May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Girls 4 x 100m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 Chester Area HS Jayda Kenyon, Makenna Larson, Karissa Campbell, Josie Wolf 50.90 1:03.63
2 Viborg/Hurley HS Lexie Jensen, Emily Bjerkaas, Holly Richards, Kirsten Paetow 52.28 37.12
3 Tripp-Delmont/Armour Hannah Whitney, Kianna Payer, Alyssa Whitney, Brooklyn Brouwer 52.52 58.83
4 Platte-Geddes HS Candice Knutson, Katie Berens, Sarah Erickson, Kaetlyn Engebretson 53.01 39.76
5 Colome HS Matrix Noteboom, Kaydee Heath, Saydee Heath, Callie Heath 53.01 41.88
6 Ipswich HS Bailey Hammrich, Taylor Maurer, Abby Grabowska, Lily Gaston 53.10 46.73
7 Hills Beaver Creek MN HS Madison Spath, Paige Tilstra, Sidney Fick, Taryn Rauk 53.21 45.76
8 Hanson HS Ashley Moe, Brooke Slaba, Morgan Huber, Heather Kayser 53.67 1:09.78
9 Eureka/Bowdle HS Michaela Kappes, Grace Walz, Megan Weber, Sam Raile 53.70 1:03.37
10 Parker HS Mayson Preheim, Cierra Mohr, Rayna Mohr, Alexis Even 53.71 1:03.92
11 Waverly South Shore HS Katy Huffman, Ali Kranz, Tegan Ronke, Hanna Comes 53.77 57.00
12 Northwestern Area HS Hailey Boekelheide, Darby Duncan, Peyton Groft, Sydney Schell 54.07 53.53
13 Freeman HS Tayaih Mill, Dayna Roth, Rijjy Peterson, Hannah Eberts 54.24 55.33
14 Corsica/Stickney HS Alissa Kuyper, Jenna Bamberg, Alexis Tilton, Courtney Menning 54.28 48.31
15 Lake Preston HS Lexis Curry, Lindsay Hillestad, Ashley Neeley, Rylie Brown 54.83 46.06
16 James Valley Chr HS Alaina Dale, Emily Dale, Emily Hasart, Alanna Hood 54.96 54.96
17 Gregory HS Lauren Svatos, Bailey Beck, Megan Warnke, JayCee Bartling 55.56 52.79
18 Wolsey-Wessington Jadyn McCready, Sierra York, Shayla Muilenburg, Kailen Krause 55.71 1:09.08
19 Elkton-Lake Benton HS Aubrey Wirth, Karissa Olson, Julia Drietz, Brooklyn Nielsen 55.80 55.25
20 Menno HS Hailey Handel, Jesse Munkvold, Paige Heckenlaible, Marissa Buechler 56.17 53.93
21 Hitchcock-Tulare HS Erin Barrie, Ashley Masat, Camryn Binger, Dannyn Peterson 56.94 47.83
22 Langford Area HS Olyvia Dwight, Molly Hanse, Ashley Gustafson, Chesney Olson 56.94 41.57
23 Sunshine Bible Academy Grace Delany, Leigha Banik, Victoria Paul, Cailey Banik 57.50 1:14.75
  Colman-Egan HS Haleigh Nicol, Mackenzie Hemmer, Elizabeth Moore, Olivia Baumberger DNF DNF
Girls 4 x 100m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
9 Eureka/Bowdle HS Kappes, Walz, Weber, Raile 53.70
16 James Valley Chr HS Dale, Dale, Hasart, Hood 54.96
17 Gregory HS Svatos, Beck, Warnke, Bartling 55.56
19 Elkton-Lake Benton HS Wirth, Olson, Drietz, Nielsen 55.80
20 Menno HS Handel, Munkvold, Heckenlaible, Buechler 56.17
21 Hitchcock-Tulare HS Barrie, Masat, Binger, Peterson 56.94
22 Langford Area HS Dwight, Hanse, Gustafson, Olson 56.94
23 Sunshine Bible Academy Delany, Banik, Paul, Banik 57.50
Girls 4 x 100m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Colome HS Noteboom, Heath, Heath, Heath 53.01
7 Hills Beaver Creek MN HS Spath, Tilstra, Fick, Rauk 53.21
8 Hanson HS Moe, Slaba, Huber, Kayser 53.67
12 Northwestern Area HS Boekelheide, Duncan, Groft, Schell 54.07
13 Freeman HS Mill, Roth, Peterson, Eberts 54.24
14 Corsica/Stickney HS Kuyper, Bamberg, Tilton, Menning 54.28
15 Lake Preston HS Curry, Hillestad, Neeley, Brown 54.83
18 Wolsey-Wessington McCready, York, Muilenburg, Krause 55.71
Girls 4 x 100m Relay Division 4 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 Chester Area HS Kenyon, Larson, Campbell, Wolf 1:03.63 50.90
2 Viborg/Hurley HS Jensen, Bjerkaas, Richards, Paetow 54.90 52.28
3 Tripp-Delmont/Armour Whitney, Payer, Whitney, Brouwer 1:01.98 52.52
4 Platte-Geddes HS Knutson, Berens, Erickson, Engebretson 54.60 53.01
6 Ipswich HS Hammrich, Maurer, Grabowska, Gaston 45.67 53.10
10 Parker HS Preheim, Mohr, Mohr, Even 50.49 53.71
11 Waverly South Shore HS Huffman, Kranz, Ronke, Comes 54.31 53.77
  Colman-Egan HS Nicol, Hemmer, Moore, Baumberger DNF DNF