May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Girls 4 x 200m Relay Division 13

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Fargo Davies HS Roseline Gaye, Sally Korgho, Emily Jahner, Rose Gaye 1:15.90 1:27.04 1:41.20 1:16.92
2 Brandon Valley HS Kennedy Nuebel, Morgan Thompson, Tanya Tingle, Krista Bickley 1:41.34 1:54.52 1:41.34 1:55.53
3 St Michael-Albertville MN Katelyn Tschida, Izzy Ferrozzo, Anna Tschida, Anna Keefer 1:24.28 1:48.95 1:42.78 1:43.81
4 SF O'Gorman Gozeila Bilal, Elizabeth Kolb, Sydney Venner, Callie DeWitt 1:33.67 1:22.35 1:42.93 1:26.47
5 Harrisburg HS Kylie Larson, Sydney Halling, Jordan Wurth, Erin Kinney 1:12.91 1:33.74 1:44.15 1:54.57
6 RC Central Hayleigh Young, Maddison Sullivan, Emilee Nickel, Hannah Young 2:11.90 1:35.26 1:44.68 1:48.87
7 RC Stevens Lily Parris, Jacey Sawyer, Sammi Bates, Kyah Watson 2:00.73 2:01.78 1:44.98 2:11.23
8 Bismarck, ND HS Kaitlyn Page, Mady Mosolf, Kierra Barth, Cara Haussler 2:15.59 2:11.36 1:45.93 2:15.59
9 SF Lincoln Jade Thomas, Joesephine Dal, Michaela Mohr, Liberty Justice 2:14.36 1:47.70 1:46.63 2:18.62
10 Sturgis HS Sydney Shaw, Holly Gerberding, Olivia Jolley, Loralee Stock 1:59.51 1:21.10 1:46.70 1:58.44
11 SF Washington Isabel Kinzer, Laura Petterson, Jacee Johannsen, Leah Barber 2:07.46 1:28.91 1:47.11 1:46.04
12 Minot ND HS Alli McCoy, Joree Obergfell, Morgan Alexander, Elise Klein 2:12.00 2:01.26 1:47.31 2:06.63
13 Brookings HS Sydney Maher, Emily Rystrom, Grace Eggebrecht, Baylee Tetzlaff 1:42.61 1:18.85 1:48.01 1:52.33
14 Spencer Community HS Ashlyn Nissen, Jalen Rost, Mollie Williams, Kailee Hopkins 1:25.56 2:06.71 1:48.30 2:00.22
15 Yankton HS Lindsey Hale, Kelsey Oswald, Kate Budig, Madason Tessier 2:05.14 1:19.44 1:48.81 1:18.35
16 Hopkins HS Camryn Lavine, Asha Bozicevich, Sally Reed, Zene Boney 2:12.98 2:16.25 1:49.00 1:43.55
17 SF Roosevelt Myah Roggenbuck, Karen Morales, Hope Grismer, Alison Bren 2:21.10 1:23.13 1:49.38 1:52.67
18 Legacy ND HS Mercedes Baumgartner, Kaydee Wescom, Peyton Jensen, Taylor Weidner 2:15.67 2:20.05 1:49.41 1:39.57
19 Watertown HS Alexa Buckley, Mateya Walder, Delaney Heller, Ange-Laurett Lear 1:45.36 1:48.69 1:50.90 2:00.89
20 Mitchell HS Kyla Crago, Bailey Roden, Caitlin Ostbye, Hannah Sibson 2:18.46 1:58.03 1:53.49 2:07.11
21 Huron HS Lexi Gilbert, Deyona Little, Leah Pyle, Tenley Buddenhagen 1:56.23 2:13.33 1:53.95 1:52.81
22 Pierre Riggs HS Tayler Larsen, Joana Zanin, Cassidy Carda, Haylee Hauck 2:16.32 1:53.41 1:54.55 1:21.33
23 Douglas HS Katy Rosales, Val Doud, Jessica Martian, Elly Mitchell 2:16.44 1:59.24 1:54.65 1:48.92
24 Aberdeen Central HS Allie Zueger, Myah Malchow, Jianna Gellhaus, Maria Martens 2:05.51 2:15.97 1:56.21 1:26.00
Girls 4 x 200m Relay Division 13 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
13 Brookings HS Maher, Rystrom, Eggebrecht, Tetzlaff 1:48.01 1:43.69 2:02.06 2:11.78
14 Spencer Community HS Nissen, Rost, Williams, Hopkins 1:48.30 1:25.56 1:30.98 1:15.81
19 Watertown HS Buckley, Walder, Heller, Lear 1:50.90 1:54.23 2:19.74 1:38.71
20 Mitchell HS Crago, Roden, Ostbye, Sibson 1:53.49 1:21.72 2:21.87 1:33.07
21 Huron HS Gilbert, Little, Pyle, Buddenhagen 1:53.95 1:36.86 1:49.40 1:48.26
22 Pierre Riggs HS Larsen, Zanin, Carda, Hauck 1:54.55 2:04.86 2:24.34 1:30.50
23 Douglas HS Rosales, Doud, Martian, Mitchell 1:54.65 1:39.75 2:24.46 1:59.24
24 Aberdeen Central HS Zueger, Malchow, Gellhaus, Martens 1:56.21 2:09.00 1:32.97 2:29.91
Girls 4 x 200m Relay Division 13 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 St Michael-Albertville MN Tschida, Ferrozzo, Tschida, Keefer 1:42.78 1:20.17 2:12.59 1:52.03 1:17.09 1:35.59 1:42.78
9 SF Lincoln Thomas, Dal, Mohr, Justice 1:46.63 2:09.03 1:53.03 2:07.96 2:07.96 1:31.71 1:24.24
11 SF Washington Kinzer, Petterson, Johannsen, Barber 1:47.11 2:18.18 2:10.68 1:44.97 1:31.05 1:28.91 1:24.62
12 Minot ND HS McCoy, Obergfell, Alexander, Klein 1:47.31 2:19.51 2:10.92 1:18.34 1:17.27 1:23.71 1:31.22
15 Yankton HS Hale, Oswald, Budig, Tessier 1:48.81 1:44.46 1:35.76 2:04.05 1:31.40 1:41.20 1:39.02
16 Hopkins HS Lavine, Bozicevich, Reed, Boney 1:49.00 1:51.18 1:45.73 2:20.61 1:21.75 1:47.91 1:46.82
17 SF Roosevelt Roggenbuck, Morales, Grismer, Bren 1:49.38 2:00.32 2:09.07 1:16.57 1:49.38 1:36.26 1:42.82
18 Legacy ND HS Baumgartner, Wescom, Jensen, Weidner 1:49.41 1:34.10 1:39.57 1:53.79 1:53.79 1:38.47 1:47.23
Girls 4 x 200m Relay Division 13 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Fargo Davies HS Gaye, Korgho, Jahner, Gaye 1:31.08 1:54.36 1:55.37 1:41.20
2 Brandon Valley HS Nuebel, Thompson, Tingle, Bickley 1:46.41 1:50.46 1:38.30 1:41.34
4 SF O'Gorman Bilal, Kolb, Venner, DeWitt 1:19.26 2:10.73 2:05.58 1:42.93
5 Harrisburg HS Larson, Halling, Wurth, Kinney 1:56.65 1:41.03 1:28.53 1:44.15
6 RC Central Young, Sullivan, Nickel, Young 1:26.89 1:25.84 1:19.56 1:44.68
7 RC Stevens Parris, Sawyer, Bates, Watson 2:14.38 2:01.78 1:22.94 1:44.98
8 Bismarck, ND HS Page, Mosolf, Barth, Haussler 2:08.18 2:05.00 2:12.42 1:45.93
10 Sturgis HS Shaw, Gerberding, Jolley, Stock 1:52.04 1:43.50 2:08.04 1:46.70