February 2- 3, 2018
|
Albuquerque Convention Center - Albuquerque, NM
|
200m (Banked)
|
4958 ft. elevation

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sam Worley FR-1 Texas 4:30.74 4:03.91
2 Jonah Koech JR-3 UTEP 4:33.33 4:04.04
3 Alex Rogers JR-3 Texas 5:09.64 4:05.74
4 Jonny Glen SO-2 New Mexico 4:57.08 4:18.33
5 Charles Mills JR-3 Texas 3:31.96 4:18.48
6 Elijah Changco SO-2 Sacramento St. 4:13.85 4:21.70
7 Tyler Valdez   UNAT-New Mexico 5:08.93 4:21.80
8 Salvator Perdomo   Dukes Track Club 3:07.07 4:23.47
9 Alexander Palm   UNAT-New Mexico 3:17.79 4:23.72
10 Aidan Schraer SR-4 Sacramento St. 4:37.07 4:23.87
11 Iolo Hughes FR-1 New Mexico 3:26.00 4:24.10
12 Jacob Simonsen SO-2 New Mexico 3:15.48 4:24.16
13 Linton Taylor SR-4 New Mexico 3:48.43 4:25.61
14 Chris Graham SR-4 New Mexico 5:25.84 4:27.08
15 Charlie Nettles SR-4 Cal St. Northridge 3:44.80 4:27.62
16 Boaz Ronoh FR-1 UTEP 3:47.59 4:27.75
17 Tristen Thomson SO-2 Sacramento St. 3:20.98 4:27.97
18 Trevon Lockwood FR-1 Sacramento St. 5:22.42 4:28.68
19 Michael Grabowski FR-1 Arizona 4:06.13 4:30.47
20 Manuel Hernandez Senior UACJ 5:31.64 4:36.36
21 James Silva SO-2 Cal St. Northridge 3:37.05 4:38.26
22 Julian Silva FR-1 Cal St. Northridge 4:23.25 4:40.05
23 Allan Ortiz FR-1 UTEP 3:35.48 4:59.27
  Anthony Rotich   Unattached DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sam Worley FR-1 Texas 3:39.52 4:03.91 3:20.01 4:25.87 3:02.94 3:17.57
2 Jonah Koech JR-3 UTEP 3:20.12 4:04.04 3:15.24 4:50.41 4:16.25 3:25.00
3 Alex Rogers JR-3 Texas 3:43.63 4:05.74 5:12.09 4:37.69 4:27.86 4:00.83
4 Jonny Glen SO-2 New Mexico 5:10.00 4:18.33 3:47.33 3:18.92 5:20.33 4:10.58
9 Alexander Palm   UNAT-New Mexico 4:47.46 4:23.72 3:09.88 4:10.54 5:32.29 3:59.99
13 Linton Taylor SR-4 New Mexico 4:20.30 4:25.61 5:05.46 4:41.55 5:13.42 4:46.86
  Anthony Rotich   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Charles Mills JR-3 Texas 5:17.93 4:23.65 3:24.20 5:25.69 3:16.45 5:05.01 4:18.48
7 Tyler Valdez   UNAT-New Mexico 4:06.10 3:50.39 3:45.15 3:18.97 5:08.93 4:45.37 4:21.80
11 Iolo Hughes FR-1 New Mexico 4:00.34 3:47.13 4:34.67 3:31.28 4:34.67 4:53.16 4:24.10
12 Jacob Simonsen SO-2 New Mexico 3:52.46 4:24.16 3:57.75 3:49.82 3:44.54 4:47.94 4:24.16
14 Chris Graham SR-4 New Mexico 4:21.74 4:59.13 4:21.74 3:22.98 4:11.06 4:43.11 4:27.08
15 Charlie Nettles SR-4 Cal St. Northridge 4:14.24 5:21.15 5:13.12 3:07.34 5:45.23 3:28.75 4:27.62
16 Boaz Ronoh FR-1 UTEP 4:46.50 3:55.62 3:36.88 3:15.46 4:41.14 3:52.95 4:27.75
17 Tristen Thomson SO-2 Sacramento St. 3:10.26 4:36.01 3:12.94 5:37.65 4:03.86 3:45.10 4:27.97
19 Michael Grabowski FR-1 Arizona 4:33.18 5:27.27 5:05.64 4:35.88 5:29.98 3:17.45 4:30.47
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Elijah Changco SO-2 Sacramento St. 4:21.70 5:34.98 3:05.81 3:16.28
8 Salvator Perdomo   Dukes Track Club 4:23.47 3:33.41 5:21.44 3:38.68
10 Aidan Schraer SR-4 Sacramento St. 4:23.87 3:57.49 4:23.87 3:46.93
18 Trevon Lockwood FR-1 Sacramento St. 4:28.68 3:59.13 3:24.20 4:55.55
20 Manuel Hernandez Senior UACJ 4:36.36 4:36.36 3:21.75 4:50.18
21 James Silva SO-2 Cal St. Northridge 4:38.26 4:21.57 5:06.09 3:28.70
22 Julian Silva FR-1 Cal St. Northridge 4:40.05 5:13.66 4:03.65 5:22.06
23 Allan Ortiz FR-1 UTEP 4:59.27 4:41.32 4:35.33 5:50.15