May 12, 2017
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Luke Kubasta   Wisconsin Track Club 19:19.61 16:20.48 20:25.61 15:42.77 11:18.80
0 Jace Galley   Unattached 15:35.12 17:28.47 13:13.43 15:44.56 16:31.79
0 Matt Bourland Freshman Unattached 19:45.71 14:56.29 13:13.59 15:33.63 13:41.60
0 Harry Soeder   Unattached 17:57.03 19:15.35 15:10.58 16:19.11 19:34.94
0 Derek Rubis   Greater Milwaukee TC 24:42.61 22:04.63 22:41.08 20:15.25 20:39.56
0 Nick Feyen   Wisconsin Track Club 17:42.36 13:42.81 19:05.69 17:21.53 12:40.32
1 Joshua Schaeder FR-1 Wis.-La Crosse 15:15.59 14:48.66 16:09.44 14:57.63 19:08.97
2 Tyler Ellefson FR-1 Wis.-Stout 14:50.99 10:39.00 11:51.00 14:59.99 17:50.99
3 Nick Zolondek FR-1 Wis.-Stout 11:30.25 13:37.40 14:59.14 15:08.22 18:37.11
4 Alex Ilyushev FR-1 Wis.-Stout 11:05.27 13:12.85 10:37.93 15:11.32 19:44.72
5 Jacob Gallagher SR-4 St. Scholastica 15:45.59 12:05.26 11:10.17 15:18.04 18:03.29
6 Tyler Nault FR-1 Wis.-La Crosse 11:40.61 19:03.10 16:26.38 15:21.85 18:35.44
7 Ben Carmichael SO-2 Wis.-Eau Claire 14:46.10 14:46.10 10:52.92 15:32.73 12:16.86
8 David Bachmeier FR-1 Wis.-Eau Claire 20:19.83 12:11.90 14:13.88 15:38.33 14:23.27
9 Benjamin Nemec JR-3 Wis.-Platteville 18:55.46 17:20.84 14:49.44 15:46.21 12:27.51
10 Andrew Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 14:13.38 19:54.74 12:00.64 15:48.20 17:51.47
11 Isaac Schuetz JR-3 Wis.-Platteville 17:06.39 18:22.42 13:37.31 15:50.36 19:38.45
12 Joe Van Grinsven SO-2 Wis.-Stout 15:50.59 20:41.59 19:53.09 16:09.99 17:46.99
13 Tyler Sassenberg SO-2 Minnesota-Morris 17:03.80 16:44.11 14:36.14 16:24.42 13:37.07
14 Benjamin Rhode JR-3 Wis.-Platteville 18:43.42 15:52.90 21:43.97 16:43.05 12:42.32
15 Mark Schmitz JR-3 Wis.-Platteville 15:55.66 19:49.48 19:18.98 16:56.65 13:43.49
16 Nigel Christianson SR-4 Mount Mercy 17:52.09 15:17.46 13:13.76 17:10.85 17:21.16
17 David Luehring JR-3 Bethany Lutheran 18:56.71 21:01.85 18:15.00 17:22.85 17:43.71
  Austin Zajkowski SR-4 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF DNF DNF