April 27, 2018
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Joshua Ajero JR-3 Albany State 1:16.60 1:48.33 1:49.42 2:13.50
2 Abbas Abbkar SO-2 Savannah State 1:17.58 1:53.04 1:50.82 1:41.96
3 Paris Simmons Senior Top5 Sport 1:41.21 2:22.37 1:51.22 2:01.23
4 Christopher Jackson SR-4 Bethune-Cookman 2:18.00 1:56.86 1:51.29 2:24.68
5 Daniel Kiptoo JR-3 Bethune-Cookman 1:40.53 1:58.41 1:51.70 1:24.90
6 Yohance Haynes JR-3 South Florida 2:11.02 1:50.86 1:51.98 2:05.42
7 DeAndre Petty SO-2 Bethune-Cookman 2:19.06 1:59.99 1:52.14 1:39.81
8 Drew Hart SO-2 Embry-Riddle 2:03.36 1:53.17 1:53.17 2:03.36
9 Chris Robin JR-3 North Florida 1:26.39 1:27.53 1:53.67 2:19.82
10 Sean Trainor JR-3 Webber 2:00.96 2:28.35 1:54.11 1:38.14
11 Derwin Moultrie JR-3 South Florida 2:11.39 1:29.12 1:54.25 1:48.54
12 Matthew Corolis FR-1 SCAD Savannah 1:56.73 2:26.49 1:54.44 2:11.61
13 Rayford James SR-4 North Florida 1:39.81 2:18.82 1:54.72 1:51.28
14 Tyler Rollins FR-1 North Florida 2:13.31 2:08.71 1:54.92 1:52.63
15 Jamorris Hill SR-4 Albany State 2:28.38 1:57.08 1:55.92 2:01.72
16 Mason Jones FR-1 Florida Southern 1:53.67 2:06.43 1:55.99 2:06.43
17 Joshua Wagner FR-1 Florida Southern 2:17.04 1:49.17 1:56.13 1:24.78
18 Will Hasse SO-2 Kennesaw State 1:54.85 2:12.43 1:57.19 1:53.68
19 Jermaine Jones   UNAT-SCAD Savannah 1:31.58 2:16.19 1:57.40 2:04.45
20 Isaac Gordon   Florida Running Club 1:33.06 1:53.08 1:57.79 2:04.86
21 Jordan Williams SO-2 Bethune-Cookman 1:32.34 2:31.53 1:58.38 2:23.24
22 Cameron Pack SO-2 Savannah State 2:26.63 1:40.14 1:59.21 1:49.68
23 Stevenson Bassy   Florida Running Club 2:19.57 1:59.29 1:59.29 2:01.68
24 Cameron Berryhill SO-2 Bethune-Cookman 1:39.76 1:27.74 2:00.19 2:36.25
25 Spencer Shaw FR-1 North Florida 2:23.70 1:42.64 2:00.75 1:34.19
26 Randolph Barratt SR-4 Savannah State 1:53.51 1:44.97 2:02.05 1:27.88
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Joshua Ajero JR-3 Albany State 2:08.03 1:49.42
2 Abbas Abbkar SO-2 Savannah State 2:22.96 1:50.82
4 Christopher Jackson SR-4 Bethune-Cookman 2:12.44 1:51.29
6 Yohance Haynes JR-3 South Florida 1:41.91 1:51.98
9 Chris Robin JR-3 North Florida 2:09.59 1:53.67
11 Derwin Moultrie JR-3 South Florida 2:21.67 1:54.25
13 Rayford James SR-4 North Florida 1:53.58 1:54.72
24 Cameron Berryhill SO-2 Bethune-Cookman 1:27.74 2:00.19
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Paris Simmons Senior Top5 Sport 2:15.69 2:16.80 2:24.59 2:23.48 1:51.22 1:55.67
5 Daniel Kiptoo JR-3 Bethune-Cookman 2:05.11 1:36.07 1:34.95 2:21.86 1:51.70 2:06.22
7 DeAndre Petty SO-2 Bethune-Cookman 1:45.42 2:16.81 1:42.05 2:23.54 1:52.14 1:25.23
8 Drew Hart SO-2 Embry-Riddle 2:25.99 2:05.62 1:55.44 2:13.54 1:53.17 1:29.41
10 Sean Trainor JR-3 Webber 1:39.28 1:34.72 1:32.43 2:18.08 1:54.11 1:52.97
12 Matthew Corolis FR-1 SCAD Savannah 2:27.63 1:22.40 2:27.63 1:31.56 1:54.44 2:03.60
14 Tyler Rollins FR-1 North Florida 1:35.39 1:42.28 1:39.98 2:15.61 1:54.92 1:27.34
15 Jamorris Hill SR-4 Albany State 2:23.74 2:23.74 1:55.92 2:26.06 1:55.92 1:26.94
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Mason Jones FR-1 Florida Southern 2:18.03 2:29.63 1:50.19 1:50.19 1:37.44 1:55.99
17 Joshua Wagner FR-1 Florida Southern 1:24.78 2:03.10 1:48.00 1:21.30 1:30.59 1:56.13
18 Will Hasse SO-2 Kennesaw State 2:15.94 1:44.30 1:56.02 1:26.72 1:22.04 1:57.19
19 Jermaine Jones   UNAT-SCAD Savannah 1:33.92 2:16.19 2:32.62 2:15.01 1:33.92 1:57.40
20 Isaac Gordon   Florida Running Club 1:49.55 2:22.53 2:21.35 2:22.53 1:46.02 1:57.79
21 Jordan Williams SO-2 Bethune-Cookman 2:06.67 1:52.46 2:23.24 2:06.67 1:45.36 1:58.38
22 Cameron Pack SO-2 Savannah State 1:35.37 2:00.41 2:03.98 1:32.99 2:27.82 1:59.21
23 Stevenson Bassy   Florida Running Club 1:40.21 1:30.66 1:33.05 2:01.68 1:40.21 1:59.29
25 Spencer Shaw FR-1 North Florida 1:28.15 2:22.49 2:34.56 2:35.77 1:25.74 2:00.75
26 Randolph Barratt SR-4 Savannah State 2:35.01 1:59.61 2:25.24 1:53.51 1:27.88 2:02.05