May 12, 2017
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Tyler Anderson Sophomore Unattached 2:11.08 2:03.66 2:03.66 1:31.51
0 Dakota Greenwalt Sophomore Unattached 1:44.08 1:54.37 1:48.66 1:36.07
0 Ryan Anderson   Unattached 2:26.16 2:03.86 2:03.86 1:42.81
0 Matt Kuik   Wisconsin Track Club 1:51.74 2:00.15 1:58.95 2:09.77
0 James Kennedy Freshman Unattached 2:07.67 2:05.16 2:01.41 2:33.95
0 Bryan Jackler   Wisconsin Track Club 2:27.44 2:14.03 1:48.57 2:32.80
0 Andrew Schilling   Wisconsin Track Club 1:38.29 1:54.29 1:30.29 1:46.29
1 Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 1:20.73 1:52.12 1:54.37 1:24.09
2 Joe Hinz SR-4 Wis.-La Crosse 2:25.77 1:52.13 2:20.17 1:26.34
3 Brian Hansford FR-1 Wis.-La Crosse 2:09.83 1:53.88 2:22.35 2:10.97
4 Mitchell Maegaard SO-2 Wis.-La Crosse 1:34.82 1:55.63 1:46.38 2:08.35
5 Zach Wawrzyniakowski SR-4 Wis.-Eau Claire 1:36.08 1:57.17 1:45.46 2:26.47
6 Zelmon Knowles SO-2 Mount Mercy 1:36.95 1:58.23 1:26.31 1:59.42
7 Rand Bieri SO-2 Wis.-Superior 1:47.62 1:58.26 1:48.80 1:34.61
8 Brandon Richter SO-2 Wis.-Eau Claire 2:27.98 1:58.38 1:29.97 1:29.97
9 Stefan Prince SO-2 Bethany Lutheran 2:25.64 1:58.40 2:29.19 2:10.24
10 Logan Houser FR-1 UT-Tyler 2:11.64 1:58.59 2:12.82 2:12.82
11 Alex Wittmerhaus FR-1 Wis.-Platteville 2:03.20 2:00.78 1:33.00 1:40.25
12 Chad Couser FR-1 Wis.-Eau Claire 1:55.64 2:01.72 2:22.42 2:24.85
13 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:41.62 2:02.43 2:35.49 2:39.16
  Matt Rosen   UNAT-Minnesota DNF DNF DNF DNF
  Lucas Trapp   UNAT-Minnesota DNF DNF DNF DNF
  Henry Klein FR-1 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF DNF
  Nathan Orf   Wisconsin Track Club DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Andrew Schilling   Wisconsin Track Club 1:54.29
0 Dakota Greenwalt Sophomore Unattached 1:54.37
1 Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 1:52.12
2 Joe Hinz SR-4 Wis.-La Crosse 1:52.13
3 Brian Hansford FR-1 Wis.-La Crosse 1:53.88
4 Mitchell Maegaard SO-2 Wis.-La Crosse 1:55.63
  Nathan Orf   Wisconsin Track Club DNF
  Henry Klein FR-1 Wis.-La Crosse DNF
  Matt Rosen   UNAT-Minnesota DNF
  Lucas Trapp   UNAT-Minnesota DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Matt Kuik   Wisconsin Track Club 2:00.15
5 Zach Wawrzyniakowski SR-4 Wis.-Eau Claire 1:57.17
6 Zelmon Knowles SO-2 Mount Mercy 1:58.23
7 Rand Bieri SO-2 Wis.-Superior 1:58.26
8 Brandon Richter SO-2 Wis.-Eau Claire 1:58.38
9 Stefan Prince SO-2 Bethany Lutheran 1:58.40
10 Logan Houser FR-1 UT-Tyler 1:58.59
12 Chad Couser FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.72
13 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.43
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Bryan Jackler   Wisconsin Track Club 2:52.90 2:14.03 2:11.35 1:47.23 2:30.12 2:27.44 1:47.23
0 Ryan Anderson   Unattached 2:12.53 2:03.86 1:41.57 1:49.00 2:33.59 2:34.83 1:56.43
0 James Kennedy Freshman Unattached 2:40.21 2:05.16 2:30.20 2:16.43 2:31.45 2:33.95 1:37.63
0 Tyler Anderson Sophomore Unattached 2:07.37 2:03.66 2:30.87 2:23.45 2:03.66 1:38.93 2:17.27
11 Alex Wittmerhaus FR-1 Wis.-Platteville 2:03.20 2:00.78 1:41.46 2:35.81 1:42.67 1:46.29 2:28.56