1 King 8.53
  Shekinah Wilder JR-3 North Greenville DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
  Lyric King SO-2 Southern Wesleyan 7.78 10.12
  Sydney McCoy FR-1 Mount Olive 7.66 7.97
  Tunisia Prince SR-4 Mount Olive 8.33 10.25
  Cyani Wheeler SO-2 Mount Olive 8.14 5.70
  Ly'Ric Bolden SO-2 Limestone 7.86 5.58
  Tyaisha Gant FR-1 Converse 7.89 9.08
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
  Amy Barton SR-4 Southern Wesleyan 9.44 7.49 7.80 7.49 7.80
  Jami Lewis SO-2 Southern Wesleyan 8.26 7.39 6.21 9.83 7.86
  Luisa Stutzke FR-1 Mount Olive 7.28 9.35 10.76 5.88 8.27
  Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 5.97 7.42 8.63 10.40 8.06
  Zawadi Brown JR-3 Limestone 6.67 9.96 5.52 6.74 7.66
  Isis Smith FR-1 King 6.91 8.28 7.94 7.17 8.53
  Shekinah Wilder JR-3 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Amy Barton SR-4 Southern Wesleyan 25.23 25.99 30.28 10
2 Jami Lewis SO-2 Southern Wesleyan 25.49 25.75 29.32 8
3 Ly'Ric Bolden SO-2 Limestone 25.96 21.81 27.00 6
4 Lyric King SO-2 Southern Wesleyan 26.06 33.10 31.80 5
5 Sydney McCoy FR-1 Mount Olive 26.30 31.83 22.10 4
6 Destiny Massey FR-1 Southern Wesleyan 26.34 19.50 21.08 3
7 Tyaisha Gant FR-1 Converse 26.54 30.79 27.07 2
8 Neyasha Honorable SO-2 King 26.57 22.06 21.53 1
9 Zawadi Brown JR-3 Limestone 26.72 32.07 27.26 -
10 Kieora Nichols FR-1 Mount Olive 26.84 34.63 31.41 -
11 Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 27.00 34.29 19.98 -
12 Isis Smith FR-1 King 27.74 33.57 24.97 -
13 Maya McQune SO-2 Belmont Abbey 27.85 30.36 24.79 -
14 Andrea Mills FR-1 Barton 28.12 21.38 31.78 -
15 Millie McCoy FR-1 Lees-McRae 28.60 32.32 22.88 -
16 Sarah Scism JR-3 North Greenville 29.43 35.91 35.03 -
17 Rebeckah Goras SO-2 Lees-McRae 29.44 23.26 21.50 -
18 Genevieve Hicken JR-3 Belmont Abbey 30.52 35.10 22.89 -
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Sarah Scism JR-3 North Greenville 27.37 29.73 37.97 29.43 27.37 -
17 Rebeckah Goras SO-2 Lees-McRae 22.97 35.04 32.09 29.44 24.44 -
18 Genevieve Hicken JR-3 Belmont Abbey 37.54 30.52 34.80 30.52 35.10 -
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Isis Smith FR-1 King 27.74 -
14 Andrea Mills FR-1 Barton 28.12 -
15 Millie McCoy FR-1 Lees-McRae 28.60 -
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Destiny Massey FR-1 Southern Wesleyan 26.34 26.34 3
7 Tyaisha Gant FR-1 Converse 26.54 21.77 2
8 Neyasha Honorable SO-2 King 26.57 29.23 1
13 Maya McQune SO-2 Belmont Abbey 27.85 31.20 -
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Jami Lewis SO-2 Southern Wesleyan 31.36 25.49 32.12 8
5 Sydney McCoy FR-1 Mount Olive 32.09 26.30 32.35 4
10 Kieora Nichols FR-1 Mount Olive 31.94 26.84 29.53 -
11 Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 34.83 27.00 23.76 -
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Amy Barton SR-4 Southern Wesleyan 25.23 31.04 18.67 10
3 Ly'Ric Bolden SO-2 Limestone 25.96 25.19 29.60 6
4 Lyric King SO-2 Southern Wesleyan 26.06 26.59 33.62 5
9 Zawadi Brown JR-3 Limestone 26.72 23.25 20.31 -

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jami Lewis SO-2 Southern Wesleyan 1:10.85 46.66 1:06.24 48.96 50.69 44.93 57.60 10
2 Amy Barton SR-4 Southern Wesleyan 40.98 1:06.74 1:00.30 43.32 43.91 1:00.89 58.54 8
3 Kieora Nichols FR-1 Mount Olive 1:11.75 50.23 1:09.96 58.00 56.21 57.40 59.79 6
4 Neyasha Honorable SO-2 King 1:06.05 1:11.45 46.23 1:04.85 44.43 1:09.05 1:00.04 5
5 Brittany Beckford FR-1 Mount Olive 45.60 1:16.00 1:03.84 1:05.06 43.78 51.68 1:00.80 4
6 Mictasha Mickle JR-3 Mount Olive 1:02.10 58.45 1:08.19 1:00.28 44.45 55.40 1:00.88 3
7 Lakonka Choptovy-Collins SR-4 Limestone 1:06.47 1:14.40 46.96 46.96 1:00.98 57.33 1:00.98 2
8 Marie Smith FR-1 Converse 47.31 1:06.96 1:09.42 1:13.72 1:03.28 55.29 1:01.43 1
9 Emily Beisecker SO-2 North Greenville 44.86 1:15.59 54.69 59.61 1:03.91 54.69 1:01.45 -
10 Kaitlyn Gearing SR-4 Lees-McRae 50.49 48.64 1:12.66 52.95 43.72 1:12.66 1:01.57 -
11 Leah Austin SR-4 North Greenville 44.96 53.58 1:00.35 44.96 1:00.97 59.12 1:01.58 -
12 Brittany Edwards FR-1 North Greenville 1:07.76 1:07.76 52.98 44.36 1:15.77 55.44 1:01.60 -
13 Alexis Mitchell SO-2 Limestone 1:16.37 1:02.09 1:02.09 1:10.17 1:03.96 1:03.96 1:02.09 -
14 Katrice Hunter JR-3 Southern Wesleyan 1:19.87 1:17.36 52.83 49.06 49.69 1:06.67 1:02.89 -
15 Andrea Mills FR-1 Barton 54.93 1:20.08 1:15.45 1:09.49 46.33 57.58 1:06.18 -
16 Rachel Graham FR-1 King 1:19.76 1:15.74 1:23.11 1:18.42 47.59 48.26 1:07.02 -
17 Millie McCoy FR-1 Lees-McRae 1:19.35 1:29.18 1:16.54 1:10.22 49.16 51.97 1:10.22 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Andrea Mills FR-1 Barton 1:10.82 1:06.18 1:02.88 -
16 Rachel Graham FR-1 King 1:27.13 1:07.02 1:27.13 -
17 Millie McCoy FR-1 Lees-McRae 1:24.27 1:10.22 1:20.05 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Marie Smith FR-1 Converse 1:06.96 1:01.43 1:14.33 1:05.73 50.99 1:06.35 1:04.51 1
13 Alexis Mitchell SO-2 Limestone 49.68 1:02.09 58.37 57.75 44.71 44.09 1:13.27 -
14 Katrice Hunter JR-3 Southern Wesleyan 1:14.84 1:02.89 59.12 1:14.84 1:02.89 1:14.21 1:16.73 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Neyasha Honorable SO-2 King 46.23 56.44 48.64 51.04 1:00.04 5
11 Leah Austin SR-4 North Greenville 1:01.58 57.89 1:13.90 56.04 1:01.58 -
12 Brittany Edwards FR-1 North Greenville 51.75 53.60 44.97 1:18.85 1:01.60 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Mictasha Mickle JR-3 Mount Olive 1:12.45 1:00.88 52.97 47.49 1:05.15 1:04.54 3
7 Lakonka Choptovy-Collins SR-4 Limestone 1:16.84 1:00.98 51.23 1:16.23 59.15 1:03.42 2
9 Emily Beisecker SO-2 North Greenville 44.25 1:01.45 48.55 1:13.13 47.94 57.15 -
10 Kaitlyn Gearing SR-4 Lees-McRae 1:09.58 1:01.57 1:00.34 1:12.66 48.03 54.80 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jami Lewis SO-2 Southern Wesleyan 1:04.52 1:03.36 58.18 57.60 10
2 Amy Barton SR-4 Southern Wesleyan 42.15 54.45 1:12.59 58.54 8
3 Kieora Nichols FR-1 Mount Olive 1:08.16 55.61 1:14.74 59.79 6
5 Brittany Beckford FR-1 Mount Olive 48.04 57.76 57.76 1:00.80 4

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Celine Ritter FR-1 Mount Olive 2:32.60 2:20.00 2:56.40 10
2 Sharon Kiptoo SR-4 Barton 1:46.21 2:25.49 1:56.40 8
3 Julia Otranto JR-3 Belmont Abbey 1:43.56 2:25.86 2:09.82 6
4 Julia Bridges SR-4 Mount Olive 2:12.55 2:28.93 2:15.53 5
5 Miniya Reese FR-1 Limestone 2:54.76 2:30.65 2:14.08 4
6 Hayley Singletary JR-3 Southern Wesleyan 2:16.23 2:33.06 2:56.02 3
7 Victoria Davies SR-4 North Greenville 2:19.80 2:33.62 3:04.35 1.5
7 Tiffany Hutson SR-4 Limestone 3:19.71 2:33.62 3:07.42 1.5
9 Keyanna Williams FR-1 Southern Wesleyan 2:14.99 2:38.81 3:15.34 -
10 Audrey McCormick SO-2 King 3:00.75 2:39.95 2:51.15 -
11 Rachel Graham FR-1 King 2:40.72 2:49.17 3:28.08 -
  Gemma Guzman FR-1 Belmont Abbey DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Victoria Davies SR-4 North Greenville 2:33.62 2:24.41 2:35.16 3:01.28 3:10.49 3:18.17 2:04.44 1.5
11 Rachel Graham FR-1 King 2:49.17 2:30.57 3:29.77 3:06.09 2:37.33 3:31.47 2:59.32 -
  Gemma Guzman FR-1 Belmont Abbey DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Celine Ritter FR-1 Mount Olive 2:36.80 2:20.00 10
2 Sharon Kiptoo SR-4 Barton 2:06.58 2:25.49 8
3 Julia Otranto JR-3 Belmont Abbey 2:38.99 2:25.86 6
4 Julia Bridges SR-4 Mount Olive 1:53.19 2:28.93 5
5 Miniya Reese FR-1 Limestone 2:24.63 2:30.65 4
6 Hayley Singletary JR-3 Southern Wesleyan 2:25.41 2:33.06 3
7 Tiffany Hutson SR-4 Limestone 3:01.28 2:33.62 1.5
9 Keyanna Williams FR-1 Southern Wesleyan 3:15.34 2:38.81 -
10 Audrey McCormick SO-2 King 3:02.35 2:39.95 -

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Leah Hanle SO-2 Mount Olive 6:06.41 5:27.84 4:23.56 4:39.63 5:21.41 4:42.84 5:56.77 10
2 Celine Ritter FR-1 Mount Olive 4:59.00 5:21.50 3:45.05 4:42.92 5:21.50 6:38.66 4:55.78 8
3 Sharon Kiptoo SR-4 Barton 4:23.12 6:26.55 3:57.13 5:24.83 5:24.83 5:02.10 5:24.83 6
4 Meredith Lorient SO-2 Mount Olive 3:52.49 3:49.21 4:21.96 4:35.05 5:27.44 6:00.19 5:07.80 5
5 Shona Blades JR-3 Mount Olive 6:18.95 5:22.93 5:19.64 4:36.80 5:29.52 6:32.13 7:05.08 4
6 Jadyn Slaughter FR-1 North Greenville 4:02.54 4:53.78 5:48.44 5:48.44 5:41.60 6:19.18 7:24.08 3
7 Kaleigh Roach JR-3 North Greenville 6:30.48 6:13.35 4:44.30 4:44.30 5:42.52 6:47.60 5:32.25 2
8 Hannah Kusmierz SO-2 King 6:23.06 5:55.20 4:45.55 6:09.13 5:48.23 7:32.70 5:23.86 1
9 Elise Tanner JR-3 Mount Olive 5:44.77 6:30.04 7:11.83 4:14.23 5:48.25 5:51.74 5:16.91 -
10 Abbigail Pierce SR-4 King 7:05.19 5:58.42 7:19.24 4:48.14 5:51.39 6:58.16 4:41.12 -
11 Hanan Balawi SO-2 Southern Wesleyan 5:03.14 5:35.24 4:23.91 5:53.07 5:56.63 5:24.54 4:38.18 -
12 Sarah Reeves JR-3 Southern Wesleyan 6:30.12 4:10.53 4:21.27 7:41.70 5:57.90 5:29.27 6:15.80 -
13 Autumn Stone SR-4 Converse 7:11.48 7:29.45 6:21.14 4:33.27 5:59.56 7:47.43 7:40.24 -
14 Hannah Zenker SO-2 Belmont Abbey 4:44.12 5:20.08 6:42.80 7:25.96 5:59.64 4:15.35 7:04.38 -
15 Meghan Araldi SO-2 Barton 7:52.52 4:42.05 6:35.60 7:04.90 6:06.29 4:49.37 5:07.69 -
16 Jamie Colon SR-4 Lees-McRae 6:04.69 7:39.83 6:40.37 6:56.22 6:36.40 8:23.43 8:31.36 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Abbigail Pierce SR-4 King 5:37.34 6:19.51 7:33.30 4:05.98 6:26.53 5:51.39 -
12 Sarah Reeves JR-3 Southern Wesleyan 7:02.33 6:51.59 7:13.06 4:14.11 4:35.59 5:57.90 -
15 Meghan Araldi SO-2 Barton 4:49.37 7:26.88 7:01.24 5:44.32 4:27.40 6:06.29 -
16 Jamie Colon SR-4 Lees-McRae 8:35.32 7:51.72 8:35.32 7:55.68 7:51.72 6:36.40 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Leah Hanle SO-2 Mount Olive 5:14.99 5:21.41 5:53.56 6:25.70 6:54.62 6:09.63 4:01.06 10
2 Celine Ritter FR-1 Mount Olive 5:11.86 5:21.50 6:51.52 6:57.95 5:24.72 3:57.91 4:20.42 8
3 Sharon Kiptoo SR-4 Barton 6:26.55 5:24.83 6:49.29 5:50.82 6:00.57 3:50.63 6:36.30 6
4 Meredith Lorient SO-2 Mount Olive 4:28.50 5:27.44 6:10.01 5:30.72 6:32.93 5:30.72 5:04.52 5
5 Shona Blades JR-3 Mount Olive 5:36.11 5:29.52 4:13.73 6:28.84 5:55.89 5:42.70 5:22.93 4
6 Jadyn Slaughter FR-1 North Greenville 5:45.02 5:41.60 6:22.60 5:48.44 4:46.95 6:32.84 4:53.78 3
7 Kaleigh Roach JR-3 North Greenville 6:33.90 5:42.52 6:37.33 6:27.05 7:21.85 5:49.37 5:39.10 2
8 Hannah Kusmierz SO-2 King 6:19.57 5:48.23 4:14.21 5:06.45 7:11.81 5:06.45 6:54.40 1
9 Elise Tanner JR-3 Mount Olive 4:49.05 5:48.25 5:34.32 4:14.23 5:34.32 5:58.70 5:09.95 -
11 Hanan Balawi SO-2 Southern Wesleyan 5:03.14 5:56.63 6:35.86 4:41.74 4:13.21 7:18.66 4:52.44 -
13 Autumn Stone SR-4 Converse 6:35.52 5:59.56 5:55.97 4:29.67 7:18.67 7:11.48 6:42.71 -
14 Hannah Zenker SO-2 Belmont Abbey 5:34.47 5:59.64 6:14.03 6:32.01 6:39.20 4:18.94 6:06.84 -

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Julia Bridges SR-4 Mount Olive 11:07.56 10
2 Meredith Lorient SO-2 Mount Olive 11:10.00 8
3 Celine Ritter FR-1 Mount Olive 11:10.44 6
4 Shona Blades JR-3 Mount Olive 11:10.76 5
5 Leah Hanle SO-2 Mount Olive 11:11.04 4
6 Annie Hetzel SO-2 Belmont Abbey 11:19.26 3
7 Sarah Rutto JR-3 Limestone 11:25.50 2
8 Elise Tanner JR-3 Mount Olive 11:35.76 1
9 Kyra Hood FR-1 Southern Wesleyan 11:36.24 -
10 Jessica Glenn FR-1 Mount Olive 11:47.82 -
11 Hannah Kusmierz SO-2 King 11:51.22 -
12 Hope Whisman SO-2 North Greenville 11:53.67 -
13 Cori Small SO-2 North Greenville 12:18.77 -
14 Jordyn Halvorsen JR-3 Lees-McRae 12:24.56 -
15 Sarah Bowman SO-2 Lees-McRae 13:00.55 -
  Emily Sutherland FR-1 King DNS   

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shona Blades JR-3 Mount Olive 19:02.25 10
2 Leah Hanle SO-2 Mount Olive 19:02.66 8
3 Meredith Lorient SO-2 Mount Olive 19:02.70 6
4 Sarah Rutto JR-3 Limestone 19:11.92 5
5 Elise Tanner JR-3 Mount Olive 19:41.06 4
6 Jessica Glenn FR-1 Mount Olive 19:45.90 3
7 Hannah Kusmierz SO-2 King 19:46.44 2
8 Hope Whisman SO-2 North Greenville 19:51.42 1
9 Jamie Connelly FR-1 Converse 20:03.93 -
10 Meghan Araldi SO-2 Barton 20:05.57 -
11 Judith Melly SR-4 Barton 22:06.77 -
  Hailey Willingham SR-4 North Greenville DNS   
  Emily Sutherland FR-1 King DNS   

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Skylar Julian JR-3 Southern Wesleyan 10.26 8.77 7.72 10
2 Jasmine Watson FR-1 Barton 9.62 8.82 11.21 8
3 Malak Kafi SO-2 Mount Olive 6.98 8.83 7.16 6
4 Chyna Campbell FR-1 Southern Wesleyan 8.43 8.87 9.41 5
5 Dasia Sanders JR-3 Converse 6.24 8.91 9.72 4
6 Millie Klefsaas FR-1 North Greenville 6.36 8.95 7.16 3
7 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 9.20 9.38 10.42 2
8 Mictasha Mickle JR-3 Mount Olive 11.34 9.53 11.15 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Skylar Julian JR-3 Southern Wesleyan 8.88
2 Malak Kafi SO-2 Mount Olive 8.90
3 Dasia Sanders JR-3 Converse 8.98
4 Chyna Campbell FR-1 Southern Wesleyan 8.98
5 Jasmine Watson FR-1 Barton 9.02
6 Millie Klefsaas FR-1 North Greenville 9.15
7 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 9.29
8 Mictasha Mickle JR-3 Mount Olive 9.57
9 Luisa Stutzke FR-1 Mount Olive 9.75
10 Daeja Belton FR-1 Converse 9.95
11 kemani Agnew FR-1 Converse 9.95
12 Savannah Lamb SO-2 Belmont Abbey 10.06
13 Makayla Estep SR-4 Lees-McRae 10.26
14 Ashley Caldwell FR-1 Belmont Abbey 10.44
15 Ashley Miller SO-2 King 10.47
16 Rebeckah Goras SO-2 Lees-McRae 10.51
17 Haley Hartzog FR-1 King 11.24
  Courtney Ricks JR-3 Barton DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Skylar Julian JR-3 Southern Wesleyan 8.88 7.20 10.48 9.51 7.73 10.84
2 Malak Kafi SO-2 Mount Olive 8.90 8.28 11.22 9.62 10.51 7.84
8 Mictasha Mickle JR-3 Mount Olive 9.57 8.81 9.00 7.09 7.09 11.30
10 Daeja Belton FR-1 Converse 9.95 9.76 7.86 11.25 7.27 11.05
13 Makayla Estep SR-4 Lees-McRae 10.26 12.21 10.26 11.08 10.06 7.70
16 Rebeckah Goras SO-2 Lees-McRae 10.51 7.89 7.57 12.51 11.35 11.35
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jasmine Watson FR-1 Barton 7.94 7.94 9.20 9.02 11.73
6 Millie Klefsaas FR-1 North Greenville 6.59 6.59 8.06 9.15 10.34
11 kemani Agnew FR-1 Converse 7.77 11.45 8.76 9.95 8.26
12 Savannah Lamb SO-2 Belmont Abbey 9.36 8.56 8.76 10.06 7.95
15 Ashley Miller SO-2 King 8.80 7.54 10.26 10.47 11.31
  Courtney Ricks JR-3 Barton DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Dasia Sanders JR-3 Converse 8.36 6.83 7.73 8.98 8.62 11.14 11.41
4 Chyna Campbell FR-1 Southern Wesleyan 6.65 7.64 11.41 8.98 6.65 10.78 8.89
7 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 8.09 9.11 8.74 9.29 7.25 11.34 9.48
9 Luisa Stutzke FR-1 Mount Olive 10.44 12.48 12.00 9.75 10.05 12.58 8.10
14 Ashley Caldwell FR-1 Belmont Abbey 11.49 9.19 7.94 10.44 11.49 8.88 10.65
17 Haley Hartzog FR-1 King 11.47 10.57 8.21 11.24 11.81 8.32 12.59

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Southern Wesleyan Shavon Fields, Lyric King, Jordan Hargrave, Jami Lewis 4:50.02 4:15.90 3:24.72 4:03.71 4:13.46 5:07.08 4:13.46 10
2 Mount Olive Brittany Beckford, Malak Kafi, Kieora Nichols, Mictasha Mickle 4:45.14 4:15.90 5:04.64 4:03.71 3:27.16 5:14.39 4:30.52 8
3 North Greenville Emily Beisecker, Leah Austin, Shekinah Wilder, Brittany Edwards 4:26.05 4:18.52 4:13.50 4:10.99 4:36.09 3:38.37 4:26.05 6
4 Converse kemani Agnew, Daeja Belton, Mackenzie Fogle, Tyaisha Gant 3:31.90 4:55.61 5:40.08 4:21.60 3:16.20 5:21.77 5:08.69 5
5 Limestone Ly'Ric Bolden, Lakonka Choptovy-Collins, Zawadi Brown, Miniya Reese 4:11.44 4:03.42 3:12.60 4:27.49 3:12.60 3:58.07 4:22.14 4
6 Lees-McRae Kaitlyn Gearing, Jordyn Halvorsen, Rebeckah Goras, Millie McCoy 3:54.80 3:25.11 5:48.15 4:29.88 5:13.06 4:56.87 3:14.32 3
7 King Neyasha Honorable, Audrey McCormick, Abbigail Pierce, Rachel Graham 4:53.17 5:31.17 5:47.46 4:31.45 4:09.74 4:34.17 5:06.74 2
8 Barton Andrea Mills, Jasmine Watson, Meghan Araldi, Sharon Kiptoo 3:19.53 3:25.00 4:57.93 4:33.33 3:27.73 4:33.33 3:22.27 1
9 Belmont Abbey Savannah Lamb, Genevieve Hicken, Hayley Russell, Jillian Culbertson 3:33.86 3:36.75 5:23.67 4:48.99 3:39.64 5:32.34 5:35.23 -

Women's Distance Medley Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Belmont Abbey Julia Otranto, Maya McQune, Hannah Zenker, Annie Hetzel 12:14.59 16:48.10 13:56.18 13:01.47 12:30.22 10:09.55 10
2 North Greenville Jadyn Slaughter, Sarah Flook, Victoria Davies, Kaleigh Roach 15:54.14 11:23.80 10:36.09 13:15.11 9:16.58 15:30.28 8
3 Southern Wesleyan Hayley Singletary, Sarah Reeves, Shavon Fields, Hanan Balawi 13:13.99 11:52.13 14:11.29 13:38.54 14:44.03 14:52.21 6
4 Limestone Mikayla Plummer, Alexis Mitchell, Miniya Reese, Tiffany Hutson 13:06.90 15:37.58 9:54.36 13:57.12 11:01.33 14:55.72 5
5 Mount Olive Julia Bridges, Cyani Wheeler, Celine Ritter, Lena Kaster 16:46.76 14:49.30 16:55.15 13:58.96 15:06.08 11:44.73 4
6 King Abbigail Pierce, Rachel Graham, Audrey McCormick, Kirstin Barton 15:41.64 15:50.12 16:15.57 14:08.32 15:33.16 10:19.28 3
7 Converse Autumn Stone, Abigail Jolley , Elizabeth Noland, Mackenzie Fogle 17:10.95 17:45.03 18:10.59 14:12.02 18:10.59 13:46.46 2
8 Lees-McRae Sarah Bowman, Millie McCoy, Jordyn Halvorsen, Jamie Colon 16:17.16 10:36.50 14:20.62 14:56.47 16:53.02 10:54.43 1

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 1.42m 1.37m 1.67m 5' 5.75" 10
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    O
  • 1.62
    XO
  • 1.67
    O
  • 1.72
    XXX
2 Brittany Beckford FR-1 Mount Olive 1.70m 1.29m 1.57m 5' 1.75" 8
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.62
    XXX
3 Paige Peterson FR-1 Southern Wesleyan 2.03m 1.81m 1.57m 5' 1.75" 5.5
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    XXO
  • 1.62
    XXX
3 Tierra Johnson FR-1 Southern Wesleyan 1.19m 1.10m 1.57m 5' 1.75" 5.5
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXO
  • 1.62
    XXX
5 Kaitlyn Gearing SR-4 Lees-McRae 1.88m 1.28m 1.52m 4' 11.75" 4
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
6 Brantley Ussery SO-2 Limestone 1.64m 1.46m 1.52m 4' 11.75" 3
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
7 Shania Riffle SR-4 Mount Olive 1.38m 1.28m 1.52m 4' 11.75" 2
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXO
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    XXX
8 Dominique Hill SO-2 Converse 1.85m 1.55m 1.52m 4' 11.75" 1
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXO
  • 1.57
    XXX
9 Nia Smith FR-1 Converse 1.51m 1.46m 1.42m 4' 7.75" -
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
  Kiunah Fye SR-4 Southern Wesleyan NH NH NH NH   
  Cyerra Carter FR-1 Mount Olive NH NH NH NH   
  • 1.42
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Millie Klefsaas FR-1 North Greenville 3.46m 3.36m 11' 0.25" 10
  • 2.52
    PPP
  • 2.67
    PPP
  • 2.82
    O
  • 2.97
    PPP
  • 3.12
    O
  • 3.36
    XXO
  • 3.51
    XXX
2 Kristin Frost SO-2 Converse 2.35m 2.97m 9' 9" 8
  • 2.52
    PPP
  • 2.67
    O
  • 2.82
    O
  • 2.97
    XO
  • 3.12
    XXX
3 Kamber Skeen SO-2 Mount Olive 2.40m 2.82m 9' 3" 6
  • 2.52
    O
  • 2.67
    XO
  • 2.82
    O
  • 2.97
    XXX
4 Chloe Maddox SR-4 Lees-McRae 1.79m 2.52m 8' 3.25" 5
  • 2.52
    O
  • 2.67
    XXX
  Haley McLaughlin FR-1 Southern Wesleyan NH NH NH   
  • 2.52
    PPP
  • 2.67
    PPP
  • 2.82
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 A'Miracle Scott FR-1 Southern Wesleyan 5.57m 18' 3.25" 10
  • 5.31  
  • 5.33  
  • 5.45  
  • 5.26  
  • 5.57  
  • 5.52  
2 Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 5.43m 17' 9.75" 8
  • 5.43  
  • 5.32  
  • 5.02  
  • 4.86  
  • 5.37  
  • FOUL  
3 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 5.39m 17' 8.25" 6
  • 5.17  
  • FOUL  
  • 5.39  
  • FOUL  
  • 5.17  
  • 4.93  
4 Shekinah Wilder JR-3 North Greenville 5.26m 17' 3.25" 5
  • 4.99  
  • 5.11  
  • 5.26  
  • 4.89  
  • 4.39  
  • 2.57  
5 Malak Kafi SO-2 Mount Olive 5.24m 17' 2.25" 4
  • 5.24  
  • FOUL  
  • 3.63  
  • 4.28  
  • 5.16  
  • 5.22  
6 Jabrea Smith FR-1 Limestone 5.21m 17' 1.25" 3
  • 5.15  
  • 5.21  
  • 4.92  
  • 5.01  
  • 5.01  
  • 4.94  
7 Kaitlyn Gearing SR-4 Lees-McRae 5.08m 16' 8" 2
  • FOUL  
  • 5.03  
  • 4.86  
  • 4.95  
  • 4.92  
  • 5.08  
8 Tunisia Prince SR-4 Mount Olive 5.07m 16' 7.75" 1
  • 4.93  
  • 4.97  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 2.76  
  • 5.07  
9 Dominique Hill SO-2 Converse 5.06m 16' 7.25" -
  • 5.05  
  • 5.03  
  • 4.91  
  • 5.06  
  • FOUL  
  • 5.00  
10 Sequoya Davis SR-4 Converse 4.97m 16' 3.75" -
  • 4.72  
  • 4.97  
  • 4.84  
  • 4.81  
  • 4.83  
  • 4.63  
11 Luisa Stutzke FR-1 Mount Olive 4.93m 16' 2.25" -
  • 4.77  
  • 4.83  
  • 4.93  
12 Natalie Nelson SR-4 Belmont Abbey 4.70m 15' 5" -
  • 4.65  
  • 4.70  
  • 4.64  
13 Llyric Mack SO-2 Mount Olive 4.66m 15' 3.5" -
  • 4.40  
  • 4.43  
  • 4.66  
14 Cyerra Carter FR-1 Mount Olive 4.63m 15' 2.25" -
  • 4.63  
  • 4.42  
  • 4.22  
15 Jasmine Watson FR-1 Barton 4.62m 15' 2" -
  • 4.46  
  • 4.62  
  • 4.56  
16 Serenity Hunt FR-1 Converse 4.60m 15' 1.25" -
  • 4.50  
  • 4.59  
  • 4.60  
17 Millie McCoy FR-1 Lees-McRae 4.54m 14' 10.75" -
  • 4.54  
  • 4.47  
  • 4.42  
18 Sarah Scism JR-3 North Greenville 4.39m 14' 5" -
  • 4.39  
  • 4.39  
  • 4.36  
19 Miriam Ross FR-1 Southern Wesleyan 4.32m 14' 2.25" -
  • 4.27  
  • 4.32  
  • 4.28  
20 Michiah Watts SO-2 King 4.31m 14' 1.75" -
  • 4.31  
  • 4.06  
  • FOUL  
21 Hayley Russell FR-1 Belmont Abbey 3.85m 12' 7.75" -
  • 3.85  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
7 Kaitlyn Gearing SR-4 Lees-McRae 6.30m 5.64m 3.76m 4.27m 5.08m 16' 8" 2
12 Natalie Nelson SR-4 Belmont Abbey 5.83m 4.75m 3.81m 4.37m 4.70m 15' 5" -
13 Llyric Mack SO-2 Mount Olive 4.61m 3.87m 4.05m 3.87m 4.66m 15' 3.5" -
15 Jasmine Watson FR-1 Barton 3.88m 4.30m 4.85m 4.11m 4.62m 15' 2" -
16 Serenity Hunt FR-1 Converse 5.98m 3.50m 4.28m 4.51m 4.60m 15' 1.25" -
17 Millie McCoy FR-1 Lees-McRae 5.81m 3.59m 4.81m 5.63m 4.54m 14' 10.75" -
18 Sarah Scism JR-3 North Greenville 3.07m 3.73m 4.35m 5.44m 4.39m 14' 5" -
19 Miriam Ross FR-1 Southern Wesleyan 3.59m 4.32m 4.19m 4.06m 4.32m 14' 2.25" -
20 Michiah Watts SO-2 King 5.30m 4.78m 5.60m 4.87m 4.31m 14' 1.75" -
21 Hayley Russell FR-1 Belmont Abbey 2.70m 2.73m 2.81m 5.01m 3.85m 12' 7.75" -
Women's Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 A'Miracle Scott FR-1 Southern Wesleyan 6.63m 6.41m 4.07m 6.91m 5.57m 5.68m 18' 3.25" 10
2 Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 6.03m 5.92m 6.24m 7.00m 5.43m 6.41m 17' 9.75" 8
3 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 6.63m 4.15m 4.96m 4.90m 5.39m 4.74m 17' 8.25" 6
4 Shekinah Wilder JR-3 North Greenville 4.31m 4.94m 6.47m 5.73m 5.26m 6.68m 17' 3.25" 5
5 Malak Kafi SO-2 Mount Olive 3.77m 4.35m 6.08m 5.45m 5.24m 5.97m 17' 2.25" 4
6 Jabrea Smith FR-1 Limestone 6.51m 6.10m 6.62m 5.57m 5.21m 5.37m 17' 1.25" 3
8 Tunisia Prince SR-4 Mount Olive 5.17m 5.53m 6.13m 3.65m 5.07m 4.36m 16' 7.75" 1
9 Dominique Hill SO-2 Converse 3.64m 6.12m 5.21m 4.55m 5.06m 6.02m 16' 7.25" -
10 Sequoya Davis SR-4 Converse 5.32m 4.27m 4.22m 3.58m 4.97m 4.32m 16' 3.75" -
11 Luisa Stutzke FR-1 Mount Olive 5.13m 3.89m 4.78m 4.58m 4.93m 3.80m 16' 2.25" -
14 Cyerra Carter FR-1 Mount Olive 6.02m 4.31m 4.26m 4.03m 4.63m 3.24m 15' 2.25" -

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 10.03m 11.40m 13.11m 9.69m 14.48m 11.63m 37' 5" 10
  • FOUL  
  • 10.95  
  • 11.14  
  • 11.40  
  • 11.09  
  • 11.17  
2 Shekinah Wilder JR-3 North Greenville 12.24m 11.33m 14.62m 9.63m 13.71m 14.50m 37' 2.25" 8
  • 11.10  
  • 11.02  
  • FOUL  
  • 10.99  
  • 11.33  
  • 11.16  
3 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 8.94m 11.32m 9.85m 12.11m 13.81m 9.85m 37' 1.75" 6
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.14  
  • 11.11  
  • 11.32  
  • FOUL  
4 Jordan Hargrave SR-4 Southern Wesleyan 10.26m 10.91m 13.75m 8.51m 12.33m 10.36m 35' 9.5" 5
  • FOUL  
  • 10.60  
  • 10.29  
  • 10.52  
  • 10.83  
  • 10.91  
5 Kaitlyn Gearing SR-4 Lees-McRae 11.33m 10.79m 12.08m 10.36m 9.93m 13.49m 35' 5" 4
  • 10.58  
  • 10.68  
  • 10.37  
  • 10.10  
  • 10.63  
  • 10.79  
6 Llyric Mack SO-2 Mount Olive 10.12m 10.77m 10.34m 13.03m 13.46m 11.85m 35' 4" 3
  • 10.77  
  • 10.47  
  • FOUL  
  • 10.66  
  • FOUL  
  • 10.72  
7 Tierra Johnson FR-1 Southern Wesleyan 12.98m 10.73m 11.27m 10.62m 13.20m 13.20m 35' 2.5" 2
  • 10.50  
  • 10.54  
  • 10.69  
  • 10.45  
  • 10.73  
  • 10.63  
8 Jabrea Smith FR-1 Limestone 12.11m 10.72m 8.04m 9.11m 9.97m 8.25m 35' 2" 1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.72  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Dea'Sha Pickens FR-1 Limestone 7.45m 10.49m 8.92m 12.27m 8.29m 13.11m 34' 5" -
  • 10.47  
  • FOUL  
  • 10.49  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
10 Bessie Reid FR-1 Converse 12.31m 10.43m 11.37m 11.37m 13.35m 9.28m 34' 2.75" -
  • 10.23  
  • 10.43  
  • 10.30  
11 Natalie Nelson SR-4 Belmont Abbey 12.48m 10.31m 8.76m 8.97m 12.78m 11.24m 33' 10" -
  • FOUL  
  • 10.31  
  • FOUL  
12 Cyerra Carter FR-1 Mount Olive 8.72m 10.26m 7.39m 7.49m 8.41m 13.34m 33' 8" -
  • 9.53  
  • 9.97  
  • 10.26  
13 Dominique Hill SO-2 Converse 12.99m 10.23m 13.09m 11.66m 12.07m 9.21m 33' 6.75" -
  • 10.20  
  • 10.22  
  • 10.23  
14 Amani McFadden JR-3 King 11.91m 10.09m 7.57m 8.78m 7.37m 12.11m 33' 1.25" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.09  
15 Sequoya Davis SR-4 Converse 12.38m 9.98m 11.28m 7.19m 11.98m 11.08m 32' 9" -
  • FOUL  
  • 9.98  
  • FOUL  
16 Katherine Rojas SO-2 Belmont Abbey 10.76m 9.96m 8.17m 6.97m 6.97m 9.76m 32' 8.25" -
  • 8.90  
  • 9.96  
  • 8.85  
17 Michiah Watts SO-2 King 11.19m 9.48m 7.96m 9.86m 10.71m 11.76m 31' 1.25" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.48  
18 Sarah Scism JR-3 North Greenville 11.63m 9.38m 9.19m 9.19m 10.51m 10.69m 30' 9.25" -
  • 9.38  
  • 9.17  
  • 9.35  
19 Rebeckah Goras SO-2 Lees-McRae 10.31m 9.37m 9.65m 11.81m 8.53m 9.00m 30' 9" -
  • 9.13  
  • 9.37  
  • 9.35  
Women's Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
4 Jordan Hargrave SR-4 Southern Wesleyan 13.31m 10.91m 35' 9.5" 5
9 Dea'Sha Pickens FR-1 Limestone 13.22m 10.49m 34' 5" -
11 Natalie Nelson SR-4 Belmont Abbey 10.41m 10.31m 33' 10" -
14 Amani McFadden JR-3 King 11.60m 10.09m 33' 1.25" -
15 Sequoya Davis SR-4 Converse 11.68m 9.98m 32' 9" -
16 Katherine Rojas SO-2 Belmont Abbey 10.96m 9.96m 32' 8.25" -
17 Michiah Watts SO-2 King 11.94m 9.48m 31' 1.25" -
18 Sarah Scism JR-3 North Greenville 6.57m 9.38m 30' 9.25" -
19 Rebeckah Goras SO-2 Lees-McRae 7.21m 9.37m 30' 9" -
Women's Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Shandora Cheeseboro FR-1 Limestone 11.40m 37' 5" 10
2 Shekinah Wilder JR-3 North Greenville 11.33m 37' 2.25" 8
3 Taylor Moncrief SO-2 Mount Olive 11.32m 37' 1.75" 6
5 Kaitlyn Gearing SR-4 Lees-McRae 10.79m 35' 5" 4
6 Llyric Mack SO-2 Mount Olive 10.77m 35' 4" 3
7 Tierra Johnson FR-1 Southern Wesleyan 10.73m 35' 2.5" 2
8 Jabrea Smith FR-1 Limestone 10.72m 35' 2" 1
10 Bessie Reid FR-1 Converse 10.43m 34' 2.75" -
12 Cyerra Carter FR-1 Mount Olive 10.26m 33' 8" -
13 Dominique Hill SO-2 Converse 10.23m 33' 6.75" -

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Skyler Gadsden FR-1 Limestone 12.11m 15.50m 8.48m 9.20m 39' 8.75" 10
  • 11.99  
  • 11.43  
  • FOUL  
  • 11.22  
  • 12.11  
  • FOUL  
2 Samantha Tobin FR-1 Mount Olive 12.04m 8.91m 10.11m 15.17m 39' 6" 8
  • 12.04  
  • 11.40  
  • 11.90  
  • 11.24  
  • 11.56  
  • 11.17  
3 Kishanda Adams FR-1 Limestone 11.82m 9.57m 10.17m 13.47m 38' 9.5" 6
  • 11.38  
  • 11.82  
  • 11.29  
  • 11.58  
  • 11.38  
  • 11.75  
4 Khadijah Kale SR-4 Mount Olive 11.54m 8.77m 11.19m 8.89m 37' 10.5" 5
  • FOUL  
  • 11.29  
  • 11.50  
  • FOUL  
  • 11.11  
  • 11.54  
5 Khadijah Carbon SR-4 Mount Olive 11.40m 14.25m 13.00m 14.14m 37' 5" 4
  • 10.31  
  • 11.03  
  • FOUL  
  • 11.22  
  • 11.19  
  • 11.40  
6 Alyssa Thomas FR-1 King 11.15m 9.70m 10.15m 8.25m 36' 7" 3
  • 10.76  
  • 10.76  
  • FOUL  
  • 10.80  
  • FOUL  
  • 11.15  
7 Meredith Minton FR-1 Mount Olive 11.04m 7.84m 11.59m 11.26m 36' 2.75" 2
  • 10.26  
  • 11.04  
  • 10.03  
  • 10.62  
  • 10.89  
  • FOUL  
8 Chyna Cannon FR-1 Southern Wesleyan 11.04m 11.26m 12.92m 8.39m 36' 2.75" 1
  • 10.37  
  • 10.76  
  • 10.52  
  • 10.49  
  • 11.04  
  • FOUL  
9 Mekaiyah Hill FR-1 Limestone 10.92m 13.65m 7.75m 7.64m 35' 10" -
  • FOUL  
  • 10.43  
  • 10.77  
  • 10.27  
  • 10.92  
  • FOUL  
10 Tameia Morrison FR-1 Mount Olive 10.71m 12.64m 12.21m 10.82m 35' 1.75" -
  • 10.51  
  • 10.71  
  • FOUL  
11 Shakura Wesley SO-2 Converse 10.68m 13.46m 8.86m 11.96m 35' 0.5" -
  • 10.41  
  • 10.53  
  • 10.68  
12 Jade Johnson FR-1 Limestone 10.67m 13.44m 10.56m 13.66m 35' 0.25" -
  • 10.23  
  • 10.37  
  • 10.67  
13 Daphne Hawkins SO-2 Mount Olive 10.62m 12.64m 10.20m 12.32m 34' 10.25" -
  • 9.94  
  • 10.62  
  • 10.29  
14 Trinity Wells FR-1 Barton 10.51m 12.93m 10.40m 9.56m 34' 5.75" -
  • FOUL  
  • 10.51  
  • FOUL  
15 Imone Stewart SO-2 Limestone 10.49m 9.97m 12.38m 8.29m 34' 5" -
  • 10.49  
  • 10.35  
  • 9.05  
16 Mya Roberts FR-1 Lees-McRae 10.17m 10.78m 8.75m 7.32m 33' 4.5" -
  • 10.17  
  • 10.15  
  • FOUL  
17 Tracy Oyugi SR-4 North Greenville 10.12m 9.01m 10.52m 7.59m 33' 2.5" -
  • 10.12  
  • 9.93  
  • 9.55  
18 Kelsie Smith FR-1 Southern Wesleyan 9.89m 11.97m 12.76m 7.42m 32' 5.5" -
  • 9.89  
  • 9.63  
  • FOUL  
19 Kelsey Poole SO-2 Barton 9.27m 8.53m 9.83m 8.81m 30' 5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.27  
20 Bridget Hambrook SO-2 Lees-McRae 8.87m 11.35m 10.38m 10.82m 29' 1.25" -
  • 8.87  
  • 8.58  
  • 8.15  
  Desenais Sanchez JR-3 Belmont Abbey NM NM NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Emily Bryant SR-4 North Greenville NM NM NM NM NM   
  Mariana Mendoza FR-1 King NM NM NM NM NM   
Women's Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
6 Alyssa Thomas FR-1 King 13.94m 13.83m 11.15m 36' 7" 3
10 Tameia Morrison FR-1 Mount Olive 11.46m 8.14m 10.71m 35' 1.75" -
14 Trinity Wells FR-1 Barton 8.51m 11.25m 10.51m 34' 5.75" -
15 Imone Stewart SO-2 Limestone 9.97m 7.34m 10.49m 34' 5" -
16 Mya Roberts FR-1 Lees-McRae 10.98m 7.22m 10.17m 33' 4.5" -
17 Tracy Oyugi SR-4 North Greenville 10.52m 9.82m 10.12m 33' 2.5" -
18 Kelsie Smith FR-1 Southern Wesleyan 12.07m 9.89m 9.89m 32' 5.5" -
20 Bridget Hambrook SO-2 Lees-McRae 10.38m 11.09m 8.87m 29' 1.25" -
  Emily Bryant SR-4 North Greenville NM NM NM NM   
  Desenais Sanchez JR-3 Belmont Abbey NM NM NM NM   
  Mariana Mendoza FR-1 King NM NM NM NM   
Women's Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Skyler Gadsden FR-1 Limestone 11.14m 12.11m 13.32m 14.17m 9.93m 39' 8.75" 10
2 Samantha Tobin FR-1 Mount Olive 10.84m 12.04m 13.24m 13.00m 15.53m 39' 6" 8
3 Kishanda Adams FR-1 Limestone 15.37m 11.82m 11.11m 11.58m 12.06m 38' 9.5" 6
4 Khadijah Kale SR-4 Mount Olive 10.73m 11.54m 11.66m 10.27m 12.69m 37' 10.5" 5
5 Khadijah Carbon SR-4 Mount Olive 12.31m 11.40m 12.08m 14.02m 14.59m 37' 5" 4
7 Meredith Minton FR-1 Mount Olive 12.81m 11.04m 8.61m 8.17m 9.49m 36' 2.75" 2
8 Chyna Cannon FR-1 Southern Wesleyan 14.02m 11.04m 14.24m 9.94m 11.48m 36' 2.75" 1
9 Mekaiyah Hill FR-1 Limestone 12.78m 10.92m 7.86m 13.54m 7.75m 35' 10" -
11 Shakura Wesley SO-2 Converse 10.36m 10.68m 13.46m 8.12m 9.93m 35' 0.5" -
12 Jade Johnson FR-1 Limestone 11.52m 10.67m 9.92m 13.12m 7.47m 35' 0.25" -
13 Daphne Hawkins SO-2 Mount Olive 8.81m 10.62m 13.59m 13.59m 13.81m 34' 10.25" -
19 Kelsey Poole SO-2 Barton 10.01m 9.27m 6.77m 11.03m 8.99m 30' 5" -

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Candy Lockett FR-1 Mount Olive 14.48m 14.48m 47' 6.25" 10
  • 13.54  
  • 12.92  
  • 14.23  
  • 14.48  
  • 14.28  
  • FOUL  
2 Khadijah Kale SR-4 Mount Olive 14.05m 17.42m 46' 1.25" 8
  • 12.96  
  • 12.87  
  • 13.85  
  • FOUL  
  • 14.01  
  • 14.05  
3 Janae Cunningham SO-2 Barton 13.84m 10.38m 45' 5" 6
  • FOUL  
  • 13.20  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.76  
  • 13.84  
4 Shakura Wesley SO-2 Converse 13.60m 11.29m 44' 7.5" 5
  • FOUL  
  • 13.18  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.60  
  • FOUL  
5 Jade Johnson FR-1 Limestone 13.52m 12.30m 44' 4.25" 4
  • 13.52  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Jordan Cooksey JR-3 Converse 13.29m 14.35m 43' 7.25" 3
  • 12.41  
  • 13.29  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.22  
  • FOUL  
7 Kelsey Poole SO-2 Barton 13.12m 11.94m 43' 0.5" 2
  • 13.12  
  • FOUL  
  • 12.59  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Shanelle Dowdell JR-3 Limestone 13.07m 10.72m 42' 10.75" 1
  • 13.07  
  • 13.03  
  • FOUL  
  • 12.92  
  • 12.64  
  • FOUL  
9 Samantha Tobin FR-1 Mount Olive 12.91m 14.59m 42' 4.25" -
  • 12.91  
  • 12.24  
  • 12.39  
  • 12.80  
  • FOUL  
  • 11.84  
10 Meredith Minton FR-1 Mount Olive 12.90m 11.87m 42' 4" -
  • 12.90  
  • 12.72  
  • FOUL  
11 Kelsie Smith FR-1 Southern Wesleyan 12.77m 9.96m 41' 10.75" -
  • 12.77  
  • FOUL  
  • FOUL  
12 Jada Romulus FR-1 Mount Olive 12.63m 12.12m 41' 5.25" -
  • 11.09  
  • 11.70  
  • 12.63  
13 Kishanda Adams FR-1 Limestone 12.36m 15.94m 40' 6.75" -
  • 12.36  
  • 11.04  
  • FOUL  
14 Daphne Hawkins SO-2 Mount Olive 11.92m 8.82m 39' 1.25" -
  • 10.84  
  • FOUL  
  • 11.92  
15 Hannah Glover JR-3 Mount Olive 11.88m 12.95m 38' 11.75" -
  • 11.88  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Mekaiyah Hill FR-1 Limestone 11.88m 10.22m 38' 11.75" -
  • FOUL  
  • 11.88  
  • FOUL  
17 Tracy Oyugi SR-4 North Greenville 11.87m 10.45m 38' 11.5" -
  • 11.87  
  • FOUL  
  • FOUL  
18 Bayle Wood FR-1 Lees-McRae 11.74m 9.63m 38' 6.25" -
  • 11.52  
  • 11.74  
  • FOUL  
19 Alyssa Thomas FR-1 King 11.72m 9.61m 38' 5.5" -
  • FOUL  
  • 11.16  
  • 11.72  
20 Tameia Morrison FR-1 Mount Olive 11.49m 12.52m 37' 8.5" -
  • FOUL  
  • 11.23  
  • 11.49  
21 Mya Roberts FR-1 Lees-McRae 10.98m 11.75m 36' 0.25" -
  • 9.56  
  • 10.98  
  • 10.83  
22 Bridget Hambrook SO-2 Lees-McRae 10.63m 7.87m 34' 10.5" -
  • 10.63  
  • FOUL  
  • FOUL  
23 Emily Bryant SR-4 North Greenville 10.54m 11.91m 34' 7" -
  • FOUL  
  • 10.54  
  • FOUL  
24 Trinity Wells FR-1 Barton 9.11m 11.84m 29' 10.75" -
  • 8.92  
  • FOUL  
  • 9.11  
  Brenda Jones FR-1 Limestone NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Chyna Cannon FR-1 Southern Wesleyan NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Weight Throw Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
10 Meredith Minton FR-1 Mount Olive 12.90m 12.25m 11.87m 10.19m 14.45m 9.68m 42' 4" -
12 Jada Romulus FR-1 Mount Olive 12.63m 9.22m 12.88m 11.24m 12.38m 12.38m 41' 5.25" -
13 Kishanda Adams FR-1 Limestone 12.36m 9.15m 15.94m 15.57m 12.73m 14.21m 40' 6.75" -
17 Tracy Oyugi SR-4 North Greenville 11.87m 10.92m 12.11m 9.97m 9.14m 15.07m 38' 11.5" -
18 Bayle Wood FR-1 Lees-McRae 11.74m 14.56m 15.26m 13.15m 13.38m 9.86m 38' 6.25" -
19 Alyssa Thomas FR-1 King 11.72m 12.42m 13.13m 11.95m 11.37m 11.13m 38' 5.5" -
20 Tameia Morrison FR-1 Mount Olive 11.49m 9.42m 10.11m 12.06m 14.36m 14.02m 37' 8.5" -
21 Mya Roberts FR-1 Lees-McRae 10.98m 8.13m 12.52m 12.85m 8.45m 10.98m 36' 0.25" -
22 Bridget Hambrook SO-2 Lees-McRae 10.63m 7.65m 13.07m 12.44m 12.33m 12.01m 34' 10.5" -
23 Emily Bryant SR-4 North Greenville 10.54m 11.80m 11.59m 10.96m 12.02m 8.01m 34' 7" -
24 Trinity Wells FR-1 Barton 9.11m 10.93m 11.11m 8.47m 9.47m 10.29m 29' 10.75" -
  Chyna Cannon FR-1 Southern Wesleyan NM NM NM NM NM NM NM   
  Brenda Jones FR-1 Limestone NM NM NM NM NM NM NM   
Women's Weight Throw Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Candy Lockett FR-1 Mount Olive 11.15m 15.20m 15.78m 14.48m 47' 6.25" 10
2 Khadijah Kale SR-4 Mount Olive 12.93m 15.74m 15.31m 14.05m 46' 1.25" 8
3 Janae Cunningham SO-2 Barton 11.35m 11.35m 16.75m 13.84m 45' 5" 6
4 Shakura Wesley SO-2 Converse 13.06m 9.79m 11.02m 13.60m 44' 7.5" 5
5 Jade Johnson FR-1 Limestone 10.68m 14.06m 11.09m 13.52m 44' 4.25" 4
6 Jordan Cooksey JR-3 Converse 15.95m 15.02m 14.62m 13.29m 43' 7.25" 3
7 Kelsey Poole SO-2 Barton 10.36m 16.40m 11.41m 13.12m 43' 0.5" 2
8 Shanelle Dowdell JR-3 Limestone 9.15m 14.25m 13.07m 13.07m 42' 10.75" 1
9 Samantha Tobin FR-1 Mount Olive 9.30m 13.04m 9.04m 12.91m 42' 4.25" -
11 Kelsie Smith FR-1 Southern Wesleyan 10.98m 14.69m 12.26m 12.77m 41' 10.75" -
14 Daphne Hawkins SO-2 Mount Olive 12.40m 14.78m 13.83m 11.92m 39' 1.25" -
15 Hannah Glover JR-3 Mount Olive 12.36m 9.50m 11.64m 11.88m 38' 11.75" -
15 Mekaiyah Hill FR-1 Limestone 11.17m 13.07m 14.26m 11.88m 38' 11.75" -